نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: چی کار کنم که آلارم های سایت در مرورگر موبایل همیشه فعال باشه؟

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    29 پست

پیش فرض چی کار کنم که آلارم های سایت در مرورگر موبایل همیشه فعال باشه؟

سلام دوستان

من یک سیستم چت آنلاین در سایت طراحی کردم. که وقتی کاربر پیام میفرسته ادمین که در سایت لاگین هست صدای پیام جدید رو دریافت میکنه.

کد مشکلی نداره. این قسمت رو با دقت بخونید. وقتی ادمین وارد سایت از طریق مرورگر موبایل میشه.

باز هم اگه کاربر پیام بفرسته پیام ها رو دریافت میکنه و صدای الارم رو میشنوه

اما مشکل کجاست وقتی ادمین فعالیتی در سایت نداشته باشه و گوشی موبایل رو کنار بذاره در حین این که سایت باز هست.

اگر پیامی ارسال بشه الارمی نمیشنوه. یعنی صدای الارم از طریق مرورگر دریافت نمیکنه.

با وجود این که سایت در بک گراند گوشی باز هست و ادمین لاگین شده.

تنظیمات مرورگر هم روی دریافت نوتیفیکیشن از سایت هست. اما فایده نداره. خسته شدم دیگه نمیدونم چی کار کنم.

اضافه کنم ایجاد نوتیفیکیشن از طریق پی اچ پی فایده نداره. چون در سیستم اندروید و ای او اس کار نمیکنه
    ویرایش توسط elan : December 21st, 2019 در ساعت 16:35

2. تعداد تشکر ها از elan به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    29 پست

پیش فرض پاسخ : چی کار کنم که آلارم های سایت در مرورگر موبایل همیشه فعال باشه؟

یعنی هیچ کس نمیدونه چی کار باید کرد؟

عضو انجمن sam_pontiac آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    279
    تشکر شده در
    166 پست

شما باید از طریق firebase ، یک اپ پوش نوتیفیکیشن برای اندروید یا ios ایجاد کنید.
    این اپ به شما Credential مختص خودتون رو میده تا از طریق api فایربیس گوگل ، نوتیفیکیشن ارسال کنید.
    اون رو داخل کد ( توابعی که اعلان رو میفرسته ) قرار میدید و فراخوانی میکنید بر حسب نوع کدنویسی و سیستمی که ازش استفاده میکنید.
    در حالت معمول، صرفا در حالتی که سایت باز باشه و گوشی هم صفحه اش فعال، میتونید ببینید که طبیعی هست.
    اما وقتی شما میخواید که نوتیفی دریافت کنید، باید حتما به ساختار کدتون Push Notification رو اضافه کنید.
    فایربیس برای دسکتاپ و موبایل و ... این قابلیت رو بهتون میده.
    موفق باشید.

6. تعداد تشکر ها ازsam_pontiac به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    29 پست

سلام

ممنونم از راهنمایی شما ولی من اصلا هیچ گونه آشنایی با firebase ندارم واقعا ، نمیدونم خیلی پیچیده شد.

الان متوجه شدم زمانی که مرورگر غیر فعال در موبایل هست. باز هم پیام ها دریافت میشه اما دستور play() در جی کوئری عمل نمیکنه در حالت دسکتاپ درست عمل میکنه اما موبایل نه. نمیدونم والا

تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    279
    تشکر شده در
    166 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط elan نمایش پست ها
    سلام

ممنونم از راهنمایی شما ولی من اصلا هیچ گونه آشنایی با firebase ندارم واقعا ، نمیدونم خیلی پیچیده شد.

الان متوجه شدم زمانی که مرورگر غیر فعال در موبایل هست. باز هم پیام ها دریافت میشه اما دستور play() در جی کوئری عمل نمیکنه در حالت دسکتاپ درست عمل میکنه اما موبایل نه. نمیدونم والا

سلام
    خیلی خیلی هم پیچیده نیست.
    به راحتی قابل انجام هست.
    ببینید، تا زمانیکه بصورت لایو داخل وبسایت فعال نباشید ( در موبایل )، هیچ چیزی برای شما ارسال نمیشود.( نوتیفی و آلارم و ... غیره)، برای موبایل نیاز به نوتیفیکیشن دارید.
    بهرحال شما وقتی اسکریپت چت نوشتید، پس با مسائلی مثل Realtime Update و ... بررسی درخواستها و غیره آشنایی داشتید و نتیجه هم گرفتید که نوشتید.
    وقتی اپ رو داخل فایربیس ایجاد میکنید، به شما دسترسی به api داده میشه.شیوه استفاده هم برای زبانهای مختلف برنامه نویسی در داخل سایت خود firebase.google.com هست.
    کافیه، شما trigger های ارسال نوتیفیکیشن رو در توابعی که مربوط به "پیام جدید و اطلاع رسانی به شما" میشوند، اضافه کنید و محتوای این نوتیفی ها رو مشخص کنید.
    همین.
    تو نت جستجو کنید هزاران هزاااار مثال ازش هست برای زبانهای مختلف.
    موفق باشید.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    29 پست

