صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: شروع برای مدیریت سرور vps شخصی ( راهنمایی)

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    64
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    10 پست

پیش فرض شروع برای مدیریت سرور vps شخصی ( راهنمایی)

سلام

اساتید لطفا کمک کنید

1 - اگر یک VPS با کانفیگ اولیه و نصب فایروال و vmware و پنل کلوکسو و .... رو تحویل بگیرم بعد از اون و برای ماه های بعد چه مدیریتی باید روی سرور انجام بدم که باید بلد باشم ( از وی پی اس فقط به عنوان یک هاست قوی و پرسرعت و با فضای زیاد برای سایت هام استفاده میکنم ) ؟؟؟؟

2 - منظور از مدیریت سرور دقیقا مدیریت کدوم قسمتشه ؟ ( ببخشید شاید سوال خیلی مبتدیانه ای باشه )
    یعنی من باید سیستم عامل رو مدیریت کنم ؟ مجازی ساز ( vmware ) v ) ؟ یا ... ؟

3 - مدیریت ها فقط با کد نویسی هست یا ویژوال و محیطی شبیه به همین ویندوز و لینوکسی که استفاده میکنیم ؟

4 - برای شروع یاد گیری مدیریت یک سرور ( برای رفع نیاز های شخصی و مشکلات VPS شخصی ) از کجا باید شروع کنم ؟؟؟؟

2. # ADS

عضو انجمن Mehdi_Enter آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    386
    تشکر تشکر شده 
    967
    تشکر شده در
    682 پست

پیش فرض پاسخ : شروع برای مدیریت سرور vps شخصی ( راهنمایی)

یعنی میخوای هاست دانلود فایل بیاری بالا .. یا میخوای مدیریت سرور یاد بگیری

اگه میخوای هاست دانلود بیاری بالا که مدیریت لازم نیست وو

کافی هست سرور مجازی تهیه کنید و IIs نصب کنید که نصب میکنیم ما و بعد فایل ها را توی سرور دانلود کنی

و برای کاربران از سرور لینک مستقیم بدهی ..

یا اگه میخوای vmware.......... نصب شه و شما یاد بگیرید اون حرفه دیکه هست

موفق باشید
    Telegram: mehdi_niromandan

4. تعداد تشکر ها از Mehdi_Enter به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    64
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    10 پست

نه هاست دانلود نمیخوام راه بندازم

میخوام همون کاری که تو هاست اشتراکی میکردم ( ساخت مدیریت محتوای روی دامنه های اضافه شده . انجمن .. وبلاگ ... ) رو بکنم
    و چون انجمن بازدید کنندش زیاد میشه و به فضا و امنیت بیشتری نیاز داریم ( و بی کیفیت بودن هاست فعلی ) میخوام VPS استفاده کنم

حالا برای این کار از کجا باید شروع کنم ... فقط Vmware باید یاد بگیرم ؟

کار با پنل ها رو که بلدم ( Cpanel و directadmin و plesk و kloxo ) فقط کلا نمیدونم تو سرور مجازی سرو تهش کجاس و چطوری مدیریت میشه

عضو دائم TukaNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    898
    تشکر تشکر شده 
    3,419
    تشکر شده در
    1,984 پست

دسترسی به سرور میشه گفت چند مرحله داره

سرور اختصاصی :
    این مرحله بالاترین دسترسی هست که مجازی سازی در این مرحله انجام میشه
    در این مرحله علاوه بر دانش مدیریت سرور به دانش کار با مجازی ساز و شبکه هم نیاز دارید

سرور مجازی :
    دسترسی روت به سرور مجازی و کانفیگ خود سرور مجازی
    در این مرحله باید دانش لازم برای انجام تنظیمات بر روی سیستم عامل مورد نظر رو داشته باشید

پنل ادمین :
    دسترسی ار طریق وب پنل به سرور و ایجاد کاربران و انجام تنظیمات محدود
    در این مرحله باید با پنلی که روی سرور نصب شده آشنایی داشته باشید و می توانید رسلر یا کاربر معمولی بسازید

پنل کاربری :
    در این مرحله شما کمترین دسترسی رو دارید و قادر نیستید در تنظیمات سرور تغییری ایجاد کنید
    فقط قادر خواهید بود از منابعی که در اختیار شما قرار داده شده استفاده کنید

