صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29

موضوع: ده راه برای بهره گرفتن از لینوکس حتی بدون آنکه سیستم‌عامل اصلی ما باشد

عضو انجمن pc-narmak آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    109
    تشکر تشکر شده 
    359
    تشکر شده در
    246 پست

پیش فرض پاسخ : ده راه برای بهره گرفتن از لینوکس حتی بدون آنکه سیستم‌عامل اصلی ما باشد

مطالب مفیدی بود
    اگر دیگران بهم بدی کردند وظیفه منه که خوبی کنم
    www.discover-trip.ir

2. # ADS

عضو انجمن M.Abooali آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

پیش فرض پاسخ : ده راه برای بهره گرفتن از لینوکس حتی بدون آنکه سیستم‌عامل اصلی ما باشد

البته تجربه کار با لینوکس خیلی خوب هست.

قابلیت های منحصر به فرد لینوکس هم بیش از آن چیزی که تا اینجا بهش اشاره شده می باشد.

اما با این همه، اصلا قابل قیاس با محصولات مایکروسافت نیست. البته از نگاه دولوپرها مایکروسافت زندان کاربران است، اما این حقیقت انکار ناپذیر است مایکروسافت بسیار قدرتمند تر و عمیق تر از آن روی سیستم عامل کار کرده که مثلا شما بخواهید تصور کنید به این زودی ها یکی از توزیع های لینوکس بتواند باش رقابت جدی داشته باشد. همانطور که تجربه نشان داد بر خلاف انتظار نه ردهت با اون همه تبلیغات توانست xp را زمین بزند که هیچ xp یکی از تاریخی ترین محصولات مایکروسافت شد، و بعد از اون هم تلاش گوگل با اوبونتو با رو نمایی ویندوز 7 که تقریبا میشه گفت شاهکار تاریخ مایکروسافت بوده چندان رونقی نگرفت. تا اونجا که زمزمه توقف پروژه هم شنیده شد.

اما، با این وجود، لینوکس قابلیت هایی را دارد که اگر نمی خواهید یک کاربر عادی باشید، واقعا باید از اونها بهره ببرید. اما باز تکرار می کنم، معناش این نیست چون کاربران حرفه ای تر به سراغ لینوکس میروند معناش برتر بودن لینوکس ها از ویندوزها باشد.

من الان در منزل هم سیستم خانگی دارم که روش سنت هست تقریبا چند سالی هست که کلا رو این سیستم با سنت کار میکنم یک مدت که ip استاتیک روش بود و سرورش کرده بودم برا استفاده شخصی خوب بود اتفاقا. رو لپ تاپ هم ویندوز و اوبونتو دارم. پیش تر با خیلی از توزیع های دیگر لینوکس هم کار کردم. حتی سیستم عامل هایی مثل اون لیندوز که یکی دو نسخه بیشتر نداشت هم من تجربه کردم.

این را عرض کردم، که بدونید اگر در مورد لینوکس و ویندوز دارم اینطور نظر میدم از سر بی اطلاعی نیست که اتفاقا کاملا به خم و پیج لینوکس و ویندوز آشنا هستم.

ویندوز برتر و حرفه ای تر است، اما لینوکس سبک تر و ساده تر است. در مقابل، کاربر ویندوزی نیازی نداره دانش بالایی داشته باشد. اما کاربر لینوکسی باید دانش بیشتری داشته باشد.

در یک قیاس ساده، و نگاه به فلسفه ماشین، خوب ویندوز در عرصه ماشین موفق تر بوده و لنیوکس هنوز محتاج تر است به بشر. اما از نظر کاربردی، خوب هر کدام کاربردهای خودشان را دارند.
    [ فعالیت تجاری در اینجا ندارم | پاسخ سوالات فقط در تاپیک | اطلاعات بیشتر درباره من: https://abooali.ir ]

4. تعداد تشکر ها از M.Abooali به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    1,037
    تشکر تشکر شده 
    2,649
    تشکر شده در
    1,633 پست

دوستان در صورت تمایل میتونند از Linux Mint هم استفاده کنند که تحت Ubuntu هست و Interface بسیار زیباتری داره.

موفق باشید.

