صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: دادن جواز کسب با دروغ!

عضو دائم delta آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,468
    تشکر تشکر شده 
    5,180
    تشکر شده در
    2,621 پست

22 دادن جواز کسب با دروغ!

سلام خدمت دوستان..از کسانی که کسبه بازاری هستند یا مغازه یا شرکت یا به هر نحوی جوازکسب گرفتند یک راهنمایی میخواستم برای مشکلی که برای من پیش امده...
    جریان از این قراره که بنده برام حکم پلمپ اماکن امد برای مغازم.و محلت دادن که تا تاریخی اقدام به گرفتن جواز کسب کنم..بنده اقدام به گرفتن کردم و رفتم اصناف...بهم یک کاغذ دادند برای تهیه یک سری کپی مدارک و عکس و... توش هیچ صحبتی از پول و.. نبود..بعد بهم گفتند 400 هزار تومان باید بدم.گفتم پول چیه؟ یارو گفت پول مالیات یک سال مغازت که جواز کسب میگیری..گفتم الان ندارم که همراهم..گفت یک چک هم بدی حامل قبوله و حتی میتونی تا یک ماه اینده پرداخت کنی..خلاصه چک رو دادیم..بعد نوشتن فرم و کارهای اداری یک کاغذ بهم داد گفت برو فلان جا پیش رئیس اتحادیتون و امضاشو بگیر بعد ببر فلان جا که بهش میگن اتاق اصناف.منم نامه رو برداشتم بردم یک مغازه ای که صاحبش رئیس اتحادیمون بود.راحت بدون نگاه امضا زد..
    بعد بردمش اتاق اصناف انجا هم 230 تومان پیادمون کردند و نامه رو امضا زدند و من برداشتم دوباره بردم همونجای اولی اصناف و تحویلشون دادم و مدارک کامل شد و بهم گفتند چند روز دیگه بیا جوازتو بگیر..
    وقتی رفتم خونه داداشم ازم پرسید چه قدر رئیس اتحادیه گرفت؟ گفتم هیچی!! گفت مگه میشه؟گفتم اره به خدا هیچی نگرفت امضا زد.گفت معمولا رئیس اتحادیه ها یک پولی میگیرند و میتونی تو هم چونه بزنی کلی تخفیف بگیری چطور از تو هیچی نگرفته!! بعد ماجرای 400 تومانو گفتم خشکش زده بود..گفت یعنی چی؟ مالیات چه ربطی داره به اصناف؟ دارایی اصلا جایی دیگرهست..تو پول چی رو دادی اصلا؟ منم گفتم به خدا بهم گفتند پول مالیات یک سال مغازه هست 400 ازم چک گرفتند!! نه فاکتوری نه چیزی هیچی گذاشت لای پروندم..
    خلاصه امروز تحقیق کردم دیدم این پول 400 انگار مال جناب رئیس اتحادیمون بوده..منتهی من حرفم اینه ایا این شخصی که اصناف هست و کار میکنه چرا بهم دروغ گفته؟ آیا این کارش جرم نیست؟ ایا این حق رو داره با دروغ ازم پول بگیره؟ چرا کاری که دولتی هست به جای اینکه بهم بگند شماره حساب دولتی بدند واریز کنم بدون فاکتور و غید شدن ازم چک میگیرند؟
    درآخر اینکه ایا من حق شکایت دارم از اصناف؟
    فروشگاه بازی , کنسول, لوازم دیجیتال دلتافوکس
    فروش و واردات محصولات در منطقه ازاد انزلی

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    648
    تشکر تشکر شده 
    1,663
    تشکر شده در
    814 پست

پیش فرض پاسخ : دادن جواز کسب با دروغ!

درود بر شما ؛

معمولا بابت اخذ و تمدید مجوز، اصناف حق عضویت سالانه ای رو دریافت می کنند.

