PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل جدید برداشت در فری‌لنسر - ایرانی‌های فری‌لنسر بیاین همفکری بکنیم

صفحه ها : 1 [2] 3

majid-f
June 2nd, 2013, 18:28
فرض کنیم یک وکیل یا شرکت مشاوره حقوقی پیدا کردیم. اگر همه مون بیافتیم دنبالش بالاخره پیدا میکنیم.
وقتی پیدا کردیم سوال هامون چیه؟ خواسته مون چیه؟ چقدر حاضریم هزینه کنیم؟

به نظر من چند مسئله مبهم وجود داره که باید بپرسیم و جواب قطعی بگیریم:

۱. آیا شرکت های استرالیائی اجازه دارن با ساکنین ایران کار کنن؟
۲. آیا شرکت فری‌لنسر اصلا یک Reporting Body به AUSTRAC هست یا ادعای الزام رعایت قوانین ضدپولشوئی بهانه‌ست؟
۳. حتی درصورتی که Reporting Body باشه، داره درست عمل میکنه؟ قانون در مورد این مبالغ جزئی که ما در میاریم و میخوایم برداشت کنیم هم ملزمشون کرده verification انجام بدن؟
۴. حتی اگر ملزم به انجام تائید هویت و نشانی باشن، آیا میتونن مدارکی رو که ما میفرستیم بخاطر فارسی بودن رد کنن؟
۵. اگر همه کارهاشون تا اینجا درست باشه، اگر ما نتونیم از سد verification شون بگذریم چی به سر موجودیمون میاد؟

اگر سوالی به نظر دوستان میرسه لطفا اضافه کنید.

چند نکته دیگه:

اگر تونستیم یک وکیل یا مشاور حقوقی پیدا کنیم، من حاضرم سهم خودم از هزینه ها رو بپردازم. شنیدم وکیل هائی هستن که فقط بشرط برنده شدن دعوا دستمزد میگیرن.

من از طریق وب سایت AussieLegal - Free Australian legal information, useful DIY legal kits and recommended law firm referral service (http://www.aussielegal.com.au/) یک درخواست اولیه برای Legal Aid فرستادم و منتظر جواب هستم. خبر و نتیجه ش رو اطلاع میدم.

amosum
June 3rd, 2013, 02:22
با سلام خدمت دوستان عزیز .
بعد از مطالعه صفحات مختلف این عنوان ، چند سوئال کلی برام پیش میاد .

1 - اگر کشور محل سکونت رو عوض کنیم آیا میشه اکانت رو از لیمیت خارج کرد ؟

2- از چند نفر آدرس جهت وریفای نخواستن ؟
......

حالا چند تجربه .

1 -با اکانت لیمیت نمیشه پول برای پروژه کریت یا ریلیز کنیم ، یعنی اگه اکنت درست نشه پول توش هم خراب میشه .

2 -این شرکت هنوز تسمیم اصلی خودش رو نگرفته ، برای همین ساپرتش این شکلی جواب میده .

3 -یکی از کارفرماهای ما رفته بود دفتر فری لنسر تو سیدنی ، اونجا هم بهش جواب درست نداده بودن .

4 -شاید وکیل بهترین راه حل باشه ، یا اینکه از ایران بریم ، اگه فریلنسر قبول کنه .

5 -وقت خودتون رو با ساپورتر فریلنسر از دست ندین .

majid-f
June 3rd, 2013, 02:34
با سلام خدمت دوستان عزیز .
بعد از مطالعه صفحات مختلف این عنوان ، چند سوئال کلی برام پیش میاد .

1 - اگر کشور محل سکونت رو عوض کنیم آیا میشه اکانت رو از لیمیت خارج کرد ؟

جواب:

مادامیکه اکانت لیمیت است امکان تغییر کشور و تلفن وجود ندارد. -- edit_restrictions.png

3 -یکی از کارفرماهای ما رفته بود دفتر فری لنسر تو سیدنی ، اونجا هم بهش جواب درست نداده بودن .

میشه بیشتر توضیح بدین؟ کارفرمای شما چی گفته بود و اونا در جواب چی بهش گفتن؟

dreamdata
June 3rd, 2013, 03:43
سلام به همه دوستان
تست میشه اسمشو گذاشت یا فداکاری یا تعیین تکلیف یا هر چی من با توجه به اینکه دو خط از دو کشور مختلف ( موبایل ) در دست دارم و در فریلنسر یکیشو ثبت کرده بودم - گفتم بزار ی بررسی کنیم بلکه نتیجش جواب سوالی شد برای خیلی از این دوستان که این روز ها احساس بدی دارن و میتونم بگم اعصابشون هم خرده . درکتون میکنم . من اون خط دیگه رو تو فریلنسر ثبت کردم - جالب بود به نظرم این تشخیص هویتی که الان میخوام بگم رو یادم نمیاد قبلا موقع ثبت خط تلفن داشتند . به هر حال خط رو تغییر دادم و بلافاصله بعدش به فرم تشخیص هویت رفت صفحه :

1. Government Issued Identification

Provide a scanned copy of a currently valid government issued ID, driver's license or passport which includes your photo, signature, name and date of birth.

خوب به هر حال منم پاسپورتم رو فرستادم اطلاعاتم رو هم به کشوری که این خط رو دارم ازش ست کردم ( البته من حساب بانکی دارم تو اون کشور که اگر ازم صورتحساب بانک هم بخوان میتونم بفرستم - به روز )
اما در کل پاسپورتم که ایرانی هست ( پی پل به اون برو و بیاش پاسپورت ایرانی رو اوکی میده و مشکلی نداره ) حالا ببینیم برخورد اینا چیه - با توجه به اینکه میتونم صورت حساب بانک کشور XXXXX رو بهشون بدم قاعدتا ممانعتی برای لیمیت شدن حسابم نیست - اصولا با رفتارشون مشخص میکنند چقدر شعور و فهم دارن - گر چه اگر منو لیمیت کنند شکایت هم میتونم بکنم چون من اطلاعاتم صحیح هست و مدارک مشخص میکنه که من علاوه بر ایران در اون کسور هم زندگی میکنم.
حالا دوستان درکل رفته برای بررسی مدارک - و طبق ایمیلشون که نوشته :
After you complete the steps we will verify your account within 2-3 business days.
اگر تا آخر هفته خط دومم ( که ادد کردم الان ) حالت وریفای نشد یا احیانا لیمیت شدم ( 270 دلار داشتم - بقیش کشیده بودم بیرون از پروفایل به پی پل خودم ) اطلاع میدم - اگر هم وریفای شد باز اطلاع میدم...

شاید بگید چرا این کارو کردم - علتش اینه که ی انسان نباید با ترس کار کنه یا زندگی کنه ( البته جدای از زندگی در ایران :دی ) اول و آخر باید خیالم راحت میشد که برنامه اینا چیه ! پست های شما برای من هم تا حدی نگران کننده بود ...
به هر حال موفق باشید - به امید آزادی در دنیا.

majid-f
June 3rd, 2013, 04:00
عجب کاری کردی حسین جان. به جمع لیمیت شدگان خوش اومدی! امیدوارم مشکل همه مون ختم به خیر بشه.

ویرایش: با این پست شدم «عضو انجمن»! به فال نیک بگیریم و بگیم مشکلمون ختم به خیر میشه؟

dreamdata
June 3rd, 2013, 04:02
عجب کاری کردی حسین جان. به جمع لیمیت شدگان خوش اومدی! امیدوارم مشکل همه مون ختم به خیر بشه.

بالاخره باید بفهمم مشکلشون با ایرانی بودنه ( که از نظر قوانین نباید اینطور باشه ) یا کلا برای همه این تشخیص هویت رو میفرستن یا فرستاده اند ( در کل چه امروز چه فردا - تکلیف باید مشخص شه ) - اضافه کنم که اکانتم لیمیت نشده ...

majid-f
June 3rd, 2013, 04:18
بالاخره باید بفهمم مشکلشون با ایرانی بودنه ( که از نظر قوانین نباید اینطور باشه ) یا کلا برای همه این تشخیص هویت رو میفرستن یا فرستاده اند ( در کل چه امروز چه فردا - تکلیف باید مشخص شه )

مشکلشون با ایرانی بودن ما هم هست و هم نیست. یعنی اینکه ایرانی نبودن تضمینی برای محدود نشدن اکانت نیست -- اما مثل اینکه ایرانی بودن دلیل کافی برای محدود شدن اکانت هست! یک چیزی توی مایه های «پول خوشبختی نمیاره، اما بی پولی حتما بدبختی میاره»!

bestdeveloper
June 3rd, 2013, 07:46
قطعا ایرانی بودن باعث درخواست وریفای کردن و درنتیجه لیمیت شدن تا اعلام نتیجه خواهد شد.
@dreamdata بعد از اینکه مدارک از شما خواست ، درخواست widthraw کردید؟ چون با درخواست هست که لیمیت مشخص میشه.

کارفرمای شما چه چیزی گفته بود؟ و با چه مسئولی؟

Tehranshahr
June 3rd, 2013, 08:25
سلام به همه دوستان
تست میشه اسمشو گذاشت یا فداکاری یا تعیین تکلیف یا هر چی من با توجه به اینکه دو خط از دو کشور مختلف ( موبایل ) در دست دارم و در فریلنسر یکیشو ثبت کرده بودم - گفتم بزار ی بررسی کنیم بلکه نتیجش جواب سوالی شد برای خیلی از این دوستان که این روز ها احساس بدی دارن و میتونم بگم اعصابشون هم خرده . درکتون میکنم . من اون خط دیگه رو تو فریلنسر ثبت کردم - جالب بود به نظرم این تشخیص هویتی که الان میخوام بگم رو یادم نمیاد قبلا موقع ثبت خط تلفن داشتند . به هر حال خط رو تغییر دادم و بلافاصله بعدش به فرم تشخیص هویت رفت صفحه :

1. Government Issued Identification

Provide a scanned copy of a currently valid government issued ID, driver's license or passport which includes your photo, signature, name and date of birth.

خوب به هر حال منم پاسپورتم رو فرستادم اطلاعاتم رو هم به کشوری که این خط رو دارم ازش ست کردم ( البته من حساب بانکی دارم تو اون کشور که اگر ازم صورتحساب بانک هم بخوان میتونم بفرستم - به روز )
اما در کل پاسپورتم که ایرانی هست ( پی پل به اون برو و بیاش پاسپورت ایرانی رو اوکی میده و مشکلی نداره ) حالا ببینیم برخورد اینا چیه - با توجه به اینکه میتونم صورت حساب بانک کشور XXXXX رو بهشون بدم قاعدتا ممانعتی برای لیمیت شدن حسابم نیست - اصولا با رفتارشون مشخص میکنند چقدر شعور و فهم دارن - گر چه اگر منو لیمیت کنند شکایت هم میتونم بکنم چون من اطلاعاتم صحیح هست و مدارک مشخص میکنه که من علاوه بر ایران در اون کسور هم زندگی میکنم.
حالا دوستان درکل رفته برای بررسی مدارک - و طبق ایمیلشون که نوشته :
After you complete the steps we will verify your account within 2-3 business days.
اگر تا آخر هفته خط دومم ( که ادد کردم الان ) حالت وریفای نشد یا احیانا لیمیت شدم ( 270 دلار داشتم - بقیش کشیده بودم بیرون از پروفایل به پی پل خودم ) اطلاع میدم - اگر هم وریفای شد باز اطلاع میدم...

شاید بگید چرا این کارو کردم - علتش اینه که ی انسان نباید با ترس کار کنه یا زندگی کنه ( البته جدای از زندگی در ایران :دی ) اول و آخر باید خیالم راحت میشد که برنامه اینا چیه ! پست های شما برای من هم تا حدی نگران کننده بود ...
به هر حال موفق باشید - به امید آزادی در دنیا.

سلام
من هم دقیقا همین اشتباه رو مرتکب شدم و اکانتم رفته رو هوا فعلا.
کشور و آی پیم آلمان بود اومدم با تلفن مالزی وریفای کردم علاوه بر اینکه اکانتم کشورش پرید 1هفته بعد هم لیمیت شد! حالا هم که جوابگو نیستن.

bestdeveloper
June 3rd, 2013, 08:41
بقیه بچه ها هم کشورشون با شماره موبایلی که داده بودند فرق میکرد؟! گویا مشکل از همینجا شروع شده!

majid-f
June 3rd, 2013, 10:16
بقیه بچه ها هم کشورشون با شماره موبایلی که داده بودند فرق میکرد؟! گویا مشکل از همینجا شروع شده!

نه من کشور ایران و شماره ایرانسل زده بودم. همین شماره امضا رو.

dreamdata
June 3rd, 2013, 12:25
سلام
من هم دقیقا همین اشتباه رو مرتکب شدم و اکانتم رفته رو هوا فعلا.
کشور و آی پیم آلمان بود اومدم با تلفن مالزی وریفای کردم علاوه بر اینکه اکانتم کشورش پرید 1هفته بعد هم لیمیت شد! حالا هم که جوابگو نیستن.

سلام - آخه وقتی من بیلینگ آدرس معتبر از کشور x و y دارم چرا باید لیمیت شه ؟ حالا به هر حال عرض کردم من عادت ندارم با ترس و استرس کار کنم ( همچنین عرض کردم سوای از زندگی در ایران که اجباریه ) باید تکلیفمون مشخص شه. اتفاقا عملا خودمو انداختم جلو ازم هر مدارکی بخوان بفرستم ببینم دردشون چیه /

dreamdata
June 3rd, 2013, 12:26

کشور من با شماره موبایل یکی بود و هست ( حتی الان هم که عوض کردم شماره رو و رو حالت پندینگ هست ( برای بررسی ) باز کشور و شماره مچ هست )
اکانتم لیمیت نیست .

mst_ab
June 3rd, 2013, 13:31
شماره موبایل، کشور و آی پی من از ایران بوده و لیمیت شدم. تنها اشکال کار من این بوده که گاهی با آی پی آمریکا درخواست ها رو ثبت می کردم، و گاهی هم به دلیل اینکه پراکسیفایر باز بوده و یکی از صفحات فری لنسر هم باز بوده، اتصال با فری لنسر با آی پی آمریکا انجام شده.
توجه دارین که اگر شما هیچ کاری با صفحه فری لنسر نداشته باشید، هر چند مدت یه درخواست از طریق صفحه به سایت فرستاده میشه تا وضعیت آنلاین بودن شما مشخص بشه، و در زمانی که از پر.اکسی استفاده می کنید، این درخواست با آی پی پر.اکسی فرستاده میشه.

من به غیر از این مورد بی توجهی، همه چیز رو واقعی داده بودم.

serverfire
June 3rd, 2013, 14:48
شماره موبایل، کشور و آی پی من از ایران بوده و لیمیت شدم. تنها اشکال کار من این بوده که گاهی با آی پی آمریکا درخواست ها رو ثبت می کردم، و گاهی هم به دلیل اینکه پراکسیفایر باز بوده و یکی از صفحات فری لنسر هم باز بوده، اتصال با فری لنسر با آی پی آمریکا انجام شده.
توجه دارین که اگر شما هیچ کاری با صفحه فری لنسر نداشته باشید، هر چند مدت یه درخواست از طریق صفحه به سایت فرستاده میشه تا وضعیت آنلاین بودن شما مشخص بشه، و در زمانی که از پر.اکسی استفاده می کنید، این درخواست با آی پی پر.اکسی فرستاده میشه.

من به غیر از این مورد بی توجهی، همه چیز رو واقعی داده بودم.

مشکل از این نیست وگرنه میگفتن چرا با ای پی های متفاوت وصل میشی

dreamdata
June 3rd, 2013, 16:16
پاسپ و ر ت آی . آر - مدارک کشور XXXXX - وریفای انجام شد - کمتر از 15 ساعت
چند تا نتیجه میشه گرفت :
1) من شماره تماسم با کشورم در فری... یکیه اما با پاسپ و ر ت م یکی نیست اما وریفای شد.
2) من اکانتم لیمیت نبود و خودم رو انداختم وسط ببینم اگر در آینده قراره گیری بدن از الان تکلیفم مشخص باشه + الان کار راحت تر باشه ( چون لیمیت نبودم و موضوع لج بازی باهام در میون نبود و خیلی هم سریع اوکی کردن )
3) هیچ ربطی به آی پی واقعا نداره - اسکن رو با ی آی پی دیگه - و لاگین رو با ی آی پی دیگه ( از یک کشور البته ) انجام دادم - به هر حال حسین فداکار شدم تو این داستان :دی
4) هیچ ربطی به اینکه آی پیتون و کشوری که انتخاب کرده اید نداره - کشور من چیز دیگست - آی پی 2-3 جای مختلف استفاده شده بود حتی ایران :دی

Your identity has been successfully verified.
Thank you for helping to keep Freelancer.com safe and secure.

پس میشه گفت اگر شما مدارکی فرستادید و هنوز تایید نشده یا لج کردند یا نمیخوان باز کنند یا منتظر دستورات جدید هستند یا هر چیزی تو این مایه ها.
فکر کنم دوستانی که صداقت داشتن و اطلاعاتشون رو از ایران زده بودن بیشتر تو دردسر افتادن . البته عرض کردم مدارک منم واقعی هستش و از کشورهای دیگه شماره تماس و ادرس معتبر شرکت دارم .

انشالله مشکل همه حل شه

amosum
June 3rd, 2013, 16:36
سلام دوستان عزیز ،
کار فرمای ما رفته بود تو دفتر فریلنسر تو سیدنی و به اون گفته بودند که مدارک ما در حال بررسی هست و باید صبر کنیم (کلا جواب سر بالا میدن)

serverfire
June 3rd, 2013, 19:48
سلام دوستان عزیز ،
کار فرمای ما رفته بود تو دفتر فریلنسر تو سیدنی و به اون گفته بودند که مدارک ما در حال بررسی هست و باید صبر کنیم (کلا جواب سر بالا میدن)

وقتی اینطوری پیگیری بشه می فهمم که کاربرای های ایران مهم هستن ، من پیشنهاد می کنم از کافرماهاون بخوایم تیکت بزنن و بگن چرا از لیمیت در نمیارن مارو ، اینطوری فکر میکنم سریعتر مشکل حل بشه

bestdeveloper
June 4th, 2013, 10:27
دوستان این شماره تماسها اشتباه هستند!! هیچکدام شماره تلفنی که درست باشه ندارید؟

serverfire
June 4th, 2013, 15:54
دوستان این شماره تماسها اشتباه هستند!! هیچکدام شماره تلفنی که درست باشه ندارید؟

بله من هم زنگ زدم اشتباه هستش ، دوستان شماره دیگه ای نیست ؟

easytrading
June 4th, 2013, 18:26
دوستان من که تا به حال با فری لنسر کار نکردم و اطلاعات لازم رو هم برای پروژه برداشتن ندارم..اما میخواستم بدونم اگه بعد از پس گرفتن دلار هاتون از فری لنسر دیگه به ایرانی ها اجازه ندن توش فعالیت کنن; اون وقت برای ساختن یک اکانت جدید چه مدارکی لازم دارید?ممنون میشم جواب بدید دوستان

amosum
June 4th, 2013, 23:47
سلام دوستان ، این ساپورت فریلنسر کلا از نظر شعور تعطیل هست .
هر سوئالی که ازشون میپرسی کلا جواب سر بالا میدن ، من از دیروز 5 تا ticket زدم و گفتم که اگه فریلنسر اکانت من رو ببنده ، چه بلایی سر پولهای من میاد ؟ و کلا خودشون رو به کوچه علی چپ میزنن
این هم متن آخرین تیکتی که زدم (hello again .
please listen to me Carefully , it is a simple question , if freelancer.com (http://freelancer.com/) decide to close my account what happened for my money that now exist in my account ?)
اگر کسی به ذهنش میرسه که چی ازشون بپرسیم ، بگه لطفا ، حالم از اینا به هم میخوره ،
راستی کارفرمای ما 2 بار دیگه رفته بود دفتر فریلنسر و باز هم جواب سر بالا داده بود ، خود کارفرما از روش برخورد اینا تعجب کرده بود .

amosum
June 5th, 2013, 00:03
مجدد از یک ایمیل جدید هم براشون این سوئال رو ارسال کردم و گفتم من دوست دارم تو سایت شما عضو بشم اما این سوئال برام پیش اومده ، ببینم جوابشون چیست ؟

Tehranshahr
June 5th, 2013, 00:41
هر سوئالی که ازشون میپرسی کلا جواب سر بالا میدن ، من از دیروز 5 تا ticket زدم و گفتم که اگه فریلنسر اکانت من رو ببنده ، چه بلایی سر پولهای من میاد ؟ و کلا خودشون رو به کوچه علی چپ میزنن
please listen to me Carefully , it is a simple question , if freelancer.com (http://freelancer.com/) decide to close my account what happened for my money that now exist in my account ?)
اگر کسی به ذهنش میرسه که چی ازشون بپرسیم ، بگه لطفا ، حالم از اینا به هم میخوره ،
راستی کارفرمای ما 2 بار دیگه رفته بود دفتر فریلنسر و باز هم جواب سر بالا داده بود ، خود کارفرما از روش برخورد اینا تعجب کرده بود .

فریلنسر تبدیل به یک کلاهبردار بزرگ شده از فی های مختلف گرفته تا نرخ تبدیل ارز و مشکلات دیگه ، تو نت خیلیا از دستشون مینالن ، با گرفتن وکیل های حرفه ای هم نمیزارن شکایت کسی به جایی برسه.
من مشکلی نداشتم باهاشون اما از این به بعد دیگه اعتماد ندارم به اینا و کوچ میکنم به elance یا odesk

amosum
June 5th, 2013, 00:43
سلام جواب تیکت اومد هاهاهاهاهاها(Hi there,

Thank you for your response.

Your account cannot be closed as it is on limited status. Your account can only be closed once the issue is settled. We suggest that you complete all the requirements indicated in the Verification Center to lift the limitations on your account.

For your convenience, here is the link again:

https://www.freelancer.com/users/limit-account/verification_center.php

Should you have other concerns, please feel free to contact us.
)

bestdeveloper
June 5th, 2013, 00:43
من دوتا خواهش از شما دارم، اینکه زیاد تیکت بزنیم و در این مورد سوال بپرسیم جز اینکه دیگه به تیکتها از ایران توجه نکنند فایده ی دیگه ای نداره چون مسئول رسیدگی به اکانتهای لیمیت شده یک دپارتمان دیگه هست و افرادی که تیکتها را جواب میدهند هیچ اطلاعی در این خصوص ندارند.
دومین خواهشم اینه که اگه شماره تماس درست از آنها دارین (یا شریکتون داره) به من بدهید چون این شماره تماسهایی که تو این فروم نوشته شده اند درست نیستند.
ممنون

amosum
June 5th, 2013, 00:45
و این هم جوابی هست که به ایمیل جدید زدن (توی این ایمیل خودم رو به عنوان یک کاربر جدید که تمایل به عضویت داره معرفی کرده بودم و گفته بودم که در صورت بسته شدن اکانت چه اتفاقی میفته)

هاهاهاهاهاهاههاهاهاههاهاه اهاهاهاههاهاهاهاهاههاهاها
(Hi there,

Thank you for contacting Freelancer.com Support.

To set your expectations, only funds earned from projects can be withdrawn. Deposited funds cannot be withdrawn; they can only be refunded to their original Payment Gateway.

If the account has a balance of more than $30 USD, the user will be advised to either withdraw or refund their funds before the deactivation of the account.

Please do not hesitate to contact us again if you have further queries.)

amosum
June 5th, 2013, 00:47
حتما جهت شماره تماس میپرسم ، اما دفعه قبل گفته بودن که فقط با ایمیل جواب میدن .

amosum
June 5th, 2013, 01:00
دوستان این هم متن جدیدی که هم اکنون فرستادم .
(my friend your answers is very General and they are not good for me .i know that my account is limited and also i know that you limit all Iranian accounts , and also i sent my documents 5 days a go .
my question is very very very very clear , why you don't like answer ?!!!!
if freelancer.com decided to close , block or Boycott my account or any other Iranians account , what happens for our money that now exist in our account ?
please answer with Courage and honesty.

It is my right to know.

please please please answer clear i am very tired . )

ببینم جواب این رو چی میدن (حدود 2000$ تو حسابم گیر کرده)

rezanew
June 5th, 2013, 09:32
من می گم بیایین یه وبلاگ درست کنید و این موضوع رو بحث کنید توش و یه نفر که اینگلیسیش خوبه بیاد همه چی رو بگه (مثلا بگه که ما مدارک فرستادیم اینا جواب نمی دن و اینا...) عنوانش رو هم بزارین مثلا freelancer is scam اینا....! بعد بچه ها و انوایی که seo شون خوبه بیان پخشش کنیم تو نت (تو سایتای خارجی) یکم که بالا اومد و سرو صدا کرد اینا خوشون می ترسن! دیدم ها تو سایتای خارجی! طرف بزرگ freelancer بود اومده تو کامنت ها گفته یوزتو بده ببینم!!

Tehranshahr
June 5th, 2013, 10:38
----------

amosum
June 5th, 2013, 11:52
سلام این هم آخرین متنی که ایمیل کردم .
my friend every time you tell me that my account is under review , your review time is about 48 hour in maximum as you told in your verifying page , i know that you have problem with Iranian because one of my friend that now leaving in England sent his document for you and you review his document in leas than 15 hours . also for the first time that i sent my document for you the review time was about 20 hours , i know that my document is valid and complete and now you have problem with all Iranian account because you blocked all Iranians account , if you want review only my account you should not block all Iranian account it is impossible that all of the Iranian have problem for verifying .but i don't know why you are not clear with me please be Courage and honesty with me .

any way if i like to look at this problem with positive view you should tell me a maximum time for verifying ID .

else if relay you have problem with my governments i can leave my country and go to another country if it cause that you do not have to limit my account.

rabolf
June 5th, 2013, 16:38
سلام دوستان
من تازه کارم و پول زیادی تو سایت ندارم و پول دو پروژه ام رو با کارفرماها صحبت کردم که مستقیم بریزن به حسابم. ولی بخاطر کمک به دوستان با دکتر ریاضی که وکیل با سابقه ای هستن در هلند و من براشون کار کردم صحبت کردم راجع به پیگیری کار از طریق ایشون و اینکه چقدر هزینه خواهد داشت. این جواب ایشونه :

حداقل خرج بهرحال از از طریق من
ممکن است

اگر لازم باشد من خودم با وکیلی در ویلز کار خواهم کرد
من قصدم همیشه کمک است به مردم است نه پرکردن جیب
در ضمن من در این امور تخصص خاص دارم
اخیراً یک میلیون یورو پولی را که از بانک ملی اومده بود آزادکردم
امروز هم حکم بهره آن صادر شد

یک کار باور نکردی هم از ایشون دیدم، من بهش پیشنهاد دادم از ad words استفاده کنه برای سایتش، بعد از چند وقت بهم ایمیل زد و گفت گوگل کلی پول از حسابش کم کرده. بعد از چند وقت دیگه که باهاش صحبت کردم گفت تمام پولشو پس گرفته از گوگل.

