نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: انتقال کاربران، کانفیگ سرور و ... (لطفا راهنمایی کنید)

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

Question انتقال کاربران، کانفیگ سرور و ... (لطفا راهنمایی کنید)

سلام
    دوستان امیدوارم سوالمو جای خوبی مطرح کرده باشم.
    من مدتیه شروع به مطالعه و یادگیری سرور و هاستینگ کردم و تقریبا (در حد مبتدی) با کانفیگ سرور اختصاصی یا مجازی و مسائل مربوطه آشنایی دارم.
    فقط چند تا سوال دارم که هر چقدر توی انجمن و جاهای دیگ گشتم نتونستم پاسخی براشون پیدا کنم، ممنون میشم استادای عزیز و دوستان با تجربه یه کمکی به من بکنن.

- فرض کنید ما یه سرور مجازی یا نمایندگی خریدیم و روش 100 تا کاربر داریم :77/ه سایت هاشون آنلاین هستت و میخوایم این تعداد کاربر رو به سرور اختصاصی خودمون که تازه خریدیم انتقال بدیم بدون اینکه در سایت ها اختلالی ایجاد بشه، توی انجمن جستجو که کردم همه ی دوستان نوشته بودن از کاربرا بک آپ بگیر و انتقال بده اونور، خب الان چند تا مورد هست.
    1- دامنه ی کاربرا که روی ns های سرور مجازی ست شدند چطوری قراره انتقال پیدا کنند؟! چون نمیخوایم سایت ها قطع بشن
    2- فرض کنید حجم بک آپ سایت ها بالای 100 گیگ بشه، چطوری قراره این حجم رو انتقال بدیم؟

- آیا هنگام نصب cpanel ، php و apache هم به صورت اتوماتیک نصب میشن؟ و اگر بخوایم به جای apache ، lightspeed نصب کنیم چاره چیه؟!

- ping کدوم شرکت ارائه دهنده ی سرور اختصاصی برای ایران پایین تره؟!

- آیا سرویس ارسال ایمیل php (تابع mail() با نصب کنترل پنل یا php رو سرور بدون مشکل اجرا میشه؟ کلا بعد از نصب php اسکریپت های آماده یا اسکریپ های اختصاصی روش اجرا میشن؟ (بدون تنظیمات)

خیلی ممنون از دوستان گلم

2. # ADS

عضو دائم Mr.Te0 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    259
    تشکر تشکر شده 
    2,950
    تشکر شده در
    1,526 پست

پیش فرض پاسخ : انتقال کاربران، کانفیگ سرور و ... (لطفا راهنمایی کنید)

بستگی به کنترل پنل مورد استفاده شما دارد.
    1- در صورت استفاده از سی پنل در سرور میدا و مقصد ، با توجه به قابلیت Transfer میتونید تمامی اکانت هارا بدون مشکل با این قابلیت به سرور دیگر منتقل کنید.
    در مورد کنترل پنل های دیگر هم روش های متداولی برای انتقال وجود دارد.

- شما باید ای پی سرور جدید را در پنل دامنه و Child Name Server که برای DNS مورد استفاده قرار دادید ، ست کنید.
    (به زبان ساده ای پی جدید را در NS مخصوصی که مورد استفاده قرار دادید ، در پنل دامنه تنظیم کنید )
    بعد از معمولا چند ساعت که DNS ها به طور صحیح روی ای پی سرور جدید تنظیم شد، به راحتی سایت ها در سرور جدید قابل دسترس است.
    اگر هم نمیخواهید سایت ها هیچ قطعی داشته باشند باید سرور اول را تا زمان تنظیم کامل ای پی جدید ، فعال نگه دارید.

در مورد نصب و کانفیگ PHP , و مواردی که عرض کردید ، به طور معمول با چند دستور ساده موارد قابل نصب است اما بازدهی برای شما نخواهد داشت.
    باید از یک فرد متخصص در این زمینه بهره ببرید ، زیر فقط نصب موارد بالا مورد توجه نیست ، بلکه کانفیک و بهینه سازی و ایمن سازی درست است که بازده مناسب خواهد داشت.

- معمولا پینگ بستگی به سرویس دهنده اینترنتی کاربر دارد ( ISP ) ولی معمولا کشور های اروپایی به ایران پینگ مناسبی دارند.
    برای موارد هاستینگ کشور هایی چون المان و هلند و انگلستان مناسب میباشند.

