صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: تشکیل اتحادیه صنف طراحان ( گرافیست ، کد نویس )

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    207
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    248 پست

پیش فرض تشکیل اتحادیه صنف طراحان ( گرافیست ، کد نویس )

سلام سال نو مبارک.

میخوام یک اتحادیه برای صنف طراحان تشکیل بدم .
    کلیه مواردش رو هم بررسی کردم کلی هم تحقیق کردم ولی به قولی برای هر شروعی نیاز به یک هیئت امنا دارم. این شغل تقریبا چند سالی هست که در ایران جا افتاده ولی با توجه به اینکه بازار بهم ریخته ای داره و حتی میزان دستمزد طراحان مشخص نیست و به غلط بر اساس مشاغل دیگر تنظیم میشه تصمیم گرفتم این صنف رو تشکیل بدم . این ظلم ناخواسته بر طراحان ما وارد شده و اگر امروز جلوی این رو نگیریم فردا هم نمیتونیم کاری کنیم.
    تنها قیمیت که من دیدم. فقط یک مجمع گرافیستهای ایران هستش که اون هم ربطی به وب نداره. و نرخهایی رو تعیین کرده که برای سال بوق نوشته شده. و دستمزد صفحات رو نوشته که با توجه به حضور وب 2 و رونق cms ها این قانون بلا استفاده می مونه.

میخوام با توجه به نزدیک بودن قیمتها در بازار جهانی، قیمتهای ایران رو مصوب کنیم.
    این اتحادیه کلیه اصنافی که به نوعی با وب و مالتی مدیا سر و کار دارند را مورد پوشش قرار میده.
    که شامل ( فلش ، کد نویس ، گرافیست {همه شاخه ها و استایلها })
    دوستان دقت کنند مبحث چاپ با اینجا ارتباطی نداره.

شاید به جرات بگم که بزرگتین امتیاز این اتحادیه میتونه حمایت همه جانبه حقوقی از این صنف باشه و با توجه به کار فرهنگی که انجام میدیم میتونیم مالیات رو هم از روی شرکت برداریم و مستقیم بصورت حقوقی کار کنیم. من خودم چندین و چندساله که میخوام شرکتمو ثبت کنم ولی به خاطر مالیات و مسائل حقوقی نتوسنتم.
    دولت از فعالیتهای هنری خیلی حمایت میکنه و ما هم باید از این حمایت برخوردار باشیم
    مثال میزنم کتابفروشیها ، شرکتهای فرهنگی هنری ، استودیوهای تصویری و صدا ... و خیلی از مشاغلی که با هنر سر و کار دارند از پرداخت مالیات معاف هستند .
    در ضمن قابل توجه دوستان من مخارج اولیه و حتی مکان مورد تقاضا رو هم دارم.
    خیلیها دوست دارند که بصورت رسمی فعالیت کنند ولی خوب امکانش نیست.
    حال کسانی که تمایل دارند امادگی خودشونو اعلام کنند

با تشکر امیر خسرو معروفی .

2. تعداد تشکر ها ازmaroofi به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن sales data آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    86
    تشکر تشکر شده 
    507
    تشکر شده در
    427 پست

پیش فرض پاسخ : تشکیل اتحادیه صنف طراحان ( گرافیست ، کد نویس )

جناب آقای معروفی
    بسیار عالی است اگر تحقیقاتتون کامل باشه شکت ماهم در کنار شماست.
    موفق باشید

5. تعداد تشکر ها ازsales data به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    977
    تشکر تشکر شده 
    314
    تشکر شده در
    195 پست

کاره بسیار بسیار عالیه

بهتون تبریک میگم .
    موفق باشید انشاالله

من هم آماده هستم .

---------- Post added at 02:29 PM ---------- Previous post was at 02:28 PM ----------

ولی چطور باید بهتون کمک کنیم ؟

7. تعداد تشکر ها ازalisc به دلیل پست مفید

عضو دائم delta آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,468
    تشکر تشکر شده 
    5,180
    تشکر شده در
    2,621 پست

داداش تشکیل دادی ما رو هم خبردار کن.. والا تا الان هرچی طراحی کردیم مفت بوده!! هر کی هر کی بوده قیمتها..البته جسارت نشه اما اگر تشکیل هم بدید فکر نکنم کسی اجراش کنه..
    نمونه صنف فروشندگان و خدمات های کامپیوتری..