حالا اگر دوستان مایل هستین این کار رو انجام بدین، من با ایشون هماهنگ کنم شما ها هم همه بچه ها رو پیدا کنید و یک نماینده مشخص کنید تا با ایشون صحبت کنه.

serverfire
June 5th, 2013, 17:47
سلام دوستان
من تازه کارم و پول زیادی تو سایت ندارم و پول دو پروژه ام رو با کارفرماها صحبت کردم که مستقیم بریزن به حسابم. ولی بخاطر کمک به دوستان با دکتر ریاضی که وکیل با سابقه ای هستن در هلند و من براشون کار کردم صحبت کردم راجع به پیگیری کار از طریق ایشون و اینکه چقدر هزینه خواهد داشت. این جواب ایشونه :

حداقل خرج بهرحال از از طریق من
ممکن است

اگر لازم باشد من خودم با وکیلی در ویلز کار خواهم کرد
من قصدم همیشه کمک است به مردم است نه پرکردن جیب
در ضمن من در این امور تخصص خاص دارم
اخیراً یک میلیون یورو پولی را که از بانک ملی اومده بود آزادکردم
امروز هم حکم بهره آن صادر شد

یک کار باور نکردی هم از ایشون دیدم، من بهش پیشنهاد دادم از ad words استفاده کنه برای سایتش، بعد از چند وقت بهم ایمیل زد و گفت گوگل کلی پول از حسابش کم کرده. بعد از چند وقت دیگه که باهاش صحبت کردم گفت تمام پولشو پس گرفته از گوگل.

حالا اگر دوستان مایل هستین این کار رو انجام بدین، من با ایشون هماهنگ کنم شما ها هم همه بچه ها رو پیدا کنید و یک نماینده مشخص کنید تا با ایشون صحبت کنه.

دوستان این راه حل وقتی هست که به ته خط رسیده باشیم ، به عنوان مثال من پروفایل با دوازده فید بک پنج ستاره و هر پروژه ای رو با هر قیمیتی بید میدم راحت میگیرم و اگه کار به شکایت بکشه بعد از دریافت پول اکانت رو کلوز می کنن حتمی

bestdeveloper
June 6th, 2013, 01:01
سلام این هم آخرین متنی که ایمیل کردم .
my friend every time you tell me that my account is under review , your review time is about 48 hour in maximum as you told in your verifying page , i know that you have problem with Iranian because one of my friend that now leaving in England sent his document for you and you review his document in leas than 15 hours . also for the first time that i sent my document for you the review time was about 20 hours , i know that my document is valid and complete and now you have problem with all Iranian account because you blocked all Iranians account , if you want review only my account you should not block all Iranian account it is impossible that all of the Iranian have problem for verifying .but i don't know why you are not clear with me please be Courage and honesty with me .

any way if i like to look at this problem with positive view you should tell me a maximum time for verifying ID .

else if relay you have problem with my governments i can leave my country and go to another country if it cause that you do not have to limit my account.

لطفا یه تیکت دیگه بزن بگو کلا اکانت همه ما رو ببندند!!
با این حرفهایی که توی این تیکت زدی دستی دستی ایرانیها رو محکوم کردی
نباید قبل از این که اونها حرفی بزنند خودمون رو محکوم کنیم یا برای اونها ذهنیتی ایجاد کنیم
بهتره صبر کنیم تا ببینیم چی می شه
فقط دوستان تلاش کنند هر مدرکی به ذهنشون می رسه از جزئیات اکانتشون بسازند تا اگر اکانت همه ما رو بستند با دست پر اعتبارشون کاملا زیر سوال ببریم

allbert
June 6th, 2013, 09:38
اکانت ها رو موقع درخواست پول لیمیت میکنن یا کلا ایرانی هارو لیمیت کردن ؟

serverfire
June 6th, 2013, 10:25

درخواست ارسال پول کنسل میشه بعد از چند روز لیمیت میشه

Tehranshahr
June 6th, 2013, 12:02

ایران سوریه کوبا میانمار
با همه اینا الان مشکل دارن ، با یه سرچ میشه فهمید.
تنها راه صبره تا موضعشون در قبال کشور های تحریم شده از سوی امریکا مشخص بشه.

mehranhost
June 7th, 2013, 00:35
دوستان سلام
من هم کاربر فریلنسر هستم (یا بودم)
قبلا یه بار اکانتم لیمیت شده بود که رفع کردم (تو مدت لیمیت طی جستجو هایی که داشتم به نتایج خوبی دست پیدا کردم)
تو یه بازه زمانی 10 روزه کشورم رو به ایران تغییر دادم (به دلایلی)
بعد از اون همیشه با آی پی انگلیس و مدارک شخص انگلیسی کار کردم
تا هفته پیش که با آی پی آلمان وارد شدم (اشتباها) و درخواست برداشت دادم.
فرداش با دوستم که ساکن لندن هست و از مدارک و تلفنش استفاده کردم تماس گرفته میشه و راجع به برداشت میپرسن و اونم تایید میکنه.
همه چیز آروم بود تا روز بعد که دیدم اکانتم دوباره لیمیت شده...
همونجا مدارک رو ثبت کردم و منتظر شدم تا الان که روز چهارم هست.
همه میدونیم که ساپورت جواب نمیده، یه عده ی فیلیپینی از همه جا بیخبر نشستن پشت کامپیوتر با ماهی چندرغاز حقوق...
تلفن هم که ندارن!
تنها راهی که کارساز و عملی بود اعتراض و آبروریزی بود!
از اونجایی که فریلنسر اکانت خیلی هارو (غیر ایرانی ها) لیمیت کرده و پول ها بلاک شده، خیلی ها اعتراض های کارساز کردن و به نتیجه رسیدن و البته فری لنسر هم بیکار ننشسته و با استخدام SEO های، نتایج بد رو از گوگل میاره پایین...
خلاصه آقا سرتون رو بدرد نیارم، تنها وبسایتی که در مبارزه با کلاهبرداری اینجور شرکت ها یدی داره و دیدم فری لنسر ازش ترس داره RealScam.com - Is it, or isn't it? You Decide. (http://www.realscam.com) هست.
درخواست من از شما اینه به عنوان آخرین راه (چون معتقدم هیچ راه دیپلماتیکی برای رفع این مشکل وجود نداره ) برید به همین وبسایت عضو بشید.
توی این مطلب پست بذارید و مشکلتون رو بگید: Freelancer.com withholds my money (http://www.realscam.com/f10/freelancer-com-withholds-my-money-1281/)
لطفا ترجیحا دوستانی که انگلیسی بهتری میدونن اقدام کنن.
میتونید یه تاپیک جدید هم بسازید، من رو با اسم alizap میتونید پیدا کنید اونجا
خلاصه که شخصی هست توی اون فروم (scratchycat) که بسیار پیگیر و شریفِ، خیلی سخت کوتاه میاد!
من ازش راهنمایی گرفتم و حتی بعد از رفع مشکلم از خودم بیشتر پیگیر کارم بود!
آقا متحد شیم، همت کنیم ببینیم چی میشه! بیاین وکیل رو در اولویت دوم بذاریم، این سهل تره...

ممنون که خوندید

علیرضا

mehranhost
June 7th, 2013, 02:44
در ضمن بچه ها امضا کردن این پتیشن خالی از لطف نیست. چه اکانت هامون برگرده چه نه، رفتار فریلنسر و کارمنداش منطقی نیست و نیاز به اصلاح داره...
http://www.change.org/en-IN/petitions/australian-government-stop-the-attrocities-of-freelancer-com

Tehranshahr
June 7th, 2013, 08:09
اکانت منو بالاخره از لیمیت در آوردن بعد از 2هفته!
البته کشور و تلفن اکانت من ایران نبود.

mehranhost
June 7th, 2013, 10:44
ایول ایول به سلامتی! :113:
من هم نامه نگاری هایی کردم که داره کم کم جواب میده، اگه تلاش میکنید لطفا محکم و جدی باشه نه مثل اون دوست مون با خواهش و درخواست...
هرچند کل اطلاعات بنده هم از انگلیس هست.
تا ببینیم چی پیش میاد! =d>

Tehranshahr
June 7th, 2013, 10:53
ایول ایول به سلامتی! :113:
من هم نامه نگاری هایی کردم که داره کم کم جواب میده، اگه تلاش میکنید لطفا محکم و جدی باشه نه مثل اون دوست مون با خواهش و درخواست...
هرچند کل اطلاعات بنده هم از انگلیس هست.
تا ببینیم چی پیش میاد! =d>

مرسی :)
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردین ، تو تیکت ها باید محکم و جدی باهاشون صحبت کرد همچنین ابراز ناخرسندی هم کرد چون اونا رو از دست دادن مشتری هاشون حساسن.
تنها دپارتمانی هم که میتونه حلش کنه اکانت ساسپنشن هست من اولش به جنرال تیکت زدم بیچاره با لحن خاصی میگفت من و همکارام اصلا دسترسی به اون بخش نداریم و این حرفا :دی

serverfire
June 7th, 2013, 10:57
مرسی :)
دقیقا به نکته خوبی اشاره کردین ، تو تیکت ها باید محکم و جدی باهاشون صحبت کرد همچنین ابراز ناخرسندی هم کرد چون اونا رو از دست دادن مشتری هاشون حساسن.
تنها دپارتمانی هم که میتونه حلش کنه اکانت ساسپنشن هست من اولش به جنرال تیکت زدم بیچاره با لحن خاصی میگفت من و همکارام اصلا دسترسی به اون بخش نداریم و این حرفا :دی

سلام میشه به من هم کمک کنید که از لیمیت در بیام ، چی بگم به چه قسمت بگم

من از اول هم بهشون گفته بودم از چندین کشور داریم کار میکنیم و واقعا هم خواهرم استرالیا هست و هر مدرکی بخوان می تونم ارائه بدم . ولی در حال حاضر با مدرک ایران در حال بررسی زده شده
یک بار هم با مدرک ایران از لیمیت در اومدم

mehranhost
June 7th, 2013, 11:02
آره تایید میکنم
منم دارم با Account Suspension مذاکره میکنم و دارن منطقی تر جواب میدن. جنرال که هیچ... :)
در کل به نظر من طرز پاسخگویی تو فریلنسر دو قسمت رو شامل میشه، یکی طرز جواب دادنشون به عجز و ناله ی هندی ها با انگلیسی ظعیفشون هست که خــــــیلی کم تحویلشون میگیرن و اغلب میبازن. یکی هم افرادی که خیلی جدی با لحن قوی میخوان زودتر بهشون جواب منطقی داده بشه و اکانتشون رو پس بگیرن.
من با اینکه 200 یورو تو حسابمه اصلا از پول و اینکه آی پولمو آزاد کنید صحبتی نکردم (چون احتمالا بعضی از دوستان میکنند)
ترجیحا از این بگیم که Review های خوبی داریم و هر چه زودتر استدلال منطقی میخوایم.
با خواهش و درخواست کاری نمیکنن، چون نمیتونن، اونام یه سری فیلیپینی ان دیگه... 8-|

mehranhost
June 7th, 2013, 11:06

من از اول هم بهشون گفته بودم از چندین کشور داریم کار میکنیم و واقعا هم خواهرم استرالیا هست و هر مدرکی بخوان می تونم ارائه بدم . ولی در حال حاضر با مدرک ایران در حال بررسی زده شده

ببین اگه همشیره استرالیا ست و با مدارک ایشون اقدام میکردی شانست خیلی بیشتر بود. اونموقع که با مدارک ایران قبول کردن با ایران مشکلی نداشتن. الان نزدیک انتخواباته و... در کل فضا ملتحب هست.
ببین به هر حال دیر یا زود جواب میدن ، این جوابی بود که من امروز گرفتم:

Thanks for getting back to us. We do apologize for the delayed response. We will be endorsing your concern to the appropriate department so that they can assist you further and to resolve your account limitation. Thank you.

Sincerely,
Jan Roy
Freelancer.com Support - Account Security

شما هم یه ایمیل آبرومندانه و مستحکم (از موضع شکایت) بزن به این : account-security@freelancer.com

صبر کن تا جواب بدن.

(پی نوشت. از ایرانی بودنت و این مسایل اصلا حرفی نزن)

bestdeveloper
June 7th, 2013, 11:45

تبریک میگم. انشاءالله برای همه این مشکل حل بشه.
سوالم این هست که آیا به شماره تلفنی که دادید تماس گرفتند یا نه؟ غیر از وریفای اول با اس ام اس آیا دیگه پیغام یا تماسی گرفتند یا نه؟

serverfire
June 7th, 2013, 11:49
ببین اگه همشیره استرالیا ست و با مدارک ایشون اقدام میکردی شانست خیلی بیشتر بود. اونموقع که با مدارک ایران قبول کردن با ایران مشکلی نداشتن. الان نزدیک انتخواباته و... در کل فضا ملتحب هست.
ببین به هر حال دیر یا زود جواب میدن ، این جوابی بود که من امروز گرفتم:

Thanks for getting back to us. We do apologize for the delayed response. We will be endorsing your concern to the appropriate department so that they can assist you further and to resolve your account limitation. Thank you.

Sincerely,
Jan Roy
Freelancer.com Support - Account Security

شما هم یه ایمیل آبرومندانه و مستحکم (از موضع شکایت) بزن به این : account-security@freelancer.com

صبر کن تا جواب بدن.

ممنون از پاسختون

این حرف که پیگیری می کنیم که خیلی وقت به من هم میزنم ولی هیچ اتفاقی نمی افته ، به شما سئوال و یا در خواستی مطرح کردن ؟

bestdeveloper
June 7th, 2013, 11:53

صبر کن تا جواب بدن.

متاسفانه بعضی مستقیما درمورد ایران و تحریم ایران حرف زدند که انگار باید ایران تحریم کرد که هرقدر هم سفارش کردم راجب این موضوع حرف نزنید باز هم تکرار شد

mehranhost
June 7th, 2013, 12:10
هنوز که نه، نه سوالی نه درخواست مدرکی چیزی...
الان چند وقته لیمیتی شما؟

mehranhost
June 7th, 2013, 12:17
متاسفانه بعضی مستقیما درمورد ایران و تحریم ایران حرف زدند که انگار باید ایران تحریم کرد که هرقدر هم سفارش کردم راجب این موضوع حرف نزنید باز هم تکرار شد

بله دیدم. چه میشه کرد دیگه... احتمالا رفتیم هم رده هندی ها...

آقا خبر جدید
اکانت من همین الان باز شد
زمانی که اکانتم لیمیت شده بود یه پروژه داشتم که نیمه کاره موند و از بخت بد هیچ راه تماس دیگه ای هم با مشتری نبود. خلاصه مشتری شاکی شده بود (البته غیر طبیعی بود، بعد دیدم که توی وبلاگم هی مسیج داده بود که: من استرس دارم، چرا جواب نمیدی؟ اکانتت ساسپند شده و... ) بعد ایمیلی دریافت کردم که ایشون یش پرداخت رو Dispute کرده ... همین الان رفتم Dispute رو Solve کردم و بعد از 1 دقیقه ایمیل اومد که اکانت شما باز شده بدون مشکل!!! گویا (به نظر میرسه) مشکل همین بوده و چیزی بمن نمیگفتن. البته فریلنسر از این کارا خیلی میکنه...

اینم داستان بنده، همت کنیم اکانت بقیه بچه ها هم به جایی برسه.

serverfire
June 7th, 2013, 12:22
هنوز که نه، نه سوالی نه درخواست مدرکی چیزی...
الان چند وقته لیمیتی شما؟
16 روز مدارک رو فرستادم ، در حال بررسی هست
بیست پنج روزی هست لیمیت هستم

bestdeveloper
June 7th, 2013, 12:28
بله دیدم. چه میشه کرد دیگه... احتمالا رفتیم هم رده هندی ها...

آقا خبر جدید
اکانت من همین الان باز شد
زمانی که اکانتم لیمیت شده بود یه پروژه داشتم که نیمه کاره موند و از بخت بد هیچ راه تماس دیگه ای هم با مشتری نبود. خلاصه مشتری شاکی شده بود (البته غیر طبیعی بود، بعد دیدم که توی وبلاگم هی مسیج داده بود که: من استرس دارم، چرا جواب نمیدی؟ اکانتت ساسپند شده و... ) بعد ایمیلی دریافت کردم که ایشون یش پرداخت رو Dispute کرده ... همین الان رفتم Dispute رو Solve کردم و بعد از 1 دقیقه ایمیل اومد که اکانت شما باز شده بدون مشکل!!! گویا (به نظر میرسه) مشکل همین بوده و چیزی بمن نمیگفتن. البته فریلنسر از این کارا خیلی میکنه...

اینم داستان بنده، همت کنیم اکانت بقیه بچه ها هم به جایی برسه.

به شما هم تبریک میگم انشاءالله مابقی هم حل بشه
خیلی خوبه که جزییات گفته بشه تا بقیه هم مشکلشون حل بشه
شما با چه آی پی وارد اکانت شدی؟ آی پی ایران؟ آی پی کشوری که الان اکانت با اون کشور ست شده؟ یا آی پی کشور دیگه؟

mehranhost
June 7th, 2013, 12:41
به شما هم تبریک میگم انشاءالله مابقی هم حل بشه
خیلی خوبه که جزییات گفته بشه تا بقیه هم مشکلشون حل بشه
شما با چه آی پی وارد اکانت شدی؟ آی پی ایران؟ آی پی کشوری که الان اکانت با اون کشور ست شده؟ یا آی پی کشور دیگه؟

مرسی
ببینید بر خلاف چیزی که دوستان میگن من فکر میکنم آی پی مهمه! چون من با آی پی انگلیس وارد میشدم (همیشه حواسم بود) تا یروز مجبور شدم با آی پی آلمان برم (انگلیس کار نمیکرد و برداشت پول داشتم که باید تایید میشد) همین که رفتم با دوستم تو انگلیس تماس گرفتن و ازش تایید گرفتن برای برداشت، فردای اونروز اکانت لیمیت شد. به هر حال من فکر میکنم آی پی موثره... ضمن اینکه قبلا شخصا از ساپورت پرسیدم و گفت هرگونه وی پی ان و آی پی قلابی بر خلاف قوانین ماست...

mehranhost
June 7th, 2013, 12:44
16 روز مدارک رو فرستادم ، در حال بررسی هست
بیست پنج روزی هست لیمیت هستم

هیچ مشکل دیگه ای نبود؟ همینجوری یهو لیمیت کردن؟ شکایتی؟ تغییر ایمیل پی پل؟ (چون خیلی وقتا که ایمیل برداشت پول رو تغییر میدی تماس میگیرن و تاییدیه میخوان)

majid-f
June 7th, 2013, 13:35

تبریک! امیدوارم برای اکانت های ایرانی هم اتفاق بیافته.

serverfire
June 7th, 2013, 13:37
هیچ مشکل دیگه ای نبود؟ همینجوری یهو لیمیت کردن؟ شکایتی؟ تغییر ایمیل پی پل؟ (چون خیلی وقتا که ایمیل برداشت پول رو تغییر میدی تماس میگیرن و تاییدیه میخوان)

قبلا پرداخت به پی پال های مختلف داشتم مشکلی نبوده
هیچ مشکل خواصی نیست فقط جواب نمیده میگن باید صبر کنی جواب قسمت تائید هویت بیاد

Tehranshahr
June 7th, 2013, 14:17

سلام
شما چون مدارک ایرانی دادین قضیش فرق داره ، الان اینا در حال تصمیم گیری برای کشور های تحریم شده از سوی امریکا هستن و پرچم این کشورا هم که برداشته شده ، حتی اگر اکانت لیمیت هم نباشه چون کشور اکانت ایرانه درخواست برداشت کنسل میشه حتی اگه با ای پی غیر ایران باشه.
اما شما بطور جدی پیگیر باشین وقتی اکانت از لیمیت در اومد درخواست تغییر کشور بدین مدارک جدید ارسال کنین و حتما هم از ای پی کشور جدید استفاده کنید.
اینم بگم لیمیت نهایت ۴۵ روزه چه بخوان چه نخوان بعد از ۴۵ روز باید تکلیف اکانت مشخص بشه.

xplusboy
June 8th, 2013, 03:38
من فکر کنم از سایر دوستان زودتر فرستادم مدارکم رو و هیچ جواب قانع کننده ای هم دریافت نکردم هنوز، بیشتر از 35 روزه الان که مدارک ایرانیم رو فرستادم و آندر ریویو هست...
از اونجایی که توی نت دیدم این کارهاشون سابقه داره گفتم شاید یه کم باید تحدید بشند تا انقدر راحت پول مردم رو نخورند، یا اگه میخورند لااقل یه ضرری بهشون بزنیم :)
میدونید که توی تجارت الکترونیک، اولین و مهمترین فاکتور برای وب سایت ها اعتماد یا همون تراسته ...
این قضیه براشون خیلی مهمه و سخت دنبال این هستند که خودشون رو موجه جلوه بدند و برای این شرکت های بزرگ، از دست دادن یک درصد اعتماد هم ضرر مالی سنگینی داره...
من تصمیم گرفتم که از طریق سایت های مختلف این کار رو بکنم، ولی قبل از اون، از طریق ساختن پروفایل های فیک توی فریلنسر و پست کردن پروژه هایی که توشون توضیح دادم ***یه اینارو شروع کردم.
البته معمولاً سریع حذف میشه این پست ها، ولی تا بیان به خودشون بجنبند، حداقل 200 نفری پست ها رو میبینه ...
گفتم سایر دوستان هم در جریان باشند، شاید با این روش بتونند یه فشار مضاعفی ایجاد کنند.

majid-f
June 8th, 2013, 04:14
من تصمیم گرفتم که از طریق سایت های مختلف این کار رو بکنم، ولی قبل از اون، از طریق ساختن پروفایل های فیک توی فریلنسر و پست کردن پروژه هایی که توشون توضیح دادم ***یه اینارو شروع کردم.
البته معمولاً سریع حذف میشه این پست ها، ولی تا بیان به خودشون بجنبند، حداقل 200 نفری پست ها رو میبینه ...
گفتم سایر دوستان هم در جریان باشند، شاید با این روش بتونند یه فشار مضاعفی ایجاد کنند.

دوست من این کار خیلی پسندیده نیست. چرا؟ عرض میکنم.

۱. مجموعه فری لنسر با شرکت و گروه مدیریت فری لنسر یکی نیست بلکه شامل کاربرها (مشتری ها و فری لنسرها)، برنامه (سایت) و تیم مدیریتش میشه. برای روشن تر شدن قضیه تصور کنین که یک برنامه پی اچ پی عینا مثل برنامه فری لنسر داشته باشیم (با سرور هاش). آدم هائی هم برای پشتیبانی و مدیریتش داشته باشیم. میتونیم بگیم یک فری لنسر دوم داریم؟ نه! چون کاربرهاش رو نداریم.

ما با مدیریت و روش های مدیریت فری لنسر مشکل داریم نه کل مجموعه که شامل کاربرها هم میشه.

۲. این کار به کل مجموعه ضرر میزنه. الان یک انیمشین بچه گول زنک گذاشتن که وقتی پروژه پست میکنی چند تا چیز رو مثلا بررسی میکنه و پروژه شما پست میشه. اما اگر واقعا ببینن بدون کنترل داره براشون مشکل ایجاد میشه و شروع کنن به کنترل دونه دونه پروژه ها، این بررسی کار رو کند میکنه و در نهایت به ضرر کاربرها هم هست.

epsi1on
June 8th, 2013, 17:07
من فکر کنم از سایر دوستان زودتر فرستادم مدارکم رو و هیچ جواب قانع کننده ای هم دریافت نکردم هنوز، بیشتر از 35 روزه الان که مدارک ایرانیم رو فرستادم و آندر ریویو هست...
از اونجایی که توی نت دیدم این کارهاشون سابقه داره گفتم شاید یه کم باید تحدید بشند تا انقدر راحت پول مردم رو نخورند، یا اگه میخورند لااقل یه ضرری بهشون بزنیم :)
میدونید که توی تجارت الکترونیک، اولین و مهمترین فاکتور برای وب سایت ها اعتماد یا همون تراسته ...
این قضیه براشون خیلی مهمه و سخت دنبال این هستند که خودشون رو موجه جلوه بدند و برای این شرکت های بزرگ، از دست دادن یک درصد اعتماد هم ضرر مالی سنگینی داره...

سلام دوست عزیز.
به نظر منم کار صحیحی نیست و فقط میتونه تاثیر منفی داشته باشه. این کار شما قبل از اینکه یک اعتراض به کار اونها قلمداد بشه، خرابکاری یکی از ما عضوهای ایرانی توی سایتشون قلمداد میشه. بهتره فکر دیگه ای بکنیم.

xplusboy
June 9th, 2013, 12:29
دوست من این کار خیلی پسندیده نیست. چرا؟ عرض میکنم.

ما با مدیریت و روش های مدیریت فری لنسر مشکل داریم نه کل مجموعه که شامل کاربرها هم میشه.

