صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: درخواست آموزش نصب Nginx بصورت reverse در کنار Apache از طریق پنل webmin

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    92
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    24 پست

پیش فرض درخواست آموزش نصب Nginx بصورت reverse در کنار Apache از طریق پنل webmin و virtualmin

سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم از دوستان اگر کسی نحوه نصب nginx رو در پنل webmin بصورت reverse در کنار Apache میدونه یک توضیحی هم جهت راهنمایی به ما بدند.

مرسی
    ویرایش توسط mehdi.gpr : July 27th, 2013 در ساعت 12:14

2. # ADS

عضو انجمن compiler آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    228
    تشکر تشکر شده 
    615
    تشکر شده در
    443 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست آموزش نصب Nginx بصورت reverse در کنار Apache از طریق پنل webmin

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.gpr نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز

ممنون میشم از دوستان اگر کسی نحوه نصب nginx رو در پنل webmin بصورت reverse در کنار Apache میدونه یک توضیحی هم جهت راهنمایی به ما بدند.

مرسی
    سلام

پنل Webmin صرفا یک لینوکس منیجر وب بیس هست و کاری به نصب وب سرور و پروکس ی کش و ... نداره . شما لطفا اعلام کنید از کدام توزیع لینوکس استفاده میکنید؟ از چه ورژنی از آپاچی استفاده میکنید؟ و کدام ورژن nginx رو نصب کردید؟

4. تعداد تشکر ها از compiler به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    92
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    24 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست آموزش نصب Nginx بصورت reverse در کنار Apache از طریق پنل webmin

با سلام

بله webmin یک لینوکس منیجر هست ولی از اونجاییکه من در کنار اون از virtualmin هم استفاده میکنم و در ویژگی های این پنل نوشته که از nginx هم پشتیبانی میکنه گفتم شاید دسترسی های ویژوالی برای این موضوع قرار داده باشه.

من از لینوکس Centos 6.4 minimal X86_64 استفاده میکنم بعلاوه Apache 2.2.15 و هنوز Nginx رو نصب نکردم.

ممنونم

تشکر تشکر کرده 
    228
    تشکر تشکر شده 
    615
    تشکر شده در
    443 پست

اگر از Virtualmin استفاده میکنید بهتون توصیه میکنم از Nginx به عنوان یک وب سرور استفاده کنید و آپاچی رو حذف کنید . نتیجش خارق العادست....اگر با Rewrite های nginx مشکل دارید و سایتتون با .htaccess و آپاجی تعامل داره لطفا نوع سیستم مدیریت محتوا و Rewrite های فعلی رو اعلام کنید

اگر همچنان درخواست دارید از nginx به عنوان Revers P rox y استفاده کنید اعلام کنید تا آموزشش رو براتون بزارم

موفق باشید

7. تعداد تشکر ها از compiler به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    92
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    24 پست

حقیقتش دوست عزیز از اونجائیکه با Rewrite های nginx آشنا نیستم نمی دونم بتونم از nginx به تنهایی استفاده کنم یانه !!!
    بخاطر همون بود که میخواستم بصورت reverse نصب کنم که خیلی دچار مشکل نشم و سایت هام down نشوند.

بیشتر cms های که من استفاده کردم وردپرس هست مگر اینکه سیستم از اسکریپت خاصی خارج از cms های متداول استفاده شده باشه.
    به هر حال ممنون میشم اگه آموزش خاصی در رابطه با نصب nginx بصورت reverse روی virtualmin & webmin یا حتی بصورت نصب و کانفیگ تحت prompt دارید در اختیار ما هم قرار بدید.

البته یکسری source های لاتین پیدا کردم ولی نمیدونم کارایی دارند و اصلا کاربردی هستند یا نه ؟؟ گفتم اینجا مطرح بشه حداقل دوستان تجربه و تخصص خوبی در ارائه مطالب دارند.

با تشکر از لطف شما

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    92
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    24 پست

یک سئوال دیگه

فرمودید که nginx با virtualmin نتیجه خیلی خوبی داره ... می تونم بپرسم دلیل این سازگاری چی هست ؟؟

مرسی

عضو دائم nginxweb آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    148
    تشکر تشکر شده 
    4,236
    تشکر شده در
    2,247 پست

دوست گرامی webmin بطور default از apache و nginx پشتیبانی میکند اما بطور مستقل. اما همان کانفیگ پیش فرض نیز مناسب میباشد مخصوصا اپاچی که پیش فرض fastcgi می باشد و کانفیگ و امنیت قابل قبولی دارد
    در مورد نصب بصورت reverse pro-xy کمی بحث پیچیده می باشد و نیاز به تغییرات در template های اپاچی و همچنین نصب mod rpaf و.. دارد
    در صورت نیاز با صرف هزینه میتونیم انجام بدیم خدمتتون

http://www.webhostingtalk.ir/f175/79544/?highlight=
    ویرایش توسط nginxweb : July 27th, 2013 در ساعت 12:48
    :: کارشناس فنی هاستینگ و مدیریت سرور
    :: کانفیگ حرفه ای سرور مجازی و اختصاصی و رفع اشکال سرور از سال 1388
    :: وب سایت : www.nginxweb.ir | تلفن شرکت: 02191300834

