نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: 10 نکته مهم در مورد انتخاب فروشگاه اینترنتی معتبر

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    86
    تشکر تشکر شده 
    108
    تشکر شده در
    70 پست

پیش فرض 10 نکته مهم در مورد انتخاب فروشگاه اینترنتی معتبر

در ایران مدتی است که بازار فروشگاه اینترنتی و خرید آنلاین بسیار داغ و پر از خبرهای جدید است، به همین جهت تصمیم گرفتم چند نکته درمورد خرید اینترنتی مطمئن طبق تجربه و آگاهی خودم خدمت شما برسانم.

فروشگاه اینترنتی به سایتی گفته می شود که به ارائه کالا یا خدماتی به صورت آنلاین مشغول است، با توجه به اینکه به دلایلی نارضایتی خرید از فروشگاه های اینترنتی افزایش یافته من اینجا چند نکته رو در مورد انتخاب فروشگاه اینترنتی مطئمن خدمت شما عزیزان میرسونم،

فقط من جمله بندیم اصلا خوب و نتونستم به ترتیب نکات را درج کنم و جمله بندی کنم و از این بابت متاسفم ( متن ریپورتاژ یا تبلیغ نیست )

• سابقه فروشگاه

حتما موقع خرید به سابقه فروشگاه اینترنتی مد نظر خود دقت کنید اگر اینماد داشت حتما صفحه اینمادشو بررسی کنید چون طبق آپدیت جدید اینماد گزارش هایی درمورد عملکر وبسایت ارائه میده مثلا در قسمت " سوابق پاسخگویی به شکایت " رو حتما بررسی کنید زیرا اگر فروشگاهی شاکی داشته باشه حتما یه جای کارش میلنگه چون معمولا کاربران نارضایتی خود را در سایت به خود فروشنده اعلام میکنن اگر پاسخ دقیقی نگرفتن به اینماد مراجعه میکنند، مغایرت از دستور عمل هم دقت کنید ارقامش صفر باشه چون بعضی مواقع کالای کاربر ارائه میده نیاز به مجوز مراجع بالاتر داره که در اینماد براش مغایرت از دستور عمل ثبت میشه.
    یه راه دیگه هم هست که بعضی عزیزان برای بررسی سابقه فروشگاه معرفی میکنن اینه که اسم فروشگاه رو در گوگل سرچ کنید و موقع جستوجو اسم فروشگاه عبارت هایی مثل " تجربه خرید " ، " د*زد"، "کلابرداری" را به پسوند اسم فروشگاه اضافه کنید.

• اینماد داشته باشه

اگر قراره بین دو فروشگاه اینترنتی با محصولات یکسان و سابقه و .. یکسان یکی رو انتخاب کنید پیشنهاد من اینه که اونی که اینماد داره رو انتخاب کنید، اینماد اینقدر ها که میگن بد نیست طبق تجربه بد خرید من که از سایت هایی خرید کردم که بعد ها متوجه شدم فروشنده یک فرد 15 ساله بوده پیشنهاد میکنم داشتن اینماد را بررسی کنید هم میتوانید سابقه فروشگاه رو بررسی کنید هم متوجه سن فرد شوید ! هم در صورت نارضایتی بتوانید شکایت ثبت کنید زیرا در برخی موارد طبق تجربه خرید از سایت ها بدون نماد که مجبور به شکایت به مراجع بالاتر شدم قاضی پیگیر پرونده گفت چرا از سایت بدون اینماد خرید کردی ؟( روم نشد بگم به خاطر 30 تومن ) درحال که سایت با محصولات یکسان مد نظر من وجود داشت که اینماد هم داشت اما به خاطر تفاوت قیمت حدود 30 تومن برای محصول 2 ملیونی از اون شخص بدون اینماد خرید کردم.

• درگاه معتبر داشته باشه

سایت هایی که اینماد دارن قطعا از درگاه مستقیم استفاده میکنن و جزو توضیحات این نکته قرار نمیگیرن، منظور بنده عزیزانی هستن که درگاه واسط استفاده میکنن، اگر تو خرید از یک فروشگاه که از درگاه واسط استفاده میکنه شک دارید حتما بررسی کنید که از یک شرکت معتبر درگاه واسط استفاده میکنه من دوتا از شرکت هایی که طبق تجربه واقعا پیگیر تراکنش هستند رو معرفی میکنم : 1. Pay.ir 2. Zarinpal.com من تعدادی تراکنش داشتم از فروشگاه های مختلف که به نارضایتی کشیده شده و پرداخت ها از یکی از این درگاه ها بوده که زیر 48 ساعت رسیدگی کردن و رفع شده واقعا مشتری مدار هستند، موارد نارضایتی با درگاه های نسباتا بزرگ ینی در رده های بعد از این دو سایت داشتیم که هیچ کدوم رسیدگی خاصی نرکردن سعی کنید از سایتی خرید کنید که از یکی از این دو درگاه استفاده کنند یا اگر به فروشنده اعتماد ندارید و شک دارید به فروشنده مثلا بگید اگه درگاه زرین پال دارید لینک بدید پرداخت کنم

• از بقیه سوال کنید !

