صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: بهترین هاستینگ برای سئو؟ ایران یا خارج؟ کدام شرکت؟

عضو جدید Nsm1000 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    27
    تشکر شده در
    18 پست

پیش فرض بهترین هاستینگ برای سئو؟ ایران یا خارج؟ کدام شرکت؟

با سلام خدمت همه عزیزان و اساتید محترم
    بنده قصد راه اندازی یک سایت فروشگاهی رو دارم. و از اونجایی که مسئله سئو خیلی خیلی مهمه برای یک سایت تجاری
    دنبال یه هاست مناسب از همه لحاظ هستم، پس از تحقیقات فراوان در اینترنت به این نتایج رسیدم.
    1- تو اکثر مقالات بهترین هاست برای سئو رو هاست خارج کشور دونسته بودن و دلیلشون هم این بود که پینگ، فاصله زمانی و سرعت هاست خارج برای
    روباتهای موتورهای جستجو بهتر از داخل ایرانه و از اونجایی که سرعت برای موتورهای جستجو از فاکتورهای مهمیه دلیل انتخابشونه و همچنین میزبانی،منابع اینترنت و.. در خارج کشور بسیار جلوتر از ایرانه
    2- تو یه سری مقالات هم کلا خلاف حرف بالا گفته بودن که سئو خیلی به موقعیت جغرافیایی بستگی داره و اگه یه سایت سرورش داخل خود ایران باشه برای اونایی که آی پی خود ایران دارن بهتر تو موتورهای جستجو دیده میشن، بنده خودم تست کردم و یک کلمه رو یک بار با آی پی خود ایران تست کردم که اکثرا سایتهایی رو دیدم در صفحه 1 گوگل که میزبانیشون تو خود ایران بود بعد همون کلمه رو با آی پی یه کشور دیگه
    جستجو کردم که واقعا نتایج زمین تا آسمون فرق داشتن.
    الان هنوز استارت فروشگاه رو نزدم، و الان سایت بر روی سرورهای شرکت نت افراز میزبانی میشه که اصلا از سرعت لود سایت راضی نیستم.
    با ابزار تست سرعت سایت خود گوگل سایت رو تست زدم که با ارور زیر مواجه شدم:
    Reduce server response time

In our test, your server responded in 1.3 seconds. There are many factors that can slow down your server response time.Please read our recommendations to learn how you can monitor and measure where your server is spending the most time.
    یعنی اینکه 1ثانیه و 3 دهم ثانیه طول میکشه سرور به درخواست پاسخ بده که واقعا برای لود سایت زمان زیادیه ، چندتا سایت دیگه رو هم که بر روی نت افراز میزبانی میشدن رو تست کردم
    با همین اخطار مواجه شدم، چند تا سایت دیگه که سرورشون از شرکت ها ی دیگه بود رو تست کردم اما با همچین اخطاری مواجه نشدم، این اخطار چقدر اهمیت داره؟
    بنده تصمیم گرفتم از شرکت هاست دی ال سرویس بگیرم فقط موندم سرویس کانادا یا داخل کشور
    دلیلم هم برای این انتخاب اینه که خیلی از سایتهای پربازدید دارن بدون هیچگونه مشکلی روش میزبانی میشن و کیفیت سرویساشونم واقعا عالیه و پشتیبانی فوق العاده ای دارن.

2. # ADS

عضو انجمن compiler آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    228
    تشکر تشکر شده 
    615
    تشکر شده در
    443 پست

پیش فرض پاسخ : بهترین هاستینگ برای سئو؟ ایران یا خارج؟ کدام شرکت؟

نظرات متفاوته، نظر بنده اینه که جدای سرعت لود، به خیلی دلایل دیگر هاست و سرور داخل ایران = از دست دادن ترافیک بسیاری از روبات ها و ...اینجا رو و آمار های داده شده رو بخونید :

http://compiler.ir/%D8%AA%D8%A7%D8%A...7%D9%87%D8%B4/

4. تعداد تشکر ها از compiler به دلیل پست مفید

عضو انجمن davood1156 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    61
    تشکر شده در
    53 پست