7. تعداد تشکر ها از TukaNet به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    64
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    10 پست

خوب VPS های Vmware که داده میشه و منابع اختصاصی میده یعنی از نوع اول هست دیگه ؟ و اگر کسی نوع اول رو داشته باشه یعنی بعدی ها همه رو باید بلد باشه و اداره کنه ؟

اگر نیست .... برای شروع کردن از 0 برای مدیریت سرور مجازی با مجازی ساز vmeware 4.1 بفرمایید از چه منابعی استفاده کنم تا تو 20 روز بتونم با خوندنشون با دیدن فیلم نیاز های خودم رو برطرف کنم ????? ( تا حدی که بتونم با کمک گرفتن از شرکت و این انجمن و دانش خودم مشکلام رو حل کنم )

یک فیلم آموزشی نیست که به طور کلی فضای کلی 4 مورد مدیریت بالا رو نشون بده ؟؟؟

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    287
    تشکر تشکر شده 
    692
    تشکر شده در
    487 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط umzst نمایش پست ها
    خوب VPS های Vmware که داده میشه و منابع اختصاصی میده یعنی از نوع اول هست دیگه ؟ و اگر کسی نوع اول رو داشته باشه یعنی بعدی ها همه رو باید بلد باشه و اداره کنه ؟

اگر نیست .... برای شروع کردن از 0 برای مدیریت سرور مجازی با مجازی ساز vmeware 4.1 بفرمایید از چه منابعی استفاده کنم تا تو 20 روز بتونم با خوندنشون با دیدن فیلم نیاز های خودم رو برطرف کنم ????? ( تا حدی که بتونم با کمک گرفتن از شرکت و این انجمن و دانش خودم مشکلام رو حل کنم )

یک فیلم آموزشی نیست که به طور کلی فضای کلی 4 مورد مدیریت بالا رو نشون بده ؟؟؟
    1- شما خودتان باید تعیین کنید که چقدر لازم دارید.
    2- ضمنا فیلم های آموزشی در این انجمن و انجمن های دیگر نیز موجود است.
    اگر سوال دیگری داشتید ترجیحا پیام خصوصی دهید.

موفق باشید.

10. تعداد تشکر ها از MbjHosting به دلیل پست مفید

عضو دائم Warez-Host.IR آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,177
    تشکر تشکر شده 
    4,167
    تشکر شده در
    2,036 پست

1 - اگر یک VPS با کانفیگ اولیه و نصب فایروال و vmware و پنل کلوکسو و .... رو تحویل بگیرم بعد از اون و برای ماه های بعد چه مدیریتی باید روی سرور انجام بدم که باید بلد باشم ( از وی پی اس فقط به عنوان یک هاست قوی و پرسرعت و با فضای زیاد برای سایت هام استفاده میکنم ) ؟؟؟؟
    سلام
    برای استفاده از سرورمجازی بهتر هست یک سری موارد را به صورت پایه اطلاع داشته باشید و گرنه کار مقداری سخت میشه
    در مورد کانفیگ که فرمودید مثلاً آقای X برای شما یک بار کانفیگ انجام میده , مطابق با سخت افزار و بازدید سایتها و ....
    موارد امنیتی را هم برای شما تا حدود زیادی رعایت میکنه
    خوب این مورد یک بار انجام میشه ولی بعدها شاید شما نیاز داشته باشید که تغییراتی ایجاد کنید
    مثلاً برای بعضی از سیستم ها , بعضی فاکشن ها را باز کنید یا در تنظیمات فایروال تغییراتی ایجاد کنید و ...
    برای این موارد ساده اگر نیاز باشه مجدد به کسی که برای شما کانفیگ کردن مراجعه , طبیعتاً هزینه اضافه از شما گرفته میشه
    ولی اگر خودتون مقداری اطلاعات در مورد php.ini , آپاچی , فایروال و ... داشته باشید موارد جزئی را بدون هیچ هزینه ای می تونید انجام بدید
    پس بهتر هست قبل از اینکه سرور برای سایتتون خرید کنید , ابتدا یک سرورمجازی ارزان قیمت تهیه کنید و یک ماهی تست داشته باشید تا با محیط پنل و ... آشنایی پیدا کنید بعد سایت را انتقال بدید
    2 - منظور از مدیریت سرور دقیقا مدیریت کدوم قسمتشه ؟ ( ببخشید شاید سوال خیلی مبتدیانه ای باشه )
    یعنی من باید سیستم عامل رو مدیریت کنم ؟ مجازی ساز ( vmware ) v ) ؟ یا ... ؟
    چون شما قرار هست با سرورمجازی کار کنید با مجازی ساز کاری ندارید
    برای مثال سیستم عامل سرور شما لینوکس هست با کنترل پنل سی پنل :
    شما باید بتونید به دستورات لینوکس تا حد معمول آشنایی داشته باشید و با پنل WHM در کنار لینوکس مشکلات احتمالی خودتون را برطرف کنه
    3 - مدیریت ها فقط با کد نویسی هست یا ویژوال و محیطی شبیه به همین ویندوز و لینوکسی که استفاده میکنیم ؟
    بستگی به کاری که انجام میدید داره
    70% موارد از طریق پنلی که نصب میکنید قابل رفع هست

