صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 44

موضوع: شروع برنامه نویسی

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    99
    تشکر تشکر شده 
    83
    تشکر شده در
    64 پست

پیش فرض شروع برنامه نویسی

سلام دوستان خسته نباشید .
    24 سالم هست دانشجوی داروسازی هستم از طرفی از بچگی با کامپیوتر و it و این مسائل سرو کار داشتم یعنی 0 نیستم یه چیزایی بلدم تنها موردی که در زمینه it بلد نیستم کد نویسی هست که یه جورایی یعنی هیچی بلد نیستم ....
    ولی با سرور و لینوکس و ویندوز و کانفیگ و اینا یه سری آشنایی هایی دارم که حالا خیلی به این بحث ربط نداره ....

از اونجایی که علاقه خیلی شدیدی به این سمت دارم میخواستم شروع به یاد گیری برنامه نویسی کنم و خیلی ایده های خوبی هم دارم که میخوام یه روزی با برنامه نویسی پیادشون کنم از بحث همین کامپیوتر و نرم افزار گرفته تا بحث رشته ای که دارم توش تحصیل میکنم .

حالا میخواستم ببینم باید از کجا شروع کنم ؟ از چه زبانی شروع کنم ؟ چه رفرنسی رو معرفی میکنید ؟ بعضی جاها دیدم نوشتن از جاوا بعضی جاها هم از c++‎‎‎‎‎‎‎ باید شروع کنیم ... حالا شما چی پیشنهاد میکنید ؟ ممنون

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

پیش فرض پاسخ : شروع برنامه نویسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mehranp نمایش پست ها
    24 سالم هست دانشجوی داروسازی هستم از طرفی از بچگی با کامپیوتر و it و این مسائل سرو کار داشتم یعنی 0 نیستم یه چیزایی بلدم تنها موردی که در زمینه it بلد نیستم کد نویسی هست که یه جورایی یعنی هیچی بلد نیستم ....
    ولی با سرور و لینوکس و ویندوز و کانفیگ و اینا یه سری آشنایی هایی دارم که حالا خیلی به این بحث ربط نداره ....

از اونجایی که علاقه خیلی شدیدی به این سمت دارم میخواستم شروع به یاد گیری برنامه نویسی کنم و خیلی ایده های خوبی هم دارم که میخوام یه روزی با برنامه نویسی پیادشون کنم از بحث همین کامپیوتر و نرم افزار گرفته تا بحث رشته ای که دارم توش تحصیل میکنم .

حالا میخواستم ببینم باید از کجا شروع کنم ؟ از چه زبانی شروع کنم ؟ چه رفرنسی رو معرفی میکنید ؟ بعضی جاها دیدم نوشتن از جاوا بعضی جاها هم از c++‎‎‎‎‎‎‎ باید شروع کنیم ... حالا شما چی پیشنهاد میکنید ؟ ممنون
    سلام دوست عزیز
    خیلی خوب کاری میکنید که به سمت برنامه نویسی میرید ، منم فکر میکنم کسایی که آشنا نیستن واقعا یه لذت بزرگو از دست دادن

خوب حالا اومدیم شما برنامه نویسی رو یاد گرفتید بعدش میخواید چیکار کنید ؟ منظورم اینه برنامه نویسا بعد از یادگیری شروع به نوشتن علاقه هاشون میکنن مثلا با استفاده از #c برنامه اندروید مینویسن بعضی ها هم مستقیما میرن سمت برنامه نویسی اندروید و دیگه سمت سی شارپ نمیرن

بعضی ها php یاد میگیرن فقط بخاطر فریم ورکهای php مثل لاراول

سی پلاس پلاس یاد میگیرن بخاطر شبکه و یا نوشتن گیم های مبتنی بر شبکه مثل کانتر استرایک

پایتون یاد میگیرن برای کارای بزرگ مثل ساخت instagram یا باهاش هک میکنن که دسترسی توش راحته ، البته مخالف زیاد داره اما کاملا اشتباه میکنن که مخالفت میکنن چون ناسا و گوگل ازش استفاده میکنن به این خاطر دیگه تردیدی برای استفاده از پایتون وجود نداره

شما انگیزت از برنامه نویسی چیه ؟

موفق باشید دوست من

4. تعداد تشکر ها ازlive به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    70
    تشکر شده در
    57 پست

سلام . به نظر من اگر علاقه به وب دارید از html/css/java/php شروع کنید. و بهترین منبع هم به نظرم کتاب هست و فیلم آموزشی. زبانی مانند C هم بتونید یاد بگیرید که خیلی بهتره.