عرض سلام
! با این منطق، اگه یه مجموعه ای داره "د زد ی" میکنه، نباید افشاگری کرد و جلوی "دز دی" های دیگه اون رو گرفت به خاطر این که اون شرکت متشکل از افرادیه که در اون ***ی سهیم نیستند ؟!
یه کم نگاهتون رو وسیع تر از فریلنسر کنید، سرویس های مشابه زیادی وجود دارند که این کاربران میتونند از اونها استفاده کنند، و با اعتماد بیشتری به صداقت اونها یه محیط امن تری برای خودشون فراهم کنند. اتفاقاً من وظیفه خودم میدونم که وقتی یه مشکلی برای من پیش آوردند به افراد دیگه ای که احتمال این رو میدم که یه روز به همچین مشکلاتی برخورد کنند اطلاع رسانی کنم تا حداقل اونها متضرر نشند. به هر حال چه این کارشون از ضعف مدیریتی باشه، چه از زیاده طلبی، مشخصه که استحقاق این اعتماد کاربرانش رو نداره.

این کار شما قبل از اینکه یک اعتراض به کار اونها قلمداد بشه، خرابکاری یکی از ما عضوهای ایرانی توی سایتشون قلمداد میشه. بهتره فکر دیگه ای بکنیم.
سلام و عرض ادب
من از ملیتمون نامی نمیبرم، فقط مشکل پیش اومده و برخورد فریلنسر رو شرح میدم.
در خصوص خرابکاری، اگه یه نفر بیاد و به شما حمله کنه، این که شما از خودتون دفاع کنید و مابقی افراد جامعه رو از این خطر آگاه کنید خرابکار میشید یا اون فردی که به شما حمله کرده ؟

epsi1on
June 9th, 2013, 14:31
سلام و عرض ادب
در خصوص خرابکاری، اگه یه نفر بیاد و به شما حمله کنه، این که شما از خودتون دفاع کنید و مابقی افراد جامعه رو از این خطر آگاه کنید خرابکار میشید یا اون فردی که به شما حمله کرده ؟
بازهم میگم، ممکنه شما از دید خودتون هر کاری انجام بدید، ولی به نظر من این کار شما اصلا نتیجه مثبتی نداره!
مطمعنا ایجاد یک پروژه راه صحیح برای خبر رسانی نیست! اگر خیلی مایلید آگهی رسانی کنید، باید روشهای دیگه ای مثل وبلاگ نویسی و ... رو انتخاب کنید، نه اینکه پروژه های fake ایجاد کنید و توش توضیحات بدید!

amosum
June 9th, 2013, 19:10
من فکر میکنم باید یک کاری انجام بدم که از سردرگمی در بیام ، به هر حال این بهترین متنی بود که به ذهن من رسید .
شما در جواب کسی که بعد از 20 بار سوئال کردن باز هم میگه مدارکت رو بفرست تا بررسی کنیم چی میگی ؟
وقتی حتی اشاره هم نمیکنه که تمام ایرانی ها با این مشکل روبرو هستند باز هم ما سکوت کنیم ؟
به نظر من روشن شدن بهترین حالت هست .
باز هم بیاین تا با هم همفکری کنیم .

mst_ab
June 9th, 2013, 19:15
به نظر بنده هم کار شما، کار درستی نیست، به علاوه، در مورد این که فرمودید "از ملیتم نامی نمی برم"، فری لنسر که میدونه شما ایرانی هستی،... مسلماً این کار شما باعث میشه به ایرانی ها بدبین تر بشن.
در ثانی مطمئن باشید فری لنسر قصد ***ی نداره. :)

bestdeveloper
June 9th, 2013, 20:15
حدود 20 روزه که چندین هزار دلار در اکانتم بلاک شده و چندبارهم با قسمت اکانت ساسپند صحبت کردم و هیچ جوابی نگرفتم
پیشنهادم اینه که در سایتهای اجتماعی مثل فیسبوک و توییتر و وبلاگها در مورد اینکه: اکانت بدون دلیل لیمیت شده - جوابی داده نمیشه - مدارک غیر متعارف خواسته شده متن بگذاریم
و حتما متن انگلیسی باشه.
اول اینکه باید باروش درست اعتبار اونهارو زیر سوال ببریم تا شاید نتیجه بده و دوم اینکه نشستن و منتظر موندن هیچ فایده ای نداره.
دوستانی که هنوز لیمیت هستند از لینکهای زیر استفاده کنیم تا شاید فایده ای داشته باشه
Freelancer.com withholds my money (http://www.realscam.com/f10/freelancer-com-withholds-my-money-1281/)

در ضمن بچه ها امضا کردن این پتیشن خالی از لطف نیست. چه اکانت هامون برگرده چه نه، رفتار فریلنسر و کارمنداش منطقی نیست و نیاز به اصلاح داره...
http://www.change.org/en-IN/petitions/australian-government-stop-the-attrocities-of-freelancer-com

لطفا درمورد ایران و ایرانی صحبت نکنید. شما یک کاربر هستید و باید جوابگو باشند و این قانون برای همه حتی کشورهایی که تحریم هستن باید انجام بشه
اگر تابحال تیکت زدید و بسته شده دیگه تیکت نزنید چون بی فایده هست
اگر شماره تماسی که درست باشه دارید حتما از اون استفاده کنید و ممنون میشم به من هم بدهید.
اگر یک سرچ درباره فری لنسر scam (به انگلیسی) انجام بدید متوجه میشید که از سال 2011 این مسئله تعیین هویت به این شیوه بوده و اکانتهای زیادی لیمیت شدن و خیلیها معترض بودند

eabdp
June 10th, 2013, 19:15
سلام به همه دوستان. آقا من فکر می کنم این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست، یک دلیل محکم و قاطع هم براش دارم و اون اینکه پرچم ایران به علامت سوال تبدیل شده. من از همون موقع حدس زدم که چنین وقایعی در پیش هست، این ماجرا هم تقصیر فریلنسر نیست، داستان تحریم ها است. من که 130 دلار بیش تر نداشتم که قیدش رو زدم یا اینکه با کمک رفقای فریلنسری ام از دیگر کشورها یک جوری نصفیشو منتقل می کنم. این هم که این قضیه ***یه یک حرف کاملا بی اساسه، چرا؟ چون فریلنسر حق داره مثل پی پال هر وقت مشکوک شد، درخواست تأیید هویت کنه. اما چون احتمالا قوانینش در مورد ایران به علت تحریم ها داره مثل سایر سایت ها و شرکت های آمریکایی اروپایی میشه، فعلا از تأیید هویت استفاده کرده. اگر ما توی یک کشور دیگه بودیم، یک تأیید هویت درست و حسابی می فرستادیم و خلاص، اما اون ها تأیید هویت ما رو به احتمال زیاد دیگه قبول نخواهند کرد. یک احتمال اینه که طولی نکشه که یک پیام قاطع برای شما بیاد و اون هم درست شبیه پیام مایکروسافت، یا گوگل خواهد بود که due to US finantial regulations و و و یک پیام قاطع که به علت قوانین مالی آمریکا امکان وجود کاربری با ملیت شما نمی باشد. البته ممکنه بالاخره فرجی حاصل بشه، اما این به خیلی چیزها بستگی داره، حتی به نتیجه انتخابات ایران و یک مساله دائما در حال تغییر هم هست. بالاخره گفتن توی این سایت بحث سیاسی نکنیم، ما هم نمی کنیم ولی خلاصه این قصه سر دراز دارد! اما برای آینده باید یک فکر اساسی کرد. و این فکر هم اساسش باید این باشه که یک روش بدون نقص برای این که خودمون رو از یک ملیت دیگه نشون بدیم باید پیدا کنیم. به نظر من باید با کسانی که کار پی پال انجام می دن مشورت کنیم، چون اون ها به هر حال تونستن سیستم پی پال رو دور بزنن، با وی پین، یا هر چیز دیگه ای. خیلی هم حساس هستند، یعنی به خودشون برای تضمین اکانت خیلی بیش تر از افراد عادی اعتماد دارن. فریلنسر تا چندی بعد احتمالا تعیین کشور رو منوط به شماره تلفن امنیتی می کنه، هر چند الآن هنوز این کار الزامی نیست. اما به هر حال به عنوان یک راه حل کوتاه مدت من تصمیم گرفتم از آی پی یک کشور دیگه و ایجاد یک اکانت جدید استفاده کنم. به همه پروژه های در حال انجامم هم گفتم که فعلا پول نفرستن و با ایمیل باهاشون مرتبط شدم تا در آینده اکانت جدید رو معرفی بکنم. به هر حال چون این بحث ها ممکنه خارج از قوانین این سایت بشه پیشنهاد من اینه که یک گروه در فیس بوک ایجاد کنیم تا در اونجا راحت تر به هم فکری بپردازیم، یک نفر زحمت این پیج رو بکشه و به همه اعلام کنه. مثلا ایرانی های فیس بوک به هر حال اکانت فیس بوک من ehs abd هست، هر کس خواست اد کنه توضیح بده که اینجا آشنا شدیم

serverfire
June 10th, 2013, 19:42
سلام به همه دوستان. آقا من فکر می کنم این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست، یک دلیل محکم و قاطع هم براش دارم و اون اینکه پرچم ایران به علامت سوال تبدیل شده. من از همون موقع حدس زدم که چنین وقایعی در پیش هست، این ماجرا هم تقصیر فریلنسر نیست، داستان تحریم ها است. من که 130 دلار بیش تر نداشتم که قیدش رو زدم یا اینکه با کمک رفقای فریلنسری ام از دیگر کشورها یک جوری نصفیشو منتقل می کنم. این هم که این قضیه ***یه یک حرف کاملا بی اساسه، چرا؟ چون فریلنسر حق داره مثل پی پال هر وقت مشکوک شد، درخواست تأیید هویت کنه. اما چون احتمالا قوانینش در مورد ایران به علت تحریم ها داره مثل سایر سایت ها و شرکت های آمریکایی اروپایی میشه، فعلا از تأیید هویت استفاده کرده. اگر ما توی یک کشور دیگه بودیم، یک تأیید هویت درست و حسابی می فرستادیم و خلاص، اما اون ها تأیید هویت ما رو به احتمال زیاد دیگه قبول نخواهند کرد. یک احتمال اینه که طولی نکشه که یک پیام قاطع برای شما بیاد و اون هم درست شبیه پیام مایکروسافت، یا گوگل خواهد بود که due to US finantial regulations و و و یک پیام قاطع که به علت قوانین مالی آمریکا امکان وجود کاربری با ملیت شما نمی باشد. البته ممکنه بالاخره فرجی حاصل بشه، اما این به خیلی چیزها بستگی داره، حتی به نتیجه انتخابات ایران و یک مساله دائما در حال تغییر هم هست. بالاخره گفتن توی این سایت بحث سیاسی نکنیم، ما هم نمی کنیم ولی خلاصه این قصه سر دراز دارد! اما برای آینده باید یک فکر اساسی کرد. و این فکر هم اساسش باید این باشه که یک روش بدون نقص برای این که خودمون رو از یک ملیت دیگه نشون بدیم باید پیدا کنیم. به نظر من باید با کسانی که کار پی پال انجام می دن مشورت کنیم، چون اون ها به هر حال تونستن سیستم پی پال رو دور بزنن، با وی پین، یا هر چیز دیگه ای. خیلی هم حساس هستند، یعنی به خودشون برای تضمین اکانت خیلی بیش تر از افراد عادی اعتماد دارن. فریلنسر تا چندی بعد احتمالا تعیین کشور رو منوط به شماره تلفن امنیتی می کنه، هر چند الآن هنوز این کار الزامی نیست. اما به هر حال به عنوان یک راه حل کوتاه مدت من تصمیم گرفتم از آی پی یک کشور دیگه و ایجاد یک اکانت جدید استفاده کنم. به همه پروژه های در حال انجامم هم گفتم که فعلا پول نفرستن و با ایمیل باهاشون مرتبط شدم تا در آینده اکانت جدید رو معرفی بکنم. به هر حال چون این بحث ها ممکنه خارج از قوانین این سایت بشه پیشنهاد من اینه که یک گروه در فیس بوک ایجاد کنیم تا در اونجا راحت تر به هم فکری بپردازیم، یک نفر زحمت این پیج رو بکشه و به همه اعلام کنه. مثلا ایرانی های فیس بوک به هر حال اکانت فیس بوک من ehs abd هست، هر کس خواست اد کنه توضیح بده که اینجا آشنا شدیم

در تائید حرف شما میشه این رو گفت که کاربران از ایران دیگه نمی تونن عضو بشن .
مسئله که هست بعضی ها پول های زیادی تو اکانت فریلنسر دارن و اگه داده نشه ضرر های بدی میخورن و باید فکر وکیل بود .
من به شخصه حاضرم بحث وکیل رو از الان پگیری کنیم

epsi1on
June 10th, 2013, 20:56
در تائید حرف شما میشه این رو گفت که کاربران از ایران دیگه نمی تونن عضو بشن .
مسئله که هست بعضی ها پول های زیادی تو اکانت فریلنسر دارن و اگه داده نشه ضرر های بدی میخورن و باید فکر وکیل بود .
من به شخصه حاضرم بحث وکیل رو از الان پگیری کنیم
شما کسی رو بعنوان وکیل مد نظر دارید دوست عزیز؟

shingo
June 10th, 2013, 21:20
با یکی از رسانه های خارجی مثل بی بی سی فارسی هماهنگ کنید اونا پیگیر باشند.البته بعد از انتخابات

serverfire
June 11th, 2013, 09:01
با یکی از رسانه های خارجی مثل بی بی سی فارسی هماهنگ کنید اونا پیگیر باشند.البته بعد از انتخابات

نیما اکبر پور تو فیسبوک و تیوتر

خبرنگار بخش ای تی بی بی سی فارسی هست

آدم خوب و پیگیری هست ، اگر بهش اطلاع بدیم پیگیری میکنه

serverfire
June 11th, 2013, 09:02
شما کسی رو بعنوان وکیل مد نظر دارید دوست عزیز؟

یکی از کاربران تو همین تاپیک اعلام کرده بود که میشناسه

rezanew
June 11th, 2013, 10:28
دوستان امروز برای من رو دوباره واریز کردن

اما همونطور که قبلا هم اینجا (http://www.webhostingtalk.ir/f172/80055/index19.html#post776360)گفته بودم، بازم پولم رو کم کردن واریز کردن!!

دفعه قبل ترسیدم بپرسم ازشون! اما ایندفعه پرسیدم

گفتن که یکی از employer های شما لیمیت شده! تا از لیمیت در نیاد نمیتونید پولشو بردارید!! باهاشون تماس بگیرید تا اقدام کنن برای رفع لیمیت!! کلا خوشحالن!!!!

serverfire
June 11th, 2013, 13:15
دوستان امروز برای من رو دوباره واریز کردن

اما همونطور که قبلا هم اینجا (http://www.webhostingtalk.ir/f172/80055/index19.html#post776360)گفته بودم، بازم پولم رو کم کردن واریز کردن!!

دفعه قبل ترسیدم بپرسم ازشون! اما ایندفعه پرسیدم

گفتن که یکی از employer های شما لیمیت شده! تا از لیمیت در نیاد نمیتونید پولشو بردارید!! باهاشون تماس بگیرید تا اقدام کنن برای رفع لیمیت!! کلا خوشحالن!!!!
شما کشور ایران رو زدید ؟
کی تائید هویت انجام دادید ؟

rezanew
June 11th, 2013, 13:24
من آمریکا زدم! تائید هویت رو هم یک سال پیش اینا فقط با تلفن آمریکا انجام دادم! با ip آمریکا هم همیشه درخواستامو میدم! البته بعضی وقتا از دستم در میره با ip ایران میرم توش!! اما کم اتفاق افتاده (یکی دو بار)

epsi1on
June 12th, 2013, 10:44
سلام دوستان.
خبر دیگه ای نشد؟ من قضیه لیمیت شدن ایرانیا رو به یکی از کارفرماهام گفتم و ازش خواستم از طریق پیپل مستقیم پول رو بهم پرداخت کنه. ایشون هم از پشتیبانی فریلنسر سوال کردن که ایا میشه من توی فریلنسر با یه ایرانی کار کنم و اینکه چرا اینطوری شده و از این حرفها، در جواب این رو شنیدن:

Regarding your second concern, as stated previously by my colleague, the only problem for Iranian users is that their government is currently blocking our site. Once the Iranian government has unblock us rest assured that there would not be any problem.

majid-f
June 12th, 2013, 15:42
سلام دوستان.
خبر دیگه ای نشد؟ من قضیه لیمیت شدن ایرانیا رو به یکی از کارفرماهام گفتم و ازش خواستم از طریق پیپل مستقیم پول رو بهم پرداخت کنه. ایشون هم از پشتیبانی فریلنسر سوال کردن که ایا میشه من توی فریلنسر با یه ایرانی کار کنم و اینکه چرا اینطوری شده و از این حرفها، در جواب این رو شنیدن:

Regarding your second concern, as stated previously by my colleague, the only problem for Iranian users is that their government is currently blocking our site. Once the Iranian government has unblock us rest assured that there would not be any problem.

فری لنسر بهانه الکی زیاد میاره اما در مورد این قضیه ظاهرا واقعا چیزهائی به گوششون رسیده و مت بری هم یک چیزی در این مورد گفته که توی پرس ریلیز ۱۳ دسامبر ۲۰۱۲ توی سایت هست: http://press.freelancer.com.s3.amazonaws.com/2011-12-13-Freelancer.com-banned-in-Iran.pdf

اما دسامبر ۲۰۱۲ کجا الان کجا؟ تازه بعد از ۵ ماه یادشون افتاده عکس العمل نشون بدن؟ اونم بعد از اینکه مشکل اصلا برطرف شده؟

به نظر من که یک بهانه تو خالیه. با این وجود کارفرمای شما میتونه بهشون اطلاع بده که فری لنسر توی ایران رفع فیل.تر شده ببینه دیگه چه بهانه ای میارن.

mst_ab
June 12th, 2013, 16:37
سلام دوستان.

آقا یکی حالیشون کنه که اولاً الان باز شده، در ثانی، مشکل فقط به دلیل پروژه های غیر اخلاقی تو سایت فری لنسر بوده نه اختلافات سیاسی...

majid-f
June 12th, 2013, 16:42
در ثانی، مشکل فقط به دلیل پروژه های غیر اخلاقی تو سایت فری لنسر بوده نه اختلافات سیاسی...

عجب بهانه‌ای! از یک طرف کلی خرج برای سمینارهای صادرات خدمات فنی مهندسی بشه و از یک طرف یک بازار این جور پروژه ها رو چون چند تا پروژه ادالت هم اونجا پست میشه ببندن؟ امیدوارم فیل.تر نتیجه یک اشتباه بوده باشه، چون این استدلال فاجعه ست!

onlymaj
June 12th, 2013, 18:11
اکانت بنده هم پس از در خواست واریز دادن لیمیت شد . به ساپورت گفتم که من قبلا وریفای کردم . جوابی که داد این بود :

Hello Mohammad,Thank you for contacting Freelancer.com Support Desk.Your account indeed shows that it has been limited by Freelancer.com site administrators. To lift your account limitation, kindly go to the Verification Center and complete all the requirements indicated. To go to the Verification Center, I recommend you to click this link for your convenience: https://www.freelancer.com/users/limit-account/verification_center.php.Once you have already submitted the requirements, the proper department will review them and give you an update. Therefore, I suggest that you visit the Verification Center regularly. I am unable to disclose further information about this matter, because this in now handled by the proper department.Your understanding and patience on this matter will be much appreciated.Feel free to contact us if you have further inquir

majid-f
June 12th, 2013, 18:24
To go to the Verification Center, I recommend you to click this link for your convenience: https://www.freelancer.com/users/limit-account/verification_center.php

واقعا چقدر اینا به فکر راحتی ما هستن! آدم نمی دونه بخنده یا گریه کنه.
یکی این لینک دادنشون روی اعصابه یکی هم آخرش:

Feel free to contact us if you have further inquiries

انگار که کمک موثری انجام داده و میخواد بیشتر حال بده.

واقعا دیگه از فری لنسر حالم بهم میخوره.

bestdeveloper
June 12th, 2013, 18:33

نیما اکبر پور تو فیسبوک و تیوتر
خبرنگار بخش ای تی بی بی سی فارسی هست
آدم خوب و پیگیری هست ، اگر بهش اطلاع بدیم پیگیری میکنه
بنظرم خوب نیست چون بیشتر جنبه تحریم ایران برای بی بی سی فارسی جذاب تر هست تا حل این مشکل

سلام دوستان.

من هم قبلا سوال کرده بودم (نه به عنوان یک ایرانی) که گفته بود مشکلی با ایران نداریم و فقط ایران هست که مارو فیل*تر کرده و البته رییسشون هم واکنش تندی به فیل*تر ایران داده بود. ولی این چیزی که ساپورت میگه با اتفاقی که برای ما افتاده فرق میکنه.

اکانت بنده هم پس از در خواست واریز دادن لیمیت شد . به ساپورت گفتم که من قبلا وریفای کردم . ...
شما چه کشوری آدرس دادی؟ آیا پی پل متصل کردی به اکانتت و برای چه کشوری هست.

دوستان بالاخره امروز یک پیغامی به من دادند و داخلش توضیح دادند که چرا اینکارارو میکنن:

Why do I need to give Freelancer.com information?
We value your business and want to help you to continue your work with minimum disruption. However we need to verify your identity to comply
with Australian Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing laws.
By confirming your identity you'll help ensure Freelancer.com is a safe and secure place to send and receive payments online.

مشکل همون قضیه پولشویی هست و درنتیجه به آدرسهای ایران گیر میدن و اونایی که با آی پی ایران وارد بشن هم باز باید وریفای بشن.

2 سوال از دوستانی که آدرس خارج دادند: آیا آدرسی که دادید به اسم خودتون بوده؟ و آیا جعلی بوده یا نه؟

نکته بعدی اینکه احتمالا سرشون خیلی شلوغه و برای همین ممکنه زمانبر بشه ولی بعید نیست که گاهی فراموش بشه

ممنون

onlymaj
June 12th, 2013, 18:40
امیدوارم که همینطور باشه .
من از آی پی ایران وارد می شدم . تا همین امروز درست بود . یه هو اینطوری شد
هنوز با ساپورت درگیر هستم . ببینم چی میشه خبر میدم .

eabdp
June 13th, 2013, 18:47
دوستان به نظر من بهترین راه اینه که به هر نحوه ای که شده سر و صدا بکنیم که پولمونو بدن ولی بعدش ما رو از سایت اخراج کنن. منطق اصلیمون هم این باشه که ما نمی دونستیم، باید اول از اجرایی شدن این قانون به ما اطلاع می دادن تا ما پول هایی که قبل از این قانون به دست آورده بودیم رو منتقل کنیم. اما مساله اصلی تحریمه و بقیه احتمالات صحیح نیست! چرا ؟ چون این پدیده به این شکل تا حالا اتفاق نیفتاده و مهم تر اینکه پرچم ایران به علامت سوال تبدیل شده. نه برای بعضی از ما، بلکه برای همه ما. در مورد این پیام هم باید گفت:
However we need to verify your identity to comply
with Australian Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing laws
این پیام یک پیام اتوماتیک هستش، یعنی برای همه کسایی که می خوان وریفای بشن این پیام رو می دن بنابراین درش به طور مستقیم عنوانی برای ما ایرانی ها نیست، اما شاید جزو قوانین ضد تروریستی به حساب بیایم! یعنی شاید علت تحریم ها به این نزدیک باشه. به نظر من امضا کردن پتیشن یا درست کردن پیج فیس بوک یا هر کار دیگه رسانه ای بیش تر مفیده، اما اگر منطقش خوب توضیح داده بشه و هیچ توهینی هم نشه. یعنی بگیم شما طبق قوانین مالی که در حال اجرا هستن این کار رو انجام دادید، خیلی خوب، پول های قبلی رو بدهید چون ما اطلاع نداشتیم، اما در آینده مطابق قانونتون عمل کنید.
اما ممکنه دوستان بگن که اونا که هنوز نگفتن علتش تحریمه. بله نگفتن چون شاید به دلیل انتخابات هنوز مساله رو معلق نگه داشتن. اگر اوضاع مملکت تغییر کرد و مشکل تحریم حل شد که هیچ و اگر حل نشد مطمئن باشید دیر یا زود فریلنسر خیلی صریح به ما خواهد گفت که علت مربوط به مخالفت با قوانین مالی آن کشور است.

rabolf
June 13th, 2013, 21:24
یکی از کاربران تو همین تاپیک اعلام کرده بود که میشناسه

به info at hilsholland.com ایمیل بزنید بگید از طرف من تماس میگیرید (رضا ابوالفتحی)
دکتر ریاضی واقعاً انسان و با شخصیته.

اینو قبلاً هم گفتم، ایشون یک پار پولشو از گوگل پس گرفت. پولی که گوگل بابت adsense از حسابش کم کرده بود.
البته فکر کنم برای گرفتن وکیل افرادی که مبالغ بالا تو حسابشون دارن باید جمع شن و وکیل بگیرن.

serverfire
June 14th, 2013, 12:11
دوستان به نظر من بهترین راه اینه که به هر نحوه ای که شده سر و صدا بکنیم که پولمونو بدن ولی بعدش ما رو از سایت اخراج کنن. منطق اصلیمون هم این باشه که ما نمی دونستیم، باید اول از اجرایی شدن این قانون به ما اطلاع می دادن تا ما پول هایی که قبل از این قانون به دست آورده بودیم رو منتقل کنیم. اما مساله اصلی تحریمه و بقیه احتمالات صحیح نیست! چرا ؟ چون این پدیده به این شکل تا حالا اتفاق نیفتاده و مهم تر اینکه پرچم ایران به علامت سوال تبدیل شده. نه برای بعضی از ما، بلکه برای همه ما. در مورد این پیام هم باید گفت:
However we need to verify your identity to comply
with Australian Anti-Money Laundering and Counter-Terrorism Financing laws
این پیام یک پیام اتوماتیک هستش، یعنی برای همه کسایی که می خوان وریفای بشن این پیام رو می دن بنابراین درش به طور مستقیم عنوانی برای ما ایرانی ها نیست، اما شاید جزو قوانین ضد تروریستی به حساب بیایم! یعنی شاید علت تحریم ها به این نزدیک باشه. به نظر من امضا کردن پتیشن یا درست کردن پیج فیس بوک یا هر کار دیگه رسانه ای بیش تر مفیده، اما اگر منطقش خوب توضیح داده بشه و هیچ توهینی هم نشه. یعنی بگیم شما طبق قوانین مالی که در حال اجرا هستن این کار رو انجام دادید، خیلی خوب، پول های قبلی رو بدهید چون ما اطلاع نداشتیم، اما در آینده مطابق قانونتون عمل کنید.
اما ممکنه دوستان بگن که اونا که هنوز نگفتن علتش تحریمه. بله نگفتن چون شاید به دلیل انتخابات هنوز مساله رو معلق نگه داشتن. اگر اوضاع مملکت تغییر کرد و مشکل تحریم حل شد که هیچ و اگر حل نشد مطمئن باشید دیر یا زود فریلنسر خیلی صریح به ما خواهد گفت که علت مربوط به مخالفت با قوانین مالی آن کشور است.

