نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: دوستان برنامه نویس شرکت کنند

عضو انجمن mehrania آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    194
    تشکر تشکر شده 
    167
    تشکر شده در
    125 پست

3 دوستان برنامه نویس شرکت کنند

سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    قصد دارم برنامه نویسی تحت وب رو شروع بکنم چون حس میکنم علاقه بیشتری در این حوزه دارم تا نرم افزار های تحت ویندوز و ...
    همچنین قصد یادگرفتن مدیریت سرور از جمله کانفیگ سرور و .... مسلط کامل بشم
    سوالم اینه که این دو به هم ربط دارند ؟ و ساده ترین راه برای شروع کدامه ؟ کدوم زبون برنامه نویسی به عنوان بیس باید یاد گرفته بشه در عین سادگیش ؟ آیا برنامه نویسی چیز مفهومیه که نیاز به تکرار داره یا اگر ازش فاصله زمانی بگیریم فراموش میشه ؟
    برای شروع وقتی که داخل گوگل جستجو میکنی هزاران منبع و پکیج میاد که واقعا گیج کننده هستش ، دوستان که از این راه دارید کسب درآمد میکنید اگر الان بخوان به من توصیه برای شروع کار بدند که بتونم با کمترین اتلاف وقت یادگیری شروع کنم چی میگید ؟
    درضمن در اینستاگرام شخصی به نام محسن‌ مدحج در این زمینه که پرفروش ترین کتاب برنامه نویسی منتشر کرده و ... دیدم ممنون میشم بفرمایید آیا شروع کار با پکیج ایشان خوب هست یا خیر ؟

2. تعداد تشکر ها از mehrania به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن SaeedFazlollahzadeh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