6. تعداد تشکر ها از ali1150 به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    524
    تشکر تشکر شده 
    1,363
    تشکر شده در
    624 پست

برای انتخاب زبان اول باید ببینید ایده هاتون در چه موضوعی هستند و به چه شرایطی برای پیاده سازی نیاز دارند
    بدون شک اگر ویندوز هستند زبان های C انتخاب مناسبی هستند
    اگر اندروید هستند زبان Java انتخاب خوبی هست
    اگر وب هست باید ببینید در چه حد هستند ایده هاتون. اگر کوچیک یا متوسط پس PHP انتخاب خوبی هست و اگر بزرگ و پیچیده Python انتخاب مناسبی هست (و البته برای وب نیاز به آشنایی با زبان های طراحی هم دارید)
    اگر علاقه بیشتری به طراحی و مخصوصا طراحی در وب دارید پس HTML, CSS و JavaScript مواردی هستند که جزو باید ها هستند و انتخاب چندانی هم ندارید مگر در انتخاب فریمورک

چند نکته:
    - انتخاب زبان هایی مثل PHP به این معنی نیست که شما تبدیل به برنامه نویس ضعیفی میشید چون زبان هایی مثل C شمارو بیشتر درگیر عمق کار می کنند. لزوما هر کسی که وارد برنامه نویسی میشه قرار نیست به یکی از بهترین برنامه نویس ها برای کار های پیچیده تبدیل بشه. در نتیجه برای وقت خودتون ارزش قائل بشید و انتخابی کنید که وقت شمارو هدر نده و در طولانی مدت پشیمونتون نکته. از ساده ترین زبان ها هم میشه جلو رفت و به یکی از بهترین برنامه نویس ها تبدیل شد در صورتی که استفاده از یک زبان سطح پایین در صورتی که تمایلی به انجام کار های پیچیده ندارید فقط وقت شمارو میگیرند.

- دنبال زبانی نباشید که تمام نیاز های شمارو براورده کنه و با یاد گرفتنش بتونید همه کار بکنید. حتی زبان هایی مثل C و Python که در زمینه های مختلف استفاده می شند، برای سازگاری از فریمورک ها و روش های خاصی استفاده می کنند که باز هم نیاز به یادگیری موارد جدیدی دارند که ساده تر از یاد گیری یک زبان برنامه نویسی جدید نیستند. پس دنبال زبان و زبان های مناسب باشید.

- در شروع کار باید همزمان با یادگیری تمام جزئیات شروع به کد زدن کنید. خوندن یک کتاب 500 صفحه ای از یک آموزش زبان برنامه نویسی شمارو به هیچ چیز جز یک فهرست برای اون کتاب تبدیل نمی کنه.

- از اول علاقه به یادگیریتون رو حفظ کنید و همیشه به خاطر داشته باشید برنامه نویسی یعنی علاقه و توانایی بالا در یاد گیری. بدون اهمیت به این که در چه سطحی هستید و چه میزان تجربه دارید. بهترین برنامه نویس ها کسانی هستند که به با تجربه هستند ولی خیلی خوب هم یاد میگیرند.

- از تغییر نترسید. در طول تاریخ سیستم موفقی نوشته نشده که با گذشت زمان تغییر نکته و حتی باز نویسی نشه.