6. تعداد تشکر ها از HugeServer به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    21
    تشکر شده در
    16 پست

جالب بود

عضو انجمن mohsen_sh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    132
    تشکر تشکر شده 
    417
    تشکر شده در
    298 پست

خیلی مفید بود
    متشکر بابت پست خوبتون
    تلفن : 02191300401 ، تهران - صادقیه - بلوارفردوس شرق - پلاک 68 - واحد 18
    پیشروتک | ناحیه کاربری

عضو انجمن alfavps.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    323
    تشکر تشکر شده 
    620
    تشکر شده در
    357 پست

خیلی سپاس بابت مطلب مفیدتون
    من خیلی وقت هست از اوبونتو استفاده میکنم

عضو انجمن alireza.076 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    البته تجربه کار با لینوکس خیلی خوب هست.

قابلیت های منحصر به فرد لینوکس هم بیش از آن چیزی که تا اینجا بهش اشاره شده می باشد.

اما با این همه، اصلا قابل قیاس با محصولات مایکروسافت نیست. البته از نگاه دولوپرها مایکروسافت زندان کاربران است، اما این حقیقت انکار ناپذیر است مایکروسافت بسیار قدرتمند تر و عمیق تر از آن روی سیستم عامل کار کرده که مثلا شما بخواهید تصور کنید به این زودی ها یکی از توزیع های لینوکس بتواند باش رقابت جدی داشته باشد. همانطور که تجربه نشان داد بر خلاف انتظار نه ردهت با اون همه تبلیغات توانست xp را زمین بزند که هیچ xp یکی از تاریخی ترین محصولات مایکروسافت شد، و بعد از اون هم تلاش گوگل با اوبونتو با رو نمایی ویندوز 7 که تقریبا میشه گفت شاهکار تاریخ مایکروسافت بوده چندان رونقی نگرفت. تا اونجا که زمزمه توقف پروژه هم شنیده شد.

اما، با این وجود، لینوکس قابلیت هایی را دارد که اگر نمی خواهید یک کاربر عادی باشید، واقعا باید از اونها بهره ببرید. اما باز تکرار می کنم، معناش این نیست چون کاربران حرفه ای تر به سراغ لینوکس میروند معناش برتر بودن لینوکس ها از ویندوزها باشد.

من الان در منزل هم سیستم خانگی دارم که روش سنت هست تقریبا چند سالی هست که کلا رو این سیستم با سنت کار میکنم یک مدت که ip استاتیک روش بود و سرورش کرده بودم برا استفاده شخصی خوب بود اتفاقا. رو لپ تاپ هم ویندوز و اوبونتو دارم. پیش تر با خیلی از توزیع های دیگر لینوکس هم کار کردم. حتی سیستم عامل هایی مثل اون لیندوز که یکی دو نسخه بیشتر نداشت هم من تجربه کردم.

این را عرض کردم، که بدونید اگر در مورد لینوکس و ویندوز دارم اینطور نظر میدم از سر بی اطلاعی نیست که اتفاقا کاملا به خم و پیج لینوکس و ویندوز آشنا هستم.

ویندوز برتر و حرفه ای تر است، اما لینوکس سبک تر و ساده تر است. در مقابل، کاربر ویندوزی نیازی نداره دانش بالایی داشته باشد. اما کاربر لینوکسی باید دانش بیشتری داشته باشد.

در یک قیاس ساده، و نگاه به فلسفه ماشین، خوب ویندوز در عرصه ماشین موفق تر بوده و لنیوکس هنوز محتاج تر است به بشر. اما از نظر کاربردی، خوب هر کدام کاربردهای خودشان را دارند.
    یکی از سیستم عامل هایی که باعث شده ما در علم عقب گرد کنیم سیستم عامل های ماکروسافت بوده
    این حرف ها فقط دست ساخت یه سری آدمی هستند که در دریای تخیل به شنا میپردازند!
    با یه خورده فکر کردن و یه حساب سر انشگتی ببینید چند تا از شرکت ها به لینوکس روی اوردن؟‌ گوگل؟ استیم؟ ناسا؟ و .............. که انقدر زیادند که بخوام دونه دونه اسماشون رو بگم یه توماری تشکیل میشه از در خونه ی من تا در شرکت گوگل!
    ماکروسافت چند تا زبون برنامه نویسی بگیم داره؟ حالا شما بیا همه ی زبون های برنامه نویسیش رو کنار هم بزار، ببین قدرت پایتون تحت لینوکس رو میگیره؟

