صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24

موضوع: کم کردن حجم هارد از سرورمجازی

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    4 پست

پیش فرض پاسخ : کم کردن حجم هارد از سرورمجازی

از لحاظ منطقی درستش اینه که اول با نرم افزار پارتیشن بندی جحم پارتیشن رو کنم بکنید که مقادیر اضافه به صورت Unused space جدا بشه بعد تو VMware اقدام به کاهش فضای اختصاص یافته بکنین

هنوز خودم تست نکردم ... اما به احتمال زیاد عملی میشه

2. # ADS

عضو انجمن M.Abooali آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

این سوال مربوط به 3 سال پیش است، اما ممکن هست هنوز برخی دوستان به دنبال جواب همچین مشکلی باشند. من هم عضو جدید و باید تعداد پست ها را بالا ببرم گویا،

خوب من عادت ندارم پست بیخود بزنم گفتم چهار تا تاپیک خاک خورده و ریسلو نشده را بیارم بالا .

راه حل شماره 1 : > آماتورها

سرور جدید بزنید با هارد ظرفیت پایین و ترانسفر کنید همه چیز را آن سمت. سرور قدیم را پاک کنید. با کمترین ریسک مشکل حل خواهد شد. یک کم زمان گیر است فقط.

راه حل شماره 2: > متوسط

سرور را خاموش کنید. یک هارد جدید با ظرفیت مورد نظر برای سرور مورد نظرتان تعریف کنید.

یک دیسک بوت (سیستم عامل بدون نیاز به نصب) بزارید و سرور را روشن کنید و از روی دیسک بالا بیارید.

حالا کل محتویات هارد قدیم را به هارد جدید (ظرفیت کمتر) منتقل کنید. اصلا تفاوت نداره لینوکس / ویندوز یا ... شما فقط همه فایل ها را منتقل کنید.

سپس سرور را خاموش کرده و هارد قدیم را حذف کنید و تائید بزنید اما بعد از کار سرور را روشن نکنید.

مجدد سرور را ادیت کیند و نود هارد سرور را به 0:0 تغییر بدهید. سپس تائید و نهایتا سرور را روشن کنید.

به این ترتیب، ظرفیت هارد سرور شما به نسبت قبل کاهش یافته است و از نظر زمانی هم سریع تر از آن است که سرور جدید بزنید و انتقال بدهید.

راه حل شماره 3: > کاربلدها

شکافتن فایل دیسک سرور یا همان اصطلاحاً تبدیل کردنش. که اینجا دوستان از نشدنش حرف زده بودند، اما شدنی هست و بنده شخصا 1.5 ترابایت را به 100 مگ یا موارد دیگر را تجربه کردم. فکر کنم راه حل دوم گره گشا است و راه سوم را به این ارزانی شرح ندم بهتر باشد.
    [ فعالیت تجاری در اینجا ندارم | پاسخ سوالات فقط در تاپیک | اطلاعات بیشتر درباره من: https://abooali.ir ]

4. تعداد تشکر ها ازM.Abooali به دلیل پست مفید

عضو جدید www.denaserver.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    47
    تشکر تشکر شده 
    1,501
    تشکر شده در
    1,245 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Abooali نمایش پست ها
    این سوال مربوط به 3 سال پیش است، اما ممکن هست هنوز برخی دوستان به دنبال جواب همچین مشکلی باشند. من هم عضو جدید و باید تعداد پست ها را بالا ببرم گویا،

خوب من عادت ندارم پست بیخود بزنم گفتم چهار تا تاپیک خاک خورده و ریسلو نشده را بیارم بالا .

راه حل شماره 1 : > آماتورها

سرور جدید بزنید با هارد ظرفیت پایین و ترانسفر کنید همه چیز را آن سمت. سرور قدیم را پاک کنید. با کمترین ریسک مشکل حل خواهد شد. یک کم زمان گیر است فقط.

راه حل شماره 2: > متوسط

سرور را خاموش کنید. یک هارد جدید با ظرفیت مورد نظر برای سرور مورد نظرتان تعریف کنید.

یک دیسک بوت (سیستم عامل بدون نیاز به نصب) بزارید و سرور را روشن کنید و از روی دیسک بالا بیارید.

حالا کل محتویات هارد قدیم را به هارد جدید (ظرفیت کمتر) منتقل کنید. اصلا تفاوت نداره لینوکس / ویندوز یا ... شما فقط همه فایل ها را منتقل کنید.

سپس سرور را خاموش کرده و هارد قدیم را حذف کنید و تائید بزنید اما بعد از کار سرور را روشن نکنید.

مجدد سرور را ادیت کیند و نود هارد سرور را به 0:0 تغییر بدهید. سپس تائید و نهایتا سرور را روشن کنید.

به این ترتیب، ظرفیت هارد سرور شما به نسبت قبل کاهش یافته است و از نظر زمانی هم سریع تر از آن است که سرور جدید بزنید و انتقال بدهید.

راه حل شماره 3: > کاربلدها

شکافتن فایل دیسک سرور یا همان اصطلاحاً تبدیل کردنش. که اینجا دوستان از نشدنش حرف زده بودند، اما شدنی هست و بنده شخصا 1.5 ترابایت را به 100 مگ یا موارد دیگر را تجربه کردم. فکر کنم راه حل دوم گره گشا است و راه سوم را به این ارزانی شرح ندم بهتر باشد.
    سلام
    میشه در مورد راه سوم توضیح بدید ؟
    سپاس
    سرور های مجازی و اختصاصی گواهینامه اس اس ال
    سایت: www.denaserver.com
    Telegram: @hamidebrazi Tel: 0912 18 18 806

6. تعداد تشکر ها از www.denaserver.com به دلیل پست مفید

عضو انجمن M.Abooali آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    149
    تشکر تشکر شده 
    841
    تشکر شده در
    385 پست

www.denaserver.com

راه سوم نیازمند شرایط خاص هستش، بسته به ساختار فضای دیسک VPS و حالت Provision، ممکن شما کارتان نسبتا ساده یا بسیار دشوار باشد. از همون کانورتور هم استفاده می شود.

ذکات هم باشد، یک به پنج است و من اینجا 2 راه از 3 را که بلد بودم را شرح دادم. راه سوم هم خط دادم، اونها که علاقه مند باشند مطمئا با جستجو فرا خواهند گرفت.
    [ فعالیت تجاری در اینجا ندارم | پاسخ سوالات فقط در تاپیک | اطلاعات بیشتر درباره من: https://abooali.ir ]

8. تعداد تشکر ها ازM.Abooali به دلیل پست مفید

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)