انتخاب منبع برای یاد گیری:
    - معمولا بهترین منابع ویدئو ها و کتاب ها هستند. کتاب ها و یا ویدئو هایی رو انتخاب کنید که باهاشون راحت هستید نه هر منابعی که یکی دیگه میگه خیلی خوبه. حتی اگر کسی که معرفی کرده برنامه نویس عالی ای باشه.
    - از چندین منبع آموزشی به صورت همزمان استفاده کنید. هر چیزی رو از جایی یاد بگیرید که از نظر شما بهتر هست.
    ویرایش توسط navid2zp : January 22nd, 2018 در ساعت 22:10

8. تعداد تشکر ها ازnavid2zp به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    56
    تشکر تشکر شده 
    245
    تشکر شده در
    165 پست

جدا از نقطه نظر کاربرد
    C# و python
    پایتون برای شخصی که از بیرون دنیای برنامه نویسی وارد میشود روان تر و ساده تر هست
    C# دنیای بزرگی را پیش روتون باز میکنه
    php شما را به دنیا وب محدود میکند

10. تعداد تشکر ها ازmajid1f به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    99
    تشکر تشکر شده 
    83
    تشکر شده در
    64 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط majid1f نمایش پست ها
    جدا از نقطه نظر کاربرد
    C# و python
    پایتون برای شخصی که از بیرون دنیای برنامه نویسی وارد میشود روان تر و ساده تر هست
    C# دنیای بزرگی را پیش روتون باز میکنه
    php شما را به دنیا وب محدود میکند
    نقل قول نوشته اصلی توسط navid2zp نمایش پست ها
    برای انتخاب زبان اول باید ببینید ایده هاتون در چه موضوعی هستند و به چه شرایطی برای پیاده سازی نیاز دارند
    بدون شک اگر ویندوز هستند زبان های C انتخاب مناسبی هستند
    اگر اندروید هستند زبان Java انتخاب خوبی هست
    اگر وب هست باید ببینید در چه حد هستند ایده هاتون. اگر کوچیک یا متوسط پس PHP انتخاب خوبی هست و اگر بزرگ و پیچیده Python انتخاب مناسبی هست (و البته برای وب نیاز به آشنایی با زبان های طراحی هم دارید)
    اگر علاقه بیشتری به طراحی و مخصوصا طراحی در وب دارید پس HTML, CSS و JavaScript مواردی هستند که جزو باید ها هستند و انتخاب چندانی هم ندارید مگر در انتخاب فریمورک

چند نکته:
    - انتخاب زبان هایی مثل PHP به این معنی نیست که شما تبدیل به برنامه نویس ضعیفی میشید چون زبان هایی مثل C شمارو بیشتر درگیر عمق کار می کنند. لزوما هر کسی که وارد برنامه نویسی میشه قرار نیست به یکی از بهترین برنامه نویس ها برای کار های پیچیده تبدیل بشه. در نتیجه برای وقت خودتون ارزش قائل بشید و انتخابی کنید که وقت شمارو هدر نده و در طولانی مدت پشیمونتون نکته. از ساده ترین زبان ها هم میشه جلو رفت و به یکی از بهترین برنامه نویس ها تبدیل شد در صورتی که استفاده از یک زبان سطح پایین در صورتی که تمایلی به انجام کار های پیچیده ندارید فقط وقت شمارو میگیرند.

- دنبال زبانی نباشید که تمام نیاز های شمارو براورده کنه و با یاد گرفتنش بتونید همه کار بکنید. حتی زبان هایی مثل C و Python که در زمینه های مختلف استفاده می شند، برای سازگاری از فریمورک ها و روش های خاصی استفاده می کنند که باز هم نیاز به یادگیری موارد جدیدی دارند که ساده تر از یاد گیری یک زبان برنامه نویسی جدید نیستند. پس دنبال زبان و زبان های مناسب باشید.

- در شروع کار باید همزمان با یادگیری تمام جزئیات شروع به کد زدن کنید. خوندن یک کتاب 500 صفحه ای از یک آموزش زبان برنامه نویسی شمارو به هیچ چیز جز یک فهرست برای اون کتاب تبدیل نمی کنه.