ممنونم از راهنمایی شما لطف کردید.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_pontiac نمایش پست ها
    سلام
    خیلی خیلی هم پیچیده نیست.
    به راحتی قابل انجام هست.
    ببینید، تا زمانیکه بصورت لایو داخل وبسایت فعال نباشید ( در موبایل )، هیچ چیزی برای شما ارسال نمیشود.( نوتیفی و آلارم و ... غیره)، برای موبایل نیاز به نوتیفیکیشن دارید.
    بهرحال شما وقتی اسکریپت چت نوشتید، پس با مسائلی مثل Realtime Update و ... بررسی درخواستها و غیره آشنایی داشتید و نتیجه هم گرفتید که نوشتید.
    وقتی اپ رو داخل فایربیس ایجاد میکنید، به شما دسترسی به api داده میشه.شیوه استفاده هم برای زبانهای مختلف برنامه نویسی در داخل سایت خود firebase.google.com هست.
    کافیه، شما trigger های ارسال نوتیفیکیشن رو در توابعی که مربوط به "پیام جدید و اطلاع رسانی به شما" میشوند، اضافه کنید و محتوای این نوتیفی ها رو مشخص کنید.
    همین.
    تو نت جستجو کنید هزاران هزاااار مثال ازش هست برای زبانهای مختلف.
    موفق باشید.

گویا فایر بیس به دلیل تحریم مثل خیلی از سایت های دیگه غیر فعال هست و فقط در صورتی کار میکنه که کاربر به سرورهای خارجی وصل باشه.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    29 پست

من هر چه قدر توی سایت های انگلیسی زبان سرچ کردم که کد مربوط به ایجاد نوتیفیکیشن از طریق سایت در موبایل رو پیدا کنم با فایربیس پیدا نشد.

خیلی سایت ها هست که نحوه ایجاد نوتیفیکشن رو با فایربیس توضیح دادند اما در اپلیکیشن. نه برای وب سایت

تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    279
    تشکر شده در
    166 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط elan نمایش پست ها
    من هر چه قدر توی سایت های انگلیسی زبان سرچ کردم که کد مربوط به ایجاد نوتیفیکیشن از طریق سایت در موبایل رو پیدا کنم با فایربیس پیدا نشد.

خیلی سایت ها هست که نحوه ایجاد نوتیفیکشن رو با فایربیس توضیح دادند اما در اپلیکیشن. نه برای وب سایت
    ببینید، آماده و کامل چیزی که دقیقا همونی باشه که به کارتون میاد، پیدا نمیکنید و قطعا از روی نمونه ها بر مبنای کدی که نوشتید میتونید سفارشی سازیشون کنید.
    چند تا لینک من برای نمونه در اختیارتون میگذارم :

https://gist.github.com/prime31/5675017
    https://www.ma-no.org/en/programming...service-in-php
    https://stackoverflow.com/questions/...ation-with-php
    و :
    https://firebase-php.readthedocs.io/...messaging.html

12. تعداد تشکر ها از sam_pontiac به دلیل پست مفید

عضو انجمن starting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    612
    تشکر تشکر شده 
    371
    تشکر شده در
    245 پست

اگر هدفت ان فقط به مدیر خبر بده خوب سخت نیست برو با سرویس پوشه وکلی سایت دیگه که وبسرویس دارند استفاده کن
    دیوایس آدی مدیر رو ذخیره کن و وقتی پیامی میاد ببین آنلاین نباشه یک وب پوش براش بفرست
    -----

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    30
    تشکر شده در
    29 پست

سلام ممنونم از راهنمایی ات ولی نمیشه نمیشه همین اولی رو توی سایت گذاشتم ارور میده نمیدونم چرا نمیفهمم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط starting نمایش پست ها
    اگر هدفت ان فقط به مدیر خبر بده خوب سخت نیست برو با سرویس پوشه وکلی سایت دیگه که وبسرویس دارند استفاده کن
    دیوایس آدی مدیر رو ذخیره کن و وقتی پیامی میاد ببین آنلاین نباشه یک وب پوش براش بفرست
    بله فقط میخوام برای ادمین نوتیفیکیشن بره

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط sam_pontiac نمایش پست ها
    ببینید، آماده و کامل چیزی که دقیقا همونی باشه که به کارتون میاد، پیدا نمیکنید و قطعا از روی نمونه ها بر مبنای کدی که نوشتید میتونید سفارشی سازیشون کنید.
    چند تا لینک من برای نمونه در اختیارتون میگذارم :

https://www.ma-no.org/en/programming...service-in-php
    https://stackoverflow.com/questions/...ation-with-php
    و :
    https://firebase-php.readthedocs.io/...messaging.html

خیلی ممنونم از ارهنمایی شما این لینک رو اجرا کردم ارور میده این ارور رو

Error=DeprecatedEndpoint

بعدم من اخر نفهمید api key google کدوم میشه ؟ گوگل اومده صد تا مدل api تعریف کرده

والا نمیفهمم باید کدوم رو استفاده کنم. سر در نمی یارم.

THE_DEVICE_REGISTRATION_ID
    این رو باید چه طور بگیرم؟
    ویرایش توسط elan : December 24th, 2019 در ساعت 00:04

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)