صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: چه کسب و کار اینترنتی رو پیشنهاد میدید؟

عضو جدید mr.admin24 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    11
    تشکر شده در
    7 پست

پیش فرض پاسخ : چه کسب و کار اینترنتی رو پیشنهاد میدید؟

سلام
    باید ببینی به چه کاری علاقه داری ، عشق و علاقه به کاری باعث میشه خیلی خوب رشد کنی!
    یعنی انجام اونکار از پولش برات مهمتر باشه ، اگه میخوای کسب و کارت آنلاین باشه حتما مهارت وب مستری کسب کن.
    موفق باشی.

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    86
    تشکر تشکر شده 
    108
    تشکر شده در
    70 پست

سرمایه گذاری تو صندوق ها بانکی

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    217
    تشکر تشکر شده 
    147
    تشکر شده در
    91 پست

سلام دوست عزیز

بر خلاف دوستان که همیشه بد ترین حالت یک چیز رو در نظر میگیرند !
    باید بگم اگر به شکل کاملا تخصصی و حرفه ای با سرمایه ی مناسب ! ( باید بررسی کنید براورد هزینه کنید و بصورت پایه بالای 10 میلیون سرمایه داشته باشید تا .... )
    بعد خیلی منظم و دقیق کاری که داخلش تخصص دارید رو استارت کنید بدون شک کارتون میگیره !!!!
    اما نه اگر میخواین با پول هایی مثلا 3 میلیون الی 7 8 میلیون استارت بزنید به نظرم استارت نزنید ! چرا که به این سرمایه گفته نمیشه !!! و کارتون بگیر نگیر خواهد داشت !!!
    قبلا به شکلی بود که شما کمترین هزینه رو میکردید درامدی داشتید ! اما امروزه اینطوری نیست و باید توی هرکاری تخصص کافی و سرمایه خوبی گذاشت تا ورودی داشت !

در کل عرض کنم !

نظر شخصی من بر اینه که اگر پول کافی و تخصص کافی باشه همیشه جایی برای ورود به بازار هست !
    مجید زنگ بزن

عضو انجمن ShirazSoft.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    190
    تشکر شده در
    126 پست

سرمایه فقط مالی نیست تخصصی هم هست

6. تعداد تشکر ها از ShirazSoft.com به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    3 پست

Smile پاسخ : چه کسب و کار اینترنتی رو پیشنهاد میدید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط iranwebshop نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب

همکاران قدیمی حتما سایت ایستگاه istgah.com رو یادتون هست حدود 15 سال پیش ....

در این میان سایتهای هم بودند که خیلی تلاش کردند تا در این بازار سهمی داشته باشند از جمله ایران تجارت و نیاز روز و هفتگردون و پیام سرا و تک نیاز و نیاز میهن و غیره ... که تا حدودی هم موفق بودند اما هیچگاه نتونستند علارقم اراعه امکانات بهتر از ایستگاه سبقت بگیرند و ایستگاه علارقم قالب بسیار ساده به علت سئو خیلی خوب و سبکی قالب و اعتبار و نامی که در این بازار کسب کرده بود در این بازار سهم قابل توجهی داشت و هنوز هم اولین انتخاب بود.

سالها گذشت و سایتهای اگهی در حال رقابت شدید با هم بودند تا اینکه تلفنهای هوشمند وارد بازار ایران شد و اروم اروم گوشی های قدیمی با سیستم عامل جاوا و سیمبیان جای خودشون رو به سیستم عامل اندروید دادند و با رشد چشمگیر سرعت اینترنت شرکتهای همراه اول و ایرانسل تغییرات اساسی در حال به وجود اومدن بود.

با تغییر این شرایط سایتهای همچون کافه بازار و مایکت و غیره به سرعت رشد کردند و بر روی گوشی های اکثر افراد نرم افزارهایی نصب میشد که هر کدام یکی از نیازهای مردم رو به اسونترین شکل برطرف میکرد از جمله این نرم افزار ها اپلیکیشن دیوار برای سیستم عامل اندروید بود که توسط تیم کافه بازار تولید و در دسترس کاربران قرار گرفت.

با توجه به سادگی و سرعت بالای دیوار مردم بیشتر تمایل پیدا کردند نیازمندی و خدمات خودشون رو در دیوار ثبت کنند و دیوار با سرعت بسیار زیادی تونست جایگاه خودش رو در بازار تثبیت کنه و در مدت زمان کوتاهی از همه رقیبان قدیمی پیشی گرفت و اگر دقت کنید میبینید که دیوار در حال حاظر رتبه 12 سایت الکسا ایران رو به خودش اختصاص داده و با سایت شیپور که اون هم دارای اپلیکیشن موبایل هست و بعد از دیوار به وجود اومد در حال رقابت شدید با هم هستند در این میان کمتر کسی از سایت ایستگاه حرفی میزنه و این دو اپ قدرتمند تونستند با موفقیت جایگاه اون رو به خودشون اختصاص بدن.

این مثال رو میشه برای سایتهای خدماتی زیادی به کار برد از جمله سرویس ایمیل Yahoo.com که هم سهام خودش رو به شدت در بازار جهانی از دست داد و هم با اومدن رقیب جدی مثل Gmail.com از طرف شرکت گوگل دیگه نتونستد جایگاه قبل رو داشته باشه و با اومدن نرم افزارهای پیام رسان محبوبی همچون وایبر و تانگو و ویچت یا تلگرام یا واتس اپ نرم افزار محبوب خودش یعنی YahooMesenger رو هم از دسترس کاربران خارج کرد و همین اتفاق برای WindowsMesenger هم افتاد و شرکت مایکروسافت علارقم اینکه این سیستم در ویندوز اراعه میشد نتونست با دیگر رقبا در این عرصه رقابت کنه.

