صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27

موضوع: چرا از جایی غیر از OVH/Hezner سرور می خرید؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    22
    تشکر شده در
    17 پست

پیش فرض چرا از جایی غیر از OVH/Hezner سرور می خرید؟

تا جایی که من می بینم این دوتا هاستینگ خیلی بزرگ و معتبر اروپایی هستن که هم پینگ خوبی به ایران دارند و هم پهنای خوب با قیمت خیلی مناسبی دارند و هم تعداد زیادی ریسلر ایرانی دارند. البته همه این مزیت هایی که گفتم نسبیه و شاید شما دلایلی خوبی برای انتخاب نکردن این دو داشته باشید. در این صورت لطفا دلایل تون رو با دقت و مشروح اینجا بیان کنید. امیدوارم این تاپیک به دور از حاشیه حاوی نکات مفیدی برای همه باشه.

2. تعداد تشکر ها از rsm به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن Hostpolis آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    4,763
    تشکر تشکر شده 
    1,678
    تشکر شده در
    961 پست

پیش فرض پاسخ : چرا از جایی غیر از OVH/Hezner سرور می خرید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rsm نمایش پست ها
    تا جایی که من می بینم این دوتا هاستینگ خیلی بزرگ و معتبر اروپایی هستن که هم پینگ خوبی به ایران دارند و هم پهنای خوب با قیمت خیلی مناسبی دارند و هم تعداد زیادی ریسلر ایرانی دارند. البته همه این مزیت هایی که گفتم نسبیه و شاید شما دلایلی خوبی برای انتخاب نکردن این دو داشته باشید. در این صورت لطفا دلایل تون رو با دقت و مشروح اینجا بیان کنید. امیدوارم این تاپیک به دور از حاشیه حاوی نکات مفیدی برای همه باشه.
    1- هتزنر دیتاسنتر بزرگ و معتبری حساب نمیشه و اصلا در رنکینگهای بین المللی جایی نداره. OVH بزرگترین ارائه دهنده سرورهای budget و economic هست و نه enterprise grade.
    2- پهنای باند خوب رو لطفا تعریف کنید.
    3- استفاده از سرور دلیلی داره برای فردی که اجاره کرده. شما پینگ پائین رو به عنوان یکی از دلایل معرفی کردید خودتون که ممکن هست برای دهها دلیل باشه ولی فاکتور های دیگه ای مثل امنیت اطلاعات، قوانین داخلی، بازار مصرف، نوع سرویس، نوع سخت افزار و غیره هم موثر هست. به طور مثال در هتزنر به هیچ عنوان کار call termination که یکی از پر سود ترین فعالیت های میزبانی هست رو نمیشه انجام داد.

سعی کنید اول فعالیت و هدفتون رو توصیف کنید و بعد به دنبال شبکه و برق و در وهله آخر سخت افزار و قیمت باشید.
    SYNAPTI.CA - World's Localhost
    نماینده رسمی Cpanel، Plesk و دایرکت ادمین.
    دیتاسنتر با مدیریت و پشتیبانی ایرانی در کانادا

5. تعداد تشکر ها ازHostpolis به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    22
    تشکر شده در
    17 پست

Hostpolis عزیز

من این جا دارم عقیده یک مصرف کننده نوعی رو می پرسم درباره دوتا هاستینگی که (چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم) بخش بزرگی از مصرف کننده های ایرانی به طرف آنها می روند. بنابراین فکر نمی کنم اینکه خود من دنبال چه جور سروری هستم ربطی به قضیه داشته باشد. بحثی هم روی «رنکینگ های بین المللی» و سایر buzzword های بیزنس ندارم. فکر نمی کننم لازم باشه تاکید کنم که من هیچ تعصب یا علاقه خاصی به این دوتا دیتاسنتر ندارم.

البته کسانی هم هستند که به دلایل مختلف این دو گزینه را انتخاب نمی کنند. دوست دارم دلایل این دوستان رو بشنوم نه کلی گویی های هاستینگ هایی که این دو تا رو رقیب خودشان می دانند یا فقط می خواهند خودی نشان دهند. پس امیدوارم در این تاپیک شاهد جبهه گیری و رپرتاژآگهی و اسپم امضا نباشیم.

