صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: انواع مجازی ساز

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

پیش فرض پاسخ : انواع مجازی ساز

نقل قول نوشته اصلی توسط Z.eus نمایش پست ها
    KVM = کِی وی ام
    ESXi = ای اِس ایکس آی
    Proxmox = پرُکس مُکس
    Xen = زِن
    openvz = اُپن وی زد

توی ایران معمولا حرف Z بصورت زِد تلفظ میشه و تلفظ امریکن‌ش (یا لهجه های دیگه) زی هست.
    به هر حال شما باید متداول ترین تلفظ ها رو در نظر بگیرید و اگر آموزش ویدئویی هست وقتی در حال آموزش هستید و اسم مجازی ساز ها رو میگید طوری باشد که کلمه مربوطه حداقل یکبار روی صفحه نمایش داده شود تا دوستان به مشکل برنخورند.

مورد دیگر اینکه معمولا کلمات و مخصوصا اسم های انگلیسی همانطور که هستند (حداقل در Forum های تخصصی) نوشته می‌شوند. مثلا شما در هر تاپیک درخواست سرور اختصاصی برید دوستان می‌نویسند: همراه با نصب ESXI

و مثلا به ندرت پیش میآد (= هرگز) که کسی بگه: همراه با نصب ای اس ایکس آی

به هر حال هر کار و حرکت آموزشی در جهت پیشرفت وب پارسی قابل تقدیر هست و کارتون رو بی تردید شروع کنید.

موفق باشید.
    سلام

اگر Proxmox رو مجازی ساز حساب کنیم پنل های دیگری مثل solusvm و سایر پنل های پولی هم مجازی ساز حساب میشند درصورتی که اینطور نیست این ها فقط پنل برای مجازی ساز هایی مثل Xen و KVM و OpenVZ هستند.

Reliable , High-Performance Hosting
    Website: EnterServer.ir // telegram: @Developerrr // Email: Parscloudsp [ @ ] gmail.com

2. تعداد تشکر ها ازInterServer.ir به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن behnamy01 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    477
    تشکر تشکر شده 
    86
    تشکر شده در
    66 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط InterServer.ir نمایش پست ها
    سلام

اگر Proxmox رو مجازی ساز حساب کنیم پنل های دیگری مثل solusvm و سایر پنل های پولی هم مجازی ساز حساب میشند درصورتی که اینطور نیست این ها فقط پنل برای مجازی ساز هایی مثل Xen و KVM و OpenVZ هستند.
    تا اونجایی که من میدونم proxmox یک مجـازی سـاز هستش اونم در سطح os-level virtualization

تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamy01 نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم proxmox یک مجـازی سـاز هستش اونم در سطح os-level virtualization
    https://pve.proxmox.com/wiki/Contain...Virtualization

https://www.proxmox.com/en/proxmox-ve

Proxmox VE is a complete open source server virtualization management software. It is based on KVM virtualization and container-based virtualization and manages KVM virtual machines, Linux containers (LXC), storage, virtualized networks, and HA clusters.

جایی نخوندم خودش مجازی ساز مستقلی باشه و نوعی مجازی سازی جدیدی داشته باشه
    solusvm به مراتب امکانات بهتری در اختیار میزاره
    ویرایش توسط InterServer.ir : May 3rd, 2016 در ساعت 03:20

Website: EnterServer.ir // telegram: @Developerrr // Email: Parscloudsp [ @ ] gmail.com

6. تعداد تشکر ها از InterServer.ir به دلیل پست مفید

عضو انجمن Z.eus آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    695
    تشکر تشکر شده 
    1,115
    تشکر شده در
    839 پست

سلام

بله درسته.

بنده تجربه کار با تمامی اینترفیس ها و مجازی ساز ها را دارم و اشتباها (بخوانید حواس پرتی) proxmox هم لیست شد. به هر حال ممنون از دقت و توجه شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamy01 نمایش پست ها
    خیر عزیز؛
    proxmox ، solusvm و virtualizor همگی اینترفیس و پنل تحت وب برای مجازی ساز هایی همچون KVM و Xen و.. هستند.
    به این معنا که task ها را انجام میدهند و کار را راحت تر میکنند. برای مثال شما اگر اینترفیس را حذف کنید سرور های مجازی همچنان به کار خود ادامه میدهند چون مجازی ساز KVM (یا هر چیز دیگر) است و ماشین های مجازی بر بستر مجازی ساز هستند نه اینترفیس.

