صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: داشتن دو سرویس اینترنت بر روی یک مودم و یک خط تلفن

عضو دائم company_hosting آواتار ها
    myredstation.ir/ myhetzner.ir / myovh.ir/ myleaseweb.ir
    تشکر تشکر کرده 
    41
    تشکر تشکر شده 
    222
    تشکر شده در
    184 پست

پیش فرض پاسخ : داشتن دو سرویس اینترنت بر روی یک مودم و یک خط تلفن

نقل قول نوشته اصلی توسط Sajad نمایش پست ها
    شما از یک سرویس‌دهنده میتونید با هماهنگی چند سرویس مختلف بگیرید و با یک مودم بتونید کانکت بشید. در بعضی موارد هم ممکن هست با توجه به مسائل auth (اعتبار سنجی) که روی خط میگذارند به هیچ وجه این امکان نباشه..
    سلام

جسارت به شما نباشه

هر شرکتی این کارو کنه احمق تشریف داره ....

مثلا اساتک بگه اقا 5 تا یوزر پسورد 2 مگ بگیر بشه 10 مگ ؟
    شرکت(داده گستر سینا شیراز ) به شماره ثبت: 38085 "پشتیبانی سایت"
    برای مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید:حسینی 09372186266 / 22912645-021

2. تعداد تشکر ها از company_hosting به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط company_hosting نمایش پست ها
    سلام

جسارت به شما نباشه

هر شرکتی این کارو کنه احمق تشریف داره ....

مثلا اساتک بگه اقا 5 تا یوزر پسورد 2 مگ بگیر بشه 10 مگ ؟

جایی از صحبتهام نگفتم که شرکتی چنین خدماتی قرار هست بده یا میده ! اصلا منطقی هم نیست که ارائه بدن و به ایشون هم گفتم حتی اگر isp هم بپذیره کاربر ضرر میکنه.
    بطور مثال آسیاتک سرویس ۲ مگ میفروشه به شما و rate خط را ۱۰ مگ میبنده و شما میتونید به ازای اون یوزر و پسورد ۱۰ مگ مصرف کنید. حالا اگر یک یوزر و پسورد دیگه هم داشته باشید و هم زمان هر دو بخواهند استفاده کنند چون rate خط ۱۰ هست به طور همزمان هر کدام ۵ مگ میتونن مصرف کنن. در حالی که اگر دو خط و پورت جدا باشه هر کدام ۱۰ مگ میتونن استفاده کنند یعنی مجموعا ۲۰ مگ.

5. تعداد تشکر ها از Sajad به دلیل پست مفید

عضو انجمن psfa آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,556
    تشکر تشکر شده 
    1,717
    تشکر شده در
    1,066 پست

ممنون از همه دوستان فرمایشات همه رو کامل مطالعه کردم اما دئستان کاملا منظور بنده رو متوجه نشدن. بنده نمیخوام از یک سرویس دهنده سرویس بگیرم و اون رو تقسیم کنم یا از دو سرویس دهنده سرویس بگیرم میخوام از یک سرویس دهنده دو سرویس متفاوت یکی با سرعت 4 مگ و یکی 256 نامحدود بگیرم . در واقع الان یک 4 مگ دارم و میخوام از همین شرکت یک 256 نامحدود هم بگیرم که روی کامپیوتر دیگه دانلود بزارم
    طبق راهنمایی های انجام شده تصمیم گرفتم با خود isp صحبت کنم ببینم نتیچه چی میشه

عضو انجمن elementary آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    110
    تشکر تشکر شده 
    681
    تشکر شده در
    490 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط psfa نمایش پست ها
    ممنون از همه دوستان فرمایشات همه رو کامل مطالعه کردم اما دئستان کاملا منظور بنده رو متوجه نشدن. بنده نمیخوام از یک سرویس دهنده سرویس بگیرم و اون رو تقسیم کنم یا از دو سرویس دهنده سرویس بگیرم میخوام از یک سرویس دهنده دو سرویس متفاوت یکی با سرعت 4 مگ و یکی 256 نامحدود بگیرم . در واقع الان یک 4 مگ دارم و میخوام از همین شرکت یک 256 نامحدود هم بگیرم که روی کامپیوتر دیگه دانلود بزارم
    طبق راهنمایی های انجام شده تصمیم گرفتم با خود isp صحبت کنم ببینم نتیچه چی میشه
    معمولا افرادی که درپشتیبانی isp هستند سواد چندانی در این مورد ندارند مگر اینکه با مسئول dslam صحبت کنید