ممکنه شما پروژه مهم داشته باشید یا قراردادی با یه شرکت بزرگ بستید که نیاز به هاست با کیفیت ویندوز داشته باشه، از اونجا که طبق تجربه من هاستینگ های ایرانی اطلاعات و دانش کافی برای کانفیگ هاست ویندوزی ندارند و هاستینگ های اندکی این مورد هاست ویندوز را ارائه میدن بهتره در انجمن هایی مثل وب هاستینگ تالک از بقیه بپرسید و از نظرشون و تجربه های آنها در استفاده از هاست ویندوز هاستینک های مختلف استفاده کنید ! اما مراقب باشید کسانی که به شما پاسخ میدن اکانت های فیک فروشندگان خود انجمن نباشند! مشاهده شده که افراد زیادی اکانت های قدیمی دیگر کاربران را خریداری میکنند ! ( این نکته رو با یک مثال توضیح دادم )

• شرایط سرویس دهی

حتما حتما حتما قبل از خرید یک وبسایت اینترنتی شرایط سرویس دهی آنرا مشاهده کنید ! و پیشنهاد میشم بعد از مطالعه کامل شرایط سرویس دهی از آن یک اسکرین شات تهیه کنید یا آرشیو کنید! من خود یادمه نیاز به محصول داشتم که از یک سایت میخواستم تهیه کنم در اون سایت چند بار تاکید شده بود که شرایط سرویس دهی مارو مطالعه کنید اولش حوصله نداشتم اما چون چندین بار در صفحات مختلف باید تیک پذیرش رو میزدم ترجیح دادم یک نگاهی به متن شرایط انداختم و مورد عجیبش این بود که " سرویس دهنده هر زمان که بخواهد میتواند قرارداد را بدون اطلاع خریدار در صورت صلاحدید لغو کند و هرگونه اعتراض خریدار جایز نیست " !!! که از خریدش منصرف شدم !

• توضیحات محصول

حتما حتما حتما توضیحات یک محصول مهم که قصد خرید آنرا دارید بخوانید حتی محصول دیجیتالی ! از توضیحات اسکرین شات بگیرید یا آرشیو کنید. طبق تجربه بنده از یک فروشگاه درپیت مجبور به خرید اسکریپت شدم که جایی دیگری نداشت یا اگر داشت قیمتش 10 برابر بود در توضیحات زده بود که اسکریپت اختصاصی بوده که فروش گسترده شده و نسخه رو هم جدید زده بود، اما بعد از خرید متوجه شدم که فایل دریافتی نسخه قدیمی یک اسکریپت د"زدی شده هستش، و درنهایت به درد نمیخورد از درگاه واسط معروفی( اما 2 مورد گفته شده در نکته 3 نبود ) هم استفاده میکرد، در نهایت بعد از پیگیری های زیاد سایت فروشنده حساب کاربری مارو بست و درگاه واسط هم جز نقض حریم خصوصی کار خاصی نکرد که این مورد رو در دادگاه پرونده تشکیل دادم که به زودی طبق مدارک شرکتش محکوم به پرداخت جریمه میشه .. یا درمورد محصولات فیزیکی: موقع خرید یک مودم 4g از یکی از سایت هایی که فقط مودم داره که دیدم قیمت خوبی داره فورا بدون بررسی خریدم کردم بعد از دریافت دیدم فقط یک مودم ارسال شده و کابل و آداپتور نداره که در توضیحات هم درج شده که محبور به خرید کابل و آداپتور به صورت جداگانه شدم که در مجموع گران تر از یک مودم آکبند شد..

