نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: پیش فرض راه اندازی میکروتیک Os بر روی VMware Workstation برای یک دانشگاه

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض پیش فرض راه اندازی میکروتیک Os بر روی VMware Workstation برای یک دانشگاه

سلام
    من میخواستم یک شبکه راه اندازی کنم با میکروتیک و VMware Workstation اطلاعات تخصصی ندارم ولی خیلی تاپیک هارو خوندم اما باز هنوز مشکل دارم
    امکاناتی که دارم:
    یک مودم adsl که وای فایش فعالی
    یک سیسستم با دوکارت شبکه لن و یه wlan

چیزی که میخوام:
    بتونم یک هات اسپات نصب کنم که هم وای فای رو کنترل کنه هم شبکه لن و به همه با یوزر و پس اینترنت بده و پهنا و سرعت و ساعت دسترسی رو کنترل کنه. البته فعلا چون بین رایانه و مودم فاصله هست میخوام اینترنت رو از همون وای فای بگیره و از همون وای فای هم به دستگاههای وای فای دار اینترنت بده البته اگر امکانش هست و اگر امکانش نیست که باید یه کابل از مودم بکشم به یکی از کارت های لن.

برای این منظور آموزشها گنگه. نمیدونم چه کار کنم. مثلا نمیدونم هر کدون از این دو کارت لن و وای فایی که روی سیستم هست رو در کدوم حالت bridge یا nat بزارم و هر کدوم رو روی کدوم VMnet بزارم؟

2. # ADS

عضو انجمن fireserver آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    786
    تشکر تشکر شده 
    175
    تشکر شده در
    149 پست

پیش فرض پاسخ : پیش فرض راه اندازی میکروتیک Os بر روی VMware Workstation برای یک دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim1110 نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم یک شبکه راه اندازی کنم با میکروتیک و VMware Workstation اطلاعات تخصصی ندارم ولی خیلی تاپیک هارو خوندم اما باز هنوز مشکل دارم
    امکاناتی که دارم:
    یک مودم adsl که وای فایش فعالی
    یک سیسستم با دوکارت شبکه لن و یه wlan

چیزی که میخوام:
    بتونم یک هات اسپات نصب کنم که هم وای فای رو کنترل کنه هم شبکه لن و به همه با یوزر و پس اینترنت بده و پهنا و سرعت و ساعت دسترسی رو کنترل کنه. البته فعلا چون بین رایانه و مودم فاصله هست میخوام اینترنت رو از همون وای فای بگیره و از همون وای فای هم به دستگاههای وای فای دار اینترنت بده البته اگر امکانش هست و اگر امکانش نیست که باید یه کابل از مودم بکشم به یکی از کارت های لن.

برای این منظور آموزشها گنگه. نمیدونم چه کار کنم. مثلا نمیدونم هر کدون از این دو کارت لن و وای فایی که روی سیستم هست رو در کدوم حالت bridge یا nat بزارم و هر کدوم رو روی کدوم VMnet بزارم؟
    با سلام

این کار به نظر بنده باید در محیط آزمایشی استفاده بشه نه محیط عملی !

شما باید یکی از کارت شبکه ها را اختصاص دهید به اینترنت و اینترنت را از آن وارد ماشین مجازی کنید و بعد از کارت شبکه لن دوم که برای ماشین مجازی باید اضافه کنید به عنوان خروجی هات اسپات استفاده کنید و از طریق آن شبکه داخلی خود را برای دانشجویان به اشتراک به گذارید.

کارت شبکه ای که خروجی شبکه ی هات اسپات است به یک سویچ می توانید وصل کنید و از طریق اکسس پوینت آن را به صورت وایرلس و وای فای به اشتراک بگذارید که هر اکسس پوینت ساده و معمولی از 50 الی 60 تومان هزینه می برد.

شما نمی توانید با استفاده از این کارت شبکه هم وصل شوید و هم وصل شوند! کارت شبکه ی وایرلس شما اگر سری N باشد کاربران نیز می توانند به آن وصل شوند در غیر این صورت فقط یک کاربر آن هم از طریق لپتاپ و احتمالا به خاطر سری N نبودن موبایل وصل نشود.

در این عمل از Masquerede و NAT استفاده خواهید کرد نه Bridge.

در صورتی که سرور Ibsng یا ... نداشته باشید نمی توانید میزان مصرف حجمی کاربران را کنترل کنید به جز اینکه اسکریپت بنویسید.فقط سرعت را می توان کنترل کرد از طریق تنظیمات خود میکروتیک.

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض پاسخ : پیش فرض راه اندازی میکروتیک Os بر روی VMware Workstation برای یک دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط fireserver نمایش پست ها
    با سلام
    سلام و ممنون بابت زحمت بسیارتون

این کار به نظر بنده باید در محیط آزمایشی استفاده بشه نه محیط عملی !
    منظورتونو متوجه نمیشم؟ یعنی اول آزمایش کنم؟ یا نه منظورتون اینه که کلا به درد عملی کردن نمیخوره و فقط برای آزمایش خوبه؟ چون برخی از آموزش ها و انجمن ها نوشته بودند که میشه به صورت عملیاتی درش آورد؟

شما باید یکی از کارت شبکه ها را اختصاص دهید به اینترنت و اینترنت را از آن وارد ماشین مجازی کنید و بعد از کارت شبکه لن دوم که برای ماشین مجازی باید اضافه کنید به عنوان خروجی هات اسپات استفاده کنید و از طریق آن شبکه داخلی خود را برای دانشجویان به اشتراک به گذارید.
    ولی نمیدونم این دو تا کارتو چطور باید به ماشین مجازی اضافه کنم؟ چون در VMware Workstation از منوی Virtual network editor وقتی میخوام کارت شبکه رو معرفی کنم فقط در حالت بریج میزاره که اسم کارت شبکه رو انتخاب کنم و وقتی میرم روی nat دیگه نمیزاره کارت شبکه خاصی رو انتخاب کنم؟

در این عمل از Masquerede و NAT استفاده خواهید کرد نه Bridge.