بچه های دهه 60 و 70 حتما یادتون هست قبلا چقدر blogfa.com و PersianBlog.com محبوب بودند اما از اونها هم دیگه اثری نیست و حتی سایت پر طرفدار Cloob.com هم اخیرا اعلام کرد بعد از گذشت یک دهه قصد داره این سرویس رو غیر فعال کنه !

چرا ؟

کاملا مشخصه کاربران به شبکه های اجتماعی و سیستمهای پیام رسان هوشمند روی اوردند امروزه خیلی از کامپیوترها و لپ تاب ها در خونه ها خاموش شده و جای اونها رو گوشی های هوشمند گرفته .

در این بازار اگر کسی نتونه کسب و کار خودش رو با تکنولوژی روز هماهنگ کنه و نو اوری هم نداشته باشه قطعا شکست خواهد خورد.

موضوع دیگه ای که خیلی مهم هست سطح آگاهی مردم و هوشمندی اونها در انتخاب محصولات و خدمات اراعه شده هست مردم ما بسیار باهوش و مشکل پسند شدند و با توجه به گستردگی و تنوع محصولات و خدمات اراعه شده قبل از هر خرید تحقیق میکنند و خدمات و محصولات و قیمت اونها رو با هم مقایسه میکنند.

به باور من کسب و کاری در این عرصه موفق خواهد شد که با ترکیب تکنولوژی روز و نواوری سعی در رفع نیاز های مردم به بهترین شکل ممکن و سریعترین راه داشته باشه و مثل سایتهای دیجی کالا بتونه تبلیغات و اطلاع رسانی قدرتمندی هم در سطح اینترنت داشته باشه که لازمه اون هم یک تیم بسیار قوی و حرفه ای هست.

در پایان پیشنهاد من برای این دوستمون که تاپیک چه کسب و کار اینترنتی رو پیشنهاد میدید؟

پیشنهاد من فعالیت در زمینه تولید اپلیکیشن موبایل هست توصیه میکنم که با مطالعه و تحقیق در جستجوی افراد باهوش و با استعداد برای تشکیل یک تیم قوی برنامه نویسی اندروید باشند و با بررسی و تحقیق در مورد نیازهای بازار و مردم سعی کنند اپلیکیشن هایی تولید و عرضه کنند که بتونه یک مشکل و نیاز رو به اسونترین شکل ممکن برطرف کنه و اونها رو در مارکتهای فروش اپ قرار بدن و با استفاده از روشهای نوین تبلیغاتی و البته اراعه پشتیبانی و خدمات مناسب سعی در فروش و بازاریابی و کسب اعتبار در این زمینه رو داشته باشند.

براتون ارزوی موفقیت میکنم ...

سلام وقت بخیر البته شاید باورش سخت باشه ولی بنده بعد از سالها با همین پاسخ شما که فارغ از درستی یا اشتباه دیدگاه تون مشخصه که از سر لطف و بانیت خیر وقت گذاشتین و همین باعث شد که بلاخره نگاه از بیرون رو به حضور درون اینجا به فراموشی بسپارم و به قول شما تغییر کنم .

و پیشاپیش عذر میخوام اگر چیزی میگم که شاید اختلاف نظر بین حرفهای من و شما یا سایرین به نظر بیاد ... که اصلا قصدنقد یا خرده به دیدگاه عزیزان نیست بلکه صرفا نظر شخصی هست و میتونه هر چیزی محتمل باشه...

اما اصل مطلب یعنی جاهایی که بولد کردم ترجیجا خیلی سریع نکاتی رو باید خدمتتون عرض کنم ...

1- مثالتون در مورد ایستگاه و قیاسش با دیوار که بهرحال بازم بنده متوجه نشدم که منظورتون این بود که ایستگاه بازی رو به دیوار باخت یا دیوار در قیاس با ایستگاه به دنیا نیومده خودشو بین ایرانیها جا داد ... و علت موفقیت ایستگاه سئوی سایتش بوده که بقیه سئو نبودن و این باعث شکستشون شده ....

باید در کمال احترام به نگاه شما عرض کنم خیر ... به نظر بنده اصلا قیاس ایستگاه با دیوار درست نیست و در عین ظاهر شبیه بهمی که دارن صدوهشتاد درجه از نظر استراتژیک متفاوت هستند.
    بگذریم از اینکه بعضی ها فکر میکنن ایستگاه بازی رو به دیوار باخته ولی در حقیقت بلاهایی که سر ایستگاه دراومد اگر یه دهم سر دیوار درمیومد یا دربیاد بعد خواهیم دید که این دو چقدر با هم فرق دارن ... و بگذریم چون اگر کسی یه نگاهی به همون فقط صفحه اول سایت ایستگاه که نه اپ داره و نه آی او اس میبینه که همین الانش هم ایستگاه برا خودش ایستگاهه چون قد خودش شایدم بیشتر از خیلی از سایتها و برندهای بالایی داره بی سروصدا کارشو میکنه و پولشو درمیاره !!!