نصب آنتی ویروس و ویروس یابی: 15000 تومان!!
    نصب ویندوز: 15000 تومان
    نصب بازی : 5000 تومان!!!!!!!!!!!!!! ...........آخر خنده بود قیمتها.. نصف این قیمت کار میکنیم مردم میخوان سرمون رو بشکنن چه برسه که عمل هم کنیم!! اوضاع صنف چاپخونه ها هم مسخرست!! قیمت زده کاغذ a4 رنگی ورقی 600 تومان!! دو تا کوچه پایینتر رفتم زدم 150 تومان!!
    در کل این اصناف فرمالیته هست و واقعا کسی اهمیت نمیده
    فروشگاه بازی , کنسول, لوازم دیجیتال دلتافوکس
    فروش و واردات محصولات در منطقه ازاد انزلی

9. تعداد تشکر ها ازdelta به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    977
    تشکر تشکر شده 
    314
    تشکر شده در
    195 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    داداش تشکیل دادی ما رو هم خبردار کن.. والا تا الان هرچی طراحی کردیم مفت بوده!! هر کی هر کی بوده قیمتها..البته جسارت نشه اما اگر تشکیل هم بدید فکر نکنم کسی اجراش کنه..
    نمونه صنف فروشندگان و خدمات های کامپیوتری..

نصب آنتی ویروس و ویروس یابی: 15000 تومان!!
    نصب ویندوز: 15000 تومان
    نصب بازی : 5000 تومان!!!!!!!!!!!!!! ...........آخر خنده بود قیمتها.. نصف این قیمت کار میکنیم مردم میخوان سرمون رو بشکنن چه برسه که عمل هم کنیم!! اوضاع صنف چاپخونه ها هم مسخرست!! قیمت زده کاغذ a4 رنگی ورقی 600 تومان!! دو تا کوچه پایینتر رفتم زدم 150 تومان!!
    در کل این اصناف فرمالیته هست و واقعا کسی اهمیت نمیده
    درسته ، باید فرهنگ سازی بشه دیگه ! قبول دارم

الان اتحادیه با ما میگه باید کارت ویزیت سلفون مات دورو رو برای مشتری بزنید 17000 تومان ! اما به مشتری 10000 تومان میدیم ! ( چرا ؟! چون هیچکسی به اون قیمت نمیده و اصلا اهمیت نمیدن ! چون قیمت گذاری اتحادیه اشتباه هست ! )

ولی ما میتونیم با یه اتحاد خوب یه صنف خوب و قیمت گذاری درست کنیم !

11. تعداد تشکر ها از alisc به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    873
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,710 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alisc نمایش پست ها
    درسته ، باید فرهنگ سازی بشه دیگه ! قبول دارم

الان اتحادیه با ما میگه باید کارت ویزیت سلفون مات دورو رو برای مشتری بزنید 17000 تومان ! اما به مشتری 10000 تومان میدیم ! ( چرا ؟! چون هیچکسی به اون قیمت نمیده و اصلا اهمیت نمیدن ! چون قیمت گذاری اتحادیه اشتباه هست ! )

ولی ما میتونیم با یه اتحاد خوب یه صنف خوب و قیمت گذاری درست کنیم !
    حرف شما درست ما هم اينجا شركت تبليغاتي داريم كه اولين شركت تبليغاتي در استانمون هست ولي قيمت هاي مصوب ارشاد رو نميتونيم از مشتري بگيريم...
    ايجاد صنف و اتحاديه خوبه ولي راه اندازيش به اين سادگيا نيست و دست كم بايد از چند سازمان كمك گرفت تا بشه ساماندهي كرد ولي بازهم اوضاع نابسامان خواهد بود! چرا؟ چون منو شما كه شركت داريم بر اساس قيمت مصوب بگيريم ولي بازهم 4 نفر پيدا ميشن كه حاضر باشن يك وب سايت رو x درصد زير قيمت مصوب به مشتري بدن!
    قبل شما فكر كنم چندين نفر رفتن پي اين كار رو بگيرند ولي نتونستن ولي شما استارتشو بزن ما هم هستيم!

13. تعداد تشکر ها از itjavani به دلیل پست مفید

عضو انجمن mohebali آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    290
    تشکر تشکر شده 
    488
    تشکر شده در
    341 پست

ما هم عضو زروکی اتحادیه !
    بالاخره میرسه اون روزی که باید برسه ....

