صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 56

موضوع: جزييات روش جدید عرضه‌ اینترنت ثابت تشریح شد (قیمت و حجم)

عضو دائم T.Toosi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    278
    تشکر تشکر شده 
    2,936
    تشکر شده در
    1,329 پست

پیش فرض پاسخ : جزييات روش جدید عرضه‌ اینترنت ثابت تشریح شد (قیمت و حجم)

سلام، در کل فقط یک ترافیک داخلی اضافه شده است و باقی همانند قبل است و تغییر کلی نداشته است، الان هم سرور های دانلود همه (فیلم،موزیک و ...) بروی ایران است، پس پهنای باند ایران با قیمت 1500 ت مصرف کنید بهتر است یا 3000 هزار تومان ؟

2. # ADS

عضو دائم delta آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,468
    تشکر تشکر شده 
    5,180
    تشکر شده در
    2,621 پست

میگم خدایی برای این همه فکر بکرشون اینا حقوق هم میگیرند؟ یعنی خدایی این همه مدت سرو وصدا و جلسه و تصویب و این همه هزینه کردن و حقوق گرفتند تا این طرحو تصویب کنند؟
    فروشگاه بازی , کنسول, لوازم دیجیتال دلتافوکس
    فروش و واردات محصولات در منطقه ازاد انزلی

4. تعداد تشکر ها ازdelta به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    28
    تشکر تشکر شده 
    112
    تشکر شده در
    85 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط T.Toosi نمایش پست ها
    سلام، در کل فقط یک ترافیک داخلی اضافه شده است و باقی همانند قبل است و تغییر کلی نداشته است، الان هم سرور های دانلود همه (فیلم،موزیک و ...) بروی ایران است، پس پهنای باند ایران با قیمت 1500 ت مصرف کنید بهتر است یا 3000 هزار تومان ؟
    مهندس
    اینترنت 100 گیگ یکساله سرعت 2 تا 16 مگ رو میگرفتیم 131 تومن الان 10 گیگ 3 تا 6 مگ ماهیانه رو میگیریم 35 تومن!
    آدرس تلگرام:
    https://t.me/babak1983
    آیدی تلگرام:
    @babak1983

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    524
    تشکر تشکر شده 
    1,363
    تشکر شده در
    624 پست

قبلا شما محدودیتی توی مصرفتون نداشتید
    می تونستید همرو از ترافیک خارجی استفاده کنید (ترافیک داخل ولی نیم بها محاسبه میشد)
    شما همین اینستا و تلگرام و اپدیت ویندوز و ... رو حساب کنید ببینید در ماه چقدر حجم فقط مصرف این چند مورد هست و حالا حساب کنید یک خانواده چند نفره چقدر مصرف ترافیک خارج خواهند داشت

مورد بعدی هم این هست که زدن زیر حرفاشون
    وزیر حرف از 5 ساعت فیلم در روز میزد
    شما حتی کیفیت استاندارد برای یک صفحه 15 اینچی لپتاپ رو هم در نظر بگیرید 720 هست و برای 5 ساعت فیلم در روز باید حداقل در روز 2 گیگابایت حجم مصرف بشه
    به عبارتی ماهانه 60 گیگ. من نمیدونم منظور ایشون از فیلم کلیپ های موجود توی اپارات با کیفیت 360 هست؟

اصلا شما هرطور حساب کنید نمی تونید بگید 2/3 محتوای مورد نظر کاربرا داخل ایران هست
    اصلا شما مصرف کاربران رو به صورت کلی هم نگاه کنید بنده بعید میدونم مصرف ترافیک داخلی 2/3 ترافیک بین الملل باشه
    خوب وقتی الگوی مصرف چیزی دیگه ای هست چه دلیل داری تعرفه ها دقیقا خلاف الگوی مصرف پیاده سازی بشند؟ فقط برای اجبار برای استفاده از سرویس های داخلی اون هم سرویس های بی کیفیت که مصرف حجم کمتری داشته باشند؟
    خنده دار هست واقعا