به چند دلیل اشتباه می کنید شما
بید های گذشته من هنوز با پرچم ایران هست ، دو هفته بعد از این قضیه هم پروژه ای گرفتم که با پرچم ایران هست
روی علامت سئوال هم برید می نویسه کشور کاربر مشخص نیست . چه لیمیت باشیم چه نباشیم

میخوان رابطه رو با کاربرای ایران قطع کنن ، عضویت دیگه ندارن برای کاربران ایران و در حال بررسی هستن که به بینن با کاربرای مجود چیکار کنن

serverfire
June 14th, 2013, 12:40
به info at hilsholland.com ایمیل بزنید بگید از طرف من تماس میگیرید (رضا ابوالفتحی)
دکتر ریاضی واقعاً انسان و با شخصیته.

اینو قبلاً هم گفتم، ایشون یک پار پولشو از گوگل پس گرفت. پولی که گوگل بابت adsense از حسابش کم کرده بود.
البته فکر کنم برای گرفتن وکیل افرادی که مبالغ بالا تو حسابشون دارن باید جمع شن و وکیل بگیرن.

ممنون اگه کار بیخ پیدا کرد ، تماس باهاشون میگیرم

mehranhost
June 14th, 2013, 19:12
2 سوال از دوستانی که آدرس خارج دادند: آیا آدرسی که دادید به اسم خودتون بوده؟ و آیا جعلی بوده یا نه؟

آدرس به اسم دوستم هست، و ایشون هم ساکن لندنِ. آقا اینا خیلی دارن به ایران سخت میگیرن... با اون PDF ی که دوستمون داد و من خوندم قضیه بیشتر به لجبازی نزدیک شده الان! اونموقع که فـلتر شده "مَت بری" (که شخص بسیار غیر انسانی هست) قاطی میکنه و اکانت ها رو میبنده... و همونطور که صریحا توی اون PDF نوشته: "تلاش های کاربران ایرانی برای احراز هویت و در نتیجه کسب درآمد از Freelancer بی نتیجه خواهد ماند" ... آب پاکی رو ریختن...
فقط باید منتظر نتیجه انتخابات و شرایط استراتژیک بهتر بود.
اکانت من فقط 2/3 بار از ایران وصل شده بود. همین الانش که از لیمیت دراومده واسه هر برداشت زنگ میزنن به دوستم باهاش هماهنگ میکنن!!! شاید خنده دار باشه ولی فکر میکنم اون 2/3 بار هم بی تاثیر نبوده!

bestdeveloper
June 15th, 2013, 01:23
آدرس به اسم دوستم هست، و ایشون هم ساکن لندنِ. آقا اینا خیلی دارن به ایران سخت میگیرن... با اون PDF ی که دوستمون داد و من خوندم قضیه بیشتر به لجبازی نزدیک شده الان! اونموقع که فـلتر شده "مَت بری" (که شخص بسیار غیر انسانی هست) قاطی میکنه و اکانت ها رو میبنده... و همونطور که صریحا توی اون PDF نوشته: "تلاش های کاربران ایرانی برای احراز هویت و در نتیجه کسب درآمد از Freelancer بی نتیجه خواهد ماند" ... آب پاکی رو ریختن...
فقط باید منتظر نتیجه انتخابات و شرایط استراتژیک بهتر بود.
اکانت من فقط 2/3 بار از ایران وصل شده بود. همین الانش که از لیمیت دراومده واسه هر برداشت زنگ میزنن به دوستم باهاش هماهنگ میکنن!!! شاید خنده دار باشه ولی فکر میکنم اون 2/3 بار هم بی تاثیر نبوده!

بله کاملا مسئله پولشویی و مبارزه با تروریسم هست و طبق تحریم آمریکا ایران تحریم ارزی هست پس طبق قانون تحریم آمریکا (حالا اسمشو نامردی حرکت خصمانه یا هرچیزی بزارید قرار نیست با نتیجه انتخابات تغییر کنه) ما نمیتونیم درآمد ارزی داشته باشیم پس به هیچ وجه نباید ایرانی باشید.

سوالم کامل میکنم: شما پاسپورت یا کارت شناسایی که برای وریفای دادید به اسم خودتون هست و اسکن آدرسی که دادید به اسم دوستتون؟ یا اینکه هم کارت شناسایی و هم آدرس به اسم دوستتون هست (اکانت به اسم دوستتون هست) ؟ میخوام بدونم میشه آدرس و کارت شناسایی به اسم های متفاوت باشه یا نه

دوستان دیگه تیکت یا حرفی درمورد ایران نزنید و فقط از پاسخگو نبودن و بلاک شدن پولتون تو محیط وب به انگلیسی صحبت کنید.

mehranhost
June 15th, 2013, 07:36
من تمام مدارک رو از دوستم ارایه دادم، بعد ازم خواستن اطلاعات اکانت رو (که به اسم خخودم بود) رو با مدارک تطبیق بدم، من هم انجام دادم، اکانت لیفت شد، این برای بار اول بود که اکانت لیمیت شده بود.
بار دوم هم باز همون مدارک رو ارایه دادم و قبول شد.

m.sabouri
June 18th, 2013, 23:19
یه خبر یه کم امید بخش این که من تا دیروز نمی تونستم به کاربرای دیگه پیغام بدم ولی همین الان این مشکل برطرف شده بود!

camelian77
June 19th, 2013, 00:44
سلام دوستان.

مثل اینکه این مشکل سراسری ئه. یه چند نفر کلاهبردار پیدا شدن و .... و فری لنسر تعداد زیادی از تراکنش های مالی رو reverse کرده. من باهاشون صحبت کردم و گفتم که این چه وضعیه؟ می فرمایند که طبق ToS ما هیچ مسئولیتی در مقابل پرداخت پول کار شما به شما نداریم.

الان یه کمپین راه افتاده که به دولت استرالیا بگن (فری لنسر استرالیایی ئه) که این کلاه بردار ها رو جمع کنه ...

Freelancer.com Scam – Part I : How $10 cost me $14000 – Among other misgivings and apathy of Freelancer.com Staff | Jumbled Mumbling & Fumbled Rumbling (http://omnipresentwords.wordpress.com/2013/02/05/freelancer-com-scam-part-i-how-10-cost-me-14000-among-other-misgivings-and-apathy-of-freelancer-com-staff/)

https://www.facebook.com/pages/Freelancercom-Scam/559665087397688

Freelancer Reviews | Freelancer.com Consumer Reviews on SiteJabber (http://www.sitejabber.com/reviews/www.freelancer.com)

توی ایالات متحده دیگه کسی سراغشون نمی ره و مردم بیشتر دنبال elance و odesk هستند

majid-f
June 19th, 2013, 01:04
یه چند نفر کلاهبردار پیدا شدن و .... و فری لنسر تعداد زیادی از تراکنش های مالی رو reverse کرده. من باهاشون صحبت کردم و گفتم که این چه وضعیه؟ می فرمایند که طبق tos ما هیچ مسئولیتی در مقابل پرداخت پول کار شما به شما نداریم.

منبع تون در مورد پیدا شدن چند نفر کلاهبردار و برگشت تراکنش ها توسط فری لنسر چیه؟

در جواب چه سوالی به شما گفتن طبق tos مسئولیتی ندارن؟ یعنی کارفرما پول شما رو نداده و شما از اونها خواستین جور کارفرما رو بکشن؟ یا چی؟

camelian77
June 19th, 2013, 01:35
منبع تون در مورد پیدا شدن چند نفر کلاهبردار و برگشت تراکنش ها توسط فری لنسر چیه؟

در جواب چه سوالی به شما گفتن طبق tos مسئولیتی ندارن؟ یعنی کارفرما پول شما رو نداده و شما از اونها خواستین جور کارفرما رو بکشن؟ یا چی؟

منبع مشاهده شخصی هست از خودم و چندین نفر دیگه از دوستان که از کشورهای مختلف کار می کنیم. همه دچار این مشکل شدیم .

این متن کامل مکالمات ما با دوستان در فری لنسر، پیدا کنید پرتقال فروش را.

View Ticket: #TCU-xxxx-xxxxx

General

Funds and Project missing from my account

How likely is it that you would recommend Freelancer to someone?

1
2
3
4
5

How well was this ticket answered?

1
2
3
4
5

DEPARTMENT
General

https://support.freelancer.com/__swift/themes/client/images/ticketpropertiesdivider.png

OWNER
Unassigned

https://support.freelancer.com/__swift/themes/client/images/ticketpropertiesdivider.png

TYPE
Milestone Paymen...

STATUS
Open In Progress Closed

PRIORITY
[ Private ]

Shaun Raven

User

Posted on: 05 June 2013 09:04 PM

Hello Support team,

I was just looking through the website and I see that some funds are taken out from my account: On the transaction it says: Reversal of [Transfer from insertwb for project I need a perl code executer (Partial payment for project) (USD) from 05/12/2013 at 20:59 EDT] (USD)

And the project has been suddenly `re-opened` on my task list. But this was completed and I received the email. What's happening here?

Also why is it deducted from my account 2 times? instead of one?

I cannot understand this. Please reply as soon as possible.

Thanks,

Anoosh

Maddox L.
Email and Chat Support Agent

Staff

Posted on: 05 June 2013 10:03 PM

Hi there,

Thank you for contacting Freelancer.com Support.

Your employer insertwb is currently having account issues with us. We cannot go further into details about their account due to our Privacy Policy. Since it is already being handled by the proper department, we are not privy of their information.

I would recommend you to please continue communicating with them regarding their account status update.

If you have further inquiries or concern, please do not hesitate to email us again.

---
Sincerely,
Maddox
Freelancer.com Support

e: support@freelancer.com
w: http://www.freelancer.com (http://www.freelancer.com/)

Shaun Raven

User

Posted on: 05 June 2013 10:17 PM

Thanks for your correspondense.

I have finished the project and they have released the milestone and funds. I cannot see why this should be taken out of my account when they have account issues.

This has absolutely nothing to do with me.

On my end everything was finalized. The reason we use freelancer.com is exactly to avoid such a thing.

Please elaborate on this situation and keep me updated. My communication with them just fails, i have previously informed FL about this.

Thanks,

Ian S.

Staff

Posted on: 05 June 2013 10:53 PM

Hello,

Thank you for getting back to us.

The payments were reversed due to your employer having account issues with us. This is not an issue on your end. Please note that these measures are being carried out to ensure that the payment you are to receive is in order and we cannot disclose further information regarding this. However, you have the option to directly ask them regarding the payment.

Let us know how we can assist you further.

---
Sincerely,
Ian
Freelancer.com Support

Shaun Raven

User

Posted on: 06 June 2013 02:30 AM

I tried to message them with:

"Hi. Freelancer said you have had account issues with them and they have reversed the transaction. Could you please resend the payments? "

But their account is unavailable and I don't think they respond to this message.

I still don't understand that why the funds are removed from my account, regardless their problem. The project was properly done and payments sent and in my account, all decided and everything finished and settled.

I believe this is not right to reverse the transactions, without my consent, because a problem has been discovered with the other party after they sent their payments.

Shaun Raven

User

Posted on: 06 June 2013 02:31 AM

Is it possible that I dispute the project? Is freelancer still holding the payments?

Justin C.

Staff

Posted on: 06 June 2013 03:23 AM

Hi there,

The funds are already in your employer's account as it was reversed. You can only file a dispute if the Milestone Payment is not released. Your employer needs to settle his account issues first to proceed with the payment. You can refer him to the Verification Center to settle his account issues.

Verification Center:

https://www.freelancer.com/users/limit-account/verification_center.php

Should you have further concerns, please contact us again.

---
Sincerely,
Justin C.
Freelancer.com Support

Shaun Raven

User

Posted on: 06 June 2013 01:09 PM

And what if they don't respond at all, like in the current situation?? They are non-responsive.

The milestone was released, and work was delivered, and then freelancer.com took the money out of my account. And now ` I can only dispute if milestone is not released `. What if the milestone was released and every party was happy and then funds suddenly disappear because someone has a problem and is gone?

I kindly ask Freelancer.com to put my money back, because I have delivered the work, and that's all that is relevant to my end. Please note this again: WORK is delivered, they have their codes, so why should they respond??? Why should they care about what happens to my money?

Please elevate this ticket to someone from your tier 2 support so I can discuss this further. I googled a bit and saw that this is not the first time this is happening with freelancer.com. There is a lot of bad reviews about this subject and I do want to think that FL is able to sort this out with me on warm grounds of mutual understanding and professional work ethics.

Shaun Raven

User

Posted on: 06 June 2013 01:11 PM

I also note that I have previously alerted this guy as a potential scammer, referring to this: Screenshot by Lightshot (http://prntscr.com/14nu5u) and this:https://support.freelancer.com/index.php?/Tickets/Ticket/View/229627

Monica P.

Staff

Posted on: 06 June 2013 02:19 PM

Hello there,

Thank you for writing back to us.

Your account shows that your earned funds amounting to $ 50 USD from employer, nsertwb, on the project "I need a perl code executer (ID 4514002)" has been reversed, because they are currently facing an account issue that they need to settle first. We have no option but to reverse the payment they have made until their account issue is settled. It is the site's protocol to return payments coming from users facing an account issue. This measure is implemented to make the site more secure.

Kindly note that Freelancer.com only serves as an online venue for freelancers and employers; thus, we cannot guarantee that your employer will complete the transaction and act accordingly on our site. At this point, I highly encourage you to keep communicating with your employer to be informed of your concern and their account issue. Moreover, I suggest that you ask them to contact us directly so we can assist them accordingly in settling their account issue. In line with this, your employer has already been notified about this matter.

We would encourage you to work on other projects as this may help you to earn while waiting for your employer to resolve their account issues.

The reversed funds will become available once the issue is settled.

Your understanding and patience on this matter will be much appreciated.

Should you need more assistance, feel free to contact us anytime.

---
Sincerely,
Monica
Freelancer.com Support

Shaun Raven

User

Posted on: 06 June 2013 03:06 PM

I will wait a couple more days to see if FL can resolve the issue or not. What's your saying on Milestone issue?

Monica P.

Staff

Posted on: 06 June 2013 03:52 PM

Hi there,

Regarding your concern on the reversed Milestone Payment of $50 USD, it will only be reinstated to your Freelancer.com account once your employer, nsertwb, on the project "I need a perl code executer (ID 4514002)" has settled their account issue. Therefore, I still encourage you to keep on contacting your employer regarding this matter and ask them to contact us directly so we can assist them.

Should you have any other concerns, please let us know.

---
Sincerely,
Monica
Freelancer.com Support

Shaun Raven

User

Posted on: 06 June 2013 04:03 PM

And what measures does freelancer.com take if they do not respond?

Monica P.

Staff

Posted on: 06 June 2013 04:28 PM

Hello there,

Thank you for writing back to us.

The account issue of your employer, nsertwb, on the project "I need a perl code executer (ID 4514002)" is now handled by the proper department. I am unable to disclose further information about this matter, because the proper department handling this kind of concern has their own proceedings.

Your understanding on this matter will be much appreciated.

Feel free to contact us if you have further inquiries.

---
Sincerely,
Monica
Freelancer.com Support

Shaun Raven

User

Posted on: 06 June 2013 05:51 PM

When will you be able to provide an update on this matter?

Jared A.

Staff

Posted on: 06 June 2013 06:58 PM

Hi there,

Since the proper department is handling your employer's account, we will not be able to give you a definite time. Once your employer "insertwb" has settled his account issues, the funds will be reinstated to your Freelancer.com account. I recommend that you keep contacting your employer about his account status.

If you have further queries, please don't hesitate to contact us again.

---
Sincerely,
Jared
Freelancer.com Support

Shaun Raven

User

Posted on: 10 June 2013 01:25 PM https://support.freelancer.com/__swift/themes/client/images/icon_new3d_orange.png

Hello, Any updates on this case?

Will C.
Email and Chat Support

Staff

Posted on: 10 June 2013 02:11 PM https://support.freelancer.com/__swift/themes/client/images/icon_new3d_orange.png

Hi there,

Our proper department is still coordinating with your employer "insertwb" to settle their account issue with us. We could also recommend that you continue to continue to communicate with them and inform them to contact us to settle their account issue.

Feel free to contact us again if you have other questions or concerns.

---
Sincerely,
Will C.
Freelancer.com Support

Shaun Raven

User

Posted on: 18 June 2013 05:03 PM https://support.freelancer.com/__swift/themes/client/images/icon_new3d_orange.png

Any progress?

camelian77
June 19th, 2013, 01:39
Kindly note that Freelancer.com only serves as an online venue for freelancers and employers; thus, we cannot guarantee that your employer will complete the transaction and act accordingly on our site.

این جا

majid-f
June 19th, 2013, 02:25
منبع مشاهده شخصی هست از خودم و چندین نفر دیگه از دوستان که از کشورهای مختلف کار می کنیم. همه دچار این مشکل شدیم .

این متن کامل مکالمات ما با دوستان در فری لنسر، پیدا کنید پرتقال فروش را.

همدردی من رو بپذیرید. واقعا احساس تهوع و در عین حال خفگی به آدم دست میده. کاش میشد یک طوری سر جاشون نشوندشون.

camelian77
June 19th, 2013, 02:34
ممنون. راهی برای «سر جا نشوندن» شون نیست. من با مشخصات آمریکایی اینجا کار می کردم :-) حالا دیگه پول ئه رفت دیگه :-) باید یاد بگیریم دیگه از این کار ها نکنیم. بریم با وب سایت های معتبر تر کار کنیم.

همین eLance تا الان از من دو تا آی دی خواسته و یک مصاحبه آنلاین!!

majid-f
June 19th, 2013, 02:40
ممنون. راهی برای «سر جا نشوندن» شون نیست. من با مشخصات آمریکایی اینجا کار می کردم :-) حالا دیگه پول ئه رفت دیگه :-) باید یاد بگیریم دیگه از این کار ها نکنیم. بریم با وب سایت های معتبر تر کار کنیم.

همین eLance تا الان از من دو تا آی دی خواسته و یک مصاحبه آنلاین!!

متاسفانه توی سایت‌های دیگه مشکل تحریم داریم. امید که این مشکل بالاخره یک روزی حل بشه و ناچار نباشیم سکونت در کشورمون رو مخفی کنیم.

camelian77
June 19th, 2013, 02:42
شاید بشه یه باب همکاری یه جوری بین برنامه نویس های ایرانی و ایرانی مقیم خارج از ایران باز کنیم از طریق همین فروم؟ نظر شما چیست؟

majid-f
June 19th, 2013, 03:08
ایده خوبیه. اما من خودم فعلا ظرفیت خالی ندارم. با این حال خوشحال میشم اگر بحث و گفتی در این مورد شکل گرفت مشارکت داشته باشم.

camelian77
June 19th, 2013, 04:30
بقیه دوستان ام نظر بدن؟

serverfire
June 19th, 2013, 09:20
مثل اینکه این مشکل سراسری ئه. یه چند نفر کلاهبردار پیدا شدن و .... و فری لنسر تعداد زیادی از تراکنش های مالی رو reverse کرده. من باهاشون صحبت کردم و گفتم که این چه وضعیه؟ می فرمایند که طبق ToS ما هیچ مسئولیتی در مقابل پرداخت پول کار شما به شما نداریم.

الان یه کمپین راه افتاده که به دولت استرالیا بگن (فری لنسر استرالیایی ئه) که این کلاه بردار ها رو جمع کنه ...

Freelancer.com Scam – Part I : How $10 cost me $14000 – Among other misgivings and apathy of Freelancer.com Staff | Jumbled Mumbling & Fumbled Rumbling (http://omnipresentwords.wordpress.com/2013/02/05/freelancer-com-scam-part-i-how-10-cost-me-14000-among-other-misgivings-and-apathy-of-freelancer-com-staff/)

https://www.facebook.com/pages/Freelancercom-Scam/559665087397688

Freelancer Reviews | Freelancer.com Consumer Reviews on SiteJabber (http://www.sitejabber.com/reviews/www.freelancer.com)

توی ایالات متحده دیگه کسی سراغشون نمی ره و مردم بیشتر دنبال elance و odesk هستند

دوست عزیز این حرفی که شما می زنی رو من قبول ندارم .

همین الان من یک مشتری از امریکا داشتم که قبلا کار براش انجام داده بودم و یک کار جدید رو پست کرد تو فریلنسر و من هم دعوت کرد که بید بدم

دوستانی دارم از همین ایران که از قبل اکانتشون تائید شده بوده و مشکلی برنخوردن و الان هم دارن کار میکنن

خود من هم دارم کار انجام میدم و این سایت رو من از سال 2008 عضو هستم و شناخت دارم . و هرکسی وبلاگ زد و یکسری مطلب کپی پیست کرد که دلیل نمیشه شما باور کنی این عنوانی که این شخص نوشته سرچ کنی ماله 2010 یکی دیگه دقیقا همین مطلب رو تو سایت دیگه ای نوشته . این وبلاگ اومده کپی پیست کرده که امار بگیره

serverfire
June 19th, 2013, 09:22
Kindly note that Freelancer.com only serves as an online venue for freelancers and employers; thus, we cannot guarantee that your employer will complete the transaction and act accordingly on our site.

این جا

خوب درست میگه ، طرف پولی که به شما داده بوده مشکل داشته و امکان انتقال به شمارو نداره !!
مسئله شما چیز دیگه ای هست و فکر نکنم مربوط به لیمیت شدن کاربران ایرانی داشته باشه

Tehranshahr
June 19th, 2013, 16:12
در مورد برگشت پول برا منم اتفاق افتاد یکبار ، این مشکل به کارفرمای شما مربوط میشه مثلا کارفرمای من یکی کارشو انجام نداده بود ولی پول گرفته بود سر همین از بیمه کارت اعتباریش استفاده کرد کل پولی که تو فری لنسر لود کرده بود رو کشید بیرون و فری لنسر هم تمام پولایی رو که به کاربرا پرداخت کرده بود رو برگشت زد اما خوب این فرد آدم با انصافی بود و پول منو مستقیم ریخت به پی پال.
دوستانی که میبینن پولشون برمیگرده ۱۰۰٪ مشکل از کارفرماست ممکنه طرف بخواد بازی دربیاره کارو بگیره پولم نده البته به این راحتیام نیس که هرکی دلش خواست بره پولشو بکشه بیرون این دیگه بستگی به کارت طرف داره و یا پی پال.

majid-f
June 19th, 2013, 20:03
در مورد برگشت پول برا منم اتفاق افتاد یکبار ، این مشکل به کارفرمای شما مربوط میشه مثلا کارفرمای من یکی کارشو انجام نداده بود ولی پول گرفته بود سر همین از بیمه کارت اعتباریش استفاده کرد کل پولی که تو فری لنسر لود کرده بود رو کشید بیرون و فری لنسر هم تمام پولایی رو که به کاربرا پرداخت کرده بود رو برگشت زد اما خوب این فرد آدم با انصافی بود و پول منو مستقیم ریخت به پی پال.
دوستانی که میبینن پولشون برمیگرده ۱۰۰٪ مشکل از کارفرماست ممکنه طرف بخواد بازی دربیاره کارو بگیره پولم نده البته به این راحتیام نیس که هرکی دلش خواست بره پولشو بکشه بیرون این دیگه بستگی به کارت طرف داره و یا پی پال.

بله همینطوره. اما این اصلا دلیل موجهی نیست. اولا که فری‌لنسر اگر واقعا دنبالش رو بگیره میتونه جلوی برگشت پول رو بگیره یا دوباره به حساب برش گردونه. در ثانی با این همه کمسیون که از کاربرها میگیره حداقل باید دریافت رو تضمین کنه.

فرض کنیم از هر ۱۰۰۰ پروژه یکیش به این مشکل برخورد کنه و فرض کنیم که از هر پروژه بطور متوسط ۵ درصد کمسیون سایت باشه. این یعنی به ازای هر ۱۰۰۰ پروژه بدون مشکل سایت کل مبلغ ۵۰ پروژه رو داره دریافت میکنه. حالا اگر یک پروژه این مشکل براش پیش بیاد میشه از هر ۱۰۰۰ پروژه ۴۹ پروژه رو کامل هزینه ش به سایت میرسه. باز یعنی هزینه تضمین پرداخت برای سایت با فرض یک در هزار بودن احتمال برگشت پول فقط میشه ۲ درصد درآمد سایت. تازه این درآمدها رو هم حساب نکردیم:
- درآمد حق عضویت‌ها،
- درآمد هزینه امتحان ها،
- درآمد هزیته ارتقاء پروژه (فیچرد، سیلد بیدز، ...)
- درآمد تبلیغات
- ۳ درصد کمسیون کارفرما
- درآمد از تبدیل ارز

camelian77
June 19th, 2013, 22:27
دوست عزیز این حرفی که شما می زنی رو من قبول ندارم .

همین الان من یک مشتری از امریکا داشتم که قبلا کار براش انجام داده بودم و یک کار جدید رو پست کرد تو فریلنسر و من هم دعوت کرد که بید بدم

دوستانی دارم از همین ایران که از قبل اکانتشون تائید شده بوده و مشکلی برنخوردن و الان هم دارن کار میکنن

خود من هم دارم کار انجام میدم و این سایت رو من از سال 2008 عضو هستم و شناخت دارم . و هرکسی وبلاگ زد و یکسری مطلب کپی پیست کرد که دلیل نمیشه شما باور کنی این عنوانی که این شخص نوشته سرچ کنی ماله 2010 یکی دیگه دقیقا همین مطلب رو تو سایت دیگه ای نوشته . این وبلاگ اومده کپی پیست کرده که امار بگیره

بله درسته خیلی ها دارن کار می کنن ولی بعضی ها (some people ) به این مشکل خوردن، تعداد محدود ولی نه چندان کمی. اگر یه نگاهی به آمار وب سایته بکنید می بینید که بیشتر از کشور های شرقی هستند «کارکن» ها. چرا؟ چون برای «کارکن worker» غربی satisfying نیست و حاشیه امنیت کاری نداره.