پیروز باشید

4. تعداد تشکر ها از iranian-portal به دلیل پست مفید

عضو دائم majidisaloo1 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    558
    تشکر تشکر شده 
    4,623
    تشکر شده در
    3,198 پست

از شما خوب گرفتند
    جواز کسب ما که نزدیک به 1 میلیون و 600 دراومد خخخخخ . بستتگی به توع جواز کسبی که میگیری این قیمت متفاوت است
    تازه یک هزار تومن هم بانک ملت برای کمک به زندانیان ریختیم ....
    جالب اینجاست تست عدم اعتیاد و کلی چیز میز هم ازمون گرفتند
    یک کلاس هم گذاشتن واسمون
    نزدیک 2 ماهی درگیر بودیم
    شرکت میزبان داده پاسارگاد با نام تجاری آنلاین سرور | شماره ثبت : 5315 | تلفن تماس : 54634 - 021 | onlineserver.ir
    آدرس : تهران -شهریار-خیابان مصطفی خمینی(کرشته) - پلاک 101 - مجتمع اداری نور-طبقه 3 -واحد 12

6. تعداد تشکر ها از majidisaloo1 به دلیل پست مفید

عضو انجمن Netfollower آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,063
    تشکر تشکر شده 
    1,673
    تشکر شده در
    812 پست

صد درصد مشکل از خودته برادر من
    میدونی چقدر برام عزیزی
    ولی اعصابم بهم ریخت
    اخه شما چرا اعتماد کردی
    خداشاهده من جای تو بودم
    میگفتم شماره حساب بده
    یا حداقل یه چیزی میگرفتی ازش....

اصلا پولش مهم نباشه
    اینکه تورو.... فرض کردند
    داره اعصاب منو خرد میکنه

الان چک نقد شده یا نه؟
    ویرایش توسط Netfollower : January 2nd, 2016 در ساعت 20:33

8. تعداد تشکر ها از Netfollower به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    20
    تشکر تشکر شده 
    89
    تشکر شده در
    61 پست

چه صنفی هستین؟ اصن جواز گرفتن اینجوری نیست که. شما باس به خود اتحادیه بری اونجا پرونده تشکیل بدی. واسه تشکیل پرونده مفاصا حساب دارایی رو میخوان با یه نامه از شهرداری که بدهی نداشته باشی. بعد بهت نامه میدن واسه سوسابقه. ضمنا باس بری آزمایش عدم اعتیاد بدی و خلاصه دنگ و فنگ داره.

اون نامه ای که دادن واسه پلمپ باید تا حداکثر یه ماه بری اتحادیه تعیین تکلیف کنی. چرا رفتی اتاق؟

اونکه طرف پول بگیره یا نه بستگی به زرنگیت داره. ولی 90 درصد این پولو دادند.

خود اتحادیه هم رسما از شما حق ورودی میگیره طبق تعرفه رسمی اتاق.

ضمنا وقتی مدرکی نداری چه شیکایتی میخوای کنی؟ الان تنها کاری که میتونی بکنی اینه که جلو چکو ببندی بعد ظرف یه هفته بری شورا حل اختلاف که داستانو تعریف کنی و اونا حکم ابطال چکو بدن.

10. تعداد تشکر ها ازamk به دلیل پست مفید

عضو انجمن farmanrava آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,122
    تشکر تشکر شده 
    1,292
    تشکر شده در
    781 پست

شما هزینه دریافت جواز و تمدید رو پرداخت کردین ( همون 230 تومان )
    هزینه 400 تومان رو من جای شما باشم جلوی چک رو میگیرم و پیگیر میشم ... بله اگه اینجوری که شما میگید باشه راحت میتونید شکایت کنید
    البته اگه اینجور که میگید باشه ...
    مجموعه هاستینگ (آی آر سرور) || از سال 1389 تاکنون
    دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صنعت ، معدن و تجارت (نماد اعتماد از سال 1392)
    Tel : 013-42580909 || Telegram : @IrServerCo

12. تعداد تشکر ها از farmanrava به دلیل پست مفید

عضو دائم delta آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,468
    تشکر تشکر شده 
    5,180
    تشکر شده در
    2,621 پست

