نقل قول نوشته اصلی توسط SixthElement نمایش پست ها
سلام.

ما پیمانکار صرافی المپیک هستیم. آنها یک تیم ۸ نفره برای ارزش گذاری نرخ ارزهای مختلف دارند و در لحظه نرخ برابری ارزها و خبرها چندین چیز دیگه رو مانیتور می کنند. سرویس وب سرویس ارز هم دارند که البته رایگان نیست. اگر کمکی از دست من بر میاد یا اطلاعات دیگه لازم دارید در خدمتم.

Sent from my SM-N910H using Tapatalk
سلام دوست من،

سپاسگزارم از پاسختون.

در مورد بقیۀ مواردی که گفتم (نرخ خودرو و ...) هم اطلاعاتی دارید؟

اگه من بخوام اطلاعات پروازهای کشور رو داشته باشم (یعنی از API یا وب سرویسش داخل Application های تحت وبم استفاده کنم)، منبعی برای این کار وجود داره؟ یا باید مستقیماً با خود شرکت های هواپیمایی در ارتباط باشم؟

فرض کنید بخوام اطلاعات مربوط به حمل و نقل اتوبوس ها رو داشته باشم؛ مثل این سایت: http://payaneha.com/ ؛ وب سرویس یا API مشخصی برای این کار هست؟

بحث اینه که سؤالات من خیلی زیاده؛ و واقعاً برای من سؤاله و من رو متعجب کرده که چرا منابع مشخصی برای اینطور موارد نداریم؟ نمونۀ غیر ایرانی هر چیزی رو که بخوایم براش API داریم! حتی انقدر تعداد وب سرویس و API های سایت های غیر ایرانی زیاد هست، که برای این کار چندین موتور جستجوی API هم وجود داره.

ریز و درشت API سامانه پیامکی به صورت فوق العاده رایگان هست (بعضیاشون امتیاز میدن که از APIهاشون استفاده بشه)؛ اون موقع برای چنین مواردی به ندرت میشه چیزی پیدا کرد، یا اصلاً نمیشه پیدا کرد.

شاید هم باشه و من بی اطلاعم؛ یعنی من به خودم گفتم امکان نداره که چنین چیزایی وجود نداشته باشه؛ حتماً هست و من ازشون بی خبرم. دلیل ایجاد تاپیکم در اینجا همین بوده.

به هر حال ممنون میشم هر کسی هر میزان کمی اطلاعات هم که داره، اینجا در اختیارمون بذاره و ما رو از این سر در گمی خارج کنه