صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: راهنمایی جهت کولوکیشن سرور در منزل

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

پیش فرض پاسخ : راهنمایی جهت کولوکیشن سرور در منزل

نقل قول نوشته اصلی توسط M Hidden نمایش پست ها
    خوب مسلما توی دیتاسنتر نباید همچین فرقی باشه چرا که به ازای هر دقیقه ای که بخاطر کادر فنی دیتاسنتر سرور داون میشه باید خسارت بده که الکی هم ادعا میکنن خسارت میدن و وقتی هم ازشون شکایتی صورت میگیره میزنن زیر همه چیز و کلی داستان دیگه که هست با دیتاسنتر ها!
    عزیز دلم اون کادر فنی ISP هست که حالا شده کادر فنی دیتاسنتر. همون پشتیبانی معروف که زنگ بزنید میگه مودمتون روشنه یا نه (البته به جز پشتیبانی کور ها)

شاید شما بنا به بودجه ای که میپردازید و موارد دیگر واسطه به شما SLA روی تک سرورتون ارائه بکنه اما دیتاسنتر هیچ وقت نمیاد به شما سر یک سرور که ماهانه 300 میدید SLA بده.

بالا خره فرق باید بین کسی که عمده کار میکنه با End user باشه و توی همه مراکز به همین صورته حتی دیتاسنتر های خارج کشور، منتهی چون خارج کشور کیفیت شبکه و سایر موارد زیاد هست کمتر مشکل پیش میاد و به چشم نمیاد اما موقعی که وارد صحبت کلوکیشن بشید آن زمان تفاوت ها به چشم خواهند آمد.

هیچ وقت پشتیبانی که یک دیتاسنتر به یک مشترک واسط بزرگ میده به شما نخواهد داد ،اون واسط هم ناچاره یک سری خدمات بهتر از مرکز به شما بده چون اگر نده شما مستقیم طبیعتا از خود مرکز میخرید.

موفق باشید
    ویرایش توسط RoobinaServer : August 2nd, 2015 در ساعت 16:24
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط roobinaserver نمایش پست ها
    عزیز دلم اون کادر فنی isp هست که حالا شده کادر فنی دیتاسنتر. همون پشتیبانی معروف که زنگ بزنید میگه مودمتون روشنه یا نه (البته به جز پشتیبانی کور ها)

شاید شما بنا به بودجه ای که میپردازید و موارد دیگر واسطه به شما sla روی تک سرورتون ارائه بکنه اما دیتاسنتر هیچ وقت نمیاد به شما سر یک سرور که ماهانه 300 میدید sla بده.

بالا خره فرق باید بین کسی که عمده کار میکنه با end user باشه و توی همه مراکز به همین صورته حتی دیتاسنتر های خارج کشور، منتهی چون خارج کشور کیفیت شبکه و سایر موارد زیاد هست کمتر مشکل پیش میاد و به چشم نمیاد اما موقعی که وارد صحبت کلوکیشن بشید آن زمان تفاوت ها به چشم خواهند آمد.

هیچ وقت پشتیبانی که یک دیتاسنتر به یک مشترک واسط بزرگ میده به شما نخواهد داد ،اون واسط هم ناچاره یک سری خدمات بهتر از مرکز به شما بده چون اگر نده شما مستقیم طبیعتا از خود مرکز میخرید.

موفق باشید
    بله درست هستش. اما وقتی از واسط استفاده کرد، واسط ما آیا 24 ساعته میتونه پاسخگو باشه؟ مشکل ما توی عید نوروز بود که برای رفعش نیاز به گذشت 17 روز شد! از سوم عید سرور ما خاموش بود تا 20 فروردین! اون هم پشتیبانی فنی کاری نمیکردن و مجبور شدم به تهران برم و سرور رو به طور کلی از دیتاسنتر خارج کنم و خودم مشکل فنیش رو حل کنم! واسط ما آیا میتونه این کار رو بکنه؟ ساده بگم. ساعت 3 صبح به مشکل بخوریم دیتاسنتر که مارو نمیشناسه و واسط رو میشناسه! آیا واسط ساعت 3 نصف شب مشکل مارو حل میکنه با پشتیبانی مخصوصی که بهش دادن؟(همون پارتی بازی خودمون محسوب میشه )