( البته داخل پرانتز عرض کنم با اینکار احتمالا بدلیل حذف شدن و نبود DHCP سرور اختلال ایجاد خواهد شد. )
    ServerSaz.com | Fast and Reliable VPS, Dedicated Server █
    24x7x365 Technical Support - 99.9% Uptime Guarantee █
    Join us on Telegram | Live Chat

8. تعداد تشکر ها ازZ.eus به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    152
    تشکر تشکر شده 
    83
    تشکر شده در
    44 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Z.eus نمایش پست ها
    بله درسته.

بنده تجربه کار با تمامی اینترفیس ها و مجازی ساز ها را دارم و اشتباها (بخوانید حواس پرتی) proxmox هم لیست شد. به هر حال ممنون از دقت و توجه شما.

خیر عزیز؛
    proxmox ، solusvm و virtualizor همگی اینترفیس و پنل تحت وب برای مجازی ساز هایی همچون KVM و Xen و.. هستند.
    به این معنا که task ها را انجام میدهند و کار را راحت تر میکنند. برای مثال شما اگر اینترفیس را حذف کنید سرور های مجازی همچنان به کار خود ادامه میدهند چون مجازی ساز KVM (یا هر چیز دیگر) است و ماشین های مجازی بر بستر مجازی ساز هستند نه اینترفیس.

( البته داخل پرانتز عرض کنم با اینکار احتمالا بدلیل حذف شدن و نبود DHCP سرور اختلال ایجاد خواهد شد. )
    پس این کنترل پنل تحت وب برای مجازی ساز ها هم تعریف شده هستن

proxmox ، solusvm و virtualizor آیا موارد دیگر بجز این 3 هست؟

آیا این سه گزینه برای openvz و xen و kvm ساپورت میشن؟

بابت سوال های زیاد معذرت میخواهم میخوام اموزش و سرفصل کاملتری بدست بیارم لطفا همکاری لازم رو انجام بدید

عضو انجمن Z.eus آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    695
    تشکر تشکر شده 
    1,115
    تشکر شده در
    839 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط anisagostar نمایش پست ها
    پس این کنترل پنل تحت وب برای مجازی ساز ها هم تعریف شده هستن

proxmox ، solusvm و virtualizor آیا موارد دیگر بجز این 3 هست؟

آیا این سه گزینه برای openvz و xen و kvm ساپورت میشن؟

بابت سوال های زیاد معذرت میخواهم میخوام اموزش و سرفصل کاملتری بدست بیارم لطفا همکاری لازم رو انجام بدید
    میتونید در سایت های سازنده و مقالات به زبان انگلیسی سرچ کنید.
    برای مثال virtualizor از مجازی ساز های معروف پیشتیبانی میکند. مثل kvm و xen و..

اگر میخوایید آموزش کامل و جامع باشد باید منابع خارجی را مطالعه کنید.
    ServerSaz.com | Fast and Reliable VPS, Dedicated Server █
    24x7x365 Technical Support - 99.9% Uptime Guarantee █
    Join us on Telegram | Live Chat

11. تعداد تشکر ها از Z.eus به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    16
    تشکر شده در
    11 پست

بنده میخوام یه آموزش کامل از انواع مجازی ساز ها ایجاد کنم به صورت فیلم و در اختیار غموم بذارم ممنون میشم هر چند مجازی ساز هست و هر کدام بیشترین استفاده رو دارن بگید اگرم اموزشی در این مورد هست بگید یا مطلب تا بنده مطالعه کنم.

در حال حاظر exsi و kvm بیشتر فک کنم قابل استفاده باشه
    چیزی را که اسمش را نمیدانید می خواهید به بقیه آموزش دهید؟! جل الخالق.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    152
    تشکر تشکر شده 
    83
    تشکر شده در
    44 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SarirHost نمایش پست ها
    چیزی را که اسمش را نمیدانید می خواهید به بقیه آموزش دهید؟! جل الخالق.
    دوست عزیز عذر خواهی میکنم شما روزی که به دنیا اومدید میدونستید کلا سرور چیه؟ یا همین مجازی ساز ها؟خب طبیعی هستش منم نمیدونم. زمان و مطالعه و همکاری دوستان این اموزش رو میشه کامل کرد.

تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

دوست عزیز عذر خواهی میکنم شما روزی که به دنیا اومدید میدونستید کلا سرور چیه؟ یا همین مجازی ساز ها؟خب طبیعی هستش منم نمیدونم. زمان و مطالعه و همکاری دوستان این اموزش رو میشه کامل کرد.
    حرفتون درسته ولی شما چیزی که برای حرفه ای ها هم بسیار پیچیده هست انتخاب کردید و بدون تجربه و ... نمی تونید آموزش مناسبی ارائه بدید بحث مجازی ساز های لینوکس و ویندوز بسیار گسترده هست.

هدفم دل سرد کردن شما نیست این کارتون بسیار ارزشمنده ولی احتمال ارائه اطلاعات نادرست یا مقایسه های اشتباهی که شاید بر پایه اموزش و توضیحات شما انجام شه وجود داره بهتره ضمن بررسی این مورد کم کم از موارد دیگر مسائل جزئی تر مثل شبکه یا ... آموزش تهیه کنید تا هم اطلاعاتتون بیشتر بشه و هم تجربه و در آخر بهترین آموزش رو ارائه بدید.

به عنوان مثال شما از شبکه اطلاعات نداشته باشید نمی تونید تفاوت نوع شبکه و مسیر انتقال اطلاعات در مجازی ساز ها رو بفهمید و از نظر شما هردو به اینترنت وصله ولی در واقع تفاوت های زیادی دارند.
    یا بحث کرنل رو زمانی که محاسن و معایب اختصاصی و اشتراکی بودنش رو ندونید نمی تونید آموزش مناسبی ارائه بدید
    و...
    ویرایش توسط InterServer.ir : May 5th, 2016 در ساعت 21:23

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    152
    تشکر تشکر شده 
    83
    تشکر شده در
    44 پست

حرفتون درسته ولی شما چیزی که برای حرفه ای ها هم بسیار پیچیده هست انتخاب کردید و بدون تجربه و ... نمی تونید آموزش مناسبی ارائه بدید بحث مجازی ساز های لینوکس و ویندوز بسیار گسترده هست.

هدفم دل سرد کردن شما نیست این کارتون بسیار ارزشمنده ولی احتمال ارائه اطلاعات نادرست یا مقایسه های اشتباهی که شاید بر پایه اموزش و توضیحات شما انجام شه وجود داره بهتره ضمن بررسی این مورد کم کم از موارد دیگر مسائل جزئی تر مثل شبکه یا ... آموزش تهیه کنید تا هم اطلاعاتتون بیشتر بشه و هم تجربه و در آخر بهترین آموزش رو ارائه بدید.

به عنوان مثال شما از شبکه اطلاعات نداشته باشید نمی تونید تفاوت نوع شبکه و مسیر انتقال اطلاعات در مجازی ساز ها رو بفهمید و از نظر شما هردو به اینترنت وصله ولی در واقع تفاوت های زیادی دارند.
    یا بحث کرنل رو زمانی که محاسن و معایب اختصاصی و اشتراکی بودنش رو ندونید نمی تونید آموزش مناسبی ارائه بدید
    و...
    حرف شماکاملا درست دوست عزیز بنده نمیگم با شبکه اشنایی ندارم بنده هم با مجازی ساز اشنایی دارم هم با کانفیگ سرور و تعداد زیادی رو انجام دادم اگر من این تاپیک رو ایجاد کردم برای درک بیشتر مجازی ساز ها هستش و کسب اطلاعات بیشتر که با هم از پایه و به گفته شما با تجربه کامل یه اموزش رو ایجاد کنیم
    ویرایش توسط anisagostar : May 15th, 2016 در ساعت 16:57

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)