برای شما دو راهکار وجود داره

اول : باید برای شما قابلیت مولتی کانکشن رو فعال کنند و بتونید چندین کانکشن pppoe با یوزر های مختلف بزنید که در این حالت شما باید مودم رو روی بریج قرارداده و از سیستم خودتون کانکشن بزنید و روی هرسیستم از سرویس و سرعت مورد نظر استفاده کنید
    قراردادن مودم روی حالت بریج به این معنی هست که در این لایه از شبکه شما بدون اعتبار سنجی با شبکه ارتباط برقرارمیکنید ولی به شما ایپی تعلق نمیگیره
    دراین لایه از شبکه سرور برای شما یک ریت مشخص میکنه که باتوجه به 4 مگ و 256 باید برای شما حدودا 4.5 مگ پهنای باند درنظر بگیرن روی خط
    بعد شما میتونید از هرسیستم کانکشن pppoe بزنید و روی هرسیستم ایپی مشخصی از ای اس پی بگیرید
    دوم : ممکن هست isp شما برای اینترنت حجمی از یک dslam و برای اینترنت نامحدود از یک dslam دیگه استفاده کرده باشه که روش اول برای شما جواب نمیده ( این روش مناسب کسانی هم هست که میخوان از چند شرکت adsl بگیرن)
    باید سیم تلفن شما در هر دو سرور رانژه بشه ولی باید برای یک خط یک باند و فرکانس دیگه ای مشخص کنند ( در سرور dslam برای هرورودی خط تلفن میشه چندین باند و فرکانس تعریف کرد )

روش های دیگه هم هست ولی ...

درخارج کشور دیدم چندین isp تلفن های یک منطقه رو باهم رانژه کرده بودن و خطی که ما داشتیم توسط 18 ای اس پی پشتیبانی میشد و هر ای اس پی برای خودش یک فرکانس و باند ... vpi vci

8. تعداد تشکر ها ازelementary به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط elementary نمایش پست ها
    معمولا افرادی که درپشتیبانی isp هستند سواد چندانی در این مورد ندارند مگر اینکه با مسئول dslam صحبت کنید

برای شما دو راهکار وجود داره

اول : باید برای شما قابلیت مولتی کانکشن رو فعال کنند و بتونید چندین کانکشن pppoe با یوزر های مختلف بزنید که در این حالت شما باید مودم رو روی بریج قرارداده و از سیستم خودتون کانکشن بزنید و روی هرسیستم از سرویس و سرعت مورد نظر استفاده کنید
    قراردادن مودم روی حالت بریج به این معنی هست که در این لایه از شبکه شما بدون اعتبار سنجی با شبکه ارتباط برقرارمیکنید ولی به شما ایپی تعلق نمیگیره
    دراین لایه از شبکه سرور برای شما یک ریت مشخص میکنه که باتوجه به 4 مگ و 256 باید برای شما حدودا 4.5 مگ پهنای باند درنظر بگیرن روی خط
    بعد شما میتونید از هرسیستم کانکشن pppoe بزنید و روی هرسیستم ایپی مشخصی از ای اس پی بگیرید
    دوم : ممکن هست isp شما برای اینترنت حجمی از یک dslam و برای اینترنت نامحدود از یک dslam دیگه استفاده کرده باشه که روش اول برای شما جواب نمیده ( این روش مناسب کسانی هم هست که میخوان از چند شرکت adsl بگیرن)
    باید سیم تلفن شما در هر دو سرور رانژه بشه ولی باید برای یک خط یک باند و فرکانس دیگه ای مشخص کنند ( در سرور dslam برای هرورودی خط تلفن میشه چندین باند و فرکانس تعریف کرد )

روش های دیگه هم هست ولی ...

درخارج کشور دیدم چندین isp تلفن های یک منطقه رو باهم رانژه کرده بودن و خطی که ما داشتیم توسط 18 ای اس پی پشتیبانی میشد و هر ای اس پی برای خودش یک فرکانس و باند ... vpi vci

احیانا صحبت‌های شما مبنی بر تجربه شما خارج از ایران است ؟
    داخل ایران طبق تجربه‌ای که من دارم هیچکدام از ISPها به این شکل سرویس‌دهی نمیکنند. کلمات چند dslam و باند و فرکانس هم احتمالا منظور شما vlan هست که در ایران به شکلی که شما میفرمایید استفاده نمیشه. رانژه شدن خط روی چند شرکت هم کاملا بی معنی هست و از لحاظ فنی امکان پذیر نیست. (اگر خطی که رانژه شده از چند سرویس‌دهنده میتونه خدمات بده به شما معمولا مرتبط به vlan هست که در ایران اینطور سرویسی وجود نداره)
    با توجه به توضیحات شما اینطور که من متوجه شدم صحبت‌های شما کاملا مربوط به یک کشور دیگه هست که روال سرویس‌دهیشون به کل با ایران فرق داره.
    تعداد dslamهایی که در ایران من بهشون دسترسی دارم چهاررقمی هست و بر این اساس توضیح دادم.

10. تعداد تشکر ها از Sajad به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)