شما جملتون رو برعکس گفتید، ماکروسافت هست که قابله قیاس با لینوکس نیست! لینوکس اگه نبود همین انجمنی که من دارم با شما حرف میزنم هم نبود! شما دنیای اینترنت رو بدون لینوکس فقط برای چند دقیقه تصور کنید! حتی اگه آپاچی نبود ممکن بود ماها خیلی دیرتر با دنیای اینترنت برخورد میکردیم
    در عوضش فکر کنید هیچ سیستم عامل ماکروسافتی وجود نداشت؟ چند درصد سایت ها آلان دیگه نبودند؟ خیلی هم خودش رو بکشه 15٪ نمیرسه!
    شما واقعا کمپانی ردهت رو با xp مقایسه میکنید؟!!
    طبق جمله ای که گفتید لینوکس به خاطره برتری نیست که کاربر های حرفه ای میرند طرفش خیلی از دنیای لینوکس بی خبرید! یه مثال ساده رو براتون میزنم، دیگه بازی رایانه ای رو همه انجام میدند،‌ بازی که با یه سخت افزار در لینوکس بهتر از ویندوز اجرا میشه دلیلش رو شما چی میزارید؟
    خدایی حرفایی زدیا! مگه آلان کاربر اندروید نیاز به دانش بالایی داره؟!!!!
    از حرف زدنتون کاملا مشخصه که اطلاعی خیلی پایینی در رابطه با لینوکس دارید
    تجربه به من ثابت کرده کسی که لینوکس رو واقعا کار کرده باشه، سرش رو بزنند هم از ویندوز طرف داری نمینه، قبلا هم گفتم، ماکروسافت ***ی هست که فقط از گنو ***ی میکنه یه خورده رنگش میکنه میفروشه به امسال شما ها به قیمت های تخیلی
    واقعا شما از این سیستم عامل ناپایداری که فقط رنگ عوض میکنه چه چیزی میبینید؟! صفحه مرگ ویندوز رو حتما وقت کافه خوردن میدونید که ویندوز تشخیص میده شما خسته اید و برای استراحتتون یه بار ریستارت میده! فوق العاده هست این سیستم عامل
    شما با لینوکس حرفه ای کار نکردید، لیندوز و اینا تست کردنشون فایده نداره عزیز، برای شناختن لینوکس اول باید سیستم عامل های مثل آرچ یا منجور رو برید تست کنید!‌ پایداری فوق العاده رو باید توی این سیستم عامل ها ببینید نه در اوبونتو و لیندوز
    ببخشید که زیاد خوب براتون روشن سازی نکردم، تاپیک های قبلی این مورد رو برای یکی از طرفدار های ویندوزی خوب روشن سازی کردم میتونید برید ببینید
    http://www.webhostingtalk.ir/f175/102612/?highlight=
    فقط حرفه آخرم اینه که اگه میخواهید به این خرافات ادامه بدید، پیشنهاد میدم که زیاد تو دریای تخیل جلو نرید یا با خودتون کپسول اکسیژن ببرید که تو دریای تخیلات غرق نشید!

عضو انجمن M.Abooali آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

alireza.076 من از 4 سالگی با کامپیوتر کار کردم، رشته تحصیلی من برق و در حال حاضر الکترونیک دیجیتال هست. تعمیرات سخت افزار تبلت و گوشی و لپ تاپ به مدت 4 سال تخصصی کار کردم. طراحی وب بیش از 10 سال هست که انجام میدم. برنامه نویسی در حدود 3 سال تخصصی کار کردم. اینها آزمایشی و آموزشی نبود که اکثرا پروژه های میلیونی توش بوده است.

امثال شما هم تو این مدت زیاد دیدم، که صرفا یک چیز متفاوت از آنچه عمومیت دارند را شاخص کرده و دایه دار تخصص و کار بلدی میشوند اما در عمل ...

شما هر وقت اصل قیاس کردن را بلد شدید که نقاط ضعف چیزی را با نقاط قوت چیزی قیاس نکنید، آن وقت من وقت براتون میزارم تا مزایا و معایب لینوکس و ویندوز را کنار هم صف کنیم. اگر نه شما بگو لینوکس به به - ویندوز اخ اخ ....

