نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نحوه فعالیت سیستم های نظیر cloudflare

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    35
    تشکر شده در
    30 پست

106 نحوه فعالیت سیستم های نظیر cloudflare

سلام دوستان ! نمیدونم جای درستی تاپیک زدم یا نه !

من یه تحقیق دارم در مورد سیستم های مثل cloudflare

نه اینکه بخوام بدونم چیه و چطور باید رو سایت و سرور مچ کرد ! بلکه میخوام بدونج چطور میشه همچین کاری کرد !

مثلا چطور میشه یه DNS داشت و به بقیه داد تا از اون استفاده کنن و بعد رو سرور اون DNS فایروال ها و انتی دیداس ها و تنظیمات امنیتی اعمال بشه و سایت سرویس گیرنده هم ازش استفاده کنه !

با کمی تحقیق فهمیدم که یه شرکت ایرانی به نام سنترال هاستینگ یه سیستمی بنام کلود پروتکشن داره ! که یه جورایی همین کار رو میکنه !

برداشت من از این سرویس ایرانی اینه که :

مثلا من یه سایت دارم به نام test.com و دی ان اس هام هم Na1.host.com و ns2.host.com هست !

بعد سنترال هاستنگ میاد به من پیشنهاد میده که از سیستم کلودپروتکشن استفاده کن مثلا برای جلوگیری از ddos !

بعد من باید بیام و dns هام رو به DNS های سنترال هاستینگ تغییر بدم و ماهانه هم یه هزینه ای به سنترال هاستینگ بدم ! درسته ؟

و از این به بعد کاربر وقتی سایت من رو باز میکنه و یا اینکه اگر درخواستی به سمت سایت من بیاد از سرور کلودپروتکشن سنترال هاستینگ یا Cloudflare و یا سیستم های مشابه باید رد بشه ! و پکت های سالم رو از ناسالم تشخیص بده و سالم ها رو بفرسته به سایت من ! درسته ؟

خوب حالا سوال من اینه که چطوری !

چطوری من میتونم تو سازمان خودمون همچین کاری رو بکنم ! چطوری میتونم یه سرور که به انواع فایروال و . . .. مجهز هست رو به صورت DNS به سرویس گیرنده ها بدم تا از امکانات سرور فایروال بتونن استفاده کنن !

بنده کاری یه سیستم سنترال هاستینگ و یا Cloudflare ندارم ! اونا هم برنامه نویسی خاص خودشون رو دارن ! بنده میخوام بدونم اگر من بخوام این کار رو بکنم و فرض رو بر این بگیریم که من هم برنامه نویسی خاص خودم رو داشته باشم و . . . چطور میتونم این حالت رو ایجاد کنم که با ست کردن DNS ها ترافیک رو به سمت یه سرور DNS ارسال کنم و بعد از یه سری عملیاد به سرور مورد درخواست بفرستم !

دقیقا کاری که Cloudflare میکنه ! ولی بدون انتی دیداس و شتاب دهنده ها و . . . !

ممنون میشم یه توضیحی بدید که برای این کار باید باید در مورد چه چیز هایی مطالعه داشته باشم ؟ یا چه پروتکل هایی رو باید مسلط بشم ! فکر کنم با Bind و این چیزا باشه ! ممنون میشم یه توضیح بدید !

البته اینجا یه اشاره ای شده :

http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=163855

ولی فقط نظرسنجی بوده ! من میخوام بدونم چطور میخواد این کار رو انجام بده !

یا علی
    ویرایش توسط amin021 : October 24th, 2016 در ساعت 19:00

2. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)