نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: چطور شبکه کنم؟

عضو انجمن n4ser آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    33
    تشکر تشکر شده 
    512
    تشکر شده در
    395 پست

پیش فرض چطور شبکه کنم؟

من 2تا سیستم دارم میخوام اینارو شبکه کنم با کابل lan حالا میخوام طوری شبکه بشه که فایل رد و بدل کنم اما چطوری؟ درایو ها چطور shareبشن چطور ایپی بدم به کارت شبکه وچیکار کنم؟

2. تعداد تشکر ها ازn4ser به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن isoroush آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    95
    تشکر تشکر شده 
    348
    تشکر شده در
    198 پست

پیش فرض پاسخ : چطور شبکه کنم؟

حاجی جون اگر ویندوزت سونه وقتی با کابل دو تا کامپیوتر رو وصل کردی برو از توی کنترل پنل ، قسمت network & sharing اونجا یه local area conection ایجاد شده روش کلیک که کردی ، روی properties بزن ، بعدش از کادر سفید رنگ وسط روی internet protocol اونجا که باز شد آی پی اولی رو مثلا 192.168.0.1 بزن ، بعد وقتی بیای خط بعدی اتوماتیک میشه 255.255.0.0 اگه اشتبا نکنم
    بقیه کادر ها رو کار نداشته باش اونا بدرد جایی دیگه میخورن. روی کامپیوتر دوم هم همین کار رو انجام بده با این تفاوت که آی پی رو 192.168.0.2 بزنی. با اینکار یه شبکه درست می کنی که دو تا آی پی استاتیک داره ( البته روایت کردند دوستان با آی پی داینامیک هم میشه که من تست نکردم حقیقتش!)
    خلاصه ، پس از این شما در کامپیوتری که میخواید اطلاعاتش رو share کنید ، با راست کلیک بر روی یکی از درایو هاتون به تب sharing تشریف که بردید اونجا روی advance sharing میزنین ، در پنجره جدید تیک share this folder رو که زدید گزینه ها آزاد میشن بعدش اون قسمت پایین روی premision بزن ، و full control و change و read رو تیک allow شون رو بزن ، ok و ok و ok ...
    سپس توی کامپیوتر دوم وقتی مای کامیپوتر رو باز کردی از سمت چپ روی netowrk که بزنی اسم کامپیوتر اول رو می بینی ، روش بزن ، و درایو شیر شده رو می بینی.
    دستم درد نکنه که نوشتم ، بی خوابی زده بود به سرم گفتم یه بنده ای رو نجات بدم! شب خوبی داشته باشی اخوی
    ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...

5. تعداد تشکر ها ازisoroush به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    1,159
    تشکر شده در
    864 پست

پیش فرض پاسخ : چطور شبکه کنم؟

نیازی نبود اینچا پست بزاری تو گوگل سرچ می زدی 200 تا همرا با عکس و فیلم برات ارسال می شد

7. تعداد تشکر ها از novintak2 به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)