صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 139

موضوع: راه اندازی دیتا سنتر عمومی و مدرن در ایران

عضو انجمن alireza.076 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

پیش فرض پاسخ : راه اندازی دیتا سنتر عمومی و مدرن در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط eskelet-sokhte نمایش پست ها
    بروبچ فک کنم این همه داریم نظر میدیم سر کاری باشه
    استارتر فک کنم نزدیک به 2 هفته ای میشه ک آن نشده.فک کنم فقط برای افزایش پستاش تاپیک زده.ولی خوب بحثو ادامه میدیم ما.شاید منم جوووووو گیر شدم یه دیتاسنتر خونگی زدم!
    خدا امسال به دادمون برسه
    پارسال میخوابیدند صبح پامیشدند مشیدند فروشنده هاست
    آلان میخوابند صبح پا میشن فکر کنم دیتاسنتر بزنند!!!!!

دوست عزیز، قبل از اینکه کاری رو شروع کنید برید ببینید چرا قبل از شما هیچ کسی انجام نداده؟!!
    اگر به این راحتی بود که جو گیر بشید بزنید تو کاره فروش سرور، که دیگه قبل از شما 1000 نفر این کار رو انجام داده بودند
    فقط دارید زمان خود را تلف میکنید، به جای اینکه بشینید الکی هی تاپیک کپک زده رو بالا بیارید و این اسپم ها رو بنویسید، برید 2 تا پست بخونید یکم سوادتون بره بالا، شاید جو گیر شدید رفتید توی فروش سرور، یکم سواد کاری رو داشته باشید، یه جا به دردتون بخوره نه این چیزا
    دیتاسنتر رو شما فرض بگیرید کارخونه هست (فرض گرفتیم، منظورم خود کارخونه نبوده)
    شما بروید 3 تا از قطعه های کارخونه رو بگیرید میتونید شروع به کار کنید و جنس تولید کنید؟
    آب برريال گاز، تجهیزات، کارمند ها و .... کلی هزینه میبره، دیتاسنتر هم همینطور
    شما حداقل نیاز به یه توربین بخار 1000 واتی نیاز دارید هنگام قطعی برق، برق دیتاسنتر رو ساپورت بده
    حداقل 50 تا ups نیاز دارید، که هر کدومش 1 ملیون تومن (البته نرخ قدیم بود آلان نمیدونم)هست
    ساختار شبکه خودش خیلی ... که دانش من نمیکشه
    چند تا حداقل باید مهندس سیسکو داشته باشید کلی حقوق میخوان
    cage rach switch, ...
    اینا فقط یه بخشی هست از کار
    حتی قرار گرفتن لامپ برای روشنایی اتقا باید یه حد استاندارد باشه شما خودتون فکرشو بکنید!
    باید کلی تجهیزات خنک کننده بزارید

فرض کنید مثلا وسط تابستون، توی اتاق خونتون دیتاسنتر راه انداختید! ظهر نمیتونید واردش بشید، از گرما میشه مثل کورهی پخت نون!
    زمستون نمیتونی بخوابی چون یه کولر 30 هزار بالا سرته داره کار میکنه
    به این ها هم فکر کن عزیز
    حتی باید از مخابراتت یه کابل بکشی بیاری خونت چون زیر ساخت شبکه ی شهری ایران قدیمی هست، نهایتا بتونی ازش 10 20 مگ بکشی
    یکم عاقلانه فکر کنید

2. تعداد تشکر ها از alireza.076 به دلیل پست مفید

3. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    442
    تشکر تشکر شده 
    582
    تشکر شده در
    387 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.076 نمایش پست ها
    خدا امسال به دادمون برسه
    پارسال میخوابیدند صبح پامیشدند مشیدند فروشنده هاست
    آلان میخوابند صبح پا میشن فکر کنم دیتاسنتر بزنند!!!!!