با تشکر از همه دوستان..امیدجان خدایی خودمم موندم..من سرم کلاه نرفته.منتهی هر کی پرسیدم گفتند قیمتش همینه..منتهی اگر قیمتش همین حدودها هست ان 400 رو فوقش میگفتند این حساب دولتی هست..برو واریز کن.نه اینکه ازم چک بگیرند..
    در ضمن من موبایل فروشی و تعمیرات دارم..صنفش هم همینه..قضیه چک رو هم خواستم اول مطمئن بشم از دوستان بعد پیگیربشم..خوشبختانه چک مال یک ماه اینده هست تاریخش..میتونم ببندمش یا ..اما موندم تا چند روز دیگه جوازم رو اول بگیرم بعد پیگیر بشم جریان چیه و چرا اینطوری کردند..نمیخوام هنوز جواز نگرفته لج بازی کنند..
    خدمت دوستان هم بگم الان جواز ها رو یکساله میدند..انی که شما گرفتید احتمالا دائمی بوده.. مال ما هم اگر ارزونه یکساله دادند...گرچه همچین اروزنم برای یک سال نیست..اینها به کنار دروغگویی طرف برام مهمه..میتونست بگه پول رئیس اتحادیه هست و من برم ازش تخفیف بگیرم یا صحبت کنم ..اما دروغ گفته بهم..
    اینم بگم من نه ازمایشی دادم..نه نامه شهرداری نه هیچ چیز دیگری..راحت دادند و تو چند ساعت و سر زدن به چند ارگان کارش تمام شد و پرونده تشکیل شد و چند روز دیگر هم جوازم رو میرم بگیرم..فکر کنم قانون جدیده..فقط پول میخوان..پول بگیرن کافیه
    ویرایش توسط delta : January 2nd, 2016 در ساعت 21:31
    فروشگاه بازی , کنسول, لوازم دیجیتال دلتافوکس
    فروش و واردات محصولات در منطقه ازاد انزلی

14. تعداد تشکر ها از delta به دلیل پست مفید

عضو انجمن GREAT آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    44
    تشکر تشکر شده 
    216
    تشکر شده در
    182 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    با تشکر از همه دوستان..امیدجان خدایی خودمم موندم..من سرم کلاه نرفته.منتهی هر کی پرسیدم گفتند قیمتش همینه..منتهی اگر قیمتش همین حدودها هست ان 400 رو فوقش میگفتند این حساب دولتی هست..برو واریز کن.نه اینکه ازم چک بگیرند..
    در ضمن من موبایل فروشی و تعمیرات دارم..صنفش هم همینه..قضیه چک رو هم خواستم اول مطمئن بشم از دوستان بعد پیگیربشم..خوشبختانه چک مال یک ماه اینده هست تاریخش..میتونم ببندمش یا ..اما موندم تا چند روز دیگه جوازم رو اول بگیرم بعد پیگیر بشم جریان چیه و چرا اینطوری کردند..نمیخوام هنوز جواز نگرفته لج بازی کنند..
    خدمت دوستان هم بگم الان جواز ها رو یکساله میدند..انی که شما گرفتید احتمالا دائمی بوده.. مال ما هم اگر ارزونه یکساله دادند...گرچه همچین اروزنم برای یک سال نیست..اینها به کنار دروغگویی طرف برام مهمه..میتونست بگه پول رئیس اتحادیه هست و من برم ازش تخفیف بگیرم یا صحبت کنم ..اما دروغ گفته بهم..
    اینم بگم من نه ازمایشی دادم..نه نامه شهرداری نه هیچ چیز دیگری..راحت دادند و تو چند ساعت و سر زدن به چند ارگان کارش تمام شد و پرونده تشکیل شد و چند روز دیگر هم جوازم رو میرم بگیرم..فکر کنم قانون جدیده..فقط پول میخوان..پول بگیرن کافیه
    اون دیگه کاسبیشو کرده
    شما هم میتونی پیگیر بشی از طریق دادگاه

16. تعداد تشکر ها از GREAT به دلیل پست مفید

عضو انجمن Netfollower آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,063
    تشکر تشکر شده 
    1,673
    تشکر شده در
    812 پست

اگه جوازو کاراش تموم شده
    پیگیر شو
    جلو چکو بگیر
    حداقل قرارم باشه پول بدی
    به یه ادم معتبر
    یا حساب دولتی بدی !!!!!