پیش فرض پاسخ : دوستان برنامه نویس شرکت کنند

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrania نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    قصد دارم برنامه نویسی تحت وب رو شروع بکنم چون حس میکنم علاقه بیشتری در این حوزه دارم تا نرم افزار های تحت ویندوز و ...
    سوالم اینه که این دو به هم ربط دارند ؟ و ساده ترین راه برای شروع کدامه ؟ کدوم زبون برنامه نویسی به عنوان بیس باید یاد گرفته بشه در عین سادگیش ؟ آیا برنامه نویسی چیز مفهومیه که نیاز به تکرار داره یا اگر ازش فاصله زمانی بگیریم فراموش میشه ؟
    برای شروع وقتی که داخل گوگل جستجو میکنی هزاران منبع و پکیج میاد که واقعا گیج کننده هستش ، دوستان که از این راه دارید کسب درآمد میکنید اگر الان بخوان به من توصیه برای شروع کار بدند که بتونم با کمترین اتلاف وقت یادگیری شروع کنم چی میگید ؟
    درضمن در اینستاگرام شخصی به نام محسن‌ مدحج در این زمینه که پرفروش ترین کتاب برنامه نویسی منتشر کرده و ... دیدم ممنون میشم بفرمایید آیا شروع کار با پکیج ایشان خوب هست یا خیر ؟
    سلام دوست عزیز
    صرفا به عنوان یک علاقه مند به حوزه وب موارد رو خدمت تون عرض می کنم.
    سوالم اینه که این دو به هم ربط دارند ؟
    بی ارتباط نیستند. برنامه نویسی که نتونه عیب برنامه اش رو از سرور تشخیص بده خوب نیست، و مدیر سرور (sys admin)ی هم که نتونه متوجه ایراد برنامه بشه هم خوب نیست. با هم بدونید یا که نیازهای حداقلی خودتون رو بدونید خوب هست. یعنی برنامه ای که نوشتید رو بتونید عیب یابی و دیباگ کنید اگر روی سرور اجرا نشد.
    چون سمت برنامه های سمت ویندوز می خواید برید بهتر هست دوره های ویندوز سرور و مایکروسافت رو بگذرونید یا تجربی یاد بگیرید. البته روی لینوکس هم بعضی زبان های ویندوزی رو میشه نوشت و اجرا کرد که باز به خودتون بستگی داره و زبانی که قرار هست سمتش کشیده بشید.
    ساده ترین راه برای شروع کدامه ؟
    راه ساده نداریم. اگر به دنبال عبارت هایی مثل ساده ترین راه، آسون ترین راه، بیشترین یادگیری در کوتاه ترین زمان ممکن و عبارت های تبلیغاتی این چنینی هستید همین الان این فیلد رو ببوسید و بگذارید کنار. نه تنها این فیلد که هیچ فیلد دیگه ای (چه وب و چه کارهای غیر وب مثل کارهای فنی و صنعتی و غیره) بدون تمرین، ممارست، علاقه، پشتکار و زمان و زمان و زمان و زمان و زمان به نتیجه مطلوب نمی رسید و حتی شاید دلزده هم بشید. برای همین بی تعارف بگم دنبال این عبارت های تبلیغاتی نباشید و زمان برای خودتون کنار بگذارید تا یک سال. درسته، تا یک سال که باز بستگی به پشتکار خودتون داره.
    آیا برنامه نویسی چیز مفهومیه که نیاز به تکرار داره یا اگر ازش فاصله زمانی بگیریم فراموش میشه ؟
    مفهومی نیست خیلی، منطقی هست. با منطق سر و کار دارید. شما مفاهیم رو باید فرا بگیرید. بعد با منطق انسانی پیش برید.
    * در بعضی زبان های برنامه نویسی به معنای ضرب هست و ** یعنی توان. شما مثلا دو عدد از کاربر می گیرید و هر کدام را استفاده کنید برنامه به لحاظ منطق خودش درست کار می کند. اما اگر منطق شما توان باشد پس یک * کم گذاشتید در کد و به لحاظ منطق انسانی خروجی درست نمی گیرید. 2*2 یا 2**2 یکی هستند، اما 3*3 و 3**3 چطور؟
    فاصله بگیرید هم فراموش میشه مثل همه چیزهای دیگه.
    اگر الان بخوان به من توصیه برای شروع کار بدند که بتونم با کمترین اتلاف وقت یادگیری شروع کنم چی میگید ؟
    همون توصیه بالا. اول از همه به خودتون بستگی داره که چقدر توانایی یادگیری داشته باشید و چقدر فرصت و علاقه و پشتکار و غیره داشته باشید. اما این عبارت های تبلیغاتی رو همین الان دور بریزید.
    من چند مورد از ویدئوهای آقای مدحج رو دیدم و تعاریف زیادی هم از ایشون شنیدم. اگر پول اضافه دارید و قصد دارید در جوب بریزید تشریف ببرید پکیج و کتاب های ایشون رو تهیه کنید. کمی در مورد ایشون در شبکه های اجتماعی تحقیق کنید و عرایض بزرگوار رو بخونید.

5. تعداد تشکر ها ازSaeedFazlollahzadeh به دلیل پست مفید

عضو انجمن sam_pontiac آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    279
    تشکر شده در
    166 پست

سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه

سلام
    تعریف از خود غلط اضافه هست، اما بعنوان کسی که 18 ساله تو هر بستر و پلتفرمی برنامه نویسی کرده و پروژه های مختلفی رو تولید و توسعه و همکاری تو توسعه داشته،خیلی خلاصه خدمتتون میگم که، شما از لینوکس شروع کنید.
    تسلط کامل به لینوکس...
    فریب افرادی که میگن برنامه نویسی در 10 روز و اینها هم نخورید.فقط کیسه دوختند.
    ریسورسهای رایگان هم ( حتی به زبان فارسی ) در اینترنت به وفور موجوده.یکیش کانال یوتیوب جادی میرمیرانی.
    وقتی با هسته لینوکس شروع کنید، خودتون آزادانه به مرحله انتخاب میرسید و مثلا بین PHP و Python و ... خودتون با شناخت کاملتون انتخاب میکنید.
    وقتی با هسته لینوکس شروع کنید، به مواردی مثل کانفیگ و مدیریت سرور هم که بدیهی ترین اتفاق بعد از آشنایی با لینوکس هست، مسلط میشید.
    وقتی با هسته لینوکس شروع کنید، توسعه و تولید نرم افزار تحت هر بستر و سکویی برای شما روال خواهد بود ( چه وب / چه دسکتاپ / چه چیزهای دیگر...)
    همه چیز از لینوکس شروع میشه.
    زبان پیشنهادی هم Python
    مهم نیست کدوم توزیع لینوکس، گرچه ممکنه هرکسی برمبنای تجربه خودش موردی رو به شما پیشهاد کنه.
    مخلص کلام بنده اینه که لینوکس، یک چشم انداز و دید ناتمام و نامحدود و دائم و در حال پیشرفت بهتون میده.