میزبان وب امکاناتی داره که در مکانی قرار داره و از اون منطقه محتوای سایت شما برای بازدیدکنندگان ارسال میشه. حالا وقتی میگیم هاست ایران یعنی کلا سرور و امکانات میزبانی در خود ایران هست و وقتی میگیم هاست خارج، یعنی خارج از مرزهای ایران مثلا در آلمان، آمریکا، کانادا و … قرار داره. فقط توجه کنید که اگه شرکت ارائه کننده هاست شما در ایران هست لزوما دلیل نمیشه هاست ایرانه. مثلا سرویس هایی که شرکت نت افراز در حال حاضر ارائه میکنه هاست خارج از کشور هست نه داخل کشور و اون ها فقط فروشنده هاست خارجی هستند. خوب حالا بریم سر مزایا و معایب هاست های داخل کشور و خارج کشور برای سئو سایت: مزیت کلی هاست ایران نسبت به هاست خارج از کشور بر میگرده به سرعت لود سایت برای بازدیدکنندگان داخل ایران. یعنی شما اگه بازدیدکنندگانتون از داخل ایران باشند، صفحات شما برای اون ها سریعتر بارگزاری میشه. توضیحش هم خیلی سادست، مثل اینکه شما بخواهید با ماشین از تهران برید شمال یا از اصفهان برید شمال؟ قطعا مسیر رسیدن از تهران به شمال کوتاه تره و بهتر.
    دقیقا همین مزیتی که گفتیم، عیب هاست داخل ایران برای سئو سایت میشه. میگید چرا؟ چون وقتی سرعت بارگزاری برای کاربران داخل کشور خوب میشه، برای کاربران خارج از کشور که مهترین اون ها روبوت های موتورهای جستجو از جمله روبوت های گوگل هستند، خیلی بالا میره و دقیقا از همون جاییکه گوگل رو مسئله سرعت بارگزاری سایت حساسه، همین امر یک نمره منفی برای سئو سایت شما خواهد بود.
    پس در آخر باید بدونید که اگه به فکر جذب بازدیدکننده از موتورهای جستجو هستید، اصلا سراغ هاست ایران نرید. ولی اگه نوع سایتتون طوریکه کاری به موتورهای جستجو ندارید، حتما هاست داخل ایران را انتخاب کنید. همچنین در انتخاب هر کدوم اون ها دقت کنید که هاستتون پشتیبانی قوی و خوبی داشته باشه.

6. تعداد تشکر ها از davood1156 به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    880
    تشکر تشکر شده 
    267
    تشکر شده در
    224 پست

سلام.
    من نظرم روی هاست ایران است.
    به نظر من مهم ترین معیار برای گوگل موقعیت جغرافیایی سرور سایت نسبت به بازدید کنندگان همان سایت هست. یعنی گوگل به سایت شما امتیاز میده بخاطر استفاده از شبکه های محلی.
    وقتی بازدید کنندگان وب سایت شما داخل ایران هستند پس چه بهتر که سایت شما بر روی سرور های داخل کشور باشه.
    گوگل هیچ وقت معیار خودش را فاصله سرور سایت تا موقعیت خودش را در نظر نمیگیره! مهم فاصله سرور سایت تا بازدید کنندگان همان موقعیت جغرافیایی هست.

حرف زیر مزخرف ترین حرفی بوده که توی این 7 سال تجربه ام شنیدم:

اسپایدر ها و کراولر های گوگل و سایر موتور های جستجو در ساعات بسیاری قادر به خزیدن و وارد شدن به وب سایت های هاست شده در سرور های ایران نیستند.
    یعنی چی آخه!
    این حرفا رو کسانی میزنن که پول سرور اختصاصی داخل کشور رو ندارن و با دوتا سرور 200 تومنی از آلمان میخرن و میخوان هاست بفروشن!

8. تعداد تشکر ها از joomla2 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    27
    تشکر شده در
    18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط compiler نمایش پست ها
    نظرات متفاوته، نظر بنده اینه که جدای سرعت لود، به خیلی دلایل دیگر هاست و سرور داخل ایران = از دست دادن ترافیک بسیاری از روبات ها و ...اینجا رو و آمار های داده شده رو بخونید :