ضمنا در مورد لینک هایی که پست کردم: این خیلی بدیهی ئه، همیشه ۱ نفر شاکی می شه و ریویو review منفی پست می کنه. بقیه هم دنبال اش می کنن. ریویوی منفی در مورد فری لنسر زیاد هست -- البته که من هم هر شب یه سری پروژه ها رو browse می کنم :-) ولی به دلایل دیگه ای اصولا و کارم هم php نیس.

کلا هدف از پست کردن این جا این بود که با هم همکاری کنیم. الان بیشتر این آسیای جنوب شرقی ها (orientals) یه تیم هستند. به دو نمونه اشاره کنم. من دو تا پروژه رو (به عنوان کارفرما) این جا کار کردم یکیش یک تیم پاکستانی هست که مطمئنم حداقل ۴ نفرند، و تا الان ۱۵۰۰ دلار هم بهشون دادم و شدیدا راضی ام هستم. یکی دیگه یه تیم ویتنامی - بنگلادشی هست که کارهای سری کاری و گرافیک و data entry انجام می ده و کلا staffing company هستند برای خودشون. ما ایروونی ها هم می تونیم «سعی کنیم» تیم باشیم (خوب، رئیس کیه؟) :p

شما ارسال های من رو در این فروم نگاه کنید و با اسم من Shaun Raven / Anoush Ravan / Nasimtech / Webcook / anooshr وب سایت های پی اچ پی فارسی / پونیشا / پارس کدرز رو نگاه کنید ببینید چند بار سعی کردم پروژه رو به جای دادن به دوستان شرقی به ایران ارسال کنم؟ و نشده؟ چرا نشده؟ من به شما به عنوان یک کارفرما عرض می کنم (:دی):

۱. عدم وجود تیم مناسب -- معمولا فرد هست، که مطمئنم هر چقدر هم عالی باشه نمی تونه گرافیک + jQuery + پی اچ پی +‌دیتابیس + سرور و .... رو با هم منیج کنه.

۲. ضعف شدید زبان انگلیسی -- به برای مکالمه. We all can use google translate to even speak German / wir alle können google übersetzen sogar sprechen Deutsch در استفاده از منابع، در مطالعه‌ی درخواست های من، در فهمیدنشون و در اجرا.

۳. عدم رعایت استانداردهای بدیهی انجام پروژه های غربی. استفاده از کدهای منبع باز ولی بدون لایسنس جی پی ال / ال جی پی ال که باعث می شه من نتونم کد رو اینجا بفروشم یا استفاده کنم یا هر چیز.

۴. در مورد نرم افزار :‌ عدم آشنایی با الگوهای توسعه نرم افزار مثل Agile , software development life cycle , project management

۵. ساپورت فوق العاده ضعیف. عدم تعهد به کار. من مسئول به وجود آوردن اعتماد نیستم به عنوان کارفرما. «کارکن» هستش. عدم پاسخگویی دقیق. به عنوان مثال نگاه کنید به این طرف که اسم اش پریانک هستش (پاکستان) و یک تم رو برام نوشته -- نگاه به استایل جواب دادن کنید.

Hi,

Thanks for purchasing XXXX theme.

I have checked your site and it seems you need to make few changes in CSS for header modules.
So, the associated file is located at "root/themes/XXXXX/css/YYYYResponsive.css".

If you find it difficult to make those changes then send me your FTP details and I will fix this problem.

Regards,

و معادل ایرانیش:

آقا چی شد؟

نمی یای؟

آقا سه روز گذشت !!!‌کجایی؟

۶. شاخ بازی بی خودی. عدم انجام کاری که کارفرما خواسته چرا؟ چون کارفرما «نمی فهمه که اینجوری بهتره». عدم رعایت KISS principle و سخت کردن همه چیز.

این شش مورد از دلایل من بود. کلا دل پری از فری لنسر های ایرانی داشتم گفتم بیام اینجا خالی کنم :-) البته با رعایت تمامی احترام و بزرگواری دوستان که همه استاد هستند و قطع یقین منظور من شما نیستید، نفر سمت راستی شماست!

-----------------------------------------------

به تمام این ها بحث تحریم و انتقال پول رو هم اضافه کنید و باز هم ببینید که چرا ما باید سعی کنیم در یک فضای دوستانه، با رعایت رقابت و انصاف، با هم به شکل «سندیکایی» «همکاری» «اتحادیه‌ای طور» صحبت کنیم و همدیگه رو راهنمایی کنیم و ... موقعیت های بسیار خوبی هست در این زمینه که می شه ازشون استفاده کرد.

قبول دارم که ما ایرونی ها کمی در فهم روش کار یک «سندیکا» مشکل داریم (بازم منظور شمای خواننده نیست، منظور منم.) ولی باید سعی کنیم هر این فهم رو بهتر کنیم و به هم کمک کنیم for the greater good.

در پایان دوستانی که نقدهای مغرضانه می خوان بنویسن و تخطئه کنن رو یادآوری می کنم به داستان ادب و دولت آقایون. اون هایی هم که می فرمان این تاپیک جای این پست نبود حق کاملا با شماست. ببخشید :-) ولی جای دیگری نیست. و اون‌هایی که فکر می کنن با حساب بانکی یا verification آمریکایی یا اتریشی مشکلشون حل می شون با مسئولیت خودشون می تونن با من تماس کاری کنند.

Back where I belong now,
Was it just a dream
Feelings unfold, they will never be sold
And the secret's safe with me

rabolf
June 19th, 2013, 23:07
چون محیط کار ایرن بستس اینجوریه و فقط برنامه نویس های ایرانی نیستن که این مشکلات رو دارن، کارفرما ها هم کم و بیش این مشکلات رو دارن. من از وقتی برا خارجی ها کار میکنم واقعاً دارم از کارم لذت میبرم. طرف میگم برام بنویس آ . براش می نویسی آ میگه دستت درد نکنه بیا اینم پولت. حالا یه نقطه هم کنارش بذاری چقدر می گیری؟. حالا اگه ایرانی باشه، نه آقا آ خالی که بدرد نمیخوره یه نقطه هم باید کنارش بذاری، نه بابا تو اینکاره نیستی و الی آخر تا 6 سال بعد هم ازت توقع دارن مفتی کارشون رو انجام بدی.
من خودم چند سال برای یه شرکت کار کردم بعد از عید طرف زنگ زد بد و بیراه گفت و فحش داد که چرا اون برنامه ای که قبل از عید خواستم رو تا قبل از عید آماده نکردی (حالا معلوم نکرد کدوم یکی از 5 تا درخواستش رو منظورش بوده) و پولم رو هم نداد. منم دیگه براش کار نکردم. حالا میگه 20-30 میلیون تومن باید بهم خسارت بدی. منم پشت دستمو داغ کردم دیگه تو ایران کار نکنم.
اکانتم که لیمیت شده به مشتری امریکائیم گفتم اگه میشه پولو بریز به پی پالم، گفت یه مقدار مایل استونی که برات زدم رو فعلاً نمیریزم تا مطمئن شم فریلنسر چیزی ازش کم نمیکنه و باقی رو ریخت. چند رو قبل هم دیدم مبلغ مایل استونی رو که کنسل کرده بودم رو ریخت در صورتی که اصلاً فکرشم نمیکردم مبلغ باقی مونده رو بریزه.

majid-f
June 19th, 2013, 23:46
به تمام این ها بحث تحریم و انتقال پول رو هم اضافه کنید و باز هم ببینید که چرا ما باید سعی کنیم در یک فضای دوستانه، با رعایت رقابت و انصاف، با هم به شکل «سندیکایی» «همکاری» «اتحادیه‌ای طور» صحبت کنیم و همدیگه رو راهنمایی کنیم و ... موقعیت های بسیار خوبی هست در این زمینه که می شه ازشون استفاده کرد.

قبول دارم که ما ایرونی ها کمی در فهم روش کار یک «سندیکا» مشکل داریم (بازم منظور شمای خواننده نیست، منظور منم.) ولی باید سعی کنیم هر این فهم رو بهتر کنیم و به هم کمک کنیم for the greater good.

کارکردهای یک سندیکا یا اتحادیه حرفه‌ای چیه؟
مواردی که به نظر من میرسه از این قراره:
۱. تعیین جدول نرخ مبنا
۲. ارائه نقش داوری در مواردی که دو طرف یک دعوا اتحادیه رو بعنوان حکم قبول کنن
۳. دفاع از حقوق یکی از اعضا در زمانی که حکم و داور دعوا یک سازمان دیگه باشه
۴. بحث و به اجماع رسیدن در مورد حمایت‌های قانونی که صنف برای کار کردن به اونها نیاز داره و نمایندگی کردن این خواسته‌ها در مجامع قانون گذاری اگر نظر اتحادیه پرسیده بشه یا بهش اعتنائی بشه
۵. جمع آوری اطلاعات مفید برای اعضا و اطلاع رسانی

موارد دیگه‌ای هم هست، اما به همین فهرست یک نگاهی بکنیم. چندتاش قابل اجراست؟ پیچیدگی‌های فنی (دشواری تهیه جدول نرخ مبنا)، سیاسی، حقوقی و فرهنگی (موارد ۲ تا ۴) باعث میشه زیاد به امکان‌پذیری این کار امیدوار نباشیم. اگر هم چنین چیزی امکان پذیر باشه خــــــیـــــــلـــــــی کار میبره. کی حاضره و وقتش رو داره پیشقدم بشه؟ تازه استقبالی میشه یا نه (تخطئه، ساز مخالف زدن، یا حداقل بی‌اعتنائی).

من توی همین تاپیک چند بار سعی کردم دوستان رو ترغیب به انجام یک اقدام گروهی بکنم. اما به جائی نرسید -- در مورد مشکلی که افراد رو به شدت متاثر کرده هم رغبتی به اقدام گروهی نشون داده نشد. عده‌ای نظرشون این بود که اصلا جمع شدن ما بعنوان کاربرهای ایرانی ما رو تبدیل به یک سیبل می‌کنه. اما بقیه هم استقبال نکردن.

در هر حال در مورد پیشنهاد شما اگر اقدام مشخصی برای شروع در نظر دارین علاقمند به شنیدن هستم و خودم رو مقید میکنم، در صورت مناسب بودن اقدام، به سهم خودم وقت بگذارم.

camelian77
June 20th, 2013, 01:00
کارکردهای یک سندیکا یا اتحادیه حرفه‌ای چیه؟
مواردی که به نظر من میرسه از این قراره:
۱. تعیین جدول نرخ مبنا
۲. ارائه نقش داوری در مواردی که دو طرف یک دعوا اتحادیه رو بعنوان حکم قبول کنن
۳. دفاع از حقوق یکی از اعضا در زمانی که حکم و داور دعوا یک سازمان دیگه باشه
۴. بحث و به اجماع رسیدن در مورد حمایت‌های قانونی که صنف برای کار کردن به اونها نیاز داره و نمایندگی کردن این خواسته‌ها در مجامع قانون گذاری اگر نظر اتحادیه پرسیده بشه یا بهش اعتنائی بشه
۵. جمع آوری اطلاعات مفید برای اعضا و اطلاع رسانی

موارد دیگه‌ای هم هست، اما به همین فهرست یک نگاهی بکنیم. چندتاش قابل اجراست؟ پیچیدگی‌های فنی (دشواری تهیه جدول نرخ مبنا)، سیاسی، حقوقی و فرهنگی (موارد ۲ تا ۴) باعث میشه زیاد به امکان‌پذیری این کار امیدوار نباشیم. اگر هم چنین چیزی امکان پذیر باشه خــــــیـــــــلـــــــی کار میبره. کی حاضره و وقتش رو داره پیشقدم بشه؟ تازه استقبالی میشه یا نه (تخطئه، ساز مخالف زدن، یا حداقل بی‌اعتنائی).

من توی همین تاپیک چند بار سعی کردم دوستان رو ترغیب به انجام یک اقدام گروهی بکنم. اما به جائی نرسید -- در مورد مشکلی که افراد رو به شدت متاثر کرده هم رغبتی به اقدام گروهی نشون داده نشد. عده‌ای نظرشون این بود که اصلا جمع شدن ما بعنوان کاربرهای ایرانی ما رو تبدیل به یک سیبل می‌کنه. اما بقیه هم استقبال نکردن.

در هر حال در مورد پیشنهاد شما اگر اقدام مشخصی برای شروع در نظر دارین علاقمند به شنیدن هستم و خودم رو مقید میکنم، در صورت مناسب بودن اقدام، به سهم خودم وقت بگذارم.

شرمنده منظور من این بود

صِنف یا رَسته[نیازمند منبع (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%88%DB%8C%DA%A9%DB%8C%E2%80%8C%D9%BE%D8%AF%DB%8 C%D8%A7:%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2%D9%85%D9%86%D8%AF _%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9)] انجمنی (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86) است که از سوی گروهی از افراد دارای یک حرفه و پیشه (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%87) تشکیل می‌شود تا از این راه به پشتیبانی و یا گسترش منافع صاحبان آن پیشه یاری برساند.

Tehranshahr
June 20th, 2013, 01:35
در مورد این لینک:
فریلنسر چند وقت پیش جوابشو داده:
Freelancer Blog (http://corporate.freelancer.com/uncategorized/dont-believe-everything-you-read-on-the-internet-lies-scams-and-freelancer-com/)

منم قبول دارم فریلنسر مشکل زیاد داره اما مدیریت کردن 7میلیون کاربر هم بدون مشکل نمیتونه باشه.

امیدوارم کیس اکانت های لیمیت شده کشور های تحریم شده هرچه زودتر حل بشه ، دقت کنید این مساله فقط برای ایران نیست بلکه برا کوبا و سوریه و جاهای دیگه هم عینش اتفاق افتاده.

majid-f
June 20th, 2013, 06:39
دوستان یک نظرسنجی به تاپیک اضافه کردم. لطفا نظرتان را بگوئید. اولین بار بود که از این امکان استفاده می‌کردم و مثل اینکه محدودیت تعداد کاراکتر برای سوال هست و در نتیجه کلمه آخر سوال حذف شده. با این حال سوال هنوز مفهوم هست.
سوال این بود:

آیا با گرفتن وکیل برای پیگیری وضعیت و ادعای خسارت موافق هستید؟

اگر ادمین محترم می‌توانند ایراد جمله را برطرف کنند ممنون میشوم کمک کنند.

karaoke
June 20th, 2013, 15:25
سلام ،

من دو هفته ای بود که این تاپیک رو دنبال می کردم اما چون سایت ثبت نام رو بسته بود نمیتونستم عضو بشم و در بحث شرکت کنم.

متاسفانه من هم با این سایت غیر پاسخگو به مشکل خوردم. مشکل اینجاست که همه برداشت هایی که درخواست میدم با هر مقدار ، کنسل میشه. پشتیبانی سایت هم که هیچ تعهد و مسئولیتی در قبال کاربران احساس نمی کنه و فقط به گفتن این جمله بسنده می کنه که ما موضوع رو با دپارتمان مربوطه در میون گذاشتیم و منتظر پاسخ اونها هستیم . اما الان بیش از دو هفته گذشته ولی هیچ پاسخی به من داده نشده. حتی گفته نشده که به چه دلیل درخواست برداشت کنسل میشه. البته من به هیچ وجه صحبت از ایران و ایرانی نکردم و فقط و فقط به عنوان یک کاربر سایت که پاسخگویی رو حق خودش میدونه خواستار توضیح موضوع شدم که همونطور که گفتم تا الان نتیجه ای نگرفتم.
حتی برای حذف پرچم هم تیکت باز کردم که به دفعات بسته شده.
به هر جهت من از تماس با پشتیبانی دست بر نمی دارم چون در حال حاضر این تنها کاری هست که از دستم بر میاد. از سایر دوستان هم این خواهش رو دارم که به طور مستمر خواستار پیگیری مشکلتون باشید و کوتاه نیایید. حتی اگه تیکت شما بارها و بارها بسته شده دوباره بازش کنید و ازشون بخواید که پاسخ قانع کننده ای بهتون بدن. امیدوارم که با پیگیری به نتیجه برسیم.

در مورد گرفتن وکیل هم بنده همه جوره هستم. هر تصمیم جمعی که اتخاذ شد روی من هم حساب کنید.

خیلی ها ممکنه مبلغ زیادی تو فری لنسر نداشته باشند یا براشون این موضوع مهم نباشه یا به عنوان یک کار جانبی یا تفریحی بهش نگاه کنند و علاقه ای نداشته باشن که وکیل کارشون رو پیگیری کنه. اما من داستانم فرق می کنه. مبلغ نسبتاً قابل توجهی تو حسابم هست و کار اصلیم هم همینه. یعنی منبع درآمد زندگیم چند سالی میشه که کار فری لنسینگه ، بنابر این مجبورم که برای رفع مشکل همه تلاشم رو به کار بگیرم.

معذرت میخوام اگه عرائضم طولانی شد. امیدوارم بتونیم با همفکری و پشتیبانی همدیگه سایت رو مجاب کنیم که هر چه سریع تر مشکل همه کاربرای ایران رو حل کنه.

camelian77
June 20th, 2013, 22:22
می تونید علیه فری لنسر class action lawsuit بکنید ولی معمولا وکیل با freelancer توافق می کنه که نفری ۵۰ دلار به شاکیان بدن و موضوع ختم بشه. :-)

karaoke
June 20th, 2013, 22:39
می تونید علیه فری لنسر class action lawsuit بکنید ولی معمولا وکیل با freelancer توافق می کنه که نفری ۵۰ دلار به شاکیان بدن و موضوع ختم بشه. :-)

کدوم وکیل؟ نفری 50 دلار بگیریم؟! موضوع ختم بشه؟! چه طوری ختم بشه؟! انوقت نفری 50 دلار از فری لنسر بگیریم نفری چند دلار باید به وکیل بدیم؟!
این پست جدی بود یا شوخی؟!

onlymaj
June 20th, 2013, 22:41

اگر موضوع ختم بشه و حسابهامون رو باز کنند ،‌ ما که از خدامون هست . اما به نظرم یک گیری هست تو کار !!!
تو وبلاگ فریلنسر یک کامنت گذاشتم . نمی دونم خود مت بری نیگاه می کنه یا نه و اصلا اون رو تایید میکنه ؟
اگر به زبون خوش کاری نکردند ، مسلما به زبون ناخوش بهشون می فهمونیم . نگران نباشید !

easytrading
June 20th, 2013, 23:01
سلام ،

من دو هفته ای بود که این تاپیک رو دنبال می کردم اما چون سایت ثبت نام رو بسته بود نمیتونستم عضو بشم و در بحث شرکت کنم.

متاسفانه من هم با این سایت غیر پاسخگو به مشکل خوردم. مشکل اینجاست که همه برداشت هایی که درخواست میدم با هر مقدار ، کنسل میشه. پشتیبانی سایت هم که هیچ تعهد و مسئولیتی در قبال کاربران احساس نمی کنه و فقط به گفتن این جمله بسنده می کنه که ما موضوع رو با دپارتمان مربوطه در میون گذاشتیم و منتظر پاسخ اونها هستیم . اما الان بیش از دو هفته گذشته ولی هیچ پاسخی به من داده نشده. حتی گفته نشده که به چه دلیل درخواست برداشت کنسل میشه. البته من به هیچ وجه صحبت از ایران و ایرانی نکردم و فقط و فقط به عنوان یک کاربر سایت که پاسخگویی رو حق خودش میدونه خواستار توضیح موضوع شدم که همونطور که گفتم تا الان نتیجه ای نگرفتم.
حتی برای حذف پرچم هم تیکت باز کردم که به دفعات بسته شده.
به هر جهت من از تماس با پشتیبانی دست بر نمی دارم چون در حال حاضر این تنها کاری هست که از دستم بر میاد. از سایر دوستان هم این خواهش رو دارم که به طور مستمر خواستار پیگیری مشکلتون باشید و کوتاه نیایید. حتی اگه تیکت شما بارها و بارها بسته شده دوباره بازش کنید و ازشون بخواید که پاسخ قانع کننده ای بهتون بدن. امیدوارم که با پیگیری به نتیجه برسیم.

در مورد گرفتن وکیل هم بنده همه جوره هستم. هر تصمیم جمعی که اتخاذ شد روی من هم حساب کنید.

خیلی ها ممکنه مبلغ زیادی تو فری لنسر نداشته باشند یا براشون این موضوع مهم نباشه یا به عنوان یک کار جانبی یا تفریحی بهش نگاه کنند و علاقه ای نداشته باشن که وکیل کارشون رو پیگیری کنه. اما من داستانم فرق می کنه. مبلغ نسبتاً قابل توجهی تو حسابم هست و کار اصلیم هم همینه. یعنی منبع درآمد زندگیم چند سالی میشه که کار فری لنسینگه ، بنابر این مجبورم که برای رفع مشکل همه تلاشم رو به کار بگیرم.

معذرت میخوام اگه عرائضم طولانی شد. امیدوارم بتونیم با همفکری و پشتیبانی همدیگه سایت رو مجاب کنیم که هر چه سریع تر مشکل همه کاربرای ایران رو حل کنه.

دوست عزیز و سایر دوستانی که کار اصلیتون ف ی لنسر هست یا درامد خوبی از فری لنسر دارید. اولا نباید مبلغ زیادی تو حساباتون نگه میداشتید ثانیا الان با هویت و مشخصات یک کشور دیگه کار کنید تا فری لنسر تکلیف حسابای قبلیتون رو مشخص کنه. خرجش یک سیم کارت و یک وی پی اس و یک قبض برق از یک کشوره دیگه...دیگه اینقدر منفعل با قضیه برخورد نکنید

camelian77
June 20th, 2013, 23:03
کدوم وکیل؟ نفری 50 دلار بگیریم؟! موضوع ختم بشه؟! چه طوری ختم بشه؟! انوقت نفری 50 دلار از فری لنسر بگیریم نفری چند دلار باید به وکیل بدیم؟!
این پست جدی بود یا شوخی؟!

class action یعنی وکیلی به طرفیت از تعداد زیادی آدم ادعای خسارت می کنه -- https://en.wikipedia.org/wiki/Class_action

onlymaj
June 20th, 2013, 23:13
دوست عزیز و سایر دوستانی که کار اصلیتون ف ی لنسر هست یا درامد خوبی از فری لنسر دارید. اولا نباید مبلغ زیادی تو حساباتون نگه میداشتید ثانیا الان با هویت و مشخصات یک کشور دیگه کار کنید تا فری لنسر تکلیف حسابای قبلیتون رو مشخص کنه. خرجش یک سیم کارت و یک وی پی اس و یک قبض برق از یک کشوره دیگه...دیگه اینقدر منفعل با قضیه برخورد نکنید

قابل حل نیست . چون اکانت بنده و دوستای دیگه رو زده under review و نمی تونیم فعلا مدارک بفرستیم . پس این قضیه به نظرم منتفیه !

karaoke
June 20th, 2013, 23:25
قابل حل نیست . چون اکانت بنده و دوستای دیگه رو زده under review و نمی تونیم فعلا مدارک بفرستیم . پس این قضیه به نظرم منتفیه !

منظور ایشون اینه که اکانت جدید با مشخصات جدید باز کنید. البته این به این معنیه که از صفر شروع کنی.

onlymaj
June 20th, 2013, 23:41
منظور ایشون اینه که اکانت جدید با مشخصات جدید باز کنید. البته این به این معنیه که از صفر شروع کنی.

همه ما به دنبال حل مشکل فعلی هستیم وگرنه که می دونیم چطور دوباره شروع کنیم !

karaoke
June 20th, 2013, 23:47
بله ، باید از هر ابزاری استفاده کنیم تا مشکل موجود حل بشه. همه راه های ممکن رو باید امتحان کنیم.

onlymaj
June 21st, 2013, 00:02
بله ، باید از هر ابزاری استفاده کنیم تا مشکل موجود حل بشه. همه راه های ممکن رو باید امتحان کنیم.

بنده دارم روی ddos کردن فریلنسر فک می کنم . نظر دوستان در این رابطه چیه ؟
به نظر شما احتمال جواب دادنش چقدر هست ؟ منظورم اینه که بتونیم یه جواب قانع کننده بگیریم ؟

karaoke
June 21st, 2013, 00:10
به نظر شما احتمال جواب دادنش چقدر هست ؟ منظورم اینه که بتونیم یه جواب قانع کننده بگیریم ؟

به نظر من بی فایده هست چون سریع جلوشو میگیرن و در نهایت مشکل ما رو هم حل نمی کنه.
از طرفی این کار باعث میشه که اگه رد پای ایرانی بر جا بمونه ، نسبت به کاربرای ایرانی بیش از پیش بدبین بشن.
همون گرفتن وکیلی که بتونه کار رو تا رسیدن به نتیجه دنبال کنه یکی از بهترین راه های موجود در حال حاضر هست.

ای کاش حداقل یه شماره تلفنی از اینا داشتیم. ساپورتشون که کلاً تعطیله. انگار داری با روبوت حرف میرنی!!!

easytrading
June 21st, 2013, 05:14
ببخشید دخالت میکنم من خودم فری لنسر عضو نیستم اما کارم جوریه که از دلارهای شما میخرم.الان هم از خدامه زودتر مشکلتون حل بشه...
من میگم با مشخصات پدر یا مادر یا یکی از آشناهاتون +سیم کارت خارجی + یک قبض آب از اون کشور و یک وی پی اس کارتون راه میوفته...مگه این پیپال کار ها چطوری پیپال دارن?
شما دوباره کارتون رو راه بندازید و پروژه بگیرید کار کنید این قضیه حساب های الانتون هم پیگیری کنید. مگه نمیشه?

easytrading
June 21st, 2013, 05:22
همه ما به دنبال حل مشکل فعلی هستیم وگرنه که می دونیم چطور دوباره شروع کنیم !