دوست عزیز، قبل از اینکه کاری رو شروع کنید برید ببینید چرا قبل از شما هیچ کسی انجام نداده؟!!
    اگر به این راحتی بود که جو گیر بشید بزنید تو کاره فروش سرور، که دیگه قبل از شما 1000 نفر این کار رو انجام داده بودند
    فقط دارید زمان خود را تلف میکنید، به جای اینکه بشینید الکی هی تاپیک کپک زده رو بالا بیارید و این اسپم ها رو بنویسید، برید 2 تا پست بخونید یکم سوادتون بره بالا، شاید جو گیر شدید رفتید توی فروش سرور، یکم سواد کاری رو داشته باشید، یه جا به دردتون بخوره نه این چیزا
    دیتاسنتر رو شما فرض بگیرید کارخونه هست (فرض گرفتیم، منظورم خود کارخونه نبوده)
    شما بروید 3 تا از قطعه های کارخونه رو بگیرید میتونید شروع به کار کنید و جنس تولید کنید؟
    آب برريال گاز، تجهیزات، کارمند ها و .... کلی هزینه میبره، دیتاسنتر هم همینطور
    شما حداقل نیاز به یه توربین بخار 1000 واتی نیاز دارید هنگام قطعی برق، برق دیتاسنتر رو ساپورت بده
    حداقل 50 تا ups نیاز دارید، که هر کدومش 1 ملیون تومن (البته نرخ قدیم بود آلان نمیدونم)هست
    ساختار شبکه خودش خیلی ... که دانش من نمیکشه
    چند تا حداقل باید مهندس سیسکو داشته باشید کلی حقوق میخوان
    cage rach switch, ...
    اینا فقط یه بخشی هست از کار
    حتی قرار گرفتن لامپ برای روشنایی اتقا باید یه حد استاندارد باشه شما خودتون فکرشو بکنید!
    باید کلی تجهیزات خنک کننده بزارید

فرض کنید مثلا وسط تابستون، توی اتاق خونتون دیتاسنتر راه انداختید! ظهر نمیتونید واردش بشید، از گرما میشه مثل کورهی پخت نون!
    زمستون نمیتونی بخوابی چون یه کولر 30 هزار بالا سرته داره کار میکنه
    به این ها هم فکر کن عزیز
    حتی باید از مخابراتت یه کابل بکشی بیاری خونت چون زیر ساخت شبکه ی شهری ایران قدیمی هست، نهایتا بتونی ازش 10 20 مگ بکشی
    یکم عاقلانه فکر کنید
    سلام دوست عزیز.ممنون از نظرتون.در مورد فروش سرور ک باید خدمتتون عرض شود ک بنده اطلاعات کافی دارم و 8 سال هم سابقه کار دارم ک به دلایلی سایتم رو گذاشتم ک نار و تا چند روز دیگه بالا میاد
    بابت دیتاسنتر هم عزیز باید خدمتتون عرض شود ک من نگفتم (راه اندازی دیتاسنتر عمومی و مدرن در ایران)گفتم(راه اندازی دیتاسنتر کوچیک و خونگی)
    ماشالله همگی توی این انجمن برا خودشون مهندسا و اطلاعات کافی دارن و میتونن کمک کنن.بزرگترین مشکل الان یکی مالی (ک میشه حلش کرد) و دیگری نت هست (ک کمی اذیت میکنه)دستگاه خنک کننده و تامین برق رو قبلا بنده سوال کردم نزدیک به 10 الی 20 ملیون تومن بیشتر نمیشه.اگه بشه نت رو درستش کرد میشه ، میشه یه نفر پیدا کرد ک سرمایه گذاری کنه روی این پروژه.امید وارم پاسخ درست و مناسبی بهتون داده باشم.بازهم تشکر میکنم از پاسختون.موفق باشید

5. تعداد تشکر ها از eskelet-sokhte به دلیل پست مفید

عضو دائم viasky آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    901
    تشکر تشکر شده 
    4,782
    تشکر شده در
    2,967 پست