• قیمت

همیشه قیمت های نجومی نشانه کیفیت نیست و قیمت های پایین هم نشانه بی کیفیتی محصول نیست شما اگر به قیمت محصول شک کردید نکات گفته شده دیگر را رعایت و بررسی کنید و در نهایت در مورد قیمت تصمیم بگیرید. مثلا من یه مدت از اینترنت مخابرات استفاده میکردم و به دلایل طرح تخفیفی شرکت آسیاتک اینترنتم رو به شرکت آسیاتک انتقال میدم و بعد از یکسال استفاده متوجه میشم شرکت مخابرات طرح تخفیف خوبی گزاشته و قبلا مشکلی بابت کیفیت نبود پس مجدد با خیال راحت به مخابرات برمیگردم. یا دیجیکالا وقتی مثلا روی یک گوشی سامسونگ تخفیف 10 درصدی میزاره نشانه بیکیفیت بودن یا مشکل دار بودن اون نیست چون دیجیکالا شرایط برگشت کالای خوبی داره. اما اگر سایت حسنعلی چموش گوشی ساموسنگ نوت 10 رو با تخفیف داد 1.500 و سایتش هم طبق نکات گفته شده درپیت بود ! قطعا گوشی فیکه !

• راه های ارتباطی

حتما قبل از خرید محصول از یک سایت اینترنتی که نماد نداره دقت کنید که راه ارتباطی درستی داشته باشه راه های ارتباطی پیامکی سرشماره 5000 یا 1000 یا ایمیل و تیکت به درد نخورن !

• الکسا، رنک سایت، کیفیت و طراحی

این موارد رنک و الکسا و ... ظاهری هستند و راهکار مناسبی برای انتخاب فروشگاه معتبر نیست .

• در حال تکمیل ( اگر موردی بود در پ.خ بگید )

کپی با ذکر منبع پست در وب هاستینگ تالک جایز است
    ویرایش توسط Web-Hosting : October 13th, 2020 در ساعت 18:14

2. # ADS

عضو جدید behrokala آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض پاسخ : 10 نکته مهم در مورد انتخاب فروشگاه اینترنتی معتبر

سلام ، دوست عزیز اونایی که صادقانه کار رو تازه شرع کردند چی ؟
    کجا باید تبلیغات کرد مردم چطور باید اعتماد کنند ؟!
    عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    86
    تشکر تشکر شده 
    108
    تشکر شده در
    70 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط behrokala نمایش پست ها
    سلام
    پاسخ سوال شما جنبه مشاوره ای دارد و نیاز به توضیح مفصل دارد
    اما
    باید خاک بخوری تا به جایگاه بالای درآمدی برسی

5. تعداد تشکر ها از Web-Hosting به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    531
    تشکر تشکر شده 
    283
    تشکر شده در
    170 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط behrokala نمایش پست ها
    ما یه فروشگاه جدید و بی نام و نشان در تلگرام زده بودیم و فقط چند بار در چند کانال معتبر تبلیغ کردیم و حالا پس از گذشت 2 ماه از راه اندازیش خیلی پیشرفت خوبی داشتیم به حدی مشتری داریم که مجبور شدم دو نفر ادمین بگیرم برای پاسحگویی به مشتری و کامنت هم برای کاربرها باز گذاشتیم نظرشون را در مورد هر خرید زیر محصول مینویسن
    واقعا صادقانه و شفاف کار کردیم با سود منطقی و منصفانه و ارسال سریع. گارانتی مرجوع بدون قید و شرط هم داریم .
    به قدری موفق بود که دیگه به فکر سایت زدن هم نیفتادیم

تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

چه خوب
    ولی ما سایت داریم چون تازه شروع کردیم هنوز مشتری جمع نشده
    اما هرکی واقعا صادقانه کار کنه خدا هم به کارش برکت میده دقیقا مثل کار شما فرقی هم نمیکنه سایت باشه تل باشه یا اینستا
    موفق باشید.

عضو جدید ahmadabdollahi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

بسیار خوب بود ، البته بعضی از فاکتور ها قابل بحث هست ، بنده به شخصه خیلی از سایت ها با الکسای خوب دیدم که با خریداران به مشکل خوردن
    پرشام مارکت ، مرکز فروش اینترنتی کالا با قیمت مناسب و کیفیت برتر

وب سایت https://parshamkala.ir

تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

ما خودمون با دیجی کالا چندین باره مشکل پیدا کردیم حتی فیلم معتبر هم دارم.
    DVD رایتر اکسترنال ازش خریدیم مارکش ASUS و آکبند بود ، چند روز همه جوره تست کردیم که چرا کار نمیکنه ، زنگ زدیم پشتیبانی مسئولیتشو نپذیرفت خودمون باز کردیم دیدم داخلش دی وی دی رایتر LG سال 2009 هست !!!! یعنی 11 سال کار کرده خراب شده اینجوری جاسازی میکنن داخل اجناس نو سر مردم رو کلاه میزارن
    لینک دانلود فیلم
    مدیر عزیز این پست رو حذف نکن تا مردم آگاه بشن جریان چیه و سرشون کلاه نره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)