داستان شما شده مثل داستان شکایت از رویال بانک که ورشکست کرد و پول هزاران ایرانی هم توش بود و بالا کشید. تو نت سرچ کنید میبینید تو انجمن applyabroad همین جوری ملت جمع شده بودن حتی چندتاییشون هم تا خود دفتر رویال بانک آذربایجان رفته بودن و تو دادگاه آذربایجان هم بودن اما نتیجه ای نداشت...اگه الان بخواین دست رو دست بذارید که فری لنسر چه موقع میخواد حساباتون رو برگردونه اشتباه کردین و فرصت امروز رو هم از دست دادین. الان با هویت جدید کار کنید بعد در کنارش قضیه حسابای الانتون هم پیگیری کنید

saeidza
June 21st, 2013, 06:12
به نظر من بی فایده هست چون سریع جلوشو میگیرن و در نهایت مشکل ما رو هم حل نمی کنه.
از طرفی این کار باعث میشه که اگه رد پای ایرانی بر جا بمونه ، نسبت به کاربرای ایرانی بیش از پیش بدبین بشن.
همون گرفتن وکیلی که بتونه کار رو تا رسیدن به نتیجه دنبال کنه یکی از بهترین راه های موجود در حال حاضر هست.

ای کاش حداقل یه شماره تلفنی از اینا داشتیم. ساپورتشون که کلاً تعطیله. انگار داری با روبوت حرف میرنی!!!

وکیل چه کاری میتونه بکنه وقتی ایران تحریم اقتصادیه، درنهایت یک هزینه اضافه خواهد بود... کلا چون ایران از نظر اقتصادی تحریم هست پس مشخصا همه حساب‌هایی که به فریلنسرتون هم متصل هست معلومه که برای خودتون نیست... اوناهم به همین دلیل لیمیت کردن مثل پی‌پال.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

karaoke
June 21st, 2013, 09:10
وکیل چه کاری میتونه بکنه وقتی ایران تحریم اقتصادیه، درنهایت یک هزینه اضافه خواهد بود... کلا چون ایران از نظر اقتصادی تحریم هست پس مشخصا همه حساب‌هایی که به فریلنسرتون هم متصل هست معلومه که برای خودتون نیست... اوناهم به همین دلیل لیمیت کردن مثل پی‌پال.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

شما راه بهتری سراغ داری؟

karaoke
June 21st, 2013, 09:13
ببخشید دخالت میکنم من خودم فری لنسر عضو نیستم اما کارم جوریه که از دلارهای شما میخرم.الان هم از خدامه زودتر مشکلتون حل بشه...
من میگم با مشخصات پدر یا مادر یا یکی از آشناهاتون +سیم کارت خارجی + یک قبض آب از اون کشور و یک وی پی اس کارتون راه میوفته...مگه این پیپال کار ها چطوری پیپال دارن?
شما دوباره کارتون رو راه بندازید و پروژه بگیرید کار کنید این قضیه حساب های الانتون هم پیگیری کنید. مگه نمیشه?

کسی رو سراغ دارید که بتونه این مدارک رو جور کنه؟ فکر کنم برای آدرس مدرکی میخواد که نام شخص هم روش باشه. مثلاً قبض آب که گفتید باید اسم صاحب حساب روش نوشته شده باشه. البته مطمئن نیستم.

easytrading
June 21st, 2013, 09:29
کسی رو سراغ دارید که بتونه این مدارک رو جور کنه؟ فکر کنم برای آدرس مدرکی میخواد که نام شخص هم روش باشه. مثلاً قبض آب که گفتید باید اسم صاحب حساب روش نوشته شده باشه. البته مطمئن نیستم.

تمام مدارک جور کردنا فقط فتوشاپه که تا الان من از چند نفر دیدم همگی فتوشاپ کرده بودن...همگی هم برای پیپال ارسال کرده بودن و پیپال هم اکانتشون رو از لیمیت در آورده بود...سیم کارت کشور های دیگه رو هم که به راحتی از تو نت میشه خرید...وی پی اس هم تو همین انجمن میفروشن.
خواهشن دست رو دست نذارید و کارتون رو ادامه بدین. اگر امروز اکانتتون رو از لیمیت در بیارن هیچ تضمینی نیست که یک ماه بعد باز لیمیت نکنن...پس یک کدفعه برای همیشه هویتتون رو تغییر بدین و روی این کار کنید و درضمن بالای ۵۰۰ دلار هم تو حساباتون نگه ندارین بازم خسروان صلاح مملکت خویش دانند.

majid-f
June 21st, 2013, 11:04
سالها هست که تحت تحریم هستیم اما شناخت درستی از دامنه و حدود تحریم‌ها نداریم. من که منبعی در این زمینه ندیدم. مثلا همین موضوع رفع تحریم بانک ملت در انگلیس به حکم دادگاه عالی رو در نظر بگیرین. الان بانک ملت بعد از رفع تحریم میخواد از دولت انگلیس شکایت کنه و غرامت قابل توجهی هم بگیره.

این یعنی چی؟ چطور دادگاه عالی تشخیص میده یک بانک به اون بزرگی نباید شامل تحریم بشه اما حساب های پی پل اشخاص با گردش ناچیز (نسبت به مبادلات مالی یک بانک) به بهانه تحریم مسدود میشه؟

یعنی قانون تحریم از شرکت ها و بیزنس ها خواسته کلاه بیارن و اون ها سر میارن؟ کسی میتونه این پارادوکس رو توضیح بده؟ راهی هست که بفهمیم تحت تبعیض مضاعف و فراقانونی قرار داریم و اینکه میتونیم به غیر قانونی بودن این محدودیت ها اعتراض کنیم یا نه؟

در این شرایط بی اطلاعی من بنظرم لازمه که از مشورت و کمک یک وکیل استفاده کنیم.

karaoke
June 21st, 2013, 11:27
همین موضوع که تا به حال به دنبال حق و حقوق خودمون به طور جدی نبودیم باعث شده که سایت های مختلف با سو استفاده از وضعیت موجود هر کاری دلشون خواست نسبت به ما انجام بدن. مبارزه با پولشویی و فعالیت های تروریستی هم فقط بهونست.
البته اینکه ما الان بخوایم موضوع رو به طور ریشه ای حل کنیم که مسلماً امکانپذیر نیست. چون باید با کنگره آمریکا تماس بگیریم و برای اونها توضیح بدیم که قوانینشون رو اصلاح کنند که خوب در عمل چنین چیزی نمیشه و صدای ما هم به جایی نمیرسه.

دوستان به نظرم همونطور که دوستمون easytrading پیشنهاد دادند ، تا حل شدن مشکل اکانت با هویت و کشور جدید بسازیم و با وجود اینکه کلی فیدبک داریم ، کارمون رو به عنوان تازه کار از سر بگیریم تا ببینیم چی پیش میاد. ضمن اینکه از پیگیری وضعیت اکانت های فعلیمون هم نباید غافل بشیم.

ساپورت تا الان هیچ پاسخی به شخص من نداده. برای کنسل کردن برداشت و حذف پرچم هیچ دلیلی ارائه ندادن. حداقل اگه مثلاً میگفتند به خاطر اینکه کشورتون ایرانه پرچمتون رو برداشتیم ، یا اینکه چون از ایران هستید نمیتونیم براتون پول بفرستیم و ... تکلیف معلوم میشد. اما من بالای 20 تا تیکت زدم ولی هر بار متنی مشابه متن زیر برام فرستادن :

Hello,

Kindly give us time to check and review this for you. We are unable to provide you an exact time frame regarding this matter. Rest assured that once the changes are made, we will notify you for accordingly.

If you need further assistance, feel free to contact us.

این جدیدترین پاسخی بود که امروز صبح در رابطه با حذف پرچم دریافت کردم.

kamkar
June 21st, 2013, 12:56
من تو فری لنسر فعالیت ندارم. فقط میخواستم یک نکته ای رو بگم.

خرید vps آسونه، اما راحت معلوم میشه از دیتاسنتر هست و ip شخصی یا شرکتی نیست.
یه بار همین جوری لو رفتم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

karaoke
June 21st, 2013, 13:00

اینش فکر نمی کنم مشکلی باشه. چون هستند کاربرانی که از ایران با وی پی اس لاگین می کنند و مشکلی تا الان حداقل نداشتند. البته درسته ، اگه فری لنسر بخواد بیشتر گیر بده طبق صحبت شما برای اونها هم مشکل پیش میاد.

easytrading
June 21st, 2013, 15:20

نه دوست عزیز الان ملت با سیستم پیپال با وی پی اس دارن کار میکنن. پیپال هم که خدای گیر هست نمیاد اونها رو ببنده...فکر نکنم با فری لنسر هم مشکلی پیش بیاد...تازه شما دارین مدارک هویتی هم تو فری لنسر ارایه میدین دیگه خیلی بعیده به مشکل بخورین.

eabdp
June 21st, 2013, 15:48
دوستان به نظرم همونطور که دوستمون easytrading پیشنهاد دادند ، تا حل شدن مشکل اکانت با هویت و کشور جدید بسازیم و با وجود اینکه کلی فیدبک داریم ، کارمون رو به عنوان تازه کار از سر بگیریم تا ببینیم چی پیش میاد. ضمن اینکه از پیگیری وضعیت اکانت های فعلیمون هم نباید غافل بشیم. البته دوبمن هم به فکر ایجاد اکانت جدید بودم، اما دیدم که از این قایم باشک بازی چندان خوشم نمیاد. با توجه به اینکه چندی قبل با یک سایت دیگه آشنا شدم که در آن کسب درآمد هم کردم تصمیم گرفتم به آن مهاجرت کنم: PeoplePerHour.com این سایت یک سایت انگلیسی هست (انگلستان) که محیط جالبی داره و تعدادی ایرانی هم در آن عضو هستند و فی آن هم کم تر از فریلنسر هست. در ضمن یک سرویس فی صفر (زرو فی) برای اشخاصی ارائه میده که مشتریان خودشون رو به این سایت معرفی کنم. من که همه مشتری هامو به این سایت معرفی کردم و توی اینجا دوباره کار می کنم. به هر حال حتی اگر خواستید توی فریلنسر کار بکنید، می تونید از این سایت هم استفاده کنید. در حال حاضر هیچ مشکلی برای ایرانی ها نداره و واریز پی پالش هم خیلی سریع تر انجام میشه. به نظر می رسه محیطش آزاد تر و کم تر امنیتیه. کلا با حال تر از فریلنسره.

rabolf
June 21st, 2013, 15:54
Pph تنها مشکلی که داره اینه که روزی حدود 200 تا پروژه میاد توش و از این نظر قابل مقایسه نیست با فریلنسر
مشکل بعد اینه که از کجا معلوم چند ماه دیگه اینا هم اکانت ایرانیا رو نبندن ؟

اگه تو pph کار کنید چند ساعت بعد از اینکه درخواست برداشت بدی پول تو حسابته. اینجاست که حس میکنی فریلنسر کلاهبرداره ولی چه میشه کرد فریلنسر بهتره برای کار کردن.

karaoke
June 21st, 2013, 21:24
دوستان ، لطفاً باز کردن تیکت های قبلی و درخواست مجدد پاسخ قانع کننده فراموش نشه. حتی اگه مطمئن هستید که پاسخ تکراری میگیرید باز هم پیگیری و سماجت هیچ ضرری نداره.

iman2
June 21st, 2013, 21:39
این سایتایی که نوشتین چی هستن حالا؟چیکار میکنن!؟:">:65:

majid-f
June 24th, 2013, 14:32

دو روزه که صفحه‌ی اصلی سایت باز میشه اما بقیه صفحه‌ها از جمله erification_center.php باز نمیشه.

امیدوارم ارتباطی به این پیشنهاد خام دوستمون نداشته باشه.

mst_ab
June 24th, 2013, 14:42
دو روزه که همه صفحه‌های سایت باز میشه بغیر از صفحه verification_center.php

برای من باز میشه.

onlymaj
June 24th, 2013, 14:43
دو روزه که همه صفحه‌های سایت باز میشه بغیر از صفحه verification_center.php

جناب فولادپور ینده گفتم فکر می کنم ، در پی اجرا بودنش نبودم . اما اگه به نتیجه ای نرسم حتما همچین کاری خواهم کرد ، چه نتیجه داشته باشه و چه نداشته باشه . به هرحال !
صفحه اینجا واسه من باز میشه . مطمئنید که باز نمیشه ؟

karaoke
June 24th, 2013, 15:16
دوستان ، خواهشاً دیگه با آی پی غیر ایرانی وارد سایت نشید. اون زمان که پورت های ssl بسته بود ، خیلی ها مجبور بودن با استفاده از وی پی اس یا وی پی ان و این چیزها وارد سایت بشن اما حالا که بعد از انتخابات همه پورت ها باز شده دیگه دلیلی نداره با استفاده از فیتلر شکن یا وی پی اس به سایت لاگین کنید.
یک علت دیگه این مشکلی که برامون پیش اومده فکر کنم بر میگرده به اینکه فریلنسر چک می کرده و میدیده که اکثر کاربران ایرانی دارن با آی پی غیر ایرانی تو سایت فعالیت می کنند و اونها هم که اوضاع رو اینطوری می بینند ، فکر می کنند که سایت از داخل ایران بلاک شده و کلا این داستان رو از سر لج برای کاربرای ایران درست می کنند. البته ناگفته نماند که سایت اصلی freelancer.com مدت ها فیتلر بود ولی اگه دوستان ما کمی هوشیاری به خرج می دادند میتونستند به جای استفاده از ***** شکن ، با دومین های دیگه مثل freelancer.sg که فیتلر نبود وارد سایت بشن و این دردسرا رو ایجاد نکنند.
چند ماه پیش وقتی در قسمت withdrawal میرفتم میگفت که امکان برداشت از حساب برای کشور شما وجود نداره. با ساپورت تماس گرفتم گفتند علتش اینه که دولت ایران سایت فری لنسر رو بلاک کرده . البته بعد از چند روز مشکل برطرف شد.

onlymaj
June 24th, 2013, 15:30
دوستان ، خواهشاً دیگه با آی پی غیر ایرانی وارد سایت نشید. اون زمان که پورت های ssl بسته بود ، خیلی ها مجبور بودن با استفاده از وی پی اس یا وی پی ان و این چیزها وارد سایت بشن اما حالا که بعد از انتخابات همه پورت ها باز شده دیگه دلیلی نداره با استفاده از فیتلر شکن یا وی پی اس به سایت لاگین کنید.
یک علت دیگه این مشکلی که برامون پیش اومده فکر کنم بر میگرده به اینکه فریلنسر چک می کرده و میدیده که اکثر کاربران ایرانی دارن با آی پی غیر ایرانی تو سایت فعالیت می کنند و اونها هم که اوضاع رو اینطوری می بینند ، فکر می کنند که سایت از داخل ایران بلاک شده و کلا این داستان رو از سر لج برای کاربرای ایران درست می کنند. البته ناگفته نماند که سایت اصلی freelancer.com مدت ها فیتلر بود ولی اگه دوستان ما کمی هوشیاری به خرج می دادند میتونستند به جای استفاده از ***** شکن ، با دومین های دیگه مثل freelancer.sg که فیتلر نبود وارد سایت بشن و این دردسرا رو ایجاد نکنند.
چند ماه پیش وقتی در قسمت withdrawal میرفتم میگفت که امکان برداشت از حساب برای کشور شما وجود نداره. با ساپورت تماس گرفتم گفتند علتش اینه که دولت ایران سایت فری لنسر رو بلاک کرده . البته بعد از چند روز مشکل برطرف شد.

دوست عزیز من تنها یک دفعه اون هم قبل عید با **** وصل شدم به غیر از اون اصلا با **** وارد نشدم ولی بلاک شدم . به این موضوع ها به نظرم مرتبط نیست !

karaoke
June 24th, 2013, 15:38
منظورم شخص خاصی نبود. شما فیتلر شکن استفاده نکردی اما سایر کاربران ایرانی چطور؟! منظور من این بود که این نوع تصمیم میتونه مرتبط به این باشه که اکثر کاربران ایرانی با آی پی غیر ایرانی وارد سایت میشدند و تصمیمی که اونها گرفتند ، همه کاربران ایرانی رو در بر گرفته. ببخشید دیگه واضح تر از این نمیتونم منظورم رو بیان کنم.

karaoke
June 24th, 2013, 17:38
دوستان لطفاً از پیگیری موضوع از طریق ساپورت سایت غافل نشید. باید به قول معروف اونقدر موی دماغشون بشیم تا در نهایت یک پاسخ قانع کننده به ما بدن.

majid-f
June 25th, 2013, 11:58
جناب فولادپور ینده گفتم فکر می کنم ، در پی اجرا بودنش نبودم . اما اگه به نتیجه ای نرسم حتما همچین کاری خواهم کرد ، چه نتیجه داشته باشه و چه نداشته باشه . به هرحال !
صفحه اینجا واسه من باز میشه . مطمئنید که باز نمیشه ؟

از شما عذر خواهی میکنم. دیروز بیشتر از ۲۰ بار در ساعت های مختلف امتحان کردم باز نمی شد. امروز اما امتحان کردم باز میشه.

karaoke
June 28th, 2013, 10:02
دوستان بد نیست که نسبت به شرایطی که سایت فری لنسر براتون پیش آورده در این سایت : Freelancer Reviews | Freelancer.com Consumer Reviews on SiteJabber (http://www.sitejabber.com/reviews/www.freelancer.com) توضیح بدید و ملت رو از این تقلب و د زدی آگاه کنید. به این امید که فشارها نسبت به سایت افزایش پیدا کنه و حداقل یک پاسخ قانع کننده ای بدن یا مشکل رو حل کنند.
دیدم که خیلی از کاربرای دیگه (غیر ایرانی) شکایات مشابهی رو در همین سایت مطرح کردن و تعداد شکایت ها از این د زدی و سوء استفاده آشکار داره روز به روز بیشتر میشه.

onlymaj
June 28th, 2013, 10:40
دوستان بد نیست که نسبت به شرایطی که سایت فری لنسر براتون پیش آورده در این سایت : Freelancer Reviews | Freelancer.com Consumer Reviews on SiteJabber (http://www.sitejabber.com/reviews/www.freelancer.com) توضیح بدید و ملت رو از این تقلب و د زدی آگاه کنید. به این امید که فشارها نسبت به سایت افزایش پیدا کنه و حداقل یک پاسخ قانع کننده ای بدن یا مشکل رو حل کنند.
دیدم که خیلی از کاربرای دیگه (غیر ایرانی) شکایات مشابهی رو در همین سایت مطرح کردن و تعداد شکایت ها از این د زدی و سوء استفاده آشکار داره روز به روز بیشتر میشه.

ارسال شد

Tehranshahr
June 28th, 2013, 11:54
جدیدا امکان تبدیل ارز رو از سایت حذف کرده احتمالا بخاطر شکایت های زیادی که ازشون شده در رابطه با نرخ مزخرف تبدیلشون.

karaoke
June 28th, 2013, 12:40
با تبدیل ارز که رسماً و محترماً dozdی میکردن از کاربرا. فکر هم میکردن با دسته کورا طرفن و ملت از نرخ های روز برابری خبر ندارن!!!

karaoke
June 28th, 2013, 17:11
شخصی به نام Mandy ، زیر پست من در سایتی که معرفی کردم جواب داده و خودش رو کارمند فری لنسر معرفی کرده و ادعا کرده که مشکل رو میتونه پیگیری کنه. من هم ازش خواستم که اگه واقعاً راست میگه و صداقت داره ، موضوع رو رسیدگی کنه و در همین سایت دلیلش رو توضیح بده تا همه بتونن ببینند. Ticket ID رو هم بهش دادم. ببینیم چی جواب میده در نهایت.

خواهشم از دوستان دیگه هم اینه که منفعل نباشند و حداقل یک Review بد و منفی در اینجا http://www.sitejabber.com/reviews/www.freelancer.com برای سایت فریلنسر بگذارند و فشار رو روشون زیاد کنند تا بلکه کسی صدای ما رو بشنوه و مجبور بشه که جواب قانع کننده بده. مطمئن باشید از اینکه هیچ کاری نکنید خیلی بهتره . گذاشتن review در این سایت هم زیاد وقتتون رو نمیگیره. فقط لطفاً حرفی از ایران و ایرانی به میون نیارید و فقط خیلی محکم و قاطع خواستار رسیدگی موضوع و گرفتن حق قانونی خوتون باشید.

ممنون

onlymaj
June 29th, 2013, 17:32
شخصی به نام Mandy ، زیر پست من در سایتی که معرفی کردم جواب داده و خودش رو کارمند فری لنسر معرفی کرده و ادعا کرده که مشکل رو میتونه پیگیری کنه. من هم ازش خواستم که اگه واقعاً راست میگه و صداقت داره ، موضوع رو رسیدگی کنه و در همین سایت دلیلش رو توضیح بده تا همه بتونن ببینند. Ticket ID رو هم بهش دادم. ببینیم چی جواب میده در نهایت.

خواهشم از دوستان دیگه هم اینه که منفعل نباشند و حداقل یک Review بد و منفی در اینجا Freelancer Reviews | Freelancer.com Consumer Reviews on SiteJabber (http://www.sitejabber.com/reviews/www.freelancer.com) برای سایت فریلنسر بگذارند و فشار رو روشون زیاد کنند تا بلکه کسی صدای ما رو بشنوه و مجبور بشه که جواب قانع کننده بده. مطمئن باشید از اینکه هیچ کاری نکنید خیلی بهتره . گذاشتن review در این سایت هم زیاد وقتتون رو نمیگیره. فقط لطفاً حرفی از ایران و ایرانی به میون نیارید و فقط خیلی محکم و قاطع خواستار رسیدگی موضوع و گرفتن حق قانونی خوتون باشید.

ممنون

به نظر بنده اون یک اکانت fake هست که زیر تمامی پستهای مربوط به فریلنسر پیام می زاره و هیچ کار دیگه ای جز کپی و پیست کردن ندارد . زیر پست بنده هم جواب گذاشته ولی امیدی به اون نیست !

Tehranshahr
June 30th, 2013, 00:05
به نظر بنده اون یک اکانت fake هست که زیر تمامی پستهای مربوط به فریلنسر پیام می زاره و هیچ کار دیگه ای جز کپی و پیست کردن ندارد . زیر پست بنده هم جواب گذاشته ولی امیدی به اون نیست !

فیک نیست من یکبار میل زدم به یکیشون جواب داد اما کار خاصی هم نکرد، اینا از همون کارمندای معمولی ساپورتن و هیچ کارن.

karaoke
June 30th, 2013, 17:24
قرار نیست کسی که اونجا میاد از طرف فری لنسر کامنت میگذاره کاری بکنه و کسی هم انتظار نداره که مثلاً مت بری بیاد اونجا جواب بده. هدف از نوشتن review و طرح مسئله در سایت هایی مثل sitejabber.com اینه که فریلنسر به نوعی تحت فشار قرار بگیره و به طور کلی به مشکلات رسیدگی کنه یا حداقل تو دله ***ی هایی که داره میکنه دست و پاشو جمع کنه و تو رفتارش نسبت به کاربرها تجدید نظر کنه و کمی مسئولیت پذیر و پاسخگو باشه.

majid-f
July 3rd, 2013, 12:49
هفت نفر در پاسخ سوال نظرسنجی گفتن اگر وکیلی بشه پیدا کرد که هزینه را به شرط برنده شدن بگیره حاضرند اقدام کنند. یکی از این هفت نفر من هستم. بقیه دوستان هم خودشون رو معرفی کنند تا صحبت کنیم و به یک توافقی برای قدم اول برسیم. مثلا با وکیلی که یکی از دوستان معرفی کرده بود تماس بگیریم.

onlymaj
July 3rd, 2013, 13:00
هفت نفر در پاسخ سوال نظرسنجی گفتن اگر وکیلی بشه پیدا کرد که هزینه را به شرط برنده شدن بگیره حاضرند اقدام کنند. یکی از این هفت نفر من هستم. بقیه دوستان هم خودشون رو معرفی کنند تا صحبت کنیم و به یک توافقی برای قدم اول برسیم. مثلا با وکیلی که یکی از دوستان معرفی کرده بود تماس بگیریم.

هزینه وکیل چقدر هست ؟
اگر چند هزار دلار باشه دستمزد بگیرند ، به نظر شما صرف میکنه ؟

epsi1on
July 3rd, 2013, 13:03
سلام
من هم حدود 360 دلار توی فریلنسر دارم، حاضرم تا نصف مبلغ رو بدم تا بقیش بدستم برسه. متاسفانه امکان وقت گذاشتن هم برام وجود نداره.

majid-f
July 3rd, 2013, 13:13
هزینه وکیل چقدر هست ؟
اگر چند هزار دلار باشه دستمزد بگیرند ، به نظر شما صرف میکنه ؟

تا نپرسیم که نمی فهمیم! بعد هم قراره که یک دعوا طرح بشه و یک شکایت گروهی بشه که در اون صورت هزینه سرشکن میشه بین چند نفر. یک نکته دیگه هم اینه که اوایل در عین لیمیت بودن حساب شما امکان گرفتن پروژه داشتی اما الان مدتیه که این امکان وجود نداره. با این حساب ممکنه وکیل بتونه خسارت هم بزاره گردن فری لنسر که میتونه شامل هزینه های دعوا هم بشه.

در هر حال تا نپرسیم نمی دونیم هزینه چقدره و احتمال گرفتن خسارت وجود داره یا نه.

epsi1on
July 3rd, 2013, 13:22
ببخشید شما فرمودید یکی از دوستان وکیل معرفی کرده بودند؟
میشه مشخصاتشون رو بدید؟

با تشکر

onlymaj
July 3rd, 2013, 13:23
تا نپرسیم که نمی فهمیم! بعد هم قراره که یک دعوا طرح بشه و یک شکایت گروهی بشه که در اون صورت هزینه سرشکن میشه بین چند نفر. یک نکته دیگه هم اینه که اوایل در عین لیمیت بودن حساب شما امکان گرفتن پروژه داشتی اما الان مدتیه که این امکان وجود نداره. با این حساب ممکنه وکیل بتونه خسارت هم بزاره گردن فری لنسر که میتونه شامل هزینه های دعوا هم بشه.

در هر حال تا نپرسیم نمی دونیم هزینه چقدره و احتمال گرفتن خسارت وجود داره یا نه.

