نمایش نتایج: از شماره 51 تا 51 , از مجموع 51

موضوع: کانفیگ آنی و رایگان سرورهای لینوکس

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو انجمن hamid.soltani92 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    4,464
    تشکر شده در
    1,721 پست

پیش فرض کانفیگ آنی و رایگان سرورهای لینوکس

سلام و عرض ادب.
    من چند ماهی میشه که تو اوقات فراغت، یک نرم‌افزار رو گسترش میدم که وظیفه‌اش نصب و کانفیگ خودکار کنترل پنل‌ها و نرم‌افزارهای مختلف رو سرورهای لینوکسیه.عملکرد وبسایت به این صورت هست که شما آی‌پی و رمز روت رو به وبسایت میدید، پس از بررسی سیستم عامل، میزان حافظه، محدودیت فرکانس و تعداد هسته‌های پردازنده، سرعت i/o درایو ذخیره سازی و چندین مورد مهم دیگه، به شما صفحه‌ای جهت انتخاب سرویس مورد نظرتون نمایش میده.
    سیستم کاملا قابل اعتماد هست و بعد از استفاده، به شمایک پیام مبنی بر ورود به سرورتون داده خواهد شد. هنگام ورود، شما مجبور به تغییر رمز عبور خواهید شد.
    سعی کردم تمام موارد مورد نیاز وبسمترها رو توش جابدم. برای مثال شما میتونید موارد زیر رو بدون داشتن هیچگونه دانشِ خاصی نصب بفرمایید:

۱-کنترل پنل‌های cpanel ،directadmin ،kloxo ،webmin. همچنین هنگام نصب، امکان سفارشی‌سازی وجود داره.برای مثال شما میتونید علاوه بر نصب cpanel، گزینه‌های نصب فایروال، کانفیگ امنیتی( به صورت رایج) ، بهنیه‌سازی mysql و وب سرور و چندین گزینه که بعدا عرض خواهم کرد رو انتخاب بفرمایید.

۲-نصب نرم‌افزار xmpp و یک رابط کاربری وب بر پایه nodejs، که با استفاده‌ از این امکان میتونید یک چت روم فوق‌العاده حرفه‌ای با مصرف بسیار پایین منابع رو داشته باشد. برای مثال تو شبیه‌سازی‌ای که بنده انجام دادم، با استفاده از یک وی‌پی‌اس با رم۵۱۲ مگابایت، میتونید بیش از ۳۰۰ نفر آنلاین رو بدون ایجاد کمترین latency پشتیبانی کنید.

۳-نصب wordpress و وب سرور و پایگاه داده! شما گزینه‌های متنوعی برای این مورد خواهید داشت. من روی این مورد چون میدونم استفاده بسیار زیادی خواهد داشت، وقت خیلی زیادی گذاشتم. روی امنیت و دقت و سرعت خیلی کار کردم. گزینه‌های قابل انتخاب به این شرح هستن:
    وب سرور‌ها:apache, nginx وopenlitespeed
    پایگاه‌های داده: mysql،pgsql وmemsql
    در صورتی که هیچ‌کدوم از این گزینه‌ها رو انتخاب نکنید، سیستم با توجه به میزان حافظه، سرعت درایو ذخیره سازی و ... تصمیم گیری می‌کنه.ل ازم به ذکره که مشکل htaccess وnginx به صورت کامل و دائمی برطرف شده. همچنین تنظیمات وب سرور و پایگاه‌ داده به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد. به صورتی که با یک وی‌پی‌اس SSD با رم ۴ گیگابایت، شما می‌تونید یک وبسایت وردپرس با امکان پاسخدهی به بیش از ۵۰۰ درخواست موازی داشته باشید!!

۴-نصب KVM! بله میتونید KVM رو هم جهت مجازی سازی با استفاده از این سیستم نصب کنید. به فکر آماده سازی یک ابزار رایگان برای مدیریت VM ها در آینده نزدیک هستم.

۵-نصب LAMP و LEMP!

۶-نصب drupal و وب سرور و پایگاه داده

۷-نصب RubyOn Rails و nginx و unicorn

۸-نصب DNS! که این مورد کمی پیچیده هست و بعدا با ایجاد قسمت تکمیلی جهت مدیریت دامنه‌ها و ریکوردها در وبسایت انجام خواهد شد.

۹-نصب فایروال! با تمام سرویس‌هایی که بالاتر عرض شد، میتونید فایروال csf رونصب کنید. تمام تنظیمات به شکل کاملا حرفه‌ای و مطابق با نیاز کاربر اعمال خواهد شد.

این موارد تاحالا به ذهن من رسیده بودن. خواهش می‌کنم اگر موردی به ذهنتون میرسه حتمااعلام بفرمایید، در صورت امکان اضافه خواهد شد.
    ارادتمند.

2. تعداد تشکر ها ازhamid.soltani92 به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)