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    207
    تشکر تشکر شده 
    408
    تشکر شده در
    248 پست

مرسی از لطفتون عزیزان
    اتحادیه به معنای وحدت و همدلی هستش.
    شما میتونید با انتخاب افراد و شرکتها و گروههای فعال در این حوزه به من کمک کنید . خیلی ها از این موضوع بی اطلاع هستند. و ما نمیتوانیم با این مجموعه بزرگ افراد و شرکتهای فعال تماس بگیریم. ... متاسفانه کم هم نیستند و شاید به جرات بگم بیشتر از هزار نفر به نوعی با این شغل در تماس هستند.
    ما بعدا با تعیین سابقه کار (بعد از احراز صلاحیت ) این افراد و لیست گرداوری شده رو به نهاد مربوطه میفرستیم . سپس بصورت رسمی حکم فعالیت میگیریم. و ما رو به عنوان یک قانون و یک مرجع رسمی میشناسند.
    سپس با هم فکری چند فرد با سابقه در این حوزه منشوری رو تدوین میکنیم و قانونی رو مینویسیم و به رای میگذاریم اعضا رای گیری می کنند و قانون فعالیت در این حوزه رو مینویسیم . ( که شامل خیلی از موارد خواهد بود .)
    مسائلی تا دیروز مزاحم فعالیت این صنف بوده بیشتر در زمینه حقوقی و قانونی و دستمزد بوده از این به بعد نباید وجود داشته باشه
    من میخواهم این مشکلات رو کم کنم . علت این مساله هم به رسمیت نشناختن این صنف هست .
    به عنوان مثال کسی که گرافیک وب رو کار میکنه ممکنه تحصیلات عالی نداشته باشه و با ذوق و سلیقه و استعداد شخصیی خودش کار انجام بده ولی برای کسب و کار و حضور در بازار و تاسیس یک شرکت نیازمند مدرک کارشناسی هست که عملا شخص رو دچار مشکل میکنه. چرا باید یک نیروی ماهر ( و شاید برتر از یک لیسانسیه گرافیک ) با این مشکلات دست به گریبان باشه ؟

متاسفانه مشکلات زیادی تا به امروز مشاهده کردم. حتی مواردی هم مشاهده کردم که برابر یک تایپیست به طرف دستمزد پرداخت میکنند در صورتی که کسانی که طراح هستند تولید ایده میکنند و کارشون در این سیستم با تایپیست متفاوت هست !

یا مسائل بیمه و حقوق اجتماعی که متاسفانه دیده شده کارفرمایانی بودند که از پرداخت حق بیمه امتناع کردند. خوب یک طراح کار دیگری جز نقاشی بلد نیست . تا چقدر اضافه کاری ؟.. چکار باید کرد ؟

از دوستان عزیزی که در وزارت ارشاد شخصی اشنا به کار ما دارد تقاضا میکنم با ما تماس بگیرد.
    ببخشید که طولانی شد

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    873
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,710 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط khomar نمایش پست ها
    مرسی از لطفتون عزیزان
    اتحادیه به معنای وحدت و همدلی هستش.
    شما میتونید با انتخاب افراد و شرکتها و گروههای فعال در این حوزه به من کمک کنید . خیلی ها از این موضوع بی اطلاع هستند. و ما نمیتوانیم با این مجموعه بزرگ افراد و شرکتهای فعال تماس بگیریم. ... متاسفانه کم هم نیستند و شاید به جرات بگم بیشتر از هزار نفر به نوعی با این شغل در تماس هستند.
    ما بعدا با تعیین سابقه کار (بعد از احراز صلاحیت ) این افراد و لیست گرداوری شده رو به نهاد مربوطه میفرستیم . سپس بصورت رسمی حکم فعالیت میگیریم. و ما رو به عنوان یک قانون و یک مرجع رسمی میشناسند.
    سپس با هم فکری چند فرد با سابقه در این حوزه منشوری رو تدوین میکنیم و قانونی رو مینویسیم و به رای میگذاریم اعضا رای گیری می کنند و قانون فعالیت در این حوزه رو مینویسیم . ( که شامل خیلی از موارد خواهد بود .)
    مسائلی تا دیروز مزاحم فعالیت این صنف بوده بیشتر در زمینه حقوقی و قانونی و دستمزد بوده از این به بعد نباید وجود داشته باشه
    من میخواهم این مشکلات رو کم کنم . علت این مساله هم به رسمیت نشناختن این صنف هست .
    به عنوان مثال کسی که گرافیک وب رو کار میکنه ممکنه تحصیلات عالی نداشته باشه و با ذوق و سلیقه و استعداد شخصیی خودش کار انجام بده ولی برای کسب و کار و حضور در بازار و تاسیس یک شرکت نیازمند مدرک کارشناسی هست که عملا شخص رو دچار مشکل میکنه. چرا باید یک نیروی ماهر ( و شاید برتر از یک لیسانسیه گرافیک ) با این مشکلات دست به گریبان باشه ؟