در هر حال به نظرم اگر بتونیم جواب بگیریم خیلی گزینه مناسبی هست . من 218 دلار اونجا از دست دادم . اگر با نصف این هزینه بشه این کار رو انجام داد ، اعلام آمادگی می کنم .
به چه تعداد کاربر نیاز هست و از دست بنده چه کاری بر میاد ؟

karaoke
July 3rd, 2013, 13:28
در مورد گرفتن وکیل و طرح شکایت علیه فری لنسر همونطور که قبلاً هم گفته بودم ، روی من هم حساب کنید. اگه برای شروع کار برنامه ای دارید لطفاً مطرح کنید تا هرچه زودتر بتونیم پروسه کار رو با وکیل شروع کنیم.

karaoke
July 3rd, 2013, 14:37
راستی من مطمئن هستم خیلی از کاربران ایرانی با این تاپیک آشنایی ندارند. خود من برام امکانپذیر نیست که باهاشون تماس بگیرم . اگه کسی میتونه ، بقیه کاربرای ایرانی فریلنسر رو هم خبر کنه تا به ما بپیوندند. مطمئن هستم تعداد ، خیلی بیشتر از اینی هست که تا الان به این فروم مراجعه کرده اند. تعداد که بیشتر بشه کارها راحت تر انجام میشه، مخصوصاً تو بحث گرفتن وکیل.

serverfire
July 4th, 2013, 13:24
من 1700 دلارم گیره ، با اینکه بیشتر از یک ماه لیمیت شدم ولی امکان گرفتن پروژه هم دارم

و مشکلی هم با گرفتن وکیل ندارم

mohs3n71
July 6th, 2013, 04:20
سلام دوستان منم مدتی هست که توی فریلنسر کار میکنم و الان دقیقا با مشکل شما روبرو شدم بعد از اولین باری که درخواست واریز کردم اکانت من لیمیت شد اما با ارسال مدارک مورد نیاز لیمیت بودن اکانت در کمتر از 48 ساعت رفع شد هنوز چند روزی نگذشته بود که دوباره اکانت رو لیمیت کردن !
اما این بار این که باز مدارک رو ارسال کردم کسی پاسخگو نیست و اکانت بعد از گذشت حدود 10 روز هنوز لیمیت و هرچقدر هم که تیکت میزنم فقط چرت و پرت جواب میدن یه چیزی و هر دفعه کپی پیست میکنن جدیدا که اصلا جواب هم نمیدن
من توی سایت هایی مثل
http://www.complaintsboard.com
/http://www.sitejabber.com
(http://www.complaintsboard.com/http://www.sitejabber.com/رفتم)رفتم و شکایتمو ازشون اعلام کردم و دو نفر از فریلنسر اومدن و کامنت گذاشتن و گفتن که پیگیری می کنیم ! اما به هر کدوم که میل میزنم میگن که دپارتمان مربوطه به ما جوابی رو نداده هنوز ! و همچنان مشکل پابرجاس در کل که د ز دی تو روز روشن میکنن بدون هیچ دلیلی من حدود 700 دلار توی سایت دارم که نمیتونم بگیرمش الان در ضمن منم کشورم رو ایران زده بودم

karaoke
July 7th, 2013, 10:18
با این ریتمی که تاپیک داره پیش میره و هر یک هفته یا 10 روز یکبار آپدیت میشه بعید میدونم تا 100 سال دیگه هم به نتیجه ای برسیم.
مشارکت و علاقه ای جدی برای اقدام جهت حل مشکل به صورت دسته جمعی من مشاهده نمی کنم.

mst_ab
July 7th, 2013, 11:44
بله تقریباً درسته، الان تقریباً 50 روز گذشته و هیچ کار خاصی صورت نگرفته، من که دیگه بیخیال اکانت قبلیم شدم، خدا رو شکر خیلی هم پول توش نداشتم، میخوام برم یه اکانت جدید با هویت جعلی درست کنم و شروع کنم به کار.

با این ریتمی که تاپیک داره پیش میره و هر یک هفته یا 10 روز یکبار آپدیت میشه بعید میدونم تا 100 سال دیگه هم به نتیجه ای برسیم.
مشارکت و علاقه ای جدی برای اقدام جهت حل مشکل به صورت دسته جمعی من مشاهده نمی کنم.

onlymaj
July 7th, 2013, 18:01
بله تقریباً درسته، الان تقریباً 50 روز گذشته و هیچ کار خاصی صورت نگرفته، من که دیگه بیخیال اکانت قبلیم شدم، خدا رو شکر خیلی هم پول توش نداشتم، میخوام برم یه اکانت جدید با هویت جعلی درست کنم و شروع کنم به کار.

خب دوستان بنده اعلام آمادگی خودم رو اعلام کردم . نظر خاصی دارید بفرمایید تا پیش بریم

majid-f
July 10th, 2013, 06:58
در مورد گرفتن وکیل و طرح شکایت علیه فری لنسر همونطور که قبلاً هم گفته بودم ، روی من هم حساب کنید. اگه برای شروع کار برنامه ای دارید لطفاً مطرح کنید تا هرچه زودتر بتونیم پروسه کار رو با وکیل شروع کنیم.

بسم الله دوست عزیز. ارتباط اولیه رو برقرار کنید ببینید چه اطلاعاتی لازم دارن در اختیارشون بزاریم تا شرایط شون رو اعلام کنند.

در ضمن من فکر میکردم امکان بید گذاشتن نداریم دیگه در حالی که این امکان هنوز موجود هست. یک راه برای زنده کردن پول توی اکانت گرفتن پروژه ست. یعنی پروژه رو با شرط پرداخت بیرون فری لنسر بگیرید. به این ترتیب موجودی با گرفتن چند پروژه صرف کمسیون فری لنسر میشه و حداقل از اینکه پول رو گرو برداشتن دیگه نمیسوزیم. البته این روش بدون ایراد نیست و باید در اینکه با چه کارفرمائی کار میکنید احتیاط کنید (ندادن پول یا شارژ بک ظرف ۶۰ روز و ...)، اما بالاخره از حرص خوردن خالی بهتره.

karaoke
July 10th, 2013, 07:26
بسم الله دوست عزیز. ارتباط اولیه رو برقرار کنید ببینید چه اطلاعاتی لازم دارن در اختیارشون بزاریم تا شرایط شون رو اعلام کنند.

در ضمن من فکر میکردم امکان بید گذاشتن نداریم دیگه در حالی که این امکان هنوز موجود هست. یک راه برای زنده کردن پول توی اکانت گرفتن پروژه ست. یعنی پروژه رو با شرط پرداخت بیرون فری لنسر بگیرید. به این ترتیب موجودی با گرفتن چند پروژه صرف کمسیون فری لنسر میشه و حداقل از اینکه پول رو گرو برداشتن دیگه نمیسوزیم. البته این روش بدون ایراد نیست و باید در اینکه با چه کارفرمائی کار میکنید احتیاط کنید (ندادن پول یا شارژ بک ظرف ۶۰ روز و ...)، اما بالاخره از حرص خوردن خالی بهتره.

من کسی رو که تجربه پرونده های مشابه داشته باشه نمیشناسم. شما سراغ دارید؟

گرفتن پروژه بدون دریافت دستمزد از طریق سایت باعث میشه که completion rate به تدریج کم و کمتر بشه. همونطور هم که گفتید ریسک عدم دریافت دستمزد بی نهایت بالا میره. خود من کارفرما داشتم همین چند وقت پیش ، بیش از 60 تا review داشت. واسه یه کار کوچک 30 دلاری 12 دلار به من نداد. هر چی هم پیغام فرستادم جواب نمیداد در صورتی که آنلاین میشد و تو سایت هم فعالیت داشت. دستم هم به جایی بند نبود چون 18 دلار بیشتر تو milestone نگذاشته بود و فقط همون رو ریلیز کرد.
در ضمن ، ممکنه به زودی امکان بید گذاشتن هم برداشته بشه. دلمون رو به این چیزها نباید خوش کنیم. باید دنبال چاره اساسی باشیم.

کسی اینجا در سیدنی دوستی آشنایی چیزی داره که بهش وکالت بدیم تا از طرف ما در پلیس سیدنی از فریلنسر شکایت کنه؟

philip_ja
July 10th, 2013, 11:09
کسی اینجا در سیدنی دوستی آشنایی چیزی داره که بهش وکالت بدیم تا از طرف ما در پلیس سیدنی از فریلنسر شکایت کنه؟

دوست گرامی قصد جسارت ندارم ولی واقعا شما چقدر خوش خیال هستید.
من چند وقت پیش از یک (ایرانی بی شرف) در استرالیا شکایت کردم و کلی هم با اینترپل و پلیس استرالیا مکاتبه کردم. اونها اصلا ایران را کشور حساب نمی کنند که بخواهند به شکایت ایرانی ها رسیدگی کنند.
به هرحال موفق باشید.

karaoke
July 10th, 2013, 11:15
دوست گرامی قصد جسارت ندارم ولی واقعا شما چقدر خوش خیال هستید.
من چند وقت پیش از یک (ایرانی بی شرف) در استرالیا شکایت کردم و کلی هم با اینترپل و پلیس استرالیا مکاتبه کردم. اونها اصلا ایران را کشور حساب نمی کنند که بخواهند به شکایت ایرانی ها رسیدگی کنند.
به هرحال موفق باشید.

اگه وکیل تجربه این کار رو داشته باشه میدونه چطوری شکایت رو طرح و پیگیری کنه تا به نتیجه برسه.

onlymaj
July 10th, 2013, 11:42
در ضمن من فکر میکردم امکان بید گذاشتن نداریم دیگه در حالی که این امکان هنوز موجود هست. یک راه برای زنده کردن پول توی اکانت گرفتن پروژه ست. .

تو اکانت من امکان بید گذاشتن هست ولی وقتی کار فرما بخواد اکانت رو ببینه با صفحه این اکانت در دسترس نیست روبرو میشه و کلا رایش زده میشه .

karaoke
July 10th, 2013, 11:51
تو اکانت من امکان بید گذاشتن هست ولی وقتی کار فرما بخواد اکانت رو ببینه با صفحه این اکانت در دسترس نیست روبرو میشه و کلا رایش زده میشه .

بله دیگه ، اولین چیزی که کارفرما قبل از تصمیم گیری بهش مراجعه میکنه ، پروفایل کاربر هست. وقتی نتونه پروفایل رو ببینه امکان اینکه اون کاربر رو انتخاب کنه تقریباً صفره.

NOjAN
July 13th, 2013, 19:06
دوستان خواستم بپرسم خبر جدیدی در رابطه با این مشکل ندارین؟ من پریروز خواستم چند دلاری به حسابم واریز کنم, موفق نشدم. برداشت از حساب که بماند!!
راستش من مثل اکثریت شما پول تو حسابم گیر نکرده و می خوام کارم رو تازه شروع کنم. تو این چند روزه هم با بخش پشتیبانیشون صحبت کردم در مورد مشکلی مثل نشون ندادن پرچم ایران کنار اسمم و عدم امکان واریز وجه و .. که استناد می کنن به یه خبر داخلی خودشون که مربوط به سال 2011 می شه که گویا این سایت مسدود شده بوده.

در کل جوابهایی که من ازشون گرفتم اینا بوده:

The Iranian government has blacklisted Freelancer.com. This may be the reason why your flag is not posted on your user profile. This is true for all Iranian users who has an active user account. Please check the following link for more information:

Freelancer.com Blacklisted by Iranian Authorities Amid Growing Popularity Among Professionals -- SYDNEY, Dec. 13, 2011 /PRNewswire/ -- (http://www.prnewswire.com/news-releases/freelancercom-blacklisted-by-iranian-authorities-amid-growing-popularity-among-professionals-135551598.html)

Even if we would be glad to have you as one of our users, we're sorry but we could not provide any resolution to any of your inquiries (deposit/payment concerns, etc.) at this point.

در جواب گفتم:

Well, date of this news is in 2011! At the moment there is no restrictions to access freelancer.com from iran.
Iran and Australia don't have any problems and their embassies are working together.. so the whole situation here seems vague to me.

با توجه به این که شدنی نیست این 40 صفحه قبلی رو بخونم, خواستم ازتون بپرسم شرایط به چه صورته؟ به عنوان یه ایرانی دور این سایت رو خط بکشیم؟ من دبی آشنا دارم, به نظرتون با مدارک اونجا و یه vps از داخل امارات می تونم فعالیت کنم؟ یا حتما باید مدرک شناساییم هم صادره از امارات باشه؟

ممنون می شم یه راهنمایی دوستانه بکنین در این مورد, که اگر شدنی نیست بچسبیم با همین تعرفه های بخور نمیر مملکت خودمون کار کنیم.

dreamdata
July 13th, 2013, 19:21
دوستان خواستم بپرسم خبر جدیدی در رابطه با این مشکل ندارین؟ من پریروز خواستم چند دلاری به حسابم واریز کنم, موفق نشدم. برداشت از حساب که بماند!!
راستش من مثل اکثریت شما پول تو حسابم گیر نکرده و می خوام کارم رو تازه شروع کنم. تو این چند روزه هم با بخش پشتیبانیشون صحبت کردم در مورد مشکلی مثل نشون ندادن پرچم ایران کنار اسمم و عدم امکان واریز وجه و .. که استناد می کنن به یه خبر داخلی خودشون که مربوط به سال 2011 می شه که گویا این سایت مسدود شده بوده.

در کل جوابهایی که من ازشون گرفتم اینا بوده:

The Iranian government has blacklisted Freelancer.com. This may be the reason why your flag is not posted on your user profile. This is true for all Iranian users who has an active user account. Please check the following link for more information:

Freelancer.com Blacklisted by Iranian Authorities Amid Growing Popularity Among Professionals -- SYDNEY, Dec. 13, 2011 /PRNewswire/ -- (http://www.prnewswire.com/news-releases/freelancercom-blacklisted-by-iranian-authorities-amid-growing-popularity-among-professionals-135551598.html)

Even if we would be glad to have you as one of our users, we're sorry but we could not provide any resolution to any of your inquiries (deposit/payment concerns, etc.) at this point.

در جواب گفتم:

Well, date of this news is in 2011! At the moment there is no restrictions to access freelancer.com from iran.
Iran and Australia don't have any problems and their embassies are working together.. so the whole situation here seems vague to me.

با توجه به این که شدنی نیست این 40 صفحه قبلی رو بخونم, خواستم ازتون بپرسم شرایط به چه صورته؟ به عنوان یه ایرانی دور این سایت رو خط بکشیم؟ من دبی آشنا دارم, به نظرتون با مدارک اونجا و یه vps از داخل امارات می تونم فعالیت کنم؟ یا حتما باید مدرک شناساییم هم صادره از امارات باشه؟

ممنون می شم یه راهنمایی دوستانه بکنین در این مورد, که اگر شدنی نیست بچسبیم با همین تعرفه های بخور نمیر مملکت خودمون کار کنیم.

متاسفانه الان دوستی سراغ دارم که سه هفته هست مدارکشو که کلا پاسپورت از امارات ( اقامت اونجا ) هست رو فرستاده و هیچ خبری نیست !!!
ولی خوب اسمش ایرانیه دیگه :دی
تا الان به این نتیجه رسیدیم برای اکانت ایشون که کلا با ایرانی به طرز فوقالعاده شدیدی مشکل دارن تا این حد که با توجه به متنی که برای شما ارسال کردند دست به گریبان دروغ هم شده اند برای پاسخ دادن به شما ( اینکه ایران سایت ما رو بلاک کرده ) ایران خیلی سایتها رو بلاک میکنه اما دلیل نمیشه اون سایتها هم بلاک کنند ! بنابراین این نفرت شدیدی که از ایرانی ها دارن/پیدا کردن واقعا جای تعجب داره.
ی موضوع تا حدی مرتبط : تا همین یکی دو ماه پیش ی عده میرفتن مالزی و ... بعد قاچاقی با قایق و کشتی های کوچیک میرفتن ساحل استرالیا و رجوع میکردن به سفارت و ارگانهای دولتی و تا سه ماه الی ... ماه در کمپ مهاجرین قرار میگرفتن - صبحانه ناهار شام جلوت میزاشتن و حتی حقوق هم داشتی و بعد به کلاس زبان میفرستادن و ... ( بگذریم )
اما الان رسما اعلام کردند هیچ ایرانی رو نمیپذیرن و دیپورت میکنن ایران ! حالا شما دیگه تصور کن داستان چیه !
تمام این مشکلات در این چند سال اخیر رخ داده - این همه نفرت و تحریم ..... از ایرانی ها

karaoke
July 19th, 2013, 08:36
الان فریلنسر برای رفع لیمیت و وریفای کردن اکانت ، چه مدارکی میخواد دقیقاً؟

rabolf
July 19th, 2013, 12:04
الان فریلنسر برای رفع لیمیت و وریفای کردن اکانت ، چه مدارکی میخواد دقیقاً؟

مدرک شناسایی
قبض تلفن/آب/برق ... برای اثبات نشانی محل سکونت
یه عکس از خودت که مدرک شناساییت دستته و یه کد مخصوص رو روی یه برگه نشون میدی.

ولی چون از ایرانی حتی جوابتم نمیدن چه برسه به وریفای شدن.

karaoke
July 19th, 2013, 12:11
مرسی.
اگه مدارک رو بشه جور کرد و کشور اکانت رو عوض کرد چی؟
مدرک شناسایی که باید باهاش عکس گرفت چی میتونه باشه؟ گواهینامه بین المللی قبوله؟ آیا با پاسپورت ایرانی هم مشکل دارن؟

rabolf
July 19th, 2013, 12:46
وقتی لیمیت میشی کشور رو نمیتونی عوض کنی
جوابت رو هم نمیدن

mst_ab
July 19th, 2013, 19:16
آقا من همین الآن هر چی پول تو اکانت فری لنسرم داشتم تی شرت خریدم! میخوام تی شرت ها رو ببرم بازار ببینم ازم نمیخرن؟؟!!!! :d
Buy Freelancer.com T-shirt shipped anywhere in the world! on sale for $14.98 at Freemarket.com (http://www.freelancer.com/marketplace/product/Freelancer-com-T-shirt-shipped-2.html?success=true)

easytrading
July 19th, 2013, 22:17
آقا من همین الآن هر چی پول تو اکانت فری لنسرم داشتم تی شرت خریدم! میخوام تی شرت ها رو ببرم بازار ببینم ازم نمیخرن؟؟!!!! :d
Buy Freelancer.com T-shirt shipped anywhere in the world! on sale for $14.98 at Freemarket.com (http://www.freelancer.com/marketplace/product/Freelancer-com-T-shirt-shipped-2.html?success=true)

شما بجای خرید تیشرت میتونستید دلارش رو بدین به خیلی ها که بهتون ریال بدن

mst_ab
July 19th, 2013, 22:30
شما بجای خرید تیشرت میتونستید دلارش رو بدین به خیلی ها که بهتون ریال بدن

میشه بفرمائید چطور باید میدادم؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

peyman hovisham
July 20th, 2013, 00:15
دوستان من چند ماه بود که کاری نکرده بودم ، ری ویوی خاصی نداشتم (همش چهارتا کار بود) و دلاری هم ته حسابم نبود الان چه جوری با یه اکانت جدید شروع کنم که از ثبت نام تا برداشت مشکلی پیش نیاد؟ ضمنا" فری لنسر چرا فیل تر نیست دیگه؟؟

mst_ab
July 20th, 2013, 00:28
دوستان من چند ماه بود که کاری نکرده بودم ، ری ویوی خاصی نداشتم (همش چهارتا کار بود) و دلاری هم ته حسابم نبود الان چه جوری با یه اکانت جدید شروع کنم که از ثبت نام تا برداشت مشکلی پیش نیاد؟ ضمنا" فری لنسر چرا فیل تر نیست دیگه؟؟

نیاز به یک پراکسی از کشوری دارید که میخواین ثبت نام کنید + یک سیم کارت از همون کشور، تمام.
فقط باید مواظب باشید هیچ وقت با آی پی ایران هیچ صفحه ای از فری لنسر رو باز نکنید، مشکل دیگه ای نداره. مشکل اکثر دوستان اینجا، این هست که مبلغ قابل توجهی در حساب هاشون بلوکه شده و نمی تونن خارج کنن. من خودم حدود 70 دلار بیشتر نداشتم ولی بعضی از دوستان اینجا چند میلیون تومن متضرر شدن...

ویرایش: اگر حسابتون لیمیت بشه، باید آمادگی احراز هویت رو هم داشته باشید. فری لنسر قبلاً فیل تر بود، خیلی وقت هست که فیل ترینگش برداشته شده، بچه ها خیلی برای رفع فیل ترینگ پیگیری کردن، معلوم نبود مسئولی که این سایت رو فیل تر کرده اصلاً میدونسته کار سایت چی هست یا نه!!!! تازه همین سایت Linkedin هم اخیراً باز شده. فک می کردن این سایت هم یه جور سایت دوستیابی هست! :)

peyman hovisham
July 20th, 2013, 13:42
نیاز به یک پراکسی از کشوری دارید که میخواین ثبت نام کنید + یک سیم کارت از همون کشور، تمام.
فقط باید مواظب باشید هیچ وقت با آی پی ایران هیچ صفحه ای از فری لنسر رو باز نکنید، مشکل دیگه ای نداره. مشکل اکثر دوستان اینجا، این هست که مبلغ قابل توجهی در حساب هاشون بلوکه شده و نمی تونن خارج کنن. من خودم حدود 70 دلار بیشتر نداشتم ولی بعضی از دوستان اینجا چند میلیون تومن متضرر شدن...

ویرایش: اگر حسابتون لیمیت بشه، باید آمادگی احراز هویت رو هم داشته باشید. فری لنسر قبلاً فیل تر بود، خیلی وقت هست که فیل ترینگش برداشته شده، بچه ها خیلی برای رفع فیل ترینگ پیگیری کردن، معلوم نبود مسئولی که این سایت رو فیل تر کرده اصلاً میدونسته کار سایت چی هست یا نه!!!! تازه همین سایت Linkedin هم اخیراً باز شده. فک می کردن این سایت هم یه جور سایت دوستیابی هست! :)

یه سفر رفتم چین هفت هشتا سیم کارت خریدم از اونجا ولی هیچ کدوم اینجا کار نمیده باید شرکت اون سیم کارت با اوپراتورای ایران قرارداد داشته باشه نه؟
و این که پراکسی باید با آی پی ثابت باشه؟
احراز هویت هم که ما توی کشور فتوشاب شهر سی اس 4 فامیل داریم ولی نمونه مدارک نداریم تا صادرش کنیم

اون آقایون خیلی دوست داشتنیاند...

mst_ab
July 20th, 2013, 15:02
یه سفر رفتم چین هفت هشتا سیم کارت خریدم از اونجا ولی هیچ کدوم اینجا کار نمیده باید شرکت اون سیم کارت با اوپراتورای ایران قرارداد داشته باشه نه؟
و این که پراکسی باید با آی پی ثابت باشه؟
احراز هویت هم که ما توی کشور فتوشاب شهر سی اس 4 فامیل داریم ولی نمونه مدارک نداریم تا صادرش کنیم

اون آقایون خیلی دوست داشتنیاند...

برای سیم کارت خیلی اطلاعات ندارم، ولی شما در همین حد نیاز دارید که وقتی براتون ی اس ام اس از طرف فری لنسر میاد (که حاوی کد فعالسازی هست)، کد داخلش رو توو سایت وارد کنید. همین، حتی اگر آشنا هم داشته باشید که همین کار رو براتون انجام بده کفایت می کنه.
در مورد پراکسی، خیر، نیازی به آی پی استاتیک نیست، فقط کافیه از همون کشوری باشه که دارین ثبت نام می کنین.

برای مدارک هم باید بگم که آشنای خوبی دارید! :) کارتون رو راه میندازه.

wikionline
July 20th, 2013, 22:31
من فری لنسر کار نیسنم ولی از روز اول که حساب باز کردم کشور رو مالزی زدم و شماره تلفن هم مالزی دادم از سایت هم ا س ام اس اومد

mst_ab
July 20th, 2013, 22:33
میتونید راهنمایی کنید سیم کارت مالزی رو از کجا می تونم تهیه کنم و به چه قیمتی؟

wikionline
July 21st, 2013, 01:29
یکی از دوستام تو مالزی برام خرید و ارسال کردبه ایران سیم کارت انگلیس و امریکا هم هست میتونید بخرید

mst_ab
July 21st, 2013, 03:22
یکی از دوستام تو مالزی برام خرید و ارسال کردبه ایران سیم کارت انگلیس و امریکا هم هست میتونید بخرید

من میخوام از جایی باشه که دردسرش کمتر باشه و قیمتش مناسب تر. بعلاوه بتونم آی پی هم به طور دائمی براش تهیه کنم. امکان این برای شما وجود نداره که از دوستتون خواهش کنید که سیم کارت دیگه ای هم خریداری و ارسال کنه؟ (البته بنده حق الزحمه شما رو تقبل می کنم :) )

karaoke
July 21st, 2013, 08:47
من هم دنبال سیمکارت هستم. اگه کسی میتونه تهیه کنه لطفاً اعلام کنه ، هزینه رو هم هر چی باشه تقدیم می کنم.

serverfire
July 22nd, 2013, 13:28
چقدر بود ؟
به نظرت با دو هزار دلار هم من همین کار رو بکنم ؟!

onlymaj
July 22nd, 2013, 13:41
دو خط انگلیس و آمریکا به روی این سیم کارتها فعال است . لینک سایت برای دوستان :
http://www.worldonesim.com (http://www.worldonesim.com/)

mst_ab
July 22nd, 2013, 13:41
چقدر بود ؟
اگر صحبت هات در جواب من بود (و یادت رفت که نقل قول کنی) این جواب:
15 دلار هر تی شرت میفته. البته هر تی شرت 10 دلاره ولی برای پست 5 دلار میگیره. با 2000 دلارتون می تونی 130-140 تا بگیری. اگر بتونی بفروشیشون(که بعید میدونم!) چه عیبی داره؟؟!!!؟؟ از این همه علافی که بهتره! ولی اگر احتمال میدی که بتونی به هر نحوی این 2000 تا رو زنده کنی، باید سعی کنی همون کار رو بکنی.
به نظر بنده اونایی که میخوان مجدداً فری لنسر کار کنن، باید کم کم به فکر اکانت جدید باشن.
شما ببین، 6.5 میلیون تومن الان داشته باشی بذاری بانک (در بدترین حالت)، ماهی حدود 120 تومن بهت میدن، الان حدوداً دو ماه از تاریخ مسدود شدن اکانت ها میگذره، به هر حال داری متضرر میشی، اگر همین طوری بخواد ادامه پیدا کنه ضرر بزرگی می کنی...
هر طور شده پولت رو بکش بیرون، اگر هم مطمئنی که نمیشه، به نظر من همه پولت رو تی شرت بخر، یکی یکی آتیششون بزن که دلت خنک شه!! =))

easytrading
July 22nd, 2013, 18:43
میشه بفرمائید چطور باید میدادم؟؟؟؟؟؟!!!!!!!