7. تعداد تشکر ها ازsam_pontiac به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    530
    تشکر تشکر شده 
    672
    تشکر شده در
    446 پست

سلام
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    سلام بهتون پیشنهان میکنم پایتون رو یاد بگیرید چون ساده هست از آموزش جادی هم استفاده کنید خیلی ساده و روون توضیح داده توی مکتبخونه دوره پولیش هست توی سایت gotoclass دوره رایگانش هست خودتون رو با کتاب گیج نکنید.
    توصیه میکنم بقیه آموزش های جادی هم ببینید خیلی عالی درس میده به برنامه نویسی هم بیشتر علاقمند میشی
    وب سایت شخصی: www.hassansh.ir

9. تعداد تشکر ها از hassanshaikhi به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    194
    تشکر تشکر شده 
    167
    تشکر شده در
    125 پست

ممنون از همه عزیزان که شرکت کردند
    دوستان ممنون میشم که بگید چه زبان برنامه نویسی برای شروع کار خوبه و بهتره از چه کسی یاد گرفته بشه که جامع بتونم یاد بگیرم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanshaikhi نمایش پست ها
    سلام بهتون پیشنهان میکنم پایتون رو یاد بگیرید چون ساده هست از آموزش جادی هم استفاده کنید خیلی ساده و روون توضیح داده توی مکتبخونه دوره پولیش هست توی سایت gotoclass دوره رایگانش هست خودتون رو با کتاب گیج نکنید.
    توصیه میکنم بقیه آموزش های جادی هم ببینید خیلی عالی درس میده به برنامه نویسی هم بیشتر علاقمند میشی
    یعنی اول دوره رایگان ببینم بعد دوره پولی مکتب خونه رو تهیه کنم ؟ یا اینکه از اول با دوره پولی شروع کنم ؟
    ویرایش توسط mehrania : October 28th, 2020 در ساعت 22:07

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    530
    تشکر تشکر شده 
    672
    تشکر شده در
    446 پست

ممنون از همه عزیزان که شرکت کردند
    دوستان ممنون میشم که بگید چه زبان برنامه نویسی برای شروع کار خوبه و بهتره از چه کسی یاد گرفته بشه که جامع بتونم یاد بگیرم

- - - Updated - - -

یعنی اول دوره رایگان ببینم بعد دوره پولی مکتب خونه رو تهیه کنم ؟ یا اینکه از اول با دوره پولی شروع کنم ؟
    نه همون دوره رایگانش زیاد تفاوتی با دوره مکتبخونه نمیکنه.

https://gotoclass.ir/courses/%D8%A2%...AA%D9%88%D9%86
    وب سایت شخصی: www.hassansh.ir

تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

ممنون از همه دوستان که شرکت کردنداتفاقا چند تا از عزیزان برنامه نویس که از آشنا ها هستند بهم برای شروع پایتون پیشنهاد دادند
    به جز آموزش جادی ، کس دیگری هم پیشنهاد میدید ؟
    سلام
    من جدا از این که کدوم زبون رو پیش برید، پیشنهاد می کنم ابتدا مبانی برنامه نویسی رو یاد بگیرید، بعد الگوریتم ها رو کمی تحقیق کنید تا کلا دست تون بیاد که توی برنامه نویسی قرار هست با چه چیزهایی سر و کار داشته باشید. بعد حالا برید سراغ این که چه زبانی رو شروع کنید.
    حالا یه تبلیغ ریز هم کنم اینه که تو سایت https://pythonlearner.ir دارم آموزش میدم و طبیعتا خوشحال میشم که سایتم رو چک کنید. انجمنش هم https://pythonforum.ir هم هست
    اما اگر زبان انگلیسی تون متوسط هست من دوره رایگان آموزشی آقای Mosh Hamedani رو هم بهتون پیشنهاد میدم که در یوتیوب هست. آموزش های دیگه هم هست که کمابیش دیدم اما این آموزش هم به زبان ساده انگلیسی صحبت می کنه و مناسب هست کلا.
    آموزش های فرادرس هم خوبه که یکی از دوستان گرفته بود و اون هم خوب بود.