خوشحال می شوم اگر شما هم دلایل متقاعدکننده ای برای انتخاب نکردن این دو دارید (از منظر یک مصرف کننده ایرانی البته) به روشنی بیان کنید. مثلا اگر فاکتورهایی رو که این دو تا دیتاسنتر ضعف نسبی دارند لیست کنید خیلی بهتر به این تاپیک کمک کرده اید.
    ویرایش توسط rsm : September 5th, 2012 در ساعت 05:32

عضو انجمن DATAFARM.IR آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    425
    تشکر تشکر شده 
    981
    تشکر شده در
    649 پست

هتزنر:

در لوکیشن آلمان دنبال سرور بودیم...

1-دنبال جایی می‌گشتیم که هم پینگ پایینتر به ایران داشته باشد، و هم پینگ کمتری نسبت به 8.8.8.8
    2-دنبال جایی می‌گشتیم که کیفیت پورت بهتری رو داشته باشد.
    3-دنبال جایی می‌گشتیم که از سخت‌افزار مخصوص سرور(Server Grade) استفاده کند(هارد دیسک، پردازنده، برد و...).
    4-دنبال جایی می‌گشتیم که بهانه‌ای برای گیر دادن نداشته باشند.

البته در آخر یافتیم...
    -----------------------------------------------------------------
    او وی ایچ:

نیاز به یک سرور در لوکیشن فرانسه یا انگلیس داشتیم(داریم)، خوشبختانه هیچ‌وقت اول سرویس نمی‌گیریم تا بعدش کاربر تاوان تست ما رو بخواد بده، با تحقیقاتی که کردیم...

1-نیاز به سرویسی نداشتیم، که ساپورت مثل یک شرکت دولتی هرزمان که میلش کشید پاسخ تیکت بده...
    2-نیاز به سرویسی نداشتیم، که برای یک اسپم پدر صاحب بچه رو در بیاره!
    و...

البته در آخر انگلیس و فرانسه را به دن‌کیشوت(!) بخشیدیم، و راهی یک دیتاسنتر معتبر امریکایی خواهیم شد.

پاینده باشید...

8. تعداد تشکر ها ازDATAFARM.IR به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    4,763
    تشکر تشکر شده 
    1,678
    تشکر شده در
    961 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط rsm نمایش پست ها
    Hostpolis عزیز

من این جا دارم عقیده یک مصرف کننده نوعی رو می پرسم درباره دوتا هاستینگی که (چه دوست داشته باشیم و چه نداشته باشیم) بخش بزرگی از مصرف کننده های ایرانی به طرف آنها می روند. بنابراین فکر نمی کنم اینکه خود من دنبال چه جور سروری هستم ربطی به قضیه داشته باشد. بحثی هم روی «رنکینگ های بین المللی» و سایر buzzword های بیزنس ندارم. فکر نمی کننم لازم باشه تاکید کنم که من هیچ تعصب یا علاقه خاصی به این دوتا دیتاسنتر ندارم.

البته کسانی هم هستند که به دلایل مختلف این دو گزینه را انتخاب نمی کنند. دوست دارم دلایل این دوستان رو بشنوم نه کلی گویی های هاستینگ هایی که این دو تا رو رقیب خودشان می دانند یا فقط می خواهند خودی نشان دهند. پس امیدوارم در این تاپیک شاهد جبهه گیری و رپرتاژآگهی و اسپم امضا نباشیم.

خوشحال می شوم اگر شما هم دلایل متقاعدکننده ای برای انتخاب نکردن این دو دارید (از منظر یک مصرف کننده ایرانی البته) به روشنی بیان کنید. مثلا اگر فاکتورهایی رو که این دو تا دیتاسنتر ضعف نسبی دارند لیست کنید خیلی بهتر به این تاپیک کمک کرده اید.
    فکر میکنم (یکی از) بی نیاز ترین شرکت در این انجمن برای آگهی و رپرتاژ یا اسپم، شرکت ما باشه. عرضی که در پست بالا کردم بخشی تکنیکال و بخشی تجاری اما فاقد جنبه تبلیغاتی بود. خط آخر بیانگر این مورد هست. این پیشنهاد به مصرف کننده ایرانی بود و نه مستقیم به شما.

همونطور که خودتون عنوان کردید بخش بزرگی از مصرف کننده های ایرانی به دنبال سرور از این دو دیتاسنتر هستند. چرایی این مسئله فقط رقابت برای قیمت هست و دلیل دیگه ای نداره. این دو شرکت قیمت های فوق العاده ای دارند که همه شرکت های رقیب رو که سرویس های mid market میدند رو متحیر کرده.

