سلام خدمت همه عزیزان. دوستان عزیز بنده یک سرور دارم و یک رک 6 یونیت. بنده دوست دارم سرور خودم رو در منزل کولوکیشن کنم چرا که قبلا در آسیاتک که کولو کرده بودم به دلیل ضعف در پشتیبان فنی مجبور به خروج سرور در دیتاسنتر شدم چرا که هارد ما مشکل داشت به ما گفتند مادربورد سرور شما سوخته است

بنده وقتی با سرویس دهندگان اینترنت تماس گرفتم جهت اینکه اینترنت بگیریم متاسفانه با چیز عجیبی بر خوردم! هر کدام میگفتند هر 1 مگابایت برای شما 360 هزار تومان و برای دیتا 100 مگابایت (دقیق مگابایت یا مگابیتش رو نمیدونم) 36 میلیون تومن ماهیانه باید پرداخت کنید! حالا سوال من این بود که باید دقیقا چیکار کنیم؟ الآن ADSL 10Mbps بخوایم بگیریم 10*1024 تقسیم بر 8 میشه سرعتش. آیا این سرعت خوبه برای سرور؟ سرعت دانلود و آپلود اینترنت در دیتاسنتری مثل آسیاتک چند هستش؟ در همین حدود هست یا...؟ به طور کلی ممنون میشم طوری بنده رو راهنمایی کنید که چطوری و دقیقا با چه تعریفی بنده سرورم رو در منزل کولو کنم؟ البته به شرطی که تا نهایت با یک ترابایت ترافیک برام 400 هزار تومان هزینه بیفته در غیر اون صورت مثل قبل در آسیاتک کولو خواهم کرد با 320 هزار تومان :D

راستی یادم رفت برای شهر همدان می خوام کولو کنم

مرسی...