☼☺☼ به زودی دوباره با هم خواهیم بود بهتر از قبل به همراه ارائه تسهیلات بانکی خاص به هموطنان عزیز ☼☺☼

.:::. نسخه جدید ماژول مجازی ساز ESXI برای سیستم WHMCS تحت وب = Module W3esxi For ESXI .:::.

12. تعداد تشکر ها ازWarez-Host.IR به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    64
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    10 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Warez-Host.IR نمایش پست ها
    سلام
    برای استفاده از سرورمجازی بهتر هست یک سری موارد را به صورت پایه اطلاع داشته باشید و گرنه کار مقداری سخت میشه
    در مورد کانفیگ که فرمودید مثلاً آقای X برای شما یک بار کانفیگ انجام میده , مطابق با سخت افزار و بازدید سایتها و ....
    موارد امنیتی را هم برای شما تا حدود زیادی رعایت میکنه
    خوب این مورد یک بار انجام میشه ولی بعدها شاید شما نیاز داشته باشید که تغییراتی ایجاد کنید
    مثلاً برای بعضی از سیستم ها , بعضی فاکشن ها را باز کنید یا در تنظیمات فایروال تغییراتی ایجاد کنید و ...
    برای این موارد ساده اگر نیاز باشه مجدد به کسی که برای شما کانفیگ کردن مراجعه , طبیعتاً هزینه اضافه از شما گرفته میشه
    ولی اگر خودتون مقداری اطلاعات در مورد php.ini , آپاچی , فایروال و ... داشته باشید موارد جزئی را بدون هیچ هزینه ای می تونید انجام بدید
    پس بهتر هست قبل از اینکه سرور برای سایتتون خرید کنید , ابتدا یک سرورمجازی ارزان قیمت تهیه کنید و یک ماهی تست داشته باشید تا با محیط پنل و ... آشنایی پیدا کنید بعد سایت را انتقال بدید

چون شما قرار هست با سرورمجازی کار کنید با مجازی ساز کاری ندارید
    برای مثال سیستم عامل سرور شما لینوکس هست با کنترل پنل سی پنل :
    شما باید بتونید به دستورات لینوکس تا حد معمول آشنایی داشته باشید و با پنل WHM در کنار لینوکس مشکلات احتمالی خودتون را برطرف کنه

بستگی به کاری که انجام میدید داره
    70% موارد از طریق پنلی که نصب میکنید قابل رفع هست
    پس این پنلی که کنار لینوکس نصب میشه 70% کار ها رو میشه باهاش انجام داد ؟
    یعنی اگر سرور مجازی نیمه مدیریت شده بگیرم ( کانفیگ و فایروال و آپاچی و پنل و ... ) بعدش برای مدیریت باید با اون پنل whm که گفتید کار کنم ؟؟؟

چند تا منبع معرفی میکنید برای یاد گیری مواردی که گفتید (فیلم یا pdf ) ؟ ( برای مدیریت سرور مجازی لینوکس )

---------- Post added at 02:05 PM ---------- Previous post was at 02:04 PM ----------