18. تعداد تشکر ها از Netfollower به دلیل پست مفید

عضو دائم kool آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    646
    تشکر تشکر شده 
    1,280
    تشکر شده در
    1,024 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط delta نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان..از کسانی که کسبه بازاری هستند یا مغازه یا شرکت یا به هر نحوی جوازکسب گرفتند یک راهنمایی میخواستم برای مشکلی که برای من پیش امده...
    جریان از این قراره که بنده برام حکم پلمپ اماکن امد برای مغازم.و محلت دادن که تا تاریخی اقدام به گرفتن جواز کسب کنم..بنده اقدام به گرفتن کردم و رفتم اصناف...بهم یک کاغذ دادند برای تهیه یک سری کپی مدارک و عکس و... توش هیچ صحبتی از پول و.. نبود..بعد بهم گفتند 400 هزار تومان باید بدم.گفتم پول چیه؟ یارو گفت پول مالیات یک سال مغازت که جواز کسب میگیری..گفتم الان ندارم که همراهم..گفت یک چک هم بدی حامل قبوله و حتی میتونی تا یک ماه اینده پرداخت کنی..خلاصه چک رو دادیم..بعد نوشتن فرم و کارهای اداری یک کاغذ بهم داد گفت برو فلان جا پیش رئیس اتحادیتون و امضاشو بگیر بعد ببر فلان جا که بهش میگن اتاق اصناف.منم نامه رو برداشتم بردم یک مغازه ای که صاحبش رئیس اتحادیمون بود.راحت بدون نگاه امضا زد..
    بعد بردمش اتاق اصناف انجا هم 230 تومان پیادمون کردند و نامه رو امضا زدند و من برداشتم دوباره بردم همونجای اولی اصناف و تحویلشون دادم و مدارک کامل شد و بهم گفتند چند روز دیگه بیا جوازتو بگیر..
    وقتی رفتم خونه داداشم ازم پرسید چه قدر رئیس اتحادیه گرفت؟ گفتم هیچی!! گفت مگه میشه؟گفتم اره به خدا هیچی نگرفت امضا زد.گفت معمولا رئیس اتحادیه ها یک پولی میگیرند و میتونی تو هم چونه بزنی کلی تخفیف بگیری چطور از تو هیچی نگرفته!! بعد ماجرای 400 تومانو گفتم خشکش زده بود..گفت یعنی چی؟ مالیات چه ربطی داره به اصناف؟ دارایی اصلا جایی دیگرهست..تو پول چی رو دادی اصلا؟ منم گفتم به خدا بهم گفتند پول مالیات یک سال مغازه هست 400 ازم چک گرفتند!! نه فاکتوری نه چیزی هیچی گذاشت لای پروندم..
    خلاصه امروز تحقیق کردم دیدم این پول 400 انگار مال جناب رئیس اتحادیمون بوده..منتهی من حرفم اینه ایا این شخصی که اصناف هست و کار میکنه چرا بهم دروغ گفته؟ آیا این کارش جرم نیست؟ ایا این حق رو داره با دروغ ازم پول بگیره؟ چرا کاری که دولتی هست به جای اینکه بهم بگند شماره حساب دولتی بدند واریز کنم بدون فاکتور و غید شدن ازم چک میگیرند؟
    درآخر اینکه ایا من حق شکایت دارم از اصناف؟
    سلام.
    ببینید هزینه 400 تومان که میگید خوب هست اگه هزینه دیگری پرداخت نکردید.
    ربطی هم به مالیات نداره و اون رو و نیز شهداری رو مجزا باید به سازمان های مربوطه خود به وقتش پرداخت کنید. البته هزینه ها نیز بسته به شهر و رسته شغلی میتونه متفاوت بشه.

بنده چند سال پیش اقدام کردم کردم برای پرونه کسبی 10 ساله. یک سری شماره حساب دادن حدود 10 تا که جمعا حدود 200000 تومان براشون واریز کردم و فیش ها رو آوردم و
    برگ دادن رفتم آگاهی و انگشت نگاری و .... و بعد هم تست اعتیاد و ... و بعد هم میره اماکن عمومی بعد از مدتی اگه مشکلی نباشه پروانه کسبی اوکی میشه.

ولی به هر حال مال ما رو طبق شماره حساب هی رسمی سازمانها دریافت کردن نه به صورت نقدی و یا چک و ...

(یک هزینه اشتراک سالانه نیز اتحادیه داره که باید پرداخت کنید سالانه)

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط majidisaloo1 نمایش پست ها
    جالب اینجاست تست عدم اعتیاد و کلی چیز میز هم ازمون گرفتند
    بله دیگه موارد اصلی قبل از ارائه مجوز، تست اعتیاد و انگشت نگاری آگاهی و عدم سوء پیشینه هست! و نیز یادم رفت دریافت هزینه ها
    چند ماه پیش رفتم برای تمدید 10 ساله گواهینامه ها برای اونم اگه شک بکنن دکتر نظامی خودش تست میگیره ازتون...
    ویرایش توسط kool : January 3rd, 2016 در ساعت 02:04
    ..::| میهن وب سرور بیش از یک دهه تجربه |::..

20. تعداد تشکر ها از kool به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)