البته این چیزی که شما ازش تعریف میکنید عملا دیتاسنتر نیست
    ولی میشه بله
    قابل پیاده سازی هست
    Www.Viasky.Net Web Hosting , VPS , Dedicated Server , Colocation , ccTLD Domains, Official Partner of cPanel
    Phone : +306949433380 , Registered Code: #51212 , European VAT Number: #165736249 , Telegram: @irvsk

7. تعداد تشکر ها ازviasky به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

سلام دوست عزیز.ممنون از نظرتون.در مورد فروش سرور ک باید خدمتتون عرض شود ک بنده اطلاعات کافی دارم و 8 سال هم سابقه کار دارم ک به دلایلی سایتم رو گذاشتم ک نار و تا چند روز دیگه بالا میاد
    بابت دیتاسنتر هم عزیز باید خدمتتون عرض شود ک من نگفتم (راه اندازی دیتاسنتر عمومی و مدرن در ایران)گفتم(راه اندازی دیتاسنتر کوچیک و خونگی)
    ماشالله همگی توی این انجمن برا خودشون مهندسا و اطلاعات کافی دارن و میتونن کمک کنن.بزرگترین مشکل الان یکی مالی (ک میشه حلش کرد) و دیگری نت هست (ک کمی اذیت میکنه)دستگاه خنک کننده و تامین برق رو قبلا بنده سوال کردم نزدیک به 10 الی 20 ملیون تومن بیشتر نمیشه.اگه بشه نت رو درستش کرد میشه ، میشه یه نفر پیدا کرد ک سرمایه گذاری کنه روی این پروژه.امید وارم پاسخ درست و مناسبی بهتون داده باشم.بازهم تشکر میکنم از پاسختون.موفق باشید

نمیدونم چرا این ایرانی جماعت تا یه چیزی رو خودشون تجربه نکنند و ضررشو نبینند گوش نمیدند
    بر میگرده سر موضوع دیتاشک، امودم هر چی گفتم آقا نرید پشیمون میشید نرید این، فلان مشکلات رو داره اما کسی گوش نداد
    یکی از صمیمی ترین دوستان بنده هر چی بهش گفتم گوش نکرد گفت نه خیلی خوبه خیای عالیه، آخرش هاردش سوخت فهمید که چه افتضاحی (وقتی که از یه هارد چند سال کار بکشی چه انتضاری میشه داشت)

سر موضوع شما باید بگیم که اگر واقعا 8 ساله در این کار میباشید برام جای تعجبه که همچین حرفی رو میزدند!!!
    من آلان 2 ساله که در این کار هستم و بیشتر فوت و فن این کار هارو میدونم، از خودم که این ها رو نسخاتم، یه تاپیکی هم هستش داخل همین انجمن یه سرچی بزنید پیدا میکنید، که در مورد چیز های مورد نیاز برای راه اندازی دیتاسنتر داده شده بد نیست یه مطالعه کنید، بعدشم، بنده ccna میخونم و با ساختار شبکه این چیز ها آشنایی دارم، نیازی نمیبینم که شما به بنده تیکه بندازید که هرکی از راه میرسه خودش رو مهندس بدونه!
    شما فقط دارید با ظاهر کار نگاه میکنید،
    شما با این نرخ دلار عزیز یه کولر جنرال 12 هزار از بانه بخوایید بخرید 1.600.000 تومن پولش میشه (همین 2 روز پیش یکی سفارش دادیم)
    شما فقط یه سرور بخواید بخرید، فقط یکی با رم 16 گیگ براتون 5 ملیون تومن آب میخوره
    حالا برای راه اندازیه دیتاسنتر برای اینکه بازه داشته باشید حداقل باید دیگه 20 تا که بخرید! که برایتون 100 ملیون فقط آب میخوره
    سویچ و کیج و فایروال از چیز های خیلی ضروری هستند که شما باید حتما خریداری کنید حالا چه خونگی چه مدرن چه ...