- از اول علاقه به یادگیریتون رو حفظ کنید و همیشه به خاطر داشته باشید برنامه نویسی یعنی علاقه و توانایی بالا در یاد گیری. بدون اهمیت به این که در چه سطحی هستید و چه میزان تجربه دارید. بهترین برنامه نویس ها کسانی هستند که به با تجربه هستند ولی خیلی خوب هم یاد میگیرند.

- از تغییر نترسید. در طول تاریخ سیستم موفقی نوشته نشده که با گذشت زمان تغییر نکته و حتی باز نویسی نشه.

انتخاب منبع برای یاد گیری:
    - معمولا بهترین منابع ویدئو ها و کتاب ها هستند. کتاب ها و یا ویدئو هایی رو انتخاب کنید که باهاشون راحت هستید نه هر منابعی که یکی دیگه میگه خیلی خوبه. حتی اگر کسی که معرفی کرده برنامه نویس عالی ای باشه.
    - از چندین منبع آموزشی به صورت همزمان استفاده کنید. هر چیزی رو از جایی یاد بگیرید که از نظر شما بهتر هست.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali1150 نمایش پست ها
    سلام . به نظر من اگر علاقه به وب دارید از html/css/java/php شروع کنید. و بهترین منبع هم به نظرم کتاب هست و فیلم آموزشی. زبانی مانند C هم بتونید یاد بگیرید که خیلی بهتره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط live نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خیلی خوب کاری میکنید که به سمت برنامه نویسی میرید ، منم فکر میکنم کسایی که آشنا نیستن واقعا یه لذت بزرگو از دست دادن

خوب حالا اومدیم شما برنامه نویسی رو یاد گرفتید بعدش میخواید چیکار کنید ؟ منظورم اینه برنامه نویسا بعد از یادگیری شروع به نوشتن علاقه هاشون میکنن مثلا با استفاده از #c برنامه اندروید مینویسن بعضی ها هم مستقیما میرن سمت برنامه نویسی اندروید و دیگه سمت سی شارپ نمیرن

بعضی ها php یاد میگیرن فقط بخاطر فریم ورکهای php مثل لاراول

سی پلاس پلاس یاد میگیرن بخاطر شبکه و یا نوشتن گیم های مبتنی بر شبکه مثل کانتر استرایک

پایتون یاد میگیرن برای کارای بزرگ مثل ساخت instagram یا باهاش هک میکنن که دسترسی توش راحته ، البته مخالف زیاد داره اما کاملا اشتباه میکنن که مخالفت میکنن چون ناسا و گوگل ازش استفاده میکنن به این خاطر دیگه تردیدی برای استفاده از پایتون وجود نداره

شما انگیزت از برنامه نویسی چیه ؟

موفق باشید دوست من

با تشکر از تمامی دوستان ...

کلا شخصیت من جوری هست که تو یه زمینه نمیتونم خودمو محدود کنم ، الان اگه بخوام به سوال شما که پرسیدید هدفت چیه و میخوای تو چه زمینه ای کار کنی میگم تمام موارد ! از برنامه نویسی کامپیوتر گرفته تا موبایل ... ولی کاملا مشخص هست که هم زمان نمیشه تمام زبان های برنامه نویسی رو یاد بگیری و بتونی کار کنی احتمال این کار یه چیزی در حد 0 درصد هست ...

درحال حاضر میخوام بیشتر در زمینه برنامه نویسی برای کامپیوتر فعالیت کنم ، چون با توجه به رشته ای که دارم اگه بتونم برنامه نویسی رو تقویت کنم میتونم از ایده هایی که دارم در زمینه درس خودم استفاده کنم و برنامه بنویسیم ...

یه چیزی هم که خیلی ها بهم گفتن این بوده اگه یه زبان رو بتونی یاد بگیری یاد گیری زبان های دیگه خیلی آسون میشه ... حالا نمیدونم حرفشون چقدر صحت داره ...

برای شروع برنامه نویسی کامپیوتر شما چه زبانی رو پیشنهاد میکنید ؟ یه چیزی که به درد بخوره و بتونم ازش استفاده کنم . یادگیریش نسبتا آسونتر باشه چون میخوام تازه شروع کنم .