عضو دائم RoobinaServer آواتار ها
    Tehran | تلگرام : @rbserver | کانال تلگرام : @roobinaserver
    تشکر تشکر کرده 
    438
    تشکر تشکر شده 
    7,424
    تشکر شده در
    5,193 پست

بله درست هستش. اما وقتی از واسط استفاده کرد، واسط ما آیا 24 ساعته میتونه پاسخگو باشه؟ مشکل ما توی عید نوروز بود که برای رفعش نیاز به گذشت 17 روز شد! از سوم عید سرور ما خاموش بود تا 20 فروردین! اون هم پشتیبانی فنی کاری نمیکردن و مجبور شدم به تهران برم و سرور رو به طور کلی از دیتاسنتر خارج کنم و خودم مشکل فنیش رو حل کنم! واسط ما آیا میتونه این کار رو بکنه؟ ساده بگم. ساعت 3 صبح به مشکل بخوریم دیتاسنتر که مارو نمیشناسه و واسط رو میشناسه! آیا واسط ساعت 3 نصف شب مشکل مارو حل میکنه با پشتیبانی مخصوصی که بهش دادن؟(همون پارتی بازی خودمون محسوب میشه )
    سوالات قراردادی میپرسید.

این موارد را باید با واسط خودتان صحبت کنید.

ممکنه حتی واسط شما تجهیزاتی گذاشته باشه در مرکز که اصلا مرکز داده نداره و نمیتونه به شما ارائه بکنه.

ممکنه 24 ساعته پشتیبانی داشته باشه یا حتی بدتر از مرکز داده فقط در ساعت اداری باشه

و ...

همانطور که در مورد دیتاسنتر تحقیق میکنید و این موارد را با دیتاسنتر مطرح میکنید باید این سوالات هم از واسط بکنید و در مورد واسط تحقیق کنید.

دیتاسنتری میشناسیم که حتی ساعت 3 تا 4 مشکلی پیش بیاد کلا ج نمیدن چون 4 پایان ساعت کاریه میترسن کارتون بیشتر از 4 طول بکشه و ناچار بشن بمونن

شما هنوز دیتاسنترهای بدتر را تجربه نکرده اید تا ببینید که آسیاتک در مقابل آنها جزو دیتاسنتر های گل محسوب میشه. : ) با واسط این سوالات را مطرح کنید.

باتشکر
    میزبان داده پرداز - روبینا سرور - (تلفن و راه های ارتباطی - Roobinaserver.ir)
    پرووایدر خدمات دیتاسنتری در تهران
    از سال 1385 تا کنون

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط RoobinaServer نمایش پست ها
    سوالات قراردادی میپرسید.

این موارد را باید با واسط خودتان صحبت کنید.

ممکنه حتی واسط شما تجهیزاتی گذاشته باشه در مرکز که اصلا مرکز داده نداره و نمیتونه به شما ارائه بکنه.

ممکنه 24 ساعته پشتیبانی داشته باشه یا حتی بدتر از مرکز داده فقط در ساعت اداری باشه

و ...

همانطور که در مورد دیتاسنتر تحقیق میکنید و این موارد را با دیتاسنتر مطرح میکنید باید این سوالات هم از واسط بکنید و در مورد واسط تحقیق کنید.

دیتاسنتری میشناسیم که حتی ساعت 3 تا 4 مشکلی پیش بیاد کلا ج نمیدن چون 4 پایان ساعت کاریه میترسن کارتون بیشتر از 4 طول بکشه و ناچار بشن بمونن

شما هنوز دیتاسنترهای بدتر را تجربه نکرده اید تا ببینید که آسیاتک در مقابل آنها جزو دیتاسنتر های گل محسوب میشه. : ) با واسط این سوالات را مطرح کنید.