7. تعداد تشکر ها ازnavid2zp به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    278
    تشکر تشکر شده 
    2,936
    تشکر شده در
    1,329 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط babakebrahimi نمایش پست ها
    مهندس
    اینترنت 100 گیگ یکساله سرعت 2 تا 16 مگ رو میگرفتیم 131 تومن الان 10 گیگ 3 تا 6 مگ ماهیانه رو میگیریم 35 تومن!
    ببینید وقتی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مصوبه‌ تصویب میکند مثلا 1 گیگ ترافیک اضافه 3000 هزار تومان، همه سرویس دهنده ها با همین مصوبه‌ قیمت میدهند، حالا دیدم بعضی از دوستان از یک گیگ سه هزار تومان تعجب کردند!! این 3 هزار تومان فکر کنم 6 ماه پیش تصویب شده و جدید نیست، اما در کنار این ها سرویس دهنده ها طرح های ویژه، ترافیک های زمان دار یا به مناسبت هایی ترافیک ارزان میدهند.

در کل برای بنده خوب است، چون روزانه 3 گیگ فیلم و سریال دانلود میکنم از تاینی موویز پس در حال حاظر تقریبا 9 هزار تومان ترافیک فقط برای دانلود هام مصرف دارم، اما اگر این طرح اجرا بشه 9 هزار تومان به 4 هزار و پانصد تومان کاهش پیدا میکنه.

عضو انجمن AtrafNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,584
    تشکر تشکر شده 
    729
    تشکر شده در
    417 پست

جناب درسته ولی چند تا مشکل هست:
    1. سایت های با سرور داخلی (نه صرفاً ایرانی مثل همین وب هاستینگ تاک که داخلی حساب نمیشه) کم هستن و اونایی هم که هستن معمولاً فقط میزبانی خود سایت داخلی هستش و سرور های دانلودش در خارج هستن و ترافیک داخلی حساب نمیشه.
    2. اون یه سری محدود هم که میزبانی در سرور های داخل کشور دارن بار ها دیدم که منابع و فایل هایی رو از سرور های گوگل و... تو قالب سایتشون بارگذاری کردن که باز اینم با اینکه ترافیک جزئی هستش ولی خارجی حساب میشه.
    3. در ترافیک داخلی اگه حمله DDoS داشته باشید باید سایت کلاً Iran Access بشه چون Cloudflare هم که نصب کنید ترافیک خارجی حساب میشه، شانس بد هم اگه با آی پی ایران هم بهمون DDoS بزنن که اون موقع Iran Access بودن هم تاثیری نداره.
    4. گذشته از همه این مسائل دولت سایت های ایرانی رو می بینه که فکر میکنه می تونه کلاً با ترافیک داخلی سر کنه اما آیا ترافیک بین نرم افزار های کامپیوتری رو نباید ببینه؟ ما تقریباً تو صنعت نرم افزار کامپیوتری صفر هستیم و فقط یه چند تا نرم افزار تجاری و صرفاً برای سود داریم آیا مثلاً من برای آپدیت ویندوز و آنتی ویروس و برنامه های کاربردی ام باید ترافیک خارجی گیگی 3000 تومان بخرم؟ یه مرورگر هم آپدیت کنیم حداقل 50 مگ حجم خارجی میره دیگه چه برسه به باقی نرم افزار ها.
    5. گوشی های اندرویدی معمولاً نمیشه اصلاً ترافیک خارجی نداشت شما اصلاً بگو هیچ نرم افزار و بازی خارجی نداری خود اندروید بار ها برای بررسی به روز بودن ورژنش و سایر مسائل مختلف با سرور های گوگل در ارتباطه.

در کل از نظر من همینطور که این دولت ما رو به صورت فیزیکی تو جهان منزوی کرده حالا می بینیم که می خواد به صورت مجازی هم دو جبهه درست کنه به عنوان داخلی و خارجی؟
    بالاخره ما کی می خوای بفهمیم که تو عصر ارتباطات زندگی میکنیم و تنها راه پیشرفت تو این عصر فقط گفتگو، صلح و دموکراسیه نه جنگ، تحمیل و دیکتاتوری

10. تعداد تشکر ها ازAtrafNet به دلیل پست مفید

عضو انجمن Domain474 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    102
    تشکر تشکر شده 
    157
    تشکر شده در
    110 پست

" کلاهبرداری نامحدود "
    ویرایش توسط Domain474 : August 1st, 2017 در ساعت 00:46
    .Ambition is a sort of work

12. تعداد تشکر ها ازDomain474 به دلیل پست مفید

عضو جدید Azad Web آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    204
    تشکر تشکر شده 
    64
    تشکر شده در
    48 پست

گندش رو در آوردن خدایی با این وضع نرخ گذاری
    اقا یا اینا نمیدونن حجم و گیگ و پهنای باند چیه.... یا اینکه این مبلغا براشون پول به حساب نمیاد...
    من نمیفهمم چرا اینا فکر میکنن که مصرف همه مردم مثل خودشون روزی یه ساعت اینستا رفتن و توئیت زدن و خبر خوندنه!!؟
    خو لامصب ما هزار جور کار تو نت انجام میدم.. من روزانه فقط دو سه گیگ آپلود دارم، همین صفحه وی پی اس که بازه خودش در روز کلی مصرف داره.
    الان 16 مگ با خجم 50 گیگ رو من ماهانه 45 میدم. مغز خر خوردم مگه بیام با این نرخا اینترنت زغالی بگیرم!؟

دارید میگید نامحدود! پس خجم چیه این وسط؟ این حتی اسمش مصرف منصفانه هم نیست... چه برسه نامجدود..
    خدایا تمومش کن این کابوس رو...

-----------------------------------------
    دوستان نت من از غروب یه خط در میون سایتها رو باز میکنه اینستا و تلگرام و بقیه هم بالا نمیان، مال شما هم مشکل داره؟
    بیزارم از اون ریسلرهایی که فکر میکنن از دماغ فیل افتادن و دیگران رو احمق فرض میکنن.
    چرا انقدر خودت رو دست بالا میگیری و زیر بار هم نمیری!؟

14. تعداد تشکر ها ازAzad Web به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    28
    تشکر تشکر شده 
    112
    تشکر شده در
    85 پست

ببینید وقتی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مصوبه‌ تصویب میکند مثلا 1 گیگ ترافیک اضافه 3000 هزار تومان، همه سرویس دهنده ها با همین مصوبه‌ قیمت میدهند، حالا دیدم بعضی از دوستان از یک گیگ سه هزار تومان تعجب کردند!! این 3 هزار تومان فکر کنم 6 ماه پیش تصویب شده و جدید نیست، اما در کنار این ها سرویس دهنده ها طرح های ویژه، ترافیک های زمان دار یا به مناسبت هایی ترافیک ارزان میدهند.

در کل برای بنده خوب است، چون روزانه 3 گیگ فیلم و سریال دانلود میکنم از تاینی موویز پس در حال حاظر تقریبا 9 هزار تومان ترافیک فقط برای دانلود هام مصرف دارم، اما اگر این طرح اجرا بشه 9 هزار تومان به 4 هزار و پانصد تومان کاهش پیدا میکنه.
    داداش فکر میکنم یه اشتباهی توی محاسباتت داری
    تاینی مووییز توسط ایرانیها اداره میشه ولی سرورهاش خارج از ایران و حتی ***** هستند هر چند وقت یکبار آدرس عوض میکنه و ماجرا همینجور میچرخه
    آدرس تلگرام:
    https://t.me/babak1983
    آیدی تلگرام:
    @babak1983

16. تعداد تشکر ها از babakebrahimi به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    278
    تشکر تشکر شده 
    2,936
    تشکر شده در
    1,329 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط babakebrahimi نمایش پست ها
    داداش فکر میکنم یه اشتباهی توی محاسباتت داری
    تاینی مووییز توسط ایرانیها اداره میشه ولی سرورهاش خارج از ایران و حتی ***** هستند هر چند وقت یکبار آدرس عوض میکنه و ماجرا همینجور میچرخه
    کد:
    http://s6.uplod.ir/i/00891/8wjpkq49e2ut.png
    کد:
    http://77.238.122.185/
    سرور های دانلود تاینی در ایران میزبانی میشه در دیتاسنتر آسیاتک، ایندکس های سرور هاشون هم آپلود سنتر بالا آوردند تا فردا شاکی پیدا شد مشکلی براشون پیش نیاد.

18. تعداد تشکر ها ازT.Toosi به دلیل پست مفید

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)