نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: قبل از این که گوگل باشد مردم چه کار می کردند ؟

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    351
    تشکر تشکر شده 
    2,860
    تشکر شده در
    1,838 پست

پیش فرض قبل از این که گوگل باشد مردم چه کار می کردند ؟

می توانید تصور کنید چه تعدادی از مردم در هر ثانیه در اینترنت دنبال پاسخ سوال هایشان افتاده اند ؟ به موضوعات فکر کنید . به اطلاعات و به این حجم عظیم درخواست ها . حالا با این شرایط بیایید برگردیم به آن روز ها که هیچ اینترنتی نبود . تصور یک دنیای بدون گوگل و ویکی پدیا را بکنید که به طرز بی رحمانه ای نسبت به کنجکاوی های شما بی تفاوت است . حالا برای پیدا کردن پاسخ ها چه کار باید کرد ؟دائره المعارف ! بله . می توانید به کتابخانه ی شهرتان بروید و سراغ بخش دانشنامه ها را بگیرید . همان کتاب های قطور و گران قیمت که تا به مسئول کتابخانه نگویید چه کارشان دارید ، به دستتان نخواهند رسید . باید بگویید سوالتان چیست ؟ کدام مدخل ؟حالا یکی از کارکنان کتابخانه ی ملی نیویورک جعبه ای پیدا کرده که پر از سوالاتی ارجاعی به بخش کتاب های مرجع است . در واقع سوالاتی که از بخش پرسیده می شد اینقدر زیاد شده بود که گاهی در ماه بالای ۱۷۰۰ درخواست تلفنی یا حضوری ثبت می شد (به غیر از راهنمایی های معمولی کتابخانه ای) . این سوال های درون جعبه ی احضار شده از گذشته ی نیویورکی ها (بیشتر مریوط به دهه ی ۴۰ تا ۶۰ میلادی) همین قدری بامزه بوده اند که مدام روی صفحه ی اینستاگرام کتابخانه ی شهر نیویورک بروند . با این تیتر که « ما قبل از این که گوگلی باشد ، گوگل می کردیم »

سوال تلفنی : آماری از طول عمر زن های ترک شده وجود داره ؟

میشه تو منزل شخصی از یه اختاپوس نگه داری کرد ؟ من همین الان تو آشپزخونه ام یه موش دیدم . مشکلی نداره از د.د.ت استفاده کنم ؟ جواب : بهتره از تله موش استفاده کنین . جواب متقابل : اییشش . من نمی تونم به یه موش مرده دست بزنم ! یه عنکبوت بیوه ی مرده خطرناک تره ؟ یا زنده ؟

خیر بانو ! ژول ورن نویسنده ی آلیس در سرزمین عجایب نیست .

قبل از این که کیسه های کاغذی باشن ، زن ها با چی خریداشون رو می آوردن ؟ آیا افلاطون و ارسطو و سقراط یه نفر بودن ؟

چرا این همه سنجاب تو نقاشی های قرن ۱۸ انگلیس هست ؟ چطور رامشون می کردن که نقاش رو گاز نگیرن ؟

آیا اون تفنگی که «اسوالد» باهاش به رئیس جمهور کندی شلیک کرد ، به خانواده اش برگردونده شد ؟ آیا انجیل شامل کپی رایت میشه ؟ چند درصد حموم های دنیا تو ایالات متحده هستن ؟

اگه میشه می خوام یه اطلاعاتی درباره ی خصوصیات جسمانی آدولف هیتلر بم بدید . آخه فکر کنم که پیداش کردم . اون وزنش رو می ندازه رو یه پاش و همه چیزش هم به هیتلر می خوره

میشه به من بگین که ضخامت یه تمبر پستی ایالات متحده که چسب هم داره چقدره ؟ پاسخ : ما به این سرعت نمی تونیم جواب این سوال رو به شما بدیم . شاید بهتر باشه از اداره پست بپرسید . جواب متقابل : در واقع ما از اداره ی پست با شما تماس گرفتیم . تعبیر خوابی که تو اون یه فیل تعقیبتون کنه چی میشه ؟

آیا انسان مونث جزء پستانداران محسوب میشه ؟

آیا همه ی سبزیجات موجود تو سوپر مارکت های آمریکا با مدفوع انسان کود دهی میشن ؟ موش ها می تونن بالا بیارن ؟

«حوا» چه مدل سیبی خورد ؟

فقط امیدوارم آیندگان هم اینطور به سرچ های گوگل ما نخندن
    ویرایش توسط shazo : March 10th, 2015 در ساعت 16:09

2. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)