http://compiler.ir/%D8%AA%D8%A7%D8%A...7%D9%87%D8%B4/
    ممنون از شما، والا سایتهایی که تو اون مقاله دیدم تماما تو نتایج جستجو اولن، تماما هم رو سرور ایران هستن، سافت 98، دانلودها، سافت گذر، پی سی دانلود و...
    نقل قول نوشته اصلی توسط davood1156 نمایش پست ها
    میزبان وب امکاناتی داره که در مکانی قرار داره و از اون منطقه محتوای سایت شما برای بازدیدکنندگان ارسال میشه. حالا وقتی میگیم هاست ایران یعنی کلا سرور و امکانات میزبانی در خود ایران هست و وقتی میگیم هاست خارج، یعنی خارج از مرزهای ایران مثلا در آلمان، آمریکا، کانادا و … قرار داره. فقط توجه کنید که اگه شرکت ارائه کننده هاست شما در ایران هست لزوما دلیل نمیشه هاست ایرانه. مثلا سرویس هایی که شرکت نت افراز در حال حاضر ارائه میکنه هاست خارج از کشور هست نه داخل کشور و اون ها فقط فروشنده هاست خارجی هستند. خوب حالا بریم سر مزایا و معایب هاست های داخل کشور و خارج کشور برای سئو سایت: مزیت کلی هاست ایران نسبت به هاست خارج از کشور بر میگرده به سرعت لود سایت برای بازدیدکنندگان داخل ایران. یعنی شما اگه بازدیدکنندگانتون از داخل ایران باشند، صفحات شما برای اون ها سریعتر بارگزاری میشه. توضیحش هم خیلی سادست، مثل اینکه شما بخواهید با ماشین از تهران برید شمال یا از اصفهان برید شمال؟ قطعا مسیر رسیدن از تهران به شمال کوتاه تره و بهتر.
    دقیقا همین مزیتی که گفتیم، عیب هاست داخل ایران برای سئو سایت میشه. میگید چرا؟ چون وقتی سرعت بارگزاری برای کاربران داخل کشور خوب میشه، برای کاربران خارج از کشور که مهترین اون ها روبوت های موتورهای جستجو از جمله روبوت های گوگل هستند، خیلی بالا میره و دقیقا از همون جاییکه گوگل رو مسئله سرعت بارگزاری سایت حساسه، همین امر یک نمره منفی برای سئو سایت شما خواهد بود.
    پس در آخر باید بدونید که اگه به فکر جذب بازدیدکننده از موتورهای جستجو هستید، اصلا سراغ هاست ایران نرید. ولی اگه نوع سایتتون طوریکه کاری به موتورهای جستجو ندارید، حتما هاست داخل ایران را انتخاب کنید. همچنین در انتخاب هر کدوم اون ها دقت کنید که هاستتون پشتیبانی قوی و خوبی داشته باشه.
    دوست من بعید میدونم، خیلیا خلاف این نظر رو دارن، تو نتایج جستجو من این تفاوت و احساس کردم که سایتهابی که تو خود کشور دارن میزبانی میشن
    بیشتر تو صفحه اول دیده میشن برای کابران خود ایران ذز ضمن بله تفاوت هاست داخل و خارج کشور رو کاملا میدونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط joomla2 نمایش پست ها
    سلام.
    من نظرم روی هاست ایران است.
    به نظر من مهم ترین معیار برای گوگل موقعیت جغرافیایی سرور سایت نسبت به بازدید کنندگان همان سایت هست. یعنی گوگل به سایت شما امتیاز میده بخاطر استفاده از شبکه های محلی.
    وقتی بازدید کنندگان وب سایت شما داخل ایران هستند پس چه بهتر که سایت شما بر روی سرور های داخل کشور باشه.
    گوگل هیچ وقت معیار خودش را فاصله سرور سایت تا موقعیت خودش را در نظر نمیگیره! مهم فاصله سرور سایت تا بازدید کنندگان همان موقعیت جغرافیایی هست.

حرف زیر مزخرف ترین حرفی بوده که توی این 7 سال تجربه ام شنیدم:

یعنی چی آخه!
    این حرفا رو کسانی میزنن که پول سرور اختصاصی داخل کشور رو ندارن و با دوتا سرور 200 تومنی از آلمان میخرن و میخوان هاست بفروشن!
    همین فروشگاه دیجی کالا تو اکثر نتایج صفحه اول رنک 1 سرورشم تو ایران اکثر نتایجم که میبینم فروشگاههایی اولن که سرورشون تو ایرانه

- - - Updated - - -

اساتید کسی نظر دیگه ای نداره؟

عضو انجمن pardazit.net آواتار ها
    تهران , ونک , رویال ونک , ط ۵ , شرکت ویرا پرداز رایان پویا
    تشکر تشکر کرده 
    218
    تشکر تشکر شده 
    373
    تشکر شده در
    292 پست