11. تعداد تشکر ها از nginxweb به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    92
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    24 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط nginxweb نمایش پست ها
    دوست گرامی webmin بطور default از apache و nginx پشتیبانی میکند اما بطور مستقل. اما همان کانفیگ پیش فرض نیز مناسب میباشد مخصوصا اپاچی که پیش فرض fastcgi می باشد و کانفیگ و امنیت قابل قبولی دارد
    در مورد نصب بصورت reverse pro-xy کمی بحث پیچیده می باشد و نیاز به تغییرات در template های اپاچی و همچنین نصب mod rpaf و.. دارد
    در صورت نیاز با صرف هزینه میتونیم انجام بدیم خدمتتون

http://www.webhostingtalk.ir/f175/79544/?highlight=
    با سلام و تشکر

حقیقتش اگه بخوام روی سرور مجازی که سایت هام روش هست زمانی که حس کنم نیازه اینکار رو انجام بدم حتما به یک شخص متخصص مثل شما و سایر دوستان با تجربه برای کانفیگ این کار رو واگذار میکنم. ولی بیشتر بحثم الان یادگیری و آشنا شدن با شرایط انجام اینکار بود و اینکه خودم و سایر دوستان بتونیم موارد پیش نیاز رو بدونیم و تجربه کنیم.

به هر حال اگر دوستان نظری دارند و مایلند بحث ادامه پیدا کنه ممنون میشم از تجربیاتشون استفاده کنیم.

مرسی

تشکر تشکر کرده 
    228
    تشکر تشکر شده 
    615
    تشکر شده در
    443 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.gpr نمایش پست ها
    حقیقتش دوست عزیز از اونجائیکه با Rewrite های nginx آشنا نیستم نمی دونم بتونم از nginx به تنهایی استفاده کنم یانه !!!
    بخاطر همون بود که میخواستم بصورت reverse نصب کنم که خیلی دچار مشکل نشم و سایت هام down نشوند.

بیشتر cms های که من استفاده کردم وردپرس هست مگر اینکه سیستم از اسکریپت خاصی خارج از cms های متداول استفاده شده باشه.
    به هر حال ممنون میشم اگه آموزش خاصی در رابطه با نصب nginx بصورت reverse روی virtualmin & webmin یا حتی بصورت نصب و کانفیگ تحت prompt دارید در اختیار ما هم قرار بدید.

البته یکسری source های لاتین پیدا کردم ولی نمیدونم کارایی دارند و اصلا کاربردی هستند یا نه ؟؟ گفتم اینجا مطرح بشه حداقل دوستان تجربه و تخصص خوبی در ارائه مطالب دارند.

با تشکر از لطف شما

دلیل سازگاریشو جناب محمد زاده توضیح داد

با توجه به اینکه از وردپرس استفاده میکنید به راحتی میشه براش rewrite های مورد نظر رو پیاده سازی کرد در فایل کانفیگ nginx

برای نصب nginx به عنوان وب سرور مراحل زیر رو از طریق ssh و یوزر root در پنل Virtualmin انجام بدید :

ابتدا با نرم افزار putty و یوزر root به ssh متصل شید و دستورات زیر رو اجرا کنید :

ابتدا آپاچی رو غیر فعال میکنیم و از اجرا شدنش در هنگام بوت شدن لینوکس جلوگیری میکنیم :
    service htttpd stop
    chkconfig httpd off

حالا وب سرور nginx رو روی سیستم نصب میکنیم ، سرویس رو داخل statup قرار داده و وب سرور nginx رو run میکنیم :
    yum install nginx
    chkconfig nginx on
    service nginx start

حالا ماژول nginx طراحی شده مخصوص webmin/virtualmin رو روی لینوکس نصب میکنیم . دستورات خط اول برای پشتیبانی از http و خط دوم برای https هست . اگر از https استفاده نمیکنید نیازه به اجرای خط دوم نیست :
    yum install wbm-virtualmin-nginx
    yum install wbm-virtualmin-nginx-ssl
    حالا با یوزر root وارد پنل virtualmin شوید ، منوی System Settings رو انتخاب کنید و روی زیر منوی Features and Plugins کلیک کنید

گزینه های زیر رو غیر فعال کنید :
    Apache website
    SSL website
    DAV Login
    Mailman
    Protected web directories
    AWstats reporting
    Subversion repositories

و گزینه های زیر رو هم فعال کنید :

Nginx website
    Nginx SSL website
    توجه کنید اگر بالاتر پلاگین مخصوص ssl رو نصب کردید پلاگین دوم رو فعال کنید و در غیر این صورت اصلا تو لیست همچین چیزی نخواهد بود و فقط گزیه Nginx website رو خواهید دید

تغییرات رو با کلیک روی Save ذخیره کنید . حالا به صفحه اصلی Virtualmin برگردید و از بالای صفحه روی Refresh information کلیک کنید .

تمام!
    ویرایش توسط compiler : July 27th, 2013 در ساعت 15:12

14. تعداد تشکر ها ازcompiler به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    228
    تشکر تشکر شده 
    615
    تشکر شده در
    443 پست

فراموش کردم بگم ... قبل از مرحله System Settings و غیر فعال کردن گزینه های فوق ، باید تک تک Virtual Server ها رو تو Virtualmin ویرایش کنید و از قسمت Feauturs تیک این گزینه ها رو در صورت وجود بر دارید :

Apache website
    SSL website
    DAV Login
    Mailman
    Protected web directories
    AWstats reporting
    Subversion repositories

چون اگر در حال استفاده توسط یکی از سایت ها باشن خود سیستم اجازه غیر فعال کردنشون رو نمیده .

اگر سوالی یا مشکلی داشتید تو یاهو تماس بگیرید

موفق باشید

16. تعداد تشکر ها از compiler به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)