PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حضور گروه آشیانه در سمینار مقابله با نفوذ به سیستم های رایانه ای در قم

hacking of persia
May 21st, 2012, 14:53
« سمینار آموزشی مقابله با نفوذ به سیستم های رایانه ای » روز پنج شنبه چهارم خردادماه سال جاری ( 1391 ) در تالار مفید دانشگاه قم برگزار خواهد شد. قرار است گروه آشیانه هم به دعوت رسمی استانداری قم در این سمینار به عنوان مدرس و ارائه دهنده مطالب آموزشی حضور یابد.

زمان