همچنین در مورد سرمایه گذار دل نبندید! بنده حتی با آقای مهدی زاده(نمیدونم آشنایی دارید باهاشون یا خیر، اما اکثر بازاری های تهران مخصوصا توی بازار نفت با ایشون آشنایی دارند، حتی توی همین گیلان، از 20 کیلموتری رشت کنار همهی کمربندی ها میدیدی لولهی آب و فاضلاب بوده که کل این ها رو ایشون با پول خودشون وارد کشور کردند، یک استان!!! رو) بگذریم، با ایشون حرف زدم، پرسیدم چرا دیتاسنتر راه اندازی نمیکنید؟ گفتش که من دنبال چیزی میرم که زود بازده داشته باشه، نه بعد از 3 4سال در حالی که 100 ملیون برای ایشون جز رقم حساب نمیشه
    شما هم مطمعا باشید که بقیه سرمایه گذار ها هم همین فکر طرز رو دارند
    باور اگر ندارید، بروید اول دینباله سرمایه گذار بعد کارتون رو شروع کنید و اینجا به این و اون تیکه بندازید
    موفق باشید

9. تعداد تشکر ها از alireza.076 به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    442
    تشکر تشکر شده 
    582
    تشکر شده در
    387 پست

سلام عزیز.بنده اصلا تیکه ننداختم و کاملا حرفمو جدی زدم و اصلا منظورم هم با شما نبود.درسته میدونم خیلی هزینه بره و خیلی زحمت میخواد ولی عزیز بنده چندی پیش 3 تا سرور خریدم و راه اندازی کردم باسرعت 2 مگ.خیلی سرعت سرورام پایین بود ولی برای استفاده شخصی میخواستم.کل هزینه ای ک میخادم ماهی15 ملیون تومن بود.(سرورا همشون رم 4 بودن و از رایانه دات کام خریداری شده بودند)15 ملیون 3 تا سرور رم 4 گیگ.فرض میگیریم 6 تا رم 4 گیگ میخوایم
    2*15=30ملیون
    رم 8 رو فرض میگیریم 3 تاش 30 ملیون
    2*30=60ملیون
    رم 16 فرض میگیریم 70 ملیون سه تاش
    2*70=140 ملیون
    رم32 فرض میگیریم 3 تاش 200 ملیون
    200*2=400
    خوب حالا به نظر شما این همه سرور با 700-800 ملیون تومن ک آقای استاتر گفتن نمیشه خرید؟بعدشم!اگه سرورای خوبی داشته باشی و پورت و پهنای باند خوبی بدی مطمئنا در عرض 2-3 ماه جا میوفتی و کارت میگیره.البته قبول دارم اون 700-800 ملیونی ک آقای استاتر گفتم خیلی کمه و باید خیلی بهش اضافه بشه ولی برای شروع حد اکثرش 1 ملیاردو 400-500 ملیونه.میدونم خیلی زیاده ولی خوب داریم در موردش بحث میکنیم نه کسی فعلا قراره این دیتاسنترو راه بندازه و نه....
    موفق باشید

11. تعداد تشکر ها از eskelet-sokhte به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    442
    تشکر تشکر شده 
    582
    تشکر شده در
    387 پست

انگاری من استارتر این تاپیکم
    من دارم این تاپیکو میچرخونم

13. تعداد تشکر ها از eskelet-sokhte به دلیل پست مفید

عضو دائم viasky آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    901
    تشکر تشکر شده 
    4,782
    تشکر شده در
    2,967 پست

آقا این بحث ها بیهودست
    چون کسی به تنهایی این کار و انجام نمیده
    معمولا فعالیت نیمه خصوصی میشه
    فکر نکنم کسی برای شروع بخواد به تنهایی ستارت بزنه
    چون کسی بدش نمیاد حمایت دولت هم داشته باشه
    مثل سرور رسانه - پارس آنلاین و........
    Www.Viasky.Net Web Hosting , VPS , Dedicated Server , Colocation , ccTLD Domains, Official Partner of cPanel
    Phone : +306949433380 , Registered Code: #51212 , European VAT Number: #165736249 , Telegram: @irvsk