نقل قول نوشته اصلی توسط Warez-Host.IR نمایش پست ها
    سلام<br>
    برای استفاده از سرورمجازی بهتر هست یک سری موارد را به صورت پایه اطلاع داشته باشید و گرنه کار مقداری سخت میشه<br>
    در مورد کانفیگ که فرمودید مثلاً آقای X برای شما یک بار کانفیگ انجام میده , مطابق با سخت افزار و بازدید سایتها و ....<br>
    موارد امنیتی را هم برای شما تا حدود زیادی رعایت میکنه<br>
    خوب این مورد یک بار انجام میشه ولی بعدها شاید شما نیاز داشته باشید که تغییراتی ایجاد کنید<br>
    مثلاً برای بعضی از سیستم ها , بعضی فاکشن ها را باز کنید یا در تنظیمات فایروال تغییراتی ایجاد کنید و ...<br>
    برای این موارد ساده اگر نیاز باشه مجدد به کسی که برای شما کانفیگ کردن مراجعه , طبیعتاً هزینه اضافه از شما گرفته میشه<br>
    ولی اگر خودتون مقداری اطلاعات در مورد php.ini , آپاچی , فایروال و ... داشته باشید موارد جزئی را بدون هیچ هزینه ای می تونید انجام بدید<br>
    پس بهتر هست قبل از اینکه سرور برای سایتتون خرید کنید , ابتدا یک سرورمجازی ارزان قیمت تهیه کنید و یک ماهی تست داشته باشید تا با محیط پنل و ... آشنایی پیدا کنید بعد سایت را انتقال بدید<br>
    <br>
    چون شما قرار هست با سرورمجازی کار کنید با مجازی ساز کاری ندارید<br>
    برای مثال سیستم عامل سرور شما لینوکس هست با کنترل پنل سی پنل :<br>
    شما باید بتونید به دستورات لینوکس تا حد معمول آشنایی داشته باشید و با پنل WHM در کنار لینوکس مشکلات احتمالی خودتون را برطرف کنه<br>
    <br>
    بستگی به کاری که انجام میدید داره<br>
    70% موارد از طریق پنلی که نصب میکنید قابل رفع هست<br>
    <br><br>پس این پنلی که کنار لینوکس نصب میشه 70% کار ها رو میشه باهاش انجام داد ؟&nbsp;<br>یعنی اگر سرور مجازی نیمه مدیریت شده بگیرم ( کانفیگ و فایروال و آپاچی و پنل و ... ) بعدش برای مدیریت باید با اون پنل whm که گفتید کار کنم ؟؟؟<br><br>چند تا منبع معرفی میکنید برای یاد گیری مواردی که گفتید (فیلم یا pdf ) ؟ ( برای مدیریت سرور مجازی لینوکس )<br>

---------- Post added at 02:06 PM ---------- Previous post was at 02:05 PM ----------

یعنی اگر سرور مجازی نیمه مدیریت شده بگیرم ( کانفیگ و فایروال و آپاچی و پنل و ... ) بعدش برای مدیریت باید با اون پنل whm که گفتید کار کنم ؟؟

چند تا منبع معرفی میکنید برای یاد گیری مواردی که گفتید (فیلم یا pdf ) ؟ ( برای مدیریت سرور مجازی لینوکس )

عضو دائم Warez-Host.IR آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,177
    تشکر تشکر شده 
    4,167
    تشکر شده در
    2,036 پست

سلام
    بله از طریق کنترل پنل WHM/Cpanel می تونید اکثر موارد را انجام بدید
    یعنی اگر سرور مجازی نیمه مدیریت شده بگیرم ( کانفیگ و فایروال و آپاچی و پنل و ... ) بعدش برای مدیریت باید با اون پنل whm که گفتید کار کنم ؟؟؟
    هم WHM و هم SSH
    منبع خاصی وجود نداره باید در مورد هر قسمت به صورت جدا جستو کنید
    Google

موفق باشید

☼☺☼ به زودی دوباره با هم خواهیم بود بهتر از قبل به همراه ارائه تسهیلات بانکی خاص به هموطنان عزیز ☼☺☼

.:::. نسخه جدید ماژول مجازی ساز ESXI برای سیستم WHMCS تحت وب = Module W3esxi For ESXI .:::.

15. تعداد تشکر ها از Warez-Host.IR به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    64
    تشکر تشکر شده 
    12
    تشکر شده در
    10 پست

این whm و cpanel با هم هستن ؟ هر دو با هم 20000 تومن قیمت لایسنسش هست ؟

اگر با هم هستن پس اگر کسی نخواد cpanel و whm رو با 20 تومن داشته باشه چه پنلی داره ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)