البته نه ایستگاه ... که حتی بلاگفا رو هم اگر بررسی کنیم و امروز مثلا به چشم شما یه بازنده هست به خوبی بررسی کنیم میبینیم از همون سال 1 اینترنتی که بلاگفا اومد بالا و تا الانم هست آهسته و پیوسته داره فقط با یه بنر 120 در 240 ساده و گوشه ای سایتش پولشو درمیاره و کاری هم به این چیزا نداره که بهش بگن رتبه اول الکسابوده یا الان به اعماق دل الکسا سقوط کرده !!!..

متاسفانه یا بدبختانه ما ایرانیها خیلی خیلی درگیر توهماتی شدیم که بهمون از روز اول دیکته کردن ...!!! یکیش همین الکساست !!!

که همه ازش میپرسن رتبه من چنده ولی هیچکی از خود الکسا نمیپرسه الکساجون بیا کج بشین و راست بگو که رتبه خودت چنده ؟؟؟
    یا همه به دنبال استانداردهای سئویی هستند که گوگل ذلیل شده وضع کرده و هر سال ساز جدید میزنه ولی هیچکس نگیم محض رضای خدا که محض خنده شیطون هم که هست یه بار نمیره سئوی خود گوگل رو بگیره ببینه سئوی خودش چنده !!!

من نمیگم سئو یا ترافیک چیزای بی خودی هستن ولی قطعا اگر شرط لازم باشن کافی نیستند و قطعا در درجه های 3 و 4 اهمیت هستند!!!

یا مثلا کلوب که فرمودین به تعطیلی رفته .. نه دوست عزیزم ... صاحب کلوب فردی بود به اسم محمدجواد شکوری مقدم که روز اول کلوب و تیم کلوب رو با خواهش و تمنا از کاربراش سرپا کرد ...!

اونم با دامنه غلط و اشتباهی که به جای نوشتاری U دوتا oo استفاده می کرد ..!!!

ولی از همه این ضعفای شکوری که بگذریم .. از قوتش که صبر و قناعت و طمع نکردن بود نمیشه گذشت !!!

اگه شما فکر میکنی کلوب به اعماق جهنم اینترنت رفته بازم شاید در ظاهر اینجوری باشه ولی درعمل همون شکوری مقدم با استفاده از کلوب دات کام بود و خون دل خوردنهاش بود که امروز مدیر موسسه صباویژن شده و وب سایت هایی مثل آپارات و فیلیمو از تصدق سر کلوب هست که امروز زنده هستن و اگر کلوب نبود شاید هیچکدوم از اینها هم امروز وچود نداشتن !!!

همون کلوب و ایستگاه میدونین چندبار ***** شدن و چندبار پله های دادگاهها رو رفتن و اومدن ... اونم نه به خاطر اینکه مسئول اعمال خودشون نبوده باشن که چون کاربرانشون مسئول رفتاروکردارشون نبودن اونها مجبور شدن به خاطر موفقیت هم که هست جور اونارو بکشن و تحمل کنن!!!

سختی کشیدن ... بی پولی ها کشیدن ... تا اینکه یه باره از همون جایی که بهشون میگن افراد یا نهادهای شبه دولتی خواهان پیدا شد و همین شبه دولتی ها که توی همه سایتایی مثه شیپور و کلوب و آپارات و دیجی کالا و ... میتونیم ردپاشون رو پیدا کنیم اومدن و موفقیتشون رو تضمین کردن !!!

بله دوست عزیزم شما که در مورد یاهو فرمودی بازی رو به گوگل باخت خوبه یه سر به سایت NSA بزنی و ببینی که اونا بازی نکردن بلکه اونا من وشمارو بازی دادن ...!! و اتفاقا یاهو وجیمیل و .... صددر صد مطابق برنامه تا امروز پیش رفتن !!!

در این بازار هم مثل همه بازارهای سنتی و حتی انسانهای نخستین طمع آدمی ... غجول بودن و رفتن ره چندساله به یه شب ... اونم با تفکر پول و تبلیغات که میتونه منجی باشه ... همین عوامل بودن و هستن که باعث شکست شدن ...!!

همونجور که همه مردم فکر میکنن اگر پول بیشتری داشته باشن پس ثروتمندترن !!! .... اما اگه ذره ای به 10 یا 15 سال قبلشون که شاید دهمی یا صدمی از پول امروزشون رو هم نداشته بودن توجه میکردن خوب میفهمدن که پول و تفکر پولدار شدن فقط یه بازی بود که بهمون دیکته کردن تا خودشون به چیزی بالاتر از پول برسن !!!

نه دوست من همونجور که ایستگاه وبلاگفا و وب گذر و سافتگذر و ... از صفر مطلق و بدون تبلیغ و هزینه کمپین دادن های میلیاردی امروز به اینجا رسیدن هنوز هم من و شما و هرکسی میتونه حتی با یه اسکریپت رایگان وشاید قدیمی دوباره برسه ...!!!

تفکر اینکه کامپیوتر ها کمرنگ و بی رنگ شدن و موبایل هابولد شدن به نظرمن اگر به واسطه تیز بینی و زیرکی باشه خوبه که از خودمون بپرسیم پس زمانی که اکثریت مردمی که رفتن توی موبایل اقلیت حاکم برمردم چرا هنوز پشت کامپیوتر نشستن ؟؟؟!!

اما اگه از این جنبه که فکر کنیم عقب افتادیم و اونایی که توموبایل هستن جلوترن ... بازم باید عرض کنم خیر ... سخت در اشتباهید ... چون تاریخ مصرف همون یاهومسنجری که امروز قالبش عوض شده و به اسم تلگرام رو موبایل ها اومده خیلی وقته تموم شده که ما متوجه نشدیم !!!