در برخی از آموزش ها تنظیمات مربوط به Masquerede که از داخل میکروتیک OS انجام میشه رو دیدم ولی تست نکردم چون در همون بخش اول که بالاتر گفتم موندم.

در صورتی که سرور Ibsng یا ... نداشته باشید نمی توانید میزان مصرف حجمی کاربران را کنترل کنید به جز اینکه اسکریپت بنویسید.فقط سرعت را می توان کنترل کرد از طریق تنظیمات خود میکروتیک.
    انشاء الله بعد از نصب هات اسپات و راه اندازیش باید آموزشهای IBSNG رو ببینم و بعد سوال بپرسم چون فعلا ازش ذهنیتی ندارم.

5. تعداد تشکر ها از ebrahim1110 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    786
    تشکر تشکر شده 
    175
    تشکر شده در
    149 پست

سلام و ممنون بابت زحمت بسیارتون

منظورتونو متوجه نمیشم؟ یعنی اول آزمایش کنم؟ یا نه منظورتون اینه که کلا به درد عملی کردن نمیخوره و فقط برای آزمایش خوبه؟ چون برخی از آموزش ها و انجمن ها نوشته بودند که میشه به صورت عملیاتی درش آورد؟

ولی نمیدونم این دو تا کارتو چطور باید به ماشین مجازی اضافه کنم؟ چون در VMware Workstation از منوی Virtual network editor وقتی میخوام کارت شبکه رو معرفی کنم فقط در حالت بریج میزاره که اسم کارت شبکه رو انتخاب کنم و وقتی میرم روی nat دیگه نمیزاره کارت شبکه خاصی رو انتخاب کنم؟

در برخی از آموزش ها تنظیمات مربوط به Masquerede که از داخل میکروتیک OS انجام میشه رو دیدم ولی تست نکردم چون در همون بخش اول که بالاتر گفتم موندم.

انشاء الله بعد از نصب هات اسپات و راه اندازیش باید آموزشهای IBSNG رو ببینم و بعد سوال بپرسم چون فعلا ازش ذهنیتی ندارم.
    میشه به صورت عملیتا در آورد ولی پیشنهاد نمیشه مگر اینکه مثلاْ مستقیما بر روی سیستم سیستم عامل روتر نصب بشود.

چون یک روتر همانطور که مستحضر هستید قیمت بالایی ندارد.

بنده منظورتون رو ظاهراْ اشتباه متوجه شدم شما در وی ام ویر باید از Bridge استفاده کنید و سخت افزار کارت شبکه مورد نظر را با کارت شبکه ی ماشین مجازی که ایجاد کردید Bridge کنید(سخت افزار کارت شبکه ی دوم مهم است که بریج باشد با کارت شبکه ی دوم (شبکه ی هات اسپات) ماشین مجازی)

کارت شبکه ی اول فقط مهم است که اینترنت را بگیرد و سلیقه ای هست که بخواهید روتر با شبکه ی داخلی دانشگاه شما هم در ارتباط باشد یا فقط با اینترنت (NAT Or Bridg)

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

میشه به صورت عملیتا در آورد ولی پیشنهاد نمیشه مگر اینکه مثلاْ مستقیما بر روی سیستم سیستم عامل روتر نصب بشود.

چون یک روتر همانطور که مستحضر هستید قیمت بالایی ندارد.

بنده منظورتون رو ظاهراْ اشتباه متوجه شدم شما در وی ام ویر باید از Bridge استفاده کنید و سخت افزار کارت شبکه مورد نظر را با کارت شبکه ی ماشین مجازی که ایجاد کردید Bridge کنید(سخت افزار کارت شبکه ی دوم مهم است که بریج باشد با کارت شبکه ی دوم (شبکه ی هات اسپات) ماشین مجازی)

کارت شبکه ی اول فقط مهم است که اینترنت را بگیرد و سلیقه ای هست که بخواهید روتر با شبکه ی داخلی دانشگاه شما هم در ارتباط باشد یا فقط با اینترنت (NAT Or Bridg)

سلام چه مدل روتر بردی باید بگیرم؟ که همه این امکانات روش قابل اجرا باشه. مثل اکانتینگ، بالانس دو خط اینترنت؟

تشکر تشکر کرده 
    786
    تشکر تشکر شده 
    175
    تشکر شده در
    149 پست

سلام چه مدل روتر بردی باید بگیرم؟ که همه این امکانات روش قابل اجرا باشه. مثل اکانتینگ، بالانس دو خط اینترنت؟
    اگر یک روتر استیبل بخواهید می توانید از مدل:

RB2011UiAS-2HnD-IN
    استفاده کنید که در آینده نیز میت وانید در صورت گسترش شبکه از آن استفاده کنید و آنتن دهی خوبی نیز این روتر میکروتیک دارد (چون دارای آنتن خارجی است)

در صورت اینکه می خواهید کمتر هزینه ی کنید مدل:
    RB751U-2HnD
    می توانید خرید کنید و چون دارای آنتن داخلی است با استفاده از
    MMCX یک آنتن خارجی نیز به آن متصل کنید تا بتوانید به صورت وایرلس برد بهتری داشته باشید.

و این امکاناتی که شما می خواهید در تمامی روتر های میکروتیک هست فقط از لحاظ لایسنس ممکن است تفاوت داشته باشد.

برای بالانس دو پورت حدوداْ از 6 روش می توانید استفاده کنید !

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)