به عنوان مصرف کننده ایرانی که 11 سال پیش به دنبال تهیه سرور اختصاصی بودم (طبیعتا وقتی که این دو شرکت فعالیت بین اللملی نداشتند) فاکتور سخت افزار و پشتیبانی و تحریم برای ما مهم بود. نه مجازی سازی مطرح بود و نه شبکه های پرو کسی. اکثر شرکت هایی که همزمان با ما شروع کردند یا قبل از ما مثل پارس دیتا، میزبان، آریانیک و ایران هاست، همگی از آمریکا و کانادا سرویس میگرفتند و میگیرند. طبیعتا the planet که بخشی از softlayer شده اولین گزینه ایرانی ها بود فقط به دلیل سخت افزار. فاکتور تحریم (بعد از اخراج ایرنا و چند شرکت هاستینگ ایرانی از جمله هاست ایران) همه از the planet فراری شدند و دنبال iweb (امثال ایران هاست) و ev1 و 1&1 (امثال پایا هاست) رفتند. شرکت هایی مثل میزبان هم که حضور فیزیکی در دیتاسنتر آمریکایی داشتند سعی کردند در آمریکا باقی بمونند.

طبق فرمایش شما، اگر صرفا به دنبال پینگ و پهنای باند برای استدلال باشیم به جایی نمیرسیم. برای لود صفحه وب 6 ثانیه استاندارد زمان لازم هست. با تکنولوژیهای فعلی، بیشتر این فاکتور تاثیر پذیرنده از طراحی و معماری نرم افزار و خود سرور هست تا شبکه و پینگ.

امیدوارم اینبار عرایض من رو مقرضانه نبینید. صرفا به دنبال این هستم که قبل از اینکه دنبال پاسخ های مبتنی بر استفاده یا عدم استفاده از این دو دیتاسنتر باشید، دیدتون رو اصلاح کنید. چند مورد رو در نظر داشته بگیرید:

1- شرکت های بزرگ میزبانی وب ایران (عمدتا) از هتزنر و OVH سرویس نمیگیرند.
    2- پینگ و قیمت پهنای باند فاکتورهای کیفی برای میزبانی وب (هاستینگ) نیستند. با توجه به لینک های جدیدی که کشیده میشه و بیشمار کنسرسیومی که برای کشیدن فایبر اپتیک سالانه تاسیس میشند سرعت در اینترنت بصورت همگن در میاد و خیلی بیشتر از این میشه که مصرف کننده بخواد لود صفحه رو حس کنه)
    3- بحث پر فروش بودن هتزنر و OVH فقط در این انجمن هست و حکایت کفش چینی در ایران رو داره. این رقابت قیمتی هست و بس. (متوسط اجاره بهای سرورهای شرکت های بزرگ میزبانی وب در ایران که بنده باهاشون کار می کنم و شناخت دارم حدود 400 دلار ماهانه هست)
    4- فاکتورهای انتخابی در طول زمان تغییر میکنند همونطور که بالا اشاره کردم. دیروز تحریم بود. امروز سرعت و پورت برای شبکه مجازی، فردا ممکن هست همه انتخاب کاربران ایرانی محدود به ایران باشه ممکن هم هست با برداشتن سوبسید تله کام در اتحادیه اروپا قیمت دیتاسنترهای اروپایی برای ایرانیان دیگه مقرون به صرفه نباشه.

مجددا عرض میکنم عرایض بنده رو مقرضانه نبینید. صرفا جهت اصلاح دید خوانندگان این تاپیک هست و چه بسا انتقال کمی از مسائل روز دنیا.
    ویرایش توسط Hostpolis : September 5th, 2012 در ساعت 08:14 دلیل: مورد 4 اضافه شد.

10. تعداد تشکر ها ازHostpolis به دلیل پست مفید

عضو انجمن mehrshad.ho آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,553
    تشکر تشکر شده 
    4,179
    تشکر شده در
    3,167 پست

هتزنر همه جوره مورد تاییده چه از لحاظ پورت، قیمت، پشتیبانی، آپ تایم
    اگه این ویژگی هارو نداشت توی این انجمن همه طرفش نمی رفتند پس بعضی صحبت های بالا اصلا مورد تایید نیست چون هترنز امتحان خودش رو پس داده
    مرکز میزبانی وب نیک سرور NikServer.COM | شماره تماس : 9109.9713-021
    هاست و نمایندگی هاست لینوکس | هاست و نمایندگی هاست دانلود | سرور مجازی ایران و اروپا