- برای ارسال ایمیل با استفاده از این تابع نیز ، همانطور که عرض شد باید کانفیگ صحیح روی سرور صورت گیرد سپس با توجه به اسکریپت های مربوطه که با این تابع سازگاری دارند مانند WHMCS ، میتوانید به ارسال ایمیل بپردازید.
    ویرایش توسط Mr.Te0 : December 27th, 2014 در ساعت 03:11
    info.mehranfar@gmail.com

4. تعداد تشکر ها از Mr.Te0 به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

ممنون از پاسختون

ولی انتقال کاربرا رو متوجه نشدم، چون من که به ns های کاربران دسترسی ندارم چطوری اونارو باید تغییر بدم؟! یا منظورتون اینه ns یکسان هم برای سرور مجازی و هم سرور اختصاصی انتخاب کنم؟ (که فقط ip ها تغییر کنه). در کل برای شروع سرور مجازی رو پیشنهاد میکنید یا اختصاصی؟ البته از نظر مالی مشکلی ندارم

توی چند تا پست انجمن خودم که نوشه php و apche و... با کنترل پنل نصب میشن، آیا این حرف صحت داره؟ اگه صحت داره برای تغییر apache به lightspeed راهنمایی میکنید؟ باید apache رو حذف کنم lightspeed رو نصب کنم؟ برای اسکریپت ها مشکلی بوجود نمیاد؟! (چون سرعت برام خیلی مهمه و میخوام هاستی که ارائه میدم از هر نظر کامل باشه)

درباره ورژن php بیشتر هاستینگ ها ورژن php شون 5.3 هست، ولی من خوندم که php و سایر امکانات سرور قابلیت بروزرسانی دارند، این حرف هم درسته؟ مثلا بخوایم php ، 5.6 رو نصب کنیم محدودیت نداریم؟ البته دستو SSH رو گذاشته بودن، فقط خواستم مطمئن بشم

یه سوال دیگ: اگه من نخوام از
    WHMCS استفاده کنم و اسکریپت اختصاصی خودم رو با api هایی که cpanel در اختیارمون میزاره راه بندازم (چون قراره سایت رو در آینده گسترش بدم) مشکل امنیتی پیش نمیاد برای سرور؟ (از بابت امنیت اسکریپتی که مینویسم مطمئن هستم)
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    ویرایش توسط zeos : December 27th, 2014 در ساعت 03:10

عضو دائم Mr.Te0 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    259
    تشکر تشکر شده 
    2,950
    تشکر شده در
    1,526 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط zeos نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    ....
    ببینید شما هنگامی که تعدای کاربر دارید از یک نیم سرور اخصتاصی در حال استفاده هستید که کاربران نیز دامنه های مربوطه را روی همین NS برای شناسایی تنظیم کرده اند.
    حال شما کافیست ای پی جدید سرور را در نیم سرور موجود جایگزین کنید.
    در مورد انتخاب سرور مجازی یا اختصاصی ، اگر از نظر مالی مشکلی ندارید و همینطور توانایی مدیریت سرور را دارا هستید ، بهترین گزینه برای شما برای استارت کار حرفه ای ، سرور اختصاصی میباشد.

به صورت پیشفرض بله سرویس هایی مانند php هنگام نصب کنترل پنل Install میشوند.
    شما میتونید به صورت Manual ورژن و کانفیگ های مربوطه را تغییر و تنظیم کنید.

انتخاب وب سرور همیشه مورد بحث بوده است.
    علاوه بر وب سرور مناسب و کانفیگ صحیح ان ، موارد دیگر مانند بهینه سازی ، ایمن سازی ، تنظیمات sql و ... همه باید در سطح مطلوبی باشند تا سرعت و کیفیت شما تضمین شده باشد.
    بنده اعتقادم بر این است که نوع کانفیگ بیشترین تاثیر رو بر روی بازدهی و سرعت داره به طوریکه اگر اپاچی به صورت کامل و درست کانفیگ شود به تنهایی کیفیت و بازده بسیار بالایی خواهد داشت.
    در مورد وب سرور جانبی نیز در صورت نیاز لایت اسپید Performance بسیار خوبی در اختیاز شما قرار خواهد داد.
    ( بازهم تاکید میکنم ، نوع کانفیگ بسیار مهم است )

انتخاب ورژن php هم بستگی به زبان برنامه نویسی و سازگاری سایت های مورد استفاده روی سرور شما دارد.
    بسیار از CMS ها و اسکریپت ها ممکن است با ورژن 5.3 سازگاری بهتری داشته باشند ، ولی شما محدودیتی در انتخاب نسخه php ندارید.
    شما میتونید با تنظیمات لازم برای کاربرانتون به گونه ای سرویس ارائه بدهید که خود توانایی انتخب ورژن php را داشته باشند و از چند نوع ورژن در یک سرور استفاده کنید.
    ( در این مورد در انجمن بحث شده است و میتونید جستجو کنید )

اگر مطمئن هستید ، فکر نمیکنم با رعایت موارد امنیتی ، مشکلی پیش بیاد.
    ویرایش توسط Mr.Te0 : December 27th, 2014 در ساعت 13:42
    info.mehranfar@gmail.com

7. تعداد تشکر ها از Mr.Te0 به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

ممنون برادر متوجه شدم، اجرت با خدا

9. تعداد تشکر ها از zeos به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)