15. تعداد تشکر ها از viasky به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    442
    تشکر تشکر شده 
    582
    تشکر شده در
    387 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط viasky نمایش پست ها
    آقا این بحث ها بیهودست
    فکر بدی هم نیستباید با دولت هم یه صحبتی کرد
    صدو یک درصد دولت کمک نمیکنه چووووووون هم در گیر انتخابات هست و هم سه تا دیتاسنتر قوی خودش داره

17. تعداد تشکر ها از eskelet-sokhte به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    442
    تشکر تشکر شده 
    582
    تشکر شده در
    387 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط viasky نمایش پست ها
    آقا این بحث ها بیهودست
    میشه آدرس سایت این سیما رسانه رو بدین؟

19. تعداد تشکر ها از eskelet-sokhte به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

سلام عزیز.بنده اصلا تیکه ننداختم و کاملا حرفمو جدی زدم و اصلا منظورم هم با شما نبود.درسته میدونم خیلی هزینه بره و خیلی زحمت میخواد ولی عزیز بنده چندی پیش 3 تا سرور خریدم و راه اندازی کردم باسرعت 2 مگ.خیلی سرعت سرورام پایین بود ولی برای استفاده شخصی میخواستم.کل هزینه ای ک میخادم ماهی15 ملیون تومن بود.(سرورا همشون رم 4 بودن و از رایانه دات کام خریداری شده بودند)15 ملیون 3 تا سرور رم 4 گیگ.فرض میگیریم 6 تا رم 4 گیگ میخوایم
    2*15=30ملیون
    رم 8 رو فرض میگیریم 3 تاش 30 ملیون
    2*30=60ملیون
    رم 16 فرض میگیریم 70 ملیون سه تاش
    2*70=140 ملیون
    رم32 فرض میگیریم 3 تاش 200 ملیون
    200*2=400
    خوب حالا به نظر شما این همه سرور با 700-800 ملیون تومن ک آقای استاتر گفتن نمیشه خرید؟بعدشم!اگه سرورای خوبی داشته باشی و پورت و پهنای باند خوبی بدی مطمئنا در عرض 2-3 ماه جا میوفتی و کارت میگیره.البته قبول دارم اون 700-800 ملیونی ک آقای استاتر گفتم خیلی کمه و باید خیلی بهش اضافه بشه ولی برای شروع حد اکثرش 1 ملیاردو 400-500 ملیونه.میدونم خیلی زیاده ولی خوب داریم در موردش بحث میکنیم نه کسی فعلا قراره این دیتاسنترو راه بندازه و نه....
    موفق باشید
    عزیز، مگه فقط پول سرور هست؟!!
    بقیه رو هم حاب کنید دیگه عزیز

آلان شما یه اینترنت 2 مگ نامحدود بیگیری ماهی برات 250 هزار تومن میفته، شما برای هر سرور حداخل پورت 100 مگ نیاز دارید، حالا بگیم بین 4 تا سرور بتونی شیر کنی
    پورت 100 مگ داخل ایران حداقلش برات 20 30ملیون یا بیشتر ماهی میوفته
    تازه باز هم میگم، باید بری از مخابرات به خونت کابل بکشی
    عزیز کیج، فایروال، سویچ، توربین، ups ، دستگاه خنک کننده، مخصوصا موارد امنیتی

یعنی شما 100 ملیون تومن قطاعات رو میخوای توی اتقاق خوابت قرار بدی؟ بهتره به یه پزشک مراجعه کنید ...

21. تعداد تشکر ها از alireza.076 به دلیل پست مفید

صفحه 9 از 14 نخستنخست ... 5678910111213 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)