متاسفانه مشکلات زیادی تا به امروز مشاهده کردم. حتی مواردی هم مشاهده کردم که برابر یک تایپیست به طرف دستمزد پرداخت میکنند در صورتی که کسانی که طراح هستند تولید ایده میکنند و کارشون در این سیستم با تایپیست متفاوت هست !

یا مسائل بیمه و حقوق اجتماعی که متاسفانه دیده شده کارفرمایانی بودند که از پرداخت حق بیمه امتناع کردند. خوب یک طراح کار دیگری جز نقاشی بلد نیست . تا چقدر اضافه کاری ؟.. چکار باید کرد ؟

از دوستان عزیزی که در وزارت ارشاد شخصی اشنا به کار ما دارد تقاضا میکنم با ما تماس بگیرد.
    ببخشید که طولانی شد
    آقاي معروفي عزيز تمامي حرفاي شما درست،اما شما با يك مشاور حقوقي در اين مورد صحبت كرده ايد؟؟ بعضي از موارد هست كه فقط مربوط به صنف نيست و براي يه سري تصميمات حتما بايد ارشاد اوكي رو بده!
    شما آي دي بنده رو در امضام ادد كنيد...هرگونه سوال در مورد قوانين و سد هاي روبروي شما در ارشاد وجود داره رو خدمتتون عرض كنم!

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    977
    تشکر تشکر شده 
    314
    تشکر شده در
    195 پست

آقا من یه پیشنهاد دارم ( همون پیشنهاد همیشگی )

چرا بیایم خودمون رو بندازیم تو دردسر ! آخرش هم نشه ! ( شاید هم بشه ها ! )

بیایید رای گیری کنیم ، 10 نفر رو از میان خودمون انتخاب کنیم
    بعد این 10 نفر بیان یه سایت بزنن !
    اون سایت بشه صنف ما ! به همین راحتی !

از اون 10 نفر ،
    1 نفر مسئول صنف هاستینگ اشتراکی
    2 نفر مسئول صنف سرور مجازی
    2 نفر مسئول صنف سرور اختصاصی
    2 نفر مسئول صنف دامین
    1 نفر مسئول صنف برنامه نویسی
    2 نفر مسئول صنف طراحی

تمامی قیمت ها ، قوانین و . . . رو این 10 نفر قرار بدن !
    بعد یه قسمت درست کنن به نام اعضای اتحادیه !
    هر کسی که صلاحیت داشت و دیدن شرایطی کهع تو صنف گذاشتن رو داره اجرا میکنه ، اسمش رو اونجا قرار بدن !
    بعد اون طرف هم بیاد زیر قالبش بنویسه عضو اتحادیه و لینک کنه به اون صفحه !

بعدا پیشرفتش میکنیم ، مثلا هر کسی تو اون سایت به پروفایل داشته باشه ( سوابقش ) ! هر خطایی که کرد و خطای اون ثابت شد ، او سوابقش ذکر بشه که آقا شرکت فلان در تاریخ فلان ، این اشتباه رو انجام داده !

اگر کسی زیر نرخ اتحادیه فروش کرد اسمش حذف بشه و . . . .

خلاصه کلی کار میتونیم کنیم ! منتها همه باهم !
    بیاید با هم جمع بشیم این کار رو انجام بدیم .

چه کسایی با من موافقن ؟

---------- Post added at 05:25 PM ---------- Previous post was at 05:23 PM ----------

فقط 1-2 ماه اول سخته !
    بعدا یه چیزه شاخی میشه واسه خودش

بیاید یه کاری کنیم ، از این به بعد هر کسی خواست بیاد تو صنف هاستینگ و طراحی و . . . اول بیاد اجازه بگیره !

مثلا میتونیم جواز صادر کنیم ( مجوز دیجیتالی ) !
    بعد فرهنگ سازی کنیم که آقا فقط از کسایی که مجوز دارن خرید کنید !
    مجوز هم تو خود سایت صنفمون باشه و ما فقط لینک کنیم . به همین راحتی !

18. تعداد تشکر ها ازalisc به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)