اما خب کلا جادی چیز دیگه ای هست به نظرم. چه ویدئوهای آموزشی و چه پادکست های صوتی و تصویری که تولید می کنه رو دوست داشتم و دارم.

تشکر تشکر کرده 
    194
    تشکر تشکر شده 
    167
    تشکر شده در
    125 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SaeedFazlollahzadeh نمایش پست ها
    سلام
    من جدا از این که کدوم زبون رو پیش برید، پیشنهاد می کنم ابتدا مبانی برنامه نویسی رو یاد بگیرید، بعد الگوریتم ها رو کمی تحقیق کنید تا کلا دست تون بیاد که توی برنامه نویسی قرار هست با چه چیزهایی سر و کار داشته باشید. بعد حالا برید سراغ این که چه زبانی رو شروع کنید.
    حالا یه تبلیغ ریز هم کنم اینه که تو سایت https://pythonlearner.ir دارم آموزش میدم و طبیعتا خوشحال میشم که سایتم رو چک کنید. انجمنش هم https://pythonforum.ir هم هست
    اما اگر زبان انگلیسی تون متوسط هست من دوره رایگان آموزشی آقای Mosh Hamedani رو هم بهتون پیشنهاد میدم که در یوتیوب هست. آموزش های دیگه هم هست که کمابیش دیدم اما این آموزش هم به زبان ساده انگلیسی صحبت می کنه و مناسب هست کلا.
    آموزش های فرادرس هم خوبه که یکی از دوستان گرفته بود و اون هم خوب بود.

اما خب کلا جادی چیز دیگه ای هست به نظرم. چه ویدئوهای آموزشی و چه پادکست های صوتی و تصویری که تولید می کنه رو دوست داشتم و دارم.
    سعید جان ممنون از راهنمایی خوب و وقتی که گذاشتی که توضیحات کاملی بهم بدی
    راسیتش الان چندتا کلیپ آموزشی جادی دیدم واقعا سادگی در تدریسشو دوس داشتم و فکر میکنم برای شروع دوره مقدماتی جلو میرم و اگر راضی بودم در دوره پیشرفته هم شرکت میکنم
    درضمن سایتتون چک کردم خوبه حتما استفاده میکنم فقط یکم مطالب بیشتر کنید چون در طی دو سال بیشتر از 20 مطلب بیشتر پست نشده

تشکر تشکر کرده 
    1,058
    تشکر تشکر شده 
    690
    تشکر شده در
    483 پست

سعید جان ممنون از راهنمایی خوب و وقتی که گذاشتی که توضیحات کاملی بهم بدی
    راسیتش الان چندتا کلیپ آموزشی جادی دیدم واقعا سادگی در تدریسشو دوس داشتم و فکر میکنم برای شروع دوره مقدماتی جلو میرم و اگر راضی بودم در دوره پیشرفته هم شرکت میکنم
    درضمن سایتتون چک کردم خوبه حتما استفاده میکنم فقط یکم مطالب بیشتر کنید چون در طی دو سال بیشتر از 20 مطلب بیشتر پست نشده
    ممنونم که سایتم رو چک کردید. فقط این که ۳۲ از ۲۰ تا بیشتر هست دیگه ولی چشم مطالبی که بهش برخورد کنم رو می گذارم و سعی می کنم بیشتر بنویسم. هر چند وقت یک بار کدی که به نظرم جالب باشه و نوشته باشم رو به اشتراک می گذارم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)