باتشکر
    خیلی ممنون. بازم متشکر از راهنمایی های شما. باز یک سری ترفند ها در ذهن دارم که با کمترین پهنای باند و کمترین ترافیک بشه سرور رو راه اندازی کرد و پاسخگو باشه اما باز هم اگه چیز جدیدی ویا دوستان شرکتی سراغ داشته باشن که بتونه پهنای باند ارزوی رو بده ممنون میشم. باز هم منتظر راهنمایی های سایر دوستان هستیم... متشکر.

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    4
    تشکر تشکر شده 
    45
    تشکر شده در
    40 پست

اگه بر بستر adsl میخواید بزنید که اصلا این کارو نکنید . چون برای سرور دانلود مهم نیست اپلود مهمه که دیوایس adsl 1m یعنی 1مگ هست که 1024/8= 128 میشه.
    و شما چه 23 مگ بگیری چه 2 مگ سرعت اپلودت یکی هست . و حتی اگه دیتا سنترو بخوای ببری بزاری تو خود مخابرات هم صرف نمیکنه .

عضو جدید mahdi20 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    123
    تشکر تشکر شده 
    59
    تشکر شده در
    49 پست

سلام خدمت همه عزیزان. دوستان عزیز بنده یک سرور دارم و یک رک 6 یونیت. بنده دوست دارم سرور خودم رو در منزل کولوکیشن کنم چرا که قبلا در آسیاتک که کولو کرده بودم به دلیل ضعف در پشتیبان فنی مجبور به خروج سرور در دیتاسنتر شدم چرا که هارد ما مشکل داشت به ما گفتند مادربورد سرور شما سوخته است

بنده وقتی با سرویس دهندگان اینترنت تماس گرفتم جهت اینکه اینترنت بگیریم متاسفانه با چیز عجیبی بر خوردم! هر کدام میگفتند هر 1 مگابایت برای شما 360 هزار تومان و برای دیتا 100 مگابایت (دقیق مگابایت یا مگابیتش رو نمیدونم) 36 میلیون تومن ماهیانه باید پرداخت کنید! حالا سوال من این بود که باید دقیقا چیکار کنیم؟ الآن ADSL 10Mbps بخوایم بگیریم 10*1024 تقسیم بر 8 میشه سرعتش. آیا این سرعت خوبه برای سرور؟ سرعت دانلود و آپلود اینترنت در دیتاسنتری مثل آسیاتک چند هستش؟ در همین حدود هست یا...؟ به طور کلی ممنون میشم طوری بنده رو راهنمایی کنید که چطوری و دقیقا با چه تعریفی بنده سرورم رو در منزل کولو کنم؟ البته به شرطی که تا نهایت با یک ترابایت ترافیک برام 400 هزار تومان هزینه بیفته در غیر اون صورت مثل قبل در آسیاتک کولو خواهم کرد با 320 هزار تومان :D

راستی یادم رفت برای شهر همدان می خوام کولو کنم

مرسی...
    دلیل نمیبینم که خیلی بخوام توضیح بدم ولی خیلی خلاصه میگم بهتون هزینه های که شما در منزل میخواین بکنید چندین برابر گرانتر از دیتاسنتر هست و به صرفه نیست تاپیک ها و راهنمایی های زیادی وجود داره تو انجمن اونها رو مطالعه کنید متوجه میشین

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    47
    تشکر تشکر شده 
    98
    تشکر شده در
    68 پست

یکی از دوستان بودن برای از سایت های (خودشون ۵-۶ سایت) رو یک سرور گزاشته بودن تو دفتر کارشون و داشت کار میکرد و همه سایت هاشون رو همون سرور بود.
    البته سایت ها سبک بودن و مثلا سایت دانلود و.. نبود.
    من که دیدم فکر کردم اول سرور داخلی دفتر هست ولی خوب دفتر کوچیک و ۲ کارمند که سرور نیاز نداره بعد که پرسیدم گفت سرور سایت ها و فروشگاه هامون هست و روی اینه!
    بیشتر که که کنجکاوی کردم متوجه شدم اینترنتش از طریق ۲ عدد نانو استشکن و پهنای باند اختصاصی که داشتن از یک شرکت خصوصی میگرفتن تامین میشه.
    خیلی برام جالب یود یک گوشه دفترش سرور + یک ups نسبتا بزرگ

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)