مگه الان که اکانتتون لیمیت هست میتونید ازش دلار خرج کنید به فروشنده های خارجی بدید که اونها بهتون جنس بدن? یعنی الان که اکانتتون لیمیت شده بازم میتونید با دلار های توش خرید کالا بکنید?

easytrading
July 22nd, 2013, 18:44
چقدر بود ؟

مگه شما که اکانتتون لیمیته میتونید با دلار های داخلش کاا بخرید?

easytrading
July 22nd, 2013, 18:49
برای سیم کارت خیلی اطلاعات ندارم، ولی شما در همین حد نیاز دارید که وقتی براتون ی اس ام اس از طرف فری لنسر میاد (که حاوی کد فعالسازی هست)، کد داخلش رو توو سایت وارد کنید. همین، حتی اگر آشنا هم داشته باشید که همین کار رو براتون انجام بده کفایت می کنه.
در مورد پراکسی، خیر، نیازی به آی پی استاتیک نیست، فقط کافیه از همون کشوری باشه که دارین ثبت نام می کنین.

برای مدارک هم باید بگم که آشنای خوبی دارید! :) کارتون رو راه میندازه.

اگر یک سیم کارت باشه که ۳ تا ۴ روز فقط کار کنه کفایت میکنه یا باید سیم کارت دایمی باشه و بعدا امکان داره فری لنسر با شما تماس بگیره یا اس ام اس بزنه?

karaoke
July 22nd, 2013, 19:02
دوستان اکانت من هنوز لیمیت نشده. به نظرتون کشور رو عوض بکنم؟ اگه عوض کنم چه مشکلاتی ممکنه بعداً به وجود بیاد؟

Tehranshahr
July 22nd, 2013, 19:36
اگر یک سیم کارت باشه که ۳ تا ۴ روز فقط کار کنه کفایت میکنه یا باید سیم کارت دایمی باشه و بعدا امکان داره فری لنسر با شما تماس بگیره یا اس ام اس بزنه?

برای تغییر پیمنت متد هر دفعه یک پیامک حاوی کد تایید ارسال میکنه که باید اون کد تو سایت وارد بشه.
پ.ن: از سایت odesk دوری کنید یعنی مزخرف تر از این سایت هنوز ندیدم من! من ثبت نام کردم و بلافاصله تمام مدارکم رو هم فرستادم اکانت همه جوره وریفای شد چند روز بعد ساسپندم کردن بعلت اینکه از ایرانم! در صورت اینکه من به هیچ وجه با آی پی ایران لاگین نکردم، حدس میزنم از تنظیمات ساعت کامپیوتر فهمیدن چیزی که اصلا قابل استناد نیست و حتی پی پال هم چنین کاری نمیکنه! حالا هم طفره میرن اکانت رو باز کنن و هی درخواست مدارک بیشتر میکنن! منم قیدشو زدم.

mst_ab
July 22nd, 2013, 19:42
مگه الان که اکانتتون لیمیت هست میتونید ازش دلار خرج کنید به فروشنده های خارجی بدید که اونها بهتون جنس بدن? یعنی الان که اکانتتون لیمیت شده بازم میتونید با دلار های توش خرید کالا بکنید?
نه نمیشه، من در مورد تی شرت هایی صحبت کردم که مال خود فری لنسر هست و پولش از حساب کاربری کم میشه.;)

آره فک کنم کفایت کنه، ولی از این فری لنسر لعنتی هر چیزی بر میاد! ممکنه ی مدت دیگه بگه دوباره باید کشور رو وریفای کنی!

دوستان اکانت من هنوز لیمیت نشده. به نظرتون کشور رو عوض بکنم؟ اگه عوض کنم چه مشکلاتی ممکنه بعداً به وجود بیاد؟

کشورتون ایرانه؟ مگه لیمیت نیستی؟!!؟ اگه میتونی عوض کن، کلاً هیچ ردی از ایران به جا نذار! :d

mst_ab
July 22nd, 2013, 19:44
برای تغییر پیمنت متد هر دفعه یک پیامک حاوی کد تایید ارسال میکنه که باید اون کد تو سایت وارد بشه.
پ.ن: از سایت odesk دوری کنید یعنی مزخرف تر از این سایت هنوز ندیدم من! من ثبت نام کردم و بلافاصله تمام مدارکم رو هم فرستادم اکانت همه جوره وریفای شد چند روز بعد ساسپندم کردن بعلت اینکه از ایرانم! در صورت اینکه من به هیچ وجه با آی پی ایران لاگین نکردم، حدس میزنم از تنظیمات ساعت کامپیوتر فهمیدن چیزی که اصلا قابل استناد نیست و حتی پی پال هم چنین کاری نمیکنه! حالا هم طفره میرن اکانت رو باز کنن و هی درخواست مدارک بیشتر میکنن! منم قیدشو زدم.

در تأیید حرف های ایشون، حساب oDesk بنده هم بسته شد. بهترینشون همین فری لنسره...

karaoke
July 22nd, 2013, 19:53
اگه کشور رو عوض کنم در جا لیمیت میشم؟ حالا مدارک چی میخواد فری لنسر دقیقاً برای وریفای؟ مدرک شناسایی یا مدرک آدرس چی درخواست میکنه؟ آیا این که تو مدرک نشون داده بشه ایرانی هستی هم باهاش مشکل دارن؟ مثلاً تو پاسپورت ملیت مشخصه یا تو گواهینامه بین المللی که در ایران صادر شده باشه آدرس ایران مشخصه. میخوام بدونم که به اینجور موارد هم گیر میدن یا نه؟

karaoke
July 22nd, 2013, 20:09

غیر از تنظیمات ساعت راهی دارن که بفهمن داری با وی پی اس از ایران لاگین میکنی؟ استفاده از وی پی اس ردی از آی پی اصلی میتونه باقی بگذاره یا هر چیز دیگه که شک بر انگیز باشه؟

Tehranshahr
July 22nd, 2013, 21:24
اگه کشور رو عوض کنم در جا لیمیت میشم؟ حالا مدارک چی میخواد فری لنسر دقیقاً برای وریفای؟ مدرک شناسایی یا مدرک آدرس چی درخواست میکنه؟ آیا این که تو مدرک نشون داده بشه ایرانی هستی هم باهاش مشکل دارن؟ مثلاً تو پاسپورت ملیت مشخصه یا تو گواهینامه بین المللی که در ایران صادر شده باشه آدرس ایران مشخصه. میخوام بدونم که به اینجور موارد هم گیر میدن یا نه؟
بعضی وقتها همون موقع مدرک رو میخواد اما لیمیت نمیشه ولی بعضی وقتها لیمیت میشه بعد مدرک میخوان.
پاسپورت - تابعیت ایرانی تحریم نیست ، تمام این تحریم ها فقط برای داخل خاک ایرانه.
تایید آدرس

غیر از تنظیمات ساعت راهی دارن که بفهمن داری با وی پی اس از ایران لاگین میکنی؟ استفاده از وی پی اس ردی از آی پی اصلی میتونه باقی بگذاره یا هر چیز دیگه که شک بر انگیز باشه؟
خیر ، البته باید حواستون به rDNS رکورد آی پی وی پی اس باشه که چی ست شده.

karaoke
July 22nd, 2013, 21:28
خیر ، البته باید حواستون به rDNS رکورد آی پی وی پی اس باشه که چی ست شده.

ممنون.
این رو چطوری میشه چک کرد؟

راستی شما توصیه میکنی که من کشور رو عوض کنم یا نه فعلاً دست نگه دارم؟

serverfire
July 23rd, 2013, 14:21
اگر صحبت هات در جواب من بود (و یادت رفت که نقل قول کنی) این جواب:
15 دلار هر تی شرت میفته. البته هر تی شرت 10 دلاره ولی برای پست 5 دلار میگیره. با 2000 دلارتون می تونی 130-140 تا بگیری. اگر بتونی بفروشیشون(که بعید میدونم!) چه عیبی داره؟؟!!!؟؟ از این همه علافی که بهتره! ولی اگر احتمال میدی که بتونی به هر نحوی این 2000 تا رو زنده کنی، باید سعی کنی همون کار رو بکنی.
به نظر بنده اونایی که میخوان مجدداً فری لنسر کار کنن، باید کم کم به فکر اکانت جدید باشن.
شما ببین، 6.5 میلیون تومن الان داشته باشی بذاری بانک (در بدترین حالت)، ماهی حدود 120 تومن بهت میدن، الان حدوداً دو ماه از تاریخ مسدود شدن اکانت ها میگذره، به هر حال داری متضرر میشی، اگر همین طوری بخواد ادامه پیدا کنه ضرر بزرگی می کنی...
هر طور شده پولت رو بکش بیرون، اگر هم مطمئنی که نمیشه، به نظر من همه پولت رو تی شرت بخر، یکی یکی آتیششون بزن که دلت خنک شه!! =))

من اگه بشه از طریق خواهر پیگیری میکنم که مشکل حل بشه . صد چهل تا تیشرت با این هزینه ارسال فکر نکنم ایده خوبی باشه
اگه اشتباه نکنم پی پال هم اگه از ایران واردش بشی ، یا از ایران ثبت نام کردی بعد پول اومد لیمیت شدی ،می تونی از طریق کشور دیگه از لیمیت در بیاری

karaoke
July 23rd, 2013, 14:23
آقا کسی نیست اینجا جواب ابهامات ما رو بدونه؟

bestdeveloper
July 24th, 2013, 15:38
آقا کسی نیست اینجا جواب ابهامات ما رو بدونه؟
شما کشورت عوض کن و با آی پی و تایم زون ایران وارد سایت نشو
اصل قضیه که روشن هست: شما نباید ساکن ایران باشی ولی ایرانی بودنت مشکلی نداره
خود من فقط معطل یک قبض از چین هستم که اگه جور بشه حسابم باز میشه با اینکه پاسپورت ایرانی دادم.
خود فری لنسر مشکلی با ما نداره ولی طبق قانون باید (به مامورین امنیتی) ثابت کنه که یوزرهاش ساکن ایران نیستن همین
لطفا پیغامهی سطح پایین به پشتیبانی ندید تنها نتیجه اش نمایش چهره بدی از ایرانی ها هست چون اونها اصلا کاره ای نیستن
سرعت جواب دادنشون (مسئول رسیدگی به اکانت ها) خوبه و تو 48 ساعت جواب میدن مگه اینکه بی ربط حرف زده شده باشه.
پس فقط دنبال مدرکی برای اثبات ساکن خارج بودنتون باشید. اگه هم کسی درمورد آدرس تو چین میتونه به من کمک کنه پیغام بده از خجالتش در میام.

Parti_Baz
July 24th, 2013, 16:25
دوستان من 100 دلار داشتم اینجوری پسش گرفتم:
یه پروژه سئو درخواست دادم با یکی از bid ها که میشد بهش اعتماد کرد حرف زدم و هزینه رو همون لحطه کامل به حسابش فرستادم بعد اون طریق پی پال خودش به پی پال یک از دوستان ریخت و من از دوستم گرفتمش . البته ناگفته نماند یه 5 دلاری ازم گرفت به هر حال بهتر از هیچی بود که 3 ماه بود اونجا معلق بود

karaoke
July 24th, 2013, 16:34
دوستان من 100 دلار داشتم اینجوری پسش گرفتم:
یه پروژه سئو درخواست دادم با یکی از bid ها که میشد بهش اعتماد کرد حرف زدم و هزینه رو همون لحطه کامل به حسابش فرستادم بعد اون طریق پی پال خودش به پی پال یک از دوستان ریخت و من از دوستم گرفتمش . البته ناگفته نماند یه 5 دلاری ازم گرفت به هر حال بهتر از هیچی بود که 3 ماه بود اونجا معلق بود

میدونی انوقت چی میشه؟ پولی که از اکانت شما به اکانت اون کاربر ریخته شده براش غیر قابل برداشت میشه. یعنی اون 100 دلار دقیقاً الان بلاک شده چون شما لیمیت هستی و تا شما رفع لیمیت نشی اون نمیتونه اون 100 دلار رو برداشت کنه.

mst_ab
July 24th, 2013, 16:39
میدونی انوقت چی میشه؟ پولی که از اکانت شما به اکانت اون کاربر ریخته شده براش غیر قابل برداشت میشه. یعنی اون 100 دلار دقیقاً الان بلاک شده چون شما لیمیت هستی و تا شما رفع لیمیت نشی اون نمیتونه اون 100 دلار رو برداشت کنه.

مطمئنی؟

Parti_Baz
July 24th, 2013, 16:41

نه من لیمیت نیستم! البته من قبل از اینکه اونجا درخواست بدم و لیمیت بشم اینجارو دیدم و به اکانت دست نزدم. اگه هم اون طرف لیمیت میشه اون 100 دلارش چطور بهم نگفته تا الان ؟

karaoke
July 24th, 2013, 16:42
مطمئنی؟

بله ، مطمئنم. اگه لیمیت باشی اینطوریه.

karaoke
July 24th, 2013, 16:45
نه من لیمیت نیستم! البته من قبل از اینکه اونجا درخواست بدم و لیمیت بشم اینجارو دیدم و به اکانت دست نزدم. اگه هم اون طرف لیمیت میشه اون 100 دلارش چطور بهم نگفته تا الان ؟

اون چیزی که گفتم در شرایطی هست که لیمیت بشی/باشی. البته ممکنه که اون هنوز درخواست برداشت از حساب نکرده باشه. اگه درخواست کنه ، فریلنسر سورس پول رو اول چک میکنه و در اون صورت احتمالاً شما هم لیمیت میشی که امیدوارم اینطور نباشه.

Tehranshahr
July 24th, 2013, 21:49
ممنون.
این رو چطوری میشه چک کرد؟

راستی شما توصیه میکنی که من کشور رو عوض کنم یا نه فعلاً دست نگه دارم؟

خیلی راحت با دستور nslookup ip
رو ایران دیگه اصلا حساب نکن چون این تحریمی که اینا اعمال کردن تحریم اقتصادی آمریکاست که اول انقلاب اجرا شد! فقطم ایران نیست میتونی کوبا میانمار سوریه رو هم چک کنی.

mst_ab
July 27th, 2013, 14:01
سیم کارت من از مالزی و تایلند جور شد، دنبال پر.اکسی با آی پی مالزی یا تایلند می گردم. از دوستان اگر کسی هست میتونه تهیه کنه، خبر بده. ممنون.

Parti_Baz
July 27th, 2013, 14:49
سیم کارت من از مالزی و تایلند جور شد، دنبال پر.اکسی با آی پی مالزی یا تایلند می گردم. از دوستان اگر کسی هست میتونه تهیه کنه، خبر بده. ممنون.
تایلند:
ip : 113.53.232.46
port: 3128
HTTP
یوزر و پسورد نمیخواد

NOjAN
July 27th, 2013, 15:36
دوستان من الان شرایط تهیه سیم کارت و پراکسی از امارات رو دارم, خواستم بدونم وقتی با هویت یه کشور دیگه به صورت فیک کار می کنیم, احتمال ساسپند شدن اکانت (در صورت رعایت تمام موارد) و نیاز به تایید هویت وجود داره؟ چون اون موقع شاید هیچ رقمه نتونم اکانت رو برگردونم!

serverfire
July 27th, 2013, 19:06
دوستان من الان شرایط تهیه سیم کارت و پراکسی از امارات رو دارم, خواستم بدونم وقتی با هویت یه کشور دیگه به صورت فیک کار می کنیم, احتمال ساسپند شدن اکانت (در صورت رعایت تمام موارد) و نیاز به تایید هویت وجود داره؟ چون اون موقع شاید هیچ رقمه نتونم اکانت رو برگردونم!

هیچ وقت با سیستم مالی خودش کار نکنید به مشتری ها بگید مستقیم بریزن به پی پال . قبل از فیدبک گرفتن هم می تونید پولی که میاد برای شارژ اکانت اینها استفاده کنید .

mst_ab
July 27th, 2013, 20:56
هیچ وقت با سیستم مالی خودش کار نکنید به مشتری ها بگید مستقیم بریزن به پی پال . قبل از فیدبک گرفتن هم می تونید پولی که میاد برای شارژ اکانت اینها استفاده کنید .

به نظر من هیچ لزومی نداره که با سیستم مالی خودش کار نکنن، فقط باید مراقب باشن. اگه از طریق سیستم مایل استون کار نکنن، دیگه فید بک هم نمی تونه بگیره.
دیگه از پیپل که بد تر نیستن.
در بدترین حالت هم که حساب ساسپند بشه، با مدرک کشور دیگه میشه از تعلیق دراوورد، مثل همین دوستمون که کشورش رو تایلند زده بود و بعد از اینکه با آی پی ایران وارد شده بود
حسابش معلق شد، ولی به محض دادن مدارک، حسابش دوباره باز شد.

cgtvir
July 30th, 2013, 20:08
آقا من اکانتم لیمیت شده ۱۶۰ دلار توش هست. کسی میتونه کمک کنه از لیمیت درش بیارم؟
تا چندروز دیگه بیشتر وقت ندارم.
مدارکی چیزی بهم بده.
شماره تماس خارج از کشور دارم.
مرسی

cgtvir
July 30th, 2013, 20:15
آقا یکی بیاد این ۱۶۰ دلار مارو زنده کنه من به همتون شماره تماس آمریکا رایگان میدم :'(

karaoke
July 30th, 2013, 20:24
اکانت شما برای کدوم کشور بوده؟ کی لیمیت شده؟

cgtvir
July 30th, 2013, 20:28
اکانت شما برای کدوم کشور بوده؟ کی لیمیت شده؟

ایران بوده. شماره ایران هم توش ثبت شده.
اما شهر رو سائو پایولو زدم.
با فتوشاپ نمیتونم درست کنم مدارک؟
مدارکی - راهی چیزی ندارید به ما بدید؟

karaoke
July 30th, 2013, 20:46
اینجا بعید میدونم کسی کمکی به شما بکنه. به این تاپیک زیاد دلخوش نباش. همه میان میخونن و میرن و کسی خیری ندیده از اینجا. 48 صفحه از تاپیک رد شده اما دریغ از یک کار گروهی و حرکت مثبت.
در مورد مدارک هم باید مدارک برزیل جور کنی یعنی؟ چطوری بوده که شما کشورت رو ایران زدی و شهرت رو سائوپائولوی برزیل؟! الان باید یه جورایی متوجه بشی که به چی گیر دادن دقیقاً. آیا بعد از درخواست برداشت پول از حساب ، لیمیت شد یا دلیل دیگه ای داشت؟

cgtvir
July 30th, 2013, 20:56
اینجا بعید میدونم کسی کمکی به شما بکنه. به این تاپیک زیاد دلخوش نباش. همه میان میخونن و میرن و کسی خیری ندیده از اینجا. 48 صفحه از تاپیک رد شده اما دریغ از یک کار گروهی و حرکت مثبت.
در مورد مدارک هم باید مدارک برزیل جور کنی یعنی؟ چطوری بوده که شما کشورت رو ایران زدی و شهرت رو سائوپائولوی برزیل؟! الان باید یه جورایی متوجه بشی که به چی گیر دادن دقیقاً. آیا بعد از درخواست برداشت پول از حساب ، لیمیت شد یا دلیل دیگه ای داشت؟

والا نمیدونم. من اکانت پی پال رو یه بار تغییر دادم.شاید به این خاطر باشه.
از یه جا شنیدم کاربرهای ایرانی رو داره بلاک میکنه.
یه سولوشن به من بدید جان عمتون.
یعنی فتوشاپ کنم؟
۶۰۰ تومن پوله آخه

karaoke
July 30th, 2013, 21:03
متاسفم که این وضعیت داره به همه ما ضربه اساسی میزنه. الان نمیدونم چی بگم واقعاً. من اگه سولوشن داشتم اکانت خودم رو با 1500 دلار توش زنده میکردم!

cgtvir
July 30th, 2013, 21:07
متاسفم که این وضعیت داره به همه ما ضربه اساسی میزنه. الان نمیدونم چی بگم واقعاً. من اگه سولوشن داشتم اکانت خودم رو با 1500 دلار توش زنده میکردم!

شما فتوشاپ نکردی مدارک رو؟

Tehranshahr
July 30th, 2013, 21:09
فقط ۱کار میشه کرد اونم اینکه به ساپورت درخواست تغییر کشور بدین ببینید چی جواب میدن البته با آی پی غیر ایران.

camelian77
July 31st, 2013, 03:34

اسم تون رو می تونید تغییر بدید؟ شماره کجا رو دادید؟

amin7x
July 31st, 2013, 04:29
منم میخوام فریلنسر بشم.

لطفا سایت مورد نظر رو برای عضویت به من بدید.

راستی با این وضعیت با چه مشخصاتی عضو بشم خوبه؟

karaoke
July 31st, 2013, 08:38
اسم تون رو می تونید تغییر بدید؟ شماره کجا رو دادید؟
اسم رو فکر کنم میتونم تغییر بدم اما خوب مدارک مربوط به اسم رو حتماً میخواد دیگه. شماره هم شماره ایران دادم.

alireza9549
July 31st, 2013, 12:53
اسم رو فکر کنم میتونم تغییر بدم اما خوب مدارک مربوط به اسم رو حتماً میخواد دیگه. شماره هم شماره ایران دادم.

با سلام .

لطفا ای.دی یاهو من را ادد کنید اگر بتوانم کمکی به شما کنم انجام میدهم.

ali9549: yahoo ID

SUNSERVERS
August 1st, 2013, 04:25
آقا من اکانتم لیمیت شده ۱۶۰ دلار توش هست. کسی میتونه کمک کنه از لیمیت درش بیارم؟
تا چندروز دیگه بیشتر وقت ندارم.
مدارکی چیزی بهم بده.
شماره تماس خارج از کشور دارم.
مرسی

با من تماس بگیرید براتون درصدیش رو آزاد کنم

camelian77
August 1st, 2013, 05:55
داشتم فکر می کردم اگر اکانت رو به من انتقال بدید چی می شه. فکر می کنید بشه؟

cgtvir
August 1st, 2013, 09:39
داشتم فکر می کردم اگر اکانت رو به من انتقال بدید چی می شه. فکر می کنید بشه؟

هیچی اکانت شما هم لیمیت میشه.

camelian77
August 1st, 2013, 10:14
هیچی اکانت شما هم لیمیت میشه.

منظورم این بود که اکانتتون رو کلا به من انتقال بدید. من آمریکا زندگی می کنم با پاسپورت امریکن؟

cgtvir
August 1st, 2013, 10:17
منظورم این بود که اکانتتون رو کلا به من انتقال بدید. من آمریکا زندگی می کنم با پاسپورت امریکن؟

تصور میکنم شما میتونید با مشخصات خودتون اکانت من رو از حالت لیمیت خارج کنید.
اما انتقال حساب توی فریلنسر مجاز نیست.

camelian77
August 1st, 2013, 10:24
امکانش رو دارید که به عنوان کارفرما پول برای کسی ارسال کنید؟ تحت عنوان یک پروژه ؟

cgtvir
August 1st, 2013, 10:35
امکانش رو دارید که به عنوان کارفرما پول برای کسی ارسال کنید؟ تحت عنوان یک پروژه ؟

تاوقتی که حساب من از لیمیت در نیاد اون پول برای شما قابل برداشت نیست.

camelian77
August 1st, 2013, 10:38
خوب پس چه کمک دیگری می شه کرد؟

cgtvir
August 1st, 2013, 10:39
خوب پس چه کمک دیگری می شه کرد؟

نمیدونم ولا باید بزنم تو کار فتوشاپ

cgtvir
August 1st, 2013, 10:44
یه راهش اینه که مدارک شخص تبعه کشور دیگه رو پیداکنم که خودش عضو فریلنسر نباشه و نیازی بهش نداشته باشه جا خودم بزنم.
اما کدوم آدمی حاضره این کار رو میکنه
خارجی هایی که من میشناسم شماره شون رو هم واس وریفای نمیدن...

camelian77
August 1st, 2013, 10:47
معلومه که نمی دن. اینجا این کار پولشویی ئه و عاقبت خیلی سختی داره + مالیات که پوست آدم رو می کنه. من بیشتر تو این فکر بودم که اکانت شما رو با پول توش بخرم.

cgtvir
August 1st, 2013, 10:53
معلومه که نمی دن. اینجا این کار پولشویی ئه و عاقبت خیلی سختی داره + مالیات که پوست آدم رو می کنه. من بیشتر تو این فکر بودم که اکانت شما رو با پول توش بخرم.

من پول توی اکانت رو به یه حساب دیگه منتقل کردم که ببینم میشه درش آورد یا نه یعنی الان یه حساب لیمیت دارم که باید باز بشه و موجودیش 0 هست.
و یه حساب دیگه که موجودیش 160 دلار هست.
اون حسابی که موجودیش 0 هست باید از لیمیت در بیاد.

cgtvir
August 1st, 2013, 10:54
ای خدا ببین چه مسخره بازی در آوردن سرمون.

camelian77
August 1st, 2013, 11:02
ای خدا ببین چه مسخره بازی در آوردن سرمون.

لینک پروفایل تون رو می دید

cgtvir
August 1st, 2013, 11:09
لینک پروفایل تون رو می دید

ظاهرا اکانتهای لیمیت رو temporarily not available. میزنه.

amin7x
August 2nd, 2013, 08:25
من آدم نیستم!؟

منم میخوام فریلنسر بشم.

camelian77
August 2nd, 2013, 10:36
من آدم نیستم!؟

منم میخوام فریلنسر بشم.

freelancer.com

ضمنا اینجا همونطور که می بینین همه از مشخصات ایرانی شاکی اند