تشکر تشکر کرده 
    4,763
    تشکر تشکر شده 
    1,678
    تشکر شده در
    961 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshad.ho نمایش پست ها
    هتزنر همه جوره مورد تاییده چه از لحاظ پورت، قیمت، پشتیبانی، آپ تایم
    اگه این ویژگی هارو نداشت توی این انجمن همه طرفش نمی رفتند پس بعضی صحبت های بالا اصلا مورد تایید نیست چون هترنز امتحان خودش رو پس داده
    همکار محترم، صحبت هایی که مورد تائیدتون نیست رو لطفا می فرمائید تا حداقل اگر بر اساس استناد علمی یا فنی هست ما هم یاد بگیریم؟

13. تعداد تشکر ها ازHostpolis به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    57
    تشکر تشکر شده 
    364
    تشکر شده در
    260 پست

چناب هاست پلیس متاسفم که هر چقدر هم تلاش کنید ، چون همه از این دو دیتا سنتر سرور دارن ، جبهه میگیرن و اصلا حرف منطقی تو کلشون نمیره .
    دوستان به صورت علمی و فنی بحث کنید که چرا این دو دی سی بهتره یا چرا کیفیت خوبی نداره !

این یعنی چی از همه نظر ؟ همه نظر یعنی چی ؟ یا باز کنید قضیه رو ! یا پست ندید !

15. تعداد تشکر ها ازMihanTech به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    934
    تشکر تشکر شده 
    2,978
    تشکر شده در
    1,865 پست

OVH , Hetzner هر دو از اروپای غربی هستند اگر هم 100% بهترین دیتاسنتر بودند ( 1% هم اینطور نیست ) باز نیاز به خرید از آمریکای شمالی / آسیا بود ..
    سخت افزاری که دیتاسنتر هتزنر برای Root Servers استفاده می کنند کجا سخت افزاری هایی که Softlayer / XLHost ارائه می کنند کجا.
    همه چیز که قیمت و اجاره سرور نیست .. هزینه کولو در دیتاسنتر هتزنر اصلا به صرفه نیست !

17. تعداد تشکر ها از danitfk به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    22
    تشکر شده در
    17 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Hostpolis نمایش پست ها
    1- شرکت های بزرگ میزبانی وب ایران (عمدتا) از هتزنر و OVH سرویس نمیگیرند.
    2- پینگ و قیمت پهنای باند فاکتورهای کیفی برای میزبانی وب (هاستینگ) نیستند. با توجه به لینک های جدیدی که کشیده میشه و بیشمار کنسرسیومی که برای کشیدن فایبر اپتیک سالانه تاسیس میشند سرعت در اینترنت بصورت همگن در میاد و خیلی بیشتر از این میشه که مصرف کننده بخواد لود صفحه رو حس کنه)
    3- بحث پر فروش بودن هتزنر و OVH فقط در این انجمن هست و حکایت کفش چینی در ایران رو داره. این رقابت قیمتی هست و بس. (متوسط اجاره بهای سرورهای شرکت های بزرگ میزبانی وب در ایران که بنده باهاشون کار می کنم و شناخت دارم حدود 400 دلار ماهانه هست)
    4- فاکتورهای انتخابی در طول زمان تغییر میکنند همونطور که بالا اشاره کردم. دیروز تحریم بود. امروز سرعت و پورت برای شبکه مجازی، فردا ممکن هست همه انتخاب کاربران ایرانی محدود به ایران باشه ممکن هم هست با برداشتن سوبسید تله کام در اتحادیه اروپا قیمت دیتاسنترهای اروپایی برای ایرانیان دیگه مقرون به صرفه نباشه.

مجددا عرض میکنم عرایض بنده رو مقرضانه نبینید. صرفا جهت اصلاح دید خوانندگان این تاپیک هست و چه بسا انتقال کمی از مسائل روز دنیا.
    ممنون می شوم این موارد رو باز کنید چون اینها دقیقا محل سوال هستند:

1. چرا نمی گیرند؟
    2. خب فاکتورهای مهمی که این دو تا درش ضعف دارند چیست؟
    3. این فوروم یک اتوریته در زمینه هاستینگ ایرانی است درست مثل خیابان جمهوری که اتوریته در محصولات الکترونیکی است! اینکه این دو هاستینگ در اینجا مطرح هستند ایرادی بر این دو نیست. اینکه شرکت های بزرگ میزبانی وب در ایران چکار می کنند ربطی به این تاپیک ندارد. سوال من از اعضای این فروم است نه مشتریان پولدار شرکت های بزرگ ایرانی.
    4. من درباره امروز سوال می کنم نه درباره آینده نامعین.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)