لطفا منابع آموزشی رو دقیق معرفی کنید ... 100 تا کتاب هست میخوام یه رفرنس جامع و مناسب باشه که برای شروع قرار نباشه از این کتاب به کتاب بعدی پرش داشته باشم . ممنون

12. تعداد تشکر ها از mehranp به دلیل پست مفید

عضو انجمن Ahmad110 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    600
    تشکر تشکر شده 
    537
    تشکر شده در
    390 پست

من به شما پایتون رو پیشنهاد میدم . بزرگترین علتش هم ساده بودن کد نویسی در پایتون هستش . پایتون یه زبان سطح بالا هستش یعنی شما درگیر مدیریت حافظه نمیشید و این کار بصورت اتوماتیک انجام میشه . پایتون زبان تفسیری هستش و این به شما کمک میکنه بلافاصله نتیجه کدهایی رو که نوشتی ببینی و در گیر کامپایل نشی .
    بهترین روش برای یاد گیری پایتون خود وب سایت پایتون هستش . سایت دیگه ای که به نظرم خوب آموزش میده سایت Solo learn هستش که رایگانه و اپ موبایل هم داره . تو سایتهای ایرانی هم آموزش مقدماتی پایتون از سایت Go to class رو پیشنهاد میکنم که مدرسش هم استاد جادی هستش .

پی نوشت : برنامه نویسی درکنار جذاب بودن ، خسته کننده هم هستش . خیلیا یه مرحله ای رو میرن و بعد ادامه نمیدن یا دنبال زبان جدید برای یاد گیری میرن و آخرش هم یاد نمیگیرن . برای برنامه نویسی باید اراده قوی داشته باشی .
    پی نوشت 2 : طرز تفکر خیلی از دوستان از یادگیری برنامه نویسی اینه که ظرف یک ماه بتونن بازی بسازن یا برنامه GUI بنویسن . البته من منکر این تفکر نیستم اما مهمترین اصل در برنامه نویسی درک ساختارهای اولیه و تسلط کافی به اونا هستش و این نیاز به تمرین زیاد داره فقط در این صورته که شخص برنامه نویس موفقی میشه .
    پی نوشت 3 : تو برنامه نویسی مهمترین چیز درک ساختار کدها و نوع نوشتن اونا هستش نه فقط حفظ کردنشون . به عبارتی شما نیازی نیست که هیچ چیزی رو حفظ کنید فقط کافیه روشها رو درک کنید و در جاهای درست ازشون استفاده کنید . بسیاری از زبانهای برنامه نویسی رفرنس آنلاین دارن و به راحتی میشه نوع نوشتن رو ازشون دید . پس حافظه خودتون رو درگیر حفظ کردن کدها نکنید و فقط روی درک کدها تمرکز کنید .
    ویرایش توسط Ahmad110 : January 23rd, 2018 در ساعت 08:54

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

سلام .
    خیلی خوشحال کنندست که به زبان های برنامه نویسی علاقه مند هستید. اینکه چه زبان برنامه نویسی رو شروع کنید بستگی داره که می خواید چه نوع سیستمی طراحی کنید. علاقتون سیستم های تحت ویندوز هست یا علاقه به وب سایت و سیستم های خدمات الکترونیک دارید. من خودم از دوران هنرستان با زبان های بیسیک و C شروع کردم . اول بهتره با اصول برنامه نویسی و الگوریتم نویسی آشنا بشید . بعد با یک زبان پایه مثل C , C++ دستورات اصلی برنامه نویسی مثل شرط های if و حلقه ها for , while و.. و توابع و روال ها و آرایه ها آشنا بشید. چون اگر بخواید از اول برید سراغ قول های بزرگ هیچ وقت به نتیجه نمی رسید . پیشنهاد آغاز از زبان های ساده و دستورات پایه به این دلیل بود که سال ها برنامه نویسی تدریس می کنم . بعد از گذراندن این مراحل می تونید با یکی از زبان های PHP و C# و موارد دیگری که دوستان ذکر کردن ادامه بدین.

سقف کشسان تحولی در دکوراسیون مدرن.
    ویرایش توسط labell.ir : January 23rd, 2018 در ساعت 10:11

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    517
    تشکر تشکر شده 
    284
    تشکر شده در
    232 پست

با تشکر از تمامی دوستان ...

کلا شخصیت من جوری هست که تو یه زمینه نمیتونم خودمو محدود کنم ، الان اگه بخوام به سوال شما که پرسیدید هدفت چیه و میخوای تو چه زمینه ای کار کنی میگم تمام موارد ! از برنامه نویسی کامپیوتر گرفته تا موبایل ... ولی کاملا مشخص هست که هم زمان نمیشه تمام زبان های برنامه نویسی رو یاد بگیری و بتونی کار کنی احتمال این کار یه چیزی در حد 0 درصد هست ...

درحال حاضر میخوام بیشتر در زمینه برنامه نویسی برای کامپیوتر فعالیت کنم ، چون با توجه به رشته ای که دارم اگه بتونم برنامه نویسی رو تقویت کنم میتونم از ایده هایی که دارم در زمینه درس خودم استفاده کنم و برنامه بنویسیم ...

یه چیزی هم که خیلی ها بهم گفتن این بوده اگه یه زبان رو بتونی یاد بگیری یاد گیری زبان های دیگه خیلی آسون میشه ... حالا نمیدونم حرفشون چقدر صحت داره ...

برای شروع برنامه نویسی کامپیوتر شما چه زبانی رو پیشنهاد میکنید ؟ یه چیزی که به درد بخوره و بتونم ازش استفاده کنم . یادگیریش نسبتا آسونتر باشه چون میخوام تازه شروع کنم .

لطفا منابع آموزشی رو دقیق معرفی کنید ... 100 تا کتاب هست میخوام یه رفرنس جامع و مناسب باشه که برای شروع قرار نباشه از این کتاب به کتاب بعدی پرش داشته باشم . ممنون
    تنها زبانی که میتونید هرکاری باهاش انجام بدید زبان پایتون هست مخصوصا پایتون 3 که دیگه مشکلات پایتون 2 رو نداره و قابلیتهایی داره که حتی پایتون 2 هم نداره البته میشه به پایتون 2 مواردی از پایتون رو اضافه کرد

تنها بدیش اینه که ایرانیا دیر آپدیت میشن بخاطر همین بازار کار نداره مگر اینکه یک شرکت واقعا پایتون رو درک کرده باشه و بفهمه چرا ناسا و گوگل از پایتون استفاده میکنن

تنها راه موفقیت پایتون هست چون همه کار باهاش میشه انجام داد ، جای php و برنامه های تحت وب ، اپلیکیشنها برنامه های سیستمی رو پر کرده

واقعا از این بهتر چی میخواید ؟ تنها زبان ماشین که زبان انسانها نزدیکه ، میشه بعنوان ماشین حساب ازش استفاده کرد ، نیازی نیست نوع متغییر مشخص بشه اعداد اعشاری رو به دو صورت اعشاری و صحیح در خروجی تحویل میده و اینها تنها موارد کوچکی از خدای زبانهای برنامه نویسی هست

16. تعداد تشکر ها از live به دلیل پست مفید

عضو انجمن ShirazSoft.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    190
    تشکر شده در
    126 پست

سلام
    من توصیه می کنم https://codeburst.io/the-2018-web-de...p-826b1b806e8d را حتما مشاهده کنید.(در صورت باز نشدن از ... استفاده کنید)
    هیچ دلیلی ندارد که یک زبان از دیگری بهتر باشد به نظر من وقتی اسکریپت های مانند wordpress joomla و.... با php هستند مدت ها طول می کشه که دیگر زبان ها جایگزین آن شوند لذا شما با خیال راحت می توانید به سمت php بروید.
    گروه نرم افزار شیراز
    www.ShirazSoft.com
    Telegram:ITGhasemzadeh
    0917886099

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)