نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: از کار افتادن سرویس named

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

پیش فرض از کار افتادن سرویس named

سلام دوستان
    من می خواستم hostname سرورم عوض کنم برای همین طبق راهنمایی دایرکت ادمین رفتم جلو یعنی اول در Administrator Settings >Server's Hostname روی server.domain.com قرار دادم و سپس در DNS Administration یک رکورد با آدرس و آی پی server.domain.com ایجاد کردم و همه چیز خوب کار کرد و مشکلی نبود اما امروز صبح که به سرور سر زدم دیدم هیچ سایتی بالا نمی آید و متوجه شدم سرویس named متوقف شده ؟
    مشکل از کجا هست و چطوری حلش کنم؟

سوال بعدیم هم اینه که در شرکت ثبت کننده دامنه خودم یه قسمت داره به نام تغییر NameServer و یک بخش به نام Child NameServer میخواستم ببینم این دوتا فرقشون چیه و آیا من می توانم هر دوی این بخش ها رو روی مثلاً ns1.domain.com و ns2.domain.com بزارم ؟درواقع Child NameServer رو می دونم چیه اما فرقش با NameServer و مقدار مربوط به اون نمی دونم؟

- - - Updated - - -

دوستن اون مشکل شرکت حل کرد اما به چه دلیل بوجود اومد نمی دونم هنوز اما سوالم دومم میشه جواب بدید؟
    در شرکت ثبت کننده دامنه خودم یه قسمت داره به نام تغییر NameServer و یک بخش به نام Child NameServer میخواستم ببینم این دوتا فرقشون چیه و آیا من می توانم هر دوی این بخش ها رو روی مثلاً ns1.domain.com و ns2.domain.com بزارم ؟درواقع Child NameServer رو می دونم چیه اما فرقش با NameServer و مقدار مربوط به اون نمی دونم؟

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    569
    تشکر تشکر شده 
    1,269
    تشکر شده در
    882 پست

پیش فرض پاسخ : از کار افتادن سرویس named

سلام
    تا اون جایی که من می دونم در پنل ریسلو بخش ChildServer برای اضافه کردن ns های جدید با آی پی است اما بخش NameServer برای فقط تعیین نیم سرور ها بدون آی پی است.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    0
    تشکر شده در
    0 پست

یعنی من الان بخش NameServer را روی ns1.domain.com گذاشتم اشتباه بوده؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    569
    تشکر تشکر شده 
    1,269
    تشکر شده در
    882 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mgh67 نمایش پست ها
    یعنی من الان بخش NameServer را روی ns1.domain.com گذاشتم اشتباه بوده؟
    ببینید اگه شما می خواین نیم سرور با آی پی اختصاصی داشته باشید
    اول باید ns های مورد نیاز رو در بخش ChildName همراه با آی پی بسازید بعدش به بخش NameServer برید همون ns ها رو بدون آی پی قرار بدید.
    یعنی هر دو بخش با هم نیاز هستن و ترکیب کننده همدیگه هستن.

6. تعداد تشکر ها از iHSG به دلیل پست مفید

عضو انجمن mohashemi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    212
    تشکر شده در
    160 پست

یکی از کاربرد های
    Child NameServer ساخت دی ان اس اختصاصی هست به عنوان مثال اگر نام دامنه شما Name.com باشد وقتی بخواهید دی ان اس هایی را از نوع نام خود دامنه ایجاد کنید کافی هست داخل Child NameServer دو عدد child host مثلاً با نام ns1 و ns2 روی دامنه Name.com با آی پی سروری که قرار هست دامنه روی آن point شود ایجاد کنید و سپس در بخش Name servers دو عدد dns به نام ns1.name.com و ns2.name.com را رود دامنه ست میکنید ، در مرحله بعد هم نیاز به ساخت a-record روی هاستی هست که name.com به آن اشاره می کند
    جهت روشن شدن کامل موضوع راهنمای کامل ایجاد دی ان اس تقدیم می شود
    جهت ساخت دی ان اس فرض کنیم دامنه ای که می خواهیم روی آن دی ان اس ایجاد کنیم yourdomain.com باشد و شما می خواهید دی ان اس های ns1.yourdomain.com و ns2.yourdomain.com را ایجاد کنید ، ساخت دی ان اس شامل 2 مرحله است یک ساخت childhost در کنترل پنل دامنه yourdomain.com و سپس ساخت a-record در هاست yourdomain.com می باشد (هاست yourdomain.com می تواند روی همین سرور باشد یا روی سرور دیگری باشد )
    1-برای دامنه های بین المللی ابتدا وارد کنترل پنل دامنه می شوید و به دنبال گزینه ای به نام child host یا child record باشید ، روی این گزینه کلیک کنید و دو عدد chld host به نام ns1 و ns2 با آی پی سرور ایجاد کنید ، اگر دامنه روی همین سرور هست سپس وارد تنظیمات dns شوید و روی دامنه yourdomain.com دو عدد دی ان اس به نام ns1.yourdomain.com و ns2.yourdomain.com را ست کنید و سپس وارد کنترل پنل هاست شوید و در تنظیمات dns دو عدد a-record به نام ns1 و ns2 ایجاد کنید تا کار ساخت دی ان اس به اتمام برسد ، اگر دامنه yourdomain.com روی هاست دیگری بود دیگر نیازی به تغییر دی ان اس دامنه نیست و تنها کافیست a-record را داخل آن هاست ایجاد کنید
    2-برای دامنه های ir اگر هاست دامنه yourdomain.ir روی سرور باشد وارد کنترل پنل nic.ir شوید و سپس داخل تنظیمات دی ان اس نام کارگزار را ns1.yourdomain.ir و ns2.yourdomain.ir ست کنید و روبروی نام کارگزار ، آی پی کارگزار را همان آی پی سرور قرار دهید و سپس همان مراحل ساخت a-record را انجام دهید و اگر هاست دامنه yourdomain.ir داخل سرور دیگری بود تنها کافی هست داخل آن هاست دو عدد a-record به نام ns1 و ns2 ایجاد کنید .

8. تعداد تشکر ها از mohashemi به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)