نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
سلام مجدد

پاسخ سوال شما یک کلمه است بله یا خیر است اما قصد داریم موضوع را درک کنید که سوالات مشابه هم داشتید پی ببرید.

شما حاظر هستید 20 میلیون سرور بخرید و اجاره بدهید به مشترک (هزینه هارد مثلا 6 میلیون) ،مشترک 1 میلیون بپردازد و ماه بعد کنسل کند بعد مجدد 6 میلیون هارد نو بخرید بگذارید روی سرور ؟

عموما مرکز داده ها باید به همین شکل کار کنند و هارد 100% نو به شما تحویل نمیدهند.(باید هزینه سرور و سود دیتاسنتر در بیاد عزیز)

در مورد داخل :

1.اگر کاربران خارجی هستند که بله ایران اصلا پیشنهاد نمیشه اما اگر ایرانی هستند 100% پیشنهاد میشه چون هم آپلود کاربران با سرعت بالایی انجام میشه هم دانلودشان. حالا اون چند درصدی که با vp---n دانلود یا آپلود میکنند یا اون درصد خیلی کمی که خارجی هستند سرعت کمتری دارند. (سرور شما خارج باشد که برعکس است و بیشتر مشکل سمت کاربران ایرانی شما است)
2.خب برای این مورد ثبت نام نمیکنند ؟ آیپی ثبت نمیشود ؟ (همه اپلود سنتر ها آیپی ثبت میشود) نباید مشکلی باشد به هر حال ممکن است محتوایی در خارج اپلود شود که مرکز داده به شما ابیوز دهد، یک بار ابیوز دوبار ابیوز سه بار ابیوز، نهایتا مشکل ساز میشود و سرور بسته میشود.(در بدترین حالت و عدم رسیدگی یا رسیدگی دیر)

هزینه داخلی بالاتر است اما امتیازات خوبی برای این مدل مصرف و حساسیت شما دارد، دقیقتر و فنی بررسی نمائید.

ما کاربرانی میشناسیم که همین الان چندین سرور خارج دارند و فقط به خاطر عدم رضایت کاربران ناچار شده اند سرور داخلی هم بگذارند چون عمده مصرفشان داخلی است.
سود دیتاسنتر و ... که درسته. عقلانیش همینه. منتها من فکر میکردم هزینه ست میگیرند هارد نو میزارم. میدونستم قطعات تا نسوزن هم استفاده میشه میزارن تو مارکتی ها و ...

سایتمون هم خارج فعالیت داره و مسائلی که ازاد هست اونور اینجا مشکل ساز میشه. مشکل ابیوز نیست ما رسیدگی میکنیم. الان فقط خواستم بفهمم سرورهای هتزنر و ست اپ دار کلا در چه حده هارداشون حالا 100 درصد هم نو هم مهم نیست. بتونم حداقل 1 2 سال روش حساب کنم.
بیشتر این تاپیک جنبه اینو داره تجربه هارو داشته باشیم. مثلا طرف بیاد بگه من 10 ساله کار کردم 100 تا سرور خریدم مثلا ست اپ دار 100 تا خریدم مارکتی. از بین اینا فلان قدرش به مشکل هارد خورده.
اینطوری میتونم مقایسه کنم تصمیم درست رو بگیرم