با سلام وعرض ارادت

مهمترین چیز کیفیت سرور ، آپتایم و کانفینگ آن هست
    برای نشان دادن موقعیت سایت به گوگل شما میتوانید از متاتگ ها استفاده کنید
    متاتگ های زیادی وجود دارند که متاسفانه خیلی ها از آن ها استفاده نمیکنند با استفاده از این متاتگ ها میتوانید حتی بگید از کدام شهر هستید و بیشترین بازدید را از نتایج جستجوی همان شهر بدست بیاورید
    این مورد را ما خودمون به واقع تست کردیم
    زمانی که ما از متاتگ شهر اصفهان استفاده کردیم حدود 1 ماه بعد مشاهده کردیم بیشتر مشتریان ما از استان اصفهان هستند و مشتریان اصفهانی ما رو به افزایش هست در حالی که سرور ما آلمان بود !
    اولین حدثی که زدیم این بود که شاید یکی از این افراد از ما خرید کرده از کیفیت سرویس و پشتیبانی راضی بوده و به سایر همشهریان و دوستان اطلاع داده این جسارت را هم کردیم و سوال کردیم اما آن ها از این مورد بی اطلاع بودن !!!
    پس این تاثیر این متا تگ را نشان می دهد.
    از موارد دیگر متاتگ های زبان و ... هست که اینجا فرضت نیست براتون توضیح بدهم

و در آخر

اگر سرور از همه لحاظ عالی پیدا کنید ایران پیشنهاد میکنم
    نه برای سئو چرا که واقعا ثابت شده لوکیشن از نظر گوگل اون طوری که دوستان میگن تاثیر نداره چرا که همیشه اعلام کرده سایت را برای کاربرانتون بهینه کنید نه برای من پس اگر روبات گوگل از سرور ایران دور باشه انقدر بی خرد نیست که بیاد بهتون امتیاز منفی بده گوگل میدونه کاربران شما ایران هستند و شما سرورت رو بردی ایران تا برای کاربران بهتر باز شوند.

عرض میکنم هاستتون ایران باشد چرا که خیلی از مواقع اینترنت ایران و ارتباطش با خارج مشکل پیدا میکند
    و خیلی ها نیز اینترانت دارند و این ها نمیتوانند سرور خارجی باز کنند
    در نتیجه فروشگاهتان را برای مشتریان ایرانی روی سرور ایرانی قرار دهید

اما این جا باز چند نکته هست
    اولا آپتایم و کیفیت سرور بالا باشد وگرنه بدجور ضرر میکنید
    دوما شرکتی که ازشون هاست میگیرید با تجربه باشند در زمینه هاست ایران
    چرا که اگر یکسری از پورت ها را اشتباهی ببندند باعث ارور های dns گوگل در گوگل وبمستر و عدم ایندکس سایت شما خواهد شد.
    این مورد خیلی مهم است کانفینگ و مخصوصا تنظیمات فایروال هاستینگ شما تعیین کننده این موضوع هست.
    ویرایش توسط pardazit.net : January 19th, 2016 در ساعت 01:50
    شرکت ویرا پرداز رایان پویا به شماره ثبت 1719
    سرور مدیریت شده مخصوص هاست و هاستینگ - هاست NVMe - هاست وردپرس - هاست سی پنل ایران
    021-2630656 | www.pardazit.com

11. تعداد تشکر ها از pardazit.net به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    27
    تشکر شده در
    18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pardazit.net نمایش پست ها
    با سلام وعرض ارادت

مهمترین چیز کیفیت سرور ، آپتایم و کانفینگ آن هست
    برای نشان دادن موقعیت سایت به گوگل شما میتوانید از متاتگ ها استفاده کنید
    متاتگ های زیادی وجود دارند که متاسفانه خیلی ها از آن ها استفاده نمیکنند با استفاده از این متاتگ ها میتوانید حتی بگید از کدام شهر هستید و بیشترین بازدید را از نتایج جستجوی همان شهر بدست بیاورید
    این مورد را ما خودمون به واقع تست کردیم
    زمانی که ما از متاتگ شهر اصفهان استفاده کردیم حدود 1 ماه بعد مشاهده کردیم بیشتر مشتریان ما از استان اصفهان هستند و مشتریان اصفهانی ما رو به افزایش هست در حالی که سرور ما آلمان بود !
    اولین حدثی که زدیم این بود که شاید یکی از این افراد از ما خرید کرده از کیفیت سرویس و پشتیبانی راضی بوده و به سایر همشهریان و دوستان اطلاع داده این جسارت را هم کردیم و سوال کردیم اما آن ها از این مورد بی اطلاع بودن !!!
    پس این تاثیر این متا تگ را نشان می دهد.
    از موارد دیگر متاتگ های زبان و ... هست که اینجا فرضت نیست براتون توضیح بدهم

و در آخر

اگر سرور از همه لحاظ عالی پیدا کنید ایران پیشنهاد میکنم
    نه برای سئو چرا که واقعا ثابت شده لوکیشن از نظر گوگل اون طوری که دوستان میگن تاثیر نداره چرا که همیشه اعلام کرده سایت را برای کاربرانتون بهینه کنید نه برای من پس اگر روبات گوگل از سرور ایران دور باشه انقدر بی خرد نیست که بیاد بهتون امتیاز منفی بده گوگل میدونه کاربران شما ایران هستند و شما سرورت رو بردی ایران تا برای کاربران بهتر باز شوند.