حالا با لغات بشین شاعری کن ... این که واقعیت را عوض نمیکند. نظر و من شما نیست که حقیقت را میسازد دوست عزیز. سیستم عامل نصب روی رایانه شما یعنی واقعیت. من اهل این کل کل ها و بحث های بیهوده نیستم و برای وقتم بیش از اینها ارزش قائل هستم.

شما هم نگران نباش بزار من تو دریای تخیل خودم باشم. فعلا که ملت در به در تخیلات امثال من هستند تا به جایی برسند.
    [ فعالیت تجاری در اینجا ندارم | پاسخ سوالات فقط در تاپیک | اطلاعات بیشتر درباره من: https://abooali.ir ]

12. تعداد تشکر ها از M.Abooali به دلیل پست مفید

عضو انجمن alireza.076 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    alireza.076 من از 4 سالگی با کامپیوتر کار کردم، رشته تحصیلی من برق و در حال حاضر الکترونیک دیجیتال هست. تعمیرات سخت افزار تبلت و گوشی و لپ تاپ به مدت 4 سال تخصصی کار کردم. طراحی وب بیش از 10 سال هست که انجام میدم. برنامه نویسی در حدود 3 سال تخصصی کار کردم. اینها آزمایشی و آموزشی نبود که اکثرا پروژه های میلیونی توش بوده است.

امثال شما هم تو این مدت زیاد دیدم، که صرفا یک چیز متفاوت از آنچه عمومیت دارند را شاخص کرده و دایه دار تخصص و کار بلدی میشوند اما در عمل ...

شما هر وقت اصل قیاس کردن را بلد شدید که نقاط ضعف چیزی را با نقاط قوت چیزی قیاس نکنید، آن وقت من وقت براتون میزارم تا مزایا و معایب لینوکس و ویندوز را کنار هم صف کنیم. اگر نه شما بگو لینوکس به به - ویندوز اخ اخ ....

حالا با لغات بشین شاعری کن ... این که واقعیت را عوض نمیکند. نظر و من شما نیست که حقیقت را میسازد دوست عزیز. سیستم عامل نصب روی رایانه شما یعنی واقعیت. من اهل این کل کل ها و بحث های بیهوده نیستم و برای وقتم بیش از اینها ارزش قائل هستم.

شما هم نگران نباش بزار من تو دریای تخیل خودم باشم. فعلا که ملت در به در تخیلات امثال من هستند تا به جایی برسند.
    من اصلا سر رشتم سیستم عامل نیست و یه کاربر عادی در زمینه لینوکس هستم که بخوام برای متفاوت بودن از لینوکس استفاده کنم! من از سیستم عاملم فقط برای کارهای عادی روزمره استفاده میکنم و برام کلا شاخ بودن خیلی از اینجور کلاس ها که بگم از چند سالگی با کامپیوتر کار کردم و ... مهم نیست، توی انجمن هم دیگه شناخته شده هستم که همیشه سرم توی کاره خودم بوده، که بخوام برای کلاس گذاشتن و این کارا لینوکس لینوکس بکنم! همین جمله ای که در خط سوم گفتید نشون دهنده طرز فکرتون هست که بدون شناخت کامل از چیزی در موردش قضاوت میکنید!

اما اینکه میگید نقاط قوت رو با ضعف مقایسه میکنم
    خودتون بگید: پایداری،‌ امنیت، محاسباتی، کاربر پسند بودن،‌ راحتی،‌ سبکی، تنوع انتخاب، متن باز یا بسته بودن و ...
    نمیدونم، شما یه نقطه قوت ویندوز رو بگید، اصلا داره؟!

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

ویندوز برتری هایی داره لینوکس هم برتری های خودش رو! ویندوز کلی در آمد داره و این درآمد اگر برای دولوپر های لینوکس وجود داشت شاید امروز اصلا حرفی از ویندوز به وسط نمیومد و چیزی بسیار پیشرفته تر از لینوکس های امروزی وجود داشت واقعیت اینه لینوکس با دست خالی رقیب ویندوز شده و فعلا چند برابر سریع تر از ویندوزه و امنیت بالاتری داره

Reliable , High-Performance Hosting
    Website: EnterServer.ir // telegram: @Developerrr // Email: Parscloudsp [ @ ] gmail.com

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)