بله ... تاریخش خیلی وقته تموم شده ... از همون زمانی که کارتون کاراگاه گجت و اون دختر مو طلایی که ساعت هوشمند به پشت دستش بود باید فاتحه تلگرام رو هم میخوندیم !!!

هرچند بماند که باز ساعت هوشمند هم نیومده به خاطره ها رفت یا نمیدونم خواهد رفت ... اما درکل اینقدر نگیم تکنولوژی ... !!! چون اصلا اینایی که ما میبینیم یا اسنپی که نه تنها اسمش بلکه حتی کدهای سورس اپلیکیشنش هم از اسنپ آمریکا و تاکسی اوبر کپی برداری شده اسمش تکنولوژی نیست !!!

این دنیای ما یا عصر ما عصر ارتباطات و مخابرات هست نه عرصر تکنولوژِی ...
    چون تکنولوژی یعنی بدون نیاز به منت کشیدن گوگل و الکسا یا هرکسی دیگه بتونی در عرض یه ثانیه از شرق زمین به غرب بری !! فراتر از سرعت نور!!!

شرمنده طولانی شد ولی واجب بود حتما یه شوکی داده بشه و ما یه جایی بیدار شیم ... !!!
    بیدار شیم چون اگر تمام پولهای عالم رو هم خرچ سایت و کانالمون کنیم بازم سایتمون توی اینترنت هست که دست یکی دیگه به سادگی دی ان اس های دامنه بهش میرسه !
    یا کانال تلگرامی که هرچند با 7 میلیارد نفر هم ممبر بازهم توی رحم و شکم تلگرام خوابیده و به سادگی میتونه تموم بشه !!

اما منظورمم اصلا این نبود که ناامید بشیم و دست رو دست بذاریم کاری نکنیم !!!.. چرا اتقاقا هرکاری در اینترنت چه با تخصص و دانش چه بی تخصص و دانش اگر باورش خدمات رسانی به خلق باشه میگیره... و گوگل که نه پدرجد گوگل هم نمیتونه اعتباری که آدم میتونه از این فضا بدست بیاره خراب کنه یا خاموش کنه ... ولی اگر باور به جای خدمت به خلق ... خدمت به خودم و جیب خودم و طمع خودم بود ... گوگل هم باشی باید دیر یازود بساط تارعنکبوتت رو جمع کنی !!!...

موفق باشید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Web-Hosting نمایش پست ها
    سرمایه گذاری تو صندوق ها بانکی
    سرمایه گذاری توی بانک و بانکهایی که خودشون پول و سرمایه رو خلق کردن ؟ ... مطمئنین سودش تضمینی هست و کسی بیچاره نمیشه ؟
    چون من هرجور فکر میکنم همیشه جواب این سوالم مجهول مونده که اگر پول رو برای خرج کردن چاپ کردن یا ریختن توی عابربانکهامون پس چرا باز باید بریم پس اندازش کنیم ؟
    دیگه چه برسه به اینکه باز ببریم دوباره به صاحبش و خالقش پس بدیم که بعدا بهمون یه ذره سود بده !!! ...

یه عده زرنگتر از ما دارن تند تند به اسم پول کاغذی مثه ریال و دلار .... یا پول پرداخت های غیرحضوری مثه عابربانکهامون یا ... پول و ارز مثلا اینترنتی مثه بیت کوین و پشکل کوین و.... خلق میکنن بقیه مردم دنیا صبح تا شب میزنن تو سرهم که هرکی بیشتر جمع کنه !!! ... بعد اسم گوساله سامری و قوم بنی اسرائیل بد دراومده !!!

البته بازم جسارت نباشه بلانسبت همگی ...

پایدار باشید

8. تعداد تشکر ها ازmaker17 به دلیل پست مفید

عضو جدید vahid03 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    58
    تشکر تشکر شده 
    126
    تشکر شده در
    78 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط maker17 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر البته شاید باورش سخت باشه ولی بنده بعد از سالها با همین پاسخ شما که فارغ از درستی یا اشتباه دیدگاه تون مشخصه که از سر لطف و بانیت خیر وقت گذاشتین و همین باعث شد که بلاخره نگاه از بیرون رو به حضور درون اینجا به فراموشی بسپارم و به قول شما تغییر کنم .

و پیشاپیش عذر میخوام اگر چیزی میگم که شاید اختلاف نظر بین حرفهای من و شما یا سایرین به نظر بیاد ... که اصلا قصدنقد یا خرده به دیدگاه عزیزان نیست بلکه صرفا نظر شخصی هست و میتونه هر چیزی محتمل باشه...

اما اصل مطلب یعنی جاهایی که بولد کردم ترجیجا خیلی سریع نکاتی رو باید خدمتتون عرض کنم ...

1- مثالتون در مورد ایستگاه و قیاسش با دیوار که بهرحال بازم بنده متوجه نشدم که منظورتون این بود که ایستگاه بازی رو به دیوار باخت یا دیوار در قیاس با ایستگاه به دنیا نیومده خودشو بین ایرانیها جا داد ... و علت موفقیت ایستگاه سئوی سایتش بوده که بقیه سئو نبودن و این باعث شکستشون شده ....

باید در کمال احترام به نگاه شما عرض کنم خیر ... به نظر بنده اصلا قیاس ایستگاه با دیوار درست نیست و در عین ظاهر شبیه بهمی که دارن صدوهشتاد درجه از نظر استراتژیک متفاوت هستند.
    بگذریم از اینکه بعضی ها فکر میکنن ایستگاه بازی رو به دیوار باخته ولی در حقیقت بلاهایی که سر ایستگاه دراومد اگر یه دهم سر دیوار درمیومد یا دربیاد بعد خواهیم دید که این دو چقدر با هم فرق دارن ... و بگذریم چون اگر کسی یه نگاهی به همون فقط صفحه اول سایت ایستگاه که نه اپ داره و نه آی او اس میبینه که همین الانش هم ایستگاه برا خودش ایستگاهه چون قد خودش شایدم بیشتر از خیلی از سایتها و برندهای بالایی داره بی سروصدا کارشو میکنه و پولشو درمیاره !!!

البته نه ایستگاه ... که حتی بلاگفا رو هم اگر بررسی کنیم و امروز مثلا به چشم شما یه بازنده هست به خوبی بررسی کنیم میبینیم از همون سال 1 اینترنتی که بلاگفا اومد بالا و تا الانم هست آهسته و پیوسته داره فقط با یه بنر 120 در 240 ساده و گوشه ای سایتش پولشو درمیاره و کاری هم به این چیزا نداره که بهش بگن رتبه اول الکسابوده یا الان به اعماق دل الکسا سقوط کرده !!!..

متاسفانه یا بدبختانه ما ایرانیها خیلی خیلی درگیر توهماتی شدیم که بهمون از روز اول دیکته کردن ...!!! یکیش همین الکساست !!!

که همه ازش میپرسن رتبه من چنده ولی هیچکی از خود الکسا نمیپرسه الکساجون بیا کج بشین و راست بگو که رتبه خودت چنده ؟؟؟
    یا همه به دنبال استانداردهای سئویی هستند که گوگل ذلیل شده وضع کرده و هر سال ساز جدید میزنه ولی هیچکس نگیم محض رضای خدا که محض خنده شیطون هم که هست یه بار نمیره سئوی خود گوگل رو بگیره ببینه سئوی خودش چنده !!!

من نمیگم سئو یا ترافیک چیزای بی خودی هستن ولی قطعا اگر شرط لازم باشن کافی نیستند و قطعا در درجه های 3 و 4 اهمیت هستند!!!

یا مثلا کلوب که فرمودین به تعطیلی رفته .. نه دوست عزیزم ... صاحب کلوب فردی بود به اسم محمدجواد شکوری مقدم که روز اول کلوب و تیم کلوب رو با خواهش و تمنا از کاربراش سرپا کرد ...!

اونم با دامنه غلط و اشتباهی که به جای نوشتاری U دوتا oo استفاده می کرد ..!!!

ولی از همه این ضعفای شکوری که بگذریم .. از قوتش که صبر و قناعت و طمع نکردن بود نمیشه گذشت !!!

اگه شما فکر میکنی کلوب به اعماق جهنم اینترنت رفته بازم شاید در ظاهر اینجوری باشه ولی درعمل همون شکوری مقدم با استفاده از کلوب دات کام بود و خون دل خوردنهاش بود که امروز مدیر موسسه صباویژن شده و وب سایت هایی مثل آپارات و فیلیمو از تصدق سر کلوب هست که امروز زنده هستن و اگر کلوب نبود شاید هیچکدوم از اینها هم امروز وچود نداشتن !!!

همون کلوب و ایستگاه میدونین چندبار ***** شدن و چندبار پله های دادگاهها رو رفتن و اومدن ... اونم نه به خاطر اینکه مسئول اعمال خودشون نبوده باشن که چون کاربرانشون مسئول رفتاروکردارشون نبودن اونها مجبور شدن به خاطر موفقیت هم که هست جور اونارو بکشن و تحمل کنن!!!

سختی کشیدن ... بی پولی ها کشیدن ... تا اینکه یه باره از همون جایی که بهشون میگن افراد یا نهادهای شبه دولتی خواهان پیدا شد و همین شبه دولتی ها که توی همه سایتایی مثه شیپور و کلوب و آپارات و دیجی کالا و ... میتونیم ردپاشون رو پیدا کنیم اومدن و موفقیتشون رو تضمین کردن !!!

بله دوست عزیزم شما که در مورد یاهو فرمودی بازی رو به گوگل باخت خوبه یه سر به سایت NSA بزنی و ببینی که اونا بازی نکردن بلکه اونا من وشمارو بازی دادن ...!! و اتفاقا یاهو وجیمیل و .... صددر صد مطابق برنامه تا امروز پیش رفتن !!!

در این بازار هم مثل همه بازارهای سنتی و حتی انسانهای نخستین طمع آدمی ... غجول بودن و رفتن ره چندساله به یه شب ... اونم با تفکر پول و تبلیغات که میتونه منجی باشه ... همین عوامل بودن و هستن که باعث شکست شدن ...!!

همونجور که همه مردم فکر میکنن اگر پول بیشتری داشته باشن پس ثروتمندترن !!! .... اما اگه ذره ای به 10 یا 15 سال قبلشون که شاید دهمی یا صدمی از پول امروزشون رو هم نداشته بودن توجه میکردن خوب میفهمدن که پول و تفکر پولدار شدن فقط یه بازی بود که بهمون دیکته کردن تا خودشون به چیزی بالاتر از پول برسن !!!

نه دوست من همونجور که ایستگاه وبلاگفا و وب گذر و سافتگذر و ... از صفر مطلق و بدون تبلیغ و هزینه کمپین دادن های میلیاردی امروز به اینجا رسیدن هنوز هم من و شما و هرکسی میتونه حتی با یه اسکریپت رایگان وشاید قدیمی دوباره برسه ...!!!

تفکر اینکه کامپیوتر ها کمرنگ و بی رنگ شدن و موبایل هابولد شدن به نظرمن اگر به واسطه تیز بینی و زیرکی باشه خوبه که از خودمون بپرسیم پس زمانی که اکثریت مردمی که رفتن توی موبایل اقلیت حاکم برمردم چرا هنوز پشت کامپیوتر نشستن ؟؟؟!!

اما اگه از این جنبه که فکر کنیم عقب افتادیم و اونایی که توموبایل هستن جلوترن ... بازم باید عرض کنم خیر ... سخت در اشتباهید ... چون تاریخ مصرف همون یاهومسنجری که امروز قالبش عوض شده و به اسم تلگرام رو موبایل ها اومده خیلی وقته تموم شده که ما متوجه نشدیم !!!

بله ... تاریخش خیلی وقته تموم شده ... از همون زمانی که کارتون کاراگاه گجت و اون دختر مو طلایی که ساعت هوشمند به پشت دستش بود باید فاتحه تلگرام رو هم میخوندیم !!!

هرچند بماند که باز ساعت هوشمند هم نیومده به خاطره ها رفت یا نمیدونم خواهد رفت ... اما درکل اینقدر نگیم تکنولوژی ... !!! چون اصلا اینایی که ما میبینیم یا اسنپی که نه تنها اسمش بلکه حتی کدهای سورس اپلیکیشنش هم از اسنپ آمریکا و تاکسی اوبر کپی برداری شده اسمش تکنولوژی نیست !!!

این دنیای ما یا عصر ما عصر ارتباطات و مخابرات هست نه عرصر تکنولوژِی ...
    چون تکنولوژی یعنی بدون نیاز به منت کشیدن گوگل و الکسا یا هرکسی دیگه بتونی در عرض یه ثانیه از شرق زمین به غرب بری !! فراتر از سرعت نور!!!

شرمنده طولانی شد ولی واجب بود حتما یه شوکی داده بشه و ما یه جایی بیدار شیم ... !!!
    بیدار شیم چون اگر تمام پولهای عالم رو هم خرچ سایت و کانالمون کنیم بازم سایتمون توی اینترنت هست که دست یکی دیگه به سادگی دی ان اس های دامنه بهش میرسه !
    یا کانال تلگرامی که هرچند با 7 میلیارد نفر هم ممبر بازهم توی رحم و شکم تلگرام خوابیده و به سادگی میتونه تموم بشه !!

اما منظورمم اصلا این نبود که ناامید بشیم و دست رو دست بذاریم کاری نکنیم !!!.. چرا اتقاقا هرکاری در اینترنت چه با تخصص و دانش چه بی تخصص و دانش اگر باورش خدمات رسانی به خلق باشه میگیره... و گوگل که نه پدرجد گوگل هم نمیتونه اعتباری که آدم میتونه از این فضا بدست بیاره خراب کنه یا خاموش کنه ... ولی اگر باور به جای خدمت به خلق ... خدمت به خودم و جیب خودم و طمع خودم بود ... گوگل هم باشی باید دیر یازود بساط تارعنکبوتت رو جمع کنی !!!...

موفق باشید

- - - Updated - - -

سرمایه گذاری توی بانک و بانکهایی که خودشون پول و سرمایه رو خلق کردن ؟ ... مطمئنین سودش تضمینی هست و کسی بیچاره نمیشه ؟
    چون من هرجور فکر میکنم همیشه جواب این سوالم مجهول مونده که اگر پول رو برای خرج کردن چاپ کردن یا ریختن توی عابربانکهامون پس چرا باز باید بریم پس اندازش کنیم ؟
    دیگه چه برسه به اینکه باز ببریم دوباره به صاحبش و خالقش پس بدیم که بعدا بهمون یه ذره سود بده !!! ...

یه عده زرنگتر از ما دارن تند تند به اسم پول کاغذی مثه ریال و دلار .... یا پول پرداخت های غیرحضوری مثه عابربانکهامون یا ... پول و ارز مثلا اینترنتی مثه بیت کوین و پشکل کوین و.... خلق میکنن بقیه مردم دنیا صبح تا شب میزنن تو سرهم که هرکی بیشتر جمع کنه !!! ... بعد اسم گوساله سامری و قوم بنی اسرائیل بد دراومده !!!

البته بازم جسارت نباشه بلانسبت همگی ...

پایدار باشید
    الان حتما یکی میاد میگه خب با همه این حرفهایی که زدی باز سرویس های قبلی پول و سودشون کم شده درست هم میگند ولی حرفهای شما فراتر از سود و پول بود جامعه ما الان گیر یک تلگرام هست مخالفتی باهاش ندارم ولی جوامع مترقی چند سال پیش وضعیت مارو داشتند و الان روی مطالعه کاغذی گیرن! اونا حرف شمارو درک کردن جامعه ما هم انشالله در سالهای آینده درک میکنند.
    The more you trust God , the more he amazes you
    -----------------------------

10. تعداد تشکر ها از vahid03 به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    3 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid03 نمایش پست ها
    الان حتما یکی میاد میگه خب با همه این حرفهایی که زدی باز سرویس های قبلی پول و سودشون کم شده درست هم میگند ولی حرفهای شما فراتر از سود و پول بود جامعه ما الان گیر یک تلگرام هست مخالفتی باهاش ندارم ولی جوامع مترقی چند سال پیش وضعیت مارو داشتند و الان روی مطالعه کاغذی گیرن! اونا حرف شمارو درک کردن جامعه ما هم انشالله در سالهای آینده درک میکنند.
    سلام مجدد و ببخشید در تاخیر پاسخ ...
    والا من شخصا به تلگرام کاری ندارم و ترچیح میدم حتی حضور هم نداشته باشم ... چون هممون خوب میدونیم این ورژن آپدیت شده یاهو مسنجری هست که هممون روزایی توش پلاس بودیم و مخ میزدیم برا یه ساعت کارت شارژ اینترنت دیال آپ .... ولی در هرحال بازم دوست من گمون نکنم جوامع دیگه وضعشون از ما بهتر باشه ... چه برسه به ترقی و پیشرفت که عمرا ....

چون به قوله ... مشت نمونه خرواره ! گوگل و بلومبرگ و .... که اینا باشن و از ما بدتر دارن دور خودشون میگردن دیگه باید تا ته داستان رو بخونیم ...
    البته توسعه یافته درسته ولی ترقی و پیشرفت اونم به صرف مطالعه کاغذی که اگه بریم تو یه کتاب فروشی کتابهایی جز میلتون فریدمن و هگل و مارکس و .... یا چگونه برنامه نویس شویم و بازاریابی شبکه ای و سیستم های پونزی و .... یا مابقی جماعت غربی و شرقی دنیا که سروته به نظرم یه کرباسن..... پیدا نمیشه !!!

از طرفی رشد با توسعه خیلی فرق داره ... توسعه یعنی افقی رفتن وکارو کسب یا علم یا ... زمینی وسعت دادن ! ولی پیشرفت و ترقی یعنی سر به آسمون کشیدن و قد بلندکردن !!

علامه حلی ( البته اگه سوادمنم نم کشیده و درست نوشته باشم ) توسن 13 سالگی اونم چندقرن پیش و مثلا در دوران جاهلیت بدون دانشگاه و حوزه علمیه و .... به درجه اجتهاد میرسه ... یا غیاث الدین جمشید کاشانی دقیقا بعد جمله مغول به ایران محاسبه 17 رقم بعد اعشار عددپی رو انجام میده که هنوز که هنوزه بعد این 17 رقم رو که کامپیوتر محاسبه میکنه کسی نتونسته اثبات کنه که درسته .... یا خیام بدبخت مادر مرده که شب و روز خون دل خورد و دقیق ترین تقویم و گاهنامه دنیا رو تنظیم و تدوین کرد که الان تو سال 1396 هستیم باوقاحت تمام حضرات غربی مدعی هستن که گالیله علیه السلام کاشف گرد بودن کره زمین بوده !!! اونم تو قرون وسطی و در سناریوی نخ نمای کشمکش با کلیسا !!!

یا هممون توی کتابای بچگیمون خوندیم علاء الدین و چراغ جادو که اونو پیدا میکنه و بعد از تاچ کردنش آقا غوله که داخل چراغ زیپ بوده اکسترکت میشه و میاد میگه فرمانبردارم سرور ... بعد امروز ما و برای بچه های این مملکت اونم با اینهمه نبوغ و هوشی که خداوکیلی برا خودمون نوشابه باز نمیکنم و عین حقیقت همینه .. بعد حالا حضرات استیو جابز میشن اسطوره و خالق تاچ اسکرین و .....

حتی کسی دقت نمی کنه که عکس لوگو و برند اندروید اونم با اینهمه وسعت استفاده در دنیا دقیقا عکس روی در دسشویی خونشون هست !!! ....

حالا اگر توقع داره که لاقل من با عقل ناقصم باور کنم که آپلو 17 به ماه رفت ... میگم عمرا اگه آپلو تا مستراح ناسا هم رفته باشه !!! ...

به قوله آفتابه اگرم جنس طلا .... آخرش جاش تو خلا !!

بازم ممنون از همفکری و نکات خوبی که فرمودین ..

عضو انجمن Majiiid آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    73
    تشکر تشکر شده 
    221
    تشکر شده در
    155 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط maker17 نمایش پست ها
    سلام مجدد و ببخشید در تاخیر پاسخ ...
    والا من شخصا به تلگرام کاری ندارم و ترچیح میدم حتی حضور هم نداشته باشم ... چون هممون خوب میدونیم این ورژن آپدیت شده یاهو مسنجری هست که هممون روزایی توش پلاس بودیم و مخ میزدیم برا یه ساعت کارت شارژ اینترنت دیال آپ .... ولی در هرحال بازم دوست من گمون نکنم جوامع دیگه وضعشون از ما بهتر باشه ... چه برسه به ترقی و پیشرفت که عمرا ....

چون به قوله ... مشت نمونه خرواره ! گوگل و بلومبرگ و .... که اینا باشن و از ما بدتر دارن دور خودشون میگردن دیگه باید تا ته داستان رو بخونیم ...
    البته توسعه یافته درسته ولی ترقی و پیشرفت اونم به صرف مطالعه کاغذی که اگه بریم تو یه کتاب فروشی کتابهایی جز میلتون فریدمن و هگل و مارکس و .... یا چگونه برنامه نویس شویم و بازاریابی شبکه ای و سیستم های پونزی و .... یا مابقی جماعت غربی و شرقی دنیا که سروته به نظرم یه کرباسن..... پیدا نمیشه !!!

از طرفی رشد با توسعه خیلی فرق داره ... توسعه یعنی افقی رفتن وکارو کسب یا علم یا ... زمینی وسعت دادن ! ولی پیشرفت و ترقی یعنی سر به آسمون کشیدن و قد بلندکردن !!

علامه حلی ( البته اگه سوادمنم نم کشیده و درست نوشته باشم ) توسن 13 سالگی اونم چندقرن پیش و مثلا در دوران جاهلیت بدون دانشگاه و حوزه علمیه و .... به درجه اجتهاد میرسه ... یا غیاث الدین جمشید کاشانی دقیقا بعد جمله مغول به ایران محاسبه 17 رقم بعد اعشار عددپی رو انجام میده که هنوز که هنوزه بعد این 17 رقم رو که کامپیوتر محاسبه میکنه کسی نتونسته اثبات کنه که درسته .... یا خیام بدبخت مادر مرده که شب و روز خون دل خورد و دقیق ترین تقویم و گاهنامه دنیا رو تنظیم و تدوین کرد که الان تو سال 1396 هستیم باوقاحت تمام حضرات غربی مدعی هستن که گالیله علیه السلام کاشف گرد بودن کره زمین بوده !!! اونم تو قرون وسطی و در سناریوی نخ نمای کشمکش با کلیسا !!!

یا هممون توی کتابای بچگیمون خوندیم علاء الدین و چراغ جادو که اونو پیدا میکنه و بعد از تاچ کردنش آقا غوله که داخل چراغ زیپ بوده اکسترکت میشه و میاد میگه فرمانبردارم سرور ... بعد امروز ما و برای بچه های این مملکت اونم با اینهمه نبوغ و هوشی که خداوکیلی برا خودمون نوشابه باز نمیکنم و عین حقیقت همینه .. بعد حالا حضرات استیو جابز میشن اسطوره و خالق تاچ اسکرین و .....

حتی کسی دقت نمی کنه که عکس لوگو و برند اندروید اونم با اینهمه وسعت استفاده در دنیا دقیقا عکس روی در دسشویی خونشون هست !!! ....

حالا اگر توقع داره که لاقل من با عقل ناقصم باور کنم که آپلو 17 به ماه رفت ... میگم عمرا اگه آپلو تا مستراح ناسا هم رفته باشه !!! ...

به قوله آفتابه اگرم جنس طلا .... آخرش جاش تو خلا !!

بازم ممنون از همفکری و نکات خوبی که فرمودین ..
    عجب تفکرات جالبی!
    پاتون رو یک قدم بالاتر از ظواهر موجود گذاشتین و به قولی فرا زمینی نگریستید

13. تعداد تشکر ها از Majiiid به دلیل پست مفید

عضو انجمن miladtnt آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    219
    تشکر تشکر شده 
    376
    تشکر شده در
    275 پست

از چه مینالید؟ کسب و کاری که بقول خودتون 4 تا بچه بتونن واردش شن که دیگه نشد کسب و کار ! اگه قبلا بازدهی داشتید و الان ندارین پس ینی اون زمان فقط بفکر درامد بودید نه پیشرفت ! همین الان یاهو بیاد به گوگل بگه بازار خراب شده ! اشباع شده و ...

گوگل پیشرفت کرد یاهو نکرد

15. تعداد تشکر ها از miladtnt به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    3 پست

https://www.nasdaq.com/symbol/goog

والا اگه بودجه میلیون دلاری که گوگل علیه السلام هاپولی میکنه ... فقط یه صدم یا یه هزارمش رو به خنگترین بچه ایرانی میدادن من قول شرف میدم الان از پیشرفت و ترقی که هیچی از منظومه شمسی هم رد شده بود و دقیقا الان تو خود دفتر گوگل داشت حساب کتاب میکرد چطوری به دفتر کاخ سفید برسه و سک سک کنه !!!...

ضمنا کسی ناله نکرده که قبلا خوب بوده الان بده ! ... چون واضحه که قبلا تا الان فقط پالون یا قالب عوض شده (!) ...
    بحث سر اینه که چطور میشه ایرونی بازی درآورد و همه اینترنت با گوگل و یاهوش که دست به یکی کردن که مارودور بزنن دور بزنیم ! ... چون شاید اینجوری دلمون خنک شه ... دل ایرانی هایی که چون میفهمه و مثه باقی کاربرای دنیا تو باقالیا سیر نمیکنه میسوزه و باید یه جا خنک شه !!!...
    اونم نه با پول و سرمایه که بدون پول و دقیقا جوری که گوگل و تارعنکبوت هاش که مثه بختک رو سایتها و کسب و کار مردم دنیاست نفهمه چطوری پاره شد و از کجا ایرانیها دورش زدن !!!

وگرنه به زور و پول که شاهکار نکرده که با 150 میلیون دلار چندتا دختر و زن رو استخدام گرفته ... !
    چون ما ایرانیا نه با چندمیلیون تومان که با 300 یا 400 هزار تومان سالها قبل خانوم و زن هایی که میخواستن مستقل باشن (!) رو استخدام میکردیم

https://www.netshahr.com/post/31382

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)