عرض میکنم هاستتون ایران باشد چرا که خیلی از مواقع اینترنت ایران و ارتباطش با خارج مشکل پیدا میکند
    و خیلی ها نیز اینترانت دارند و این ها نمیتوانند سرور خارجی باز کنند
    در نتیجه فروشگاهتان را برای مشتریان ایرانی روی سرور ایرانی قرار دهید

اما این جا باز چند نکته هست
    اولا آپتایم و کیفیت سرور بالا باشد وگرنه بدجور ضرر میکنید
    دوما شرکتی که ازشون هاست میگیرید با تجربه باشند در زمینه هاست ایران
    چرا که اگر یکسری از پورت ها را اشتباهی ببندند باعث ارور های dns گوگل در گوگل وبمستر و عدم ایندکس سایت شما خواهد شد.
    این مورد خیلی مهم است کانفینگ و مخصوصا تنظیمات فایروال هاستینگ شما تعیین کننده این موضوع هست.
    خیلی ممنون از توضیحات عالیتون، نظرتون در مورد هاست دی ال چیه؟

تشکر تشکر کرده 
    218
    تشکر تشکر شده 
    373
    تشکر شده در
    292 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Nsm1000 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از توضیحات عالیتون، نظرتون در مورد هاست دی ال چیه؟

وظیفست قربان

هاست دی ال از همکاران خوش نام ما هستند اما متاسفانه ما به دلیل اینکه همکار هستیم و هر کدام سرویس های خودمان را داریم هیچوقت این امکان میسر نیست که از سرویس های یکدیگر استفاده کنیم تا از کیفیت آن ها مطلع باشیم
    در مورد کیفیت سرویس های هاست دی ال از کاربران آن ها میتوانید جویا شوید
    اما تا جایی که بنده اطلاع دارم هاست دی ال برای سایت های بسیار پربازدید و دانلود میزبانی میکند باز عرض میکنم اطلاع چندانی از سرویس های ایشان ندارم اما همکار محترم و شرکت بسیار خوش نامی هستند.
    با خودشون صحبت کنید مشاوره بگیرید فکر میکنم بهتر باشه
    سرور مدیریت شده مخصوص هاست و هاستینگ - هاست NVMe - هاست وردپرس - هاست سی پنل ایران

14. تعداد تشکر ها از pardazit.net به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    27
    تشکر شده در
    18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pardazit.net نمایش پست ها
    وظیفست قربان

هاست دی ال از همکاران خوش نام ما هستند اما متاسفانه ما به دلیل اینکه همکار هستیم و هر کدام سرویس های خودمان را داریم هیچوقت این امکان میسر نیست که از سرویس های یکدیگر استفاده کنیم تا از کیفیت آن ها مطلع باشیم
    در مورد کیفیت سرویس های هاست دی ال از کاربران آن ها میتوانید جویا شوید
    اما تا جایی که بنده اطلاع دارم هاست دی ال برای سایت های بسیار پربازدید و دانلود میزبانی میکند باز عرض میکنم اطلاع چندانی از سرویس های ایشان ندارم اما همکار محترم و شرکت بسیار خوش نامی هستند.
    با خودشون صحبت کنید مشاوره بگیرید فکر میکنم بهتر باشه
    لطف دارین، شما هم پیشنهاد میدین هاست ایران بگیرم؟

16. تعداد تشکر ها از Nsm1000 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    218
    تشکر تشکر شده 
    373
    تشکر شده در
    292 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Nsm1000 نمایش پست ها
    لطف دارین، شما هم پیشنهاد میدین هاست ایران بگیرم؟

بله اما یک هاست ایران خوب

تضمین آپتایم را ازشون بگیرید و یک سایت نمونه هم ازشون بخواهید و با http://www.host-tracker.com تست Http بگیرید بررسی کنید که به تمامی نقاط OK دهد و مشکلی نداشته باشد.
    این مورد باعت می شود روبات گوگل هیچوقت مشکلی با ایندکس سایت شما نداشته باشد.

18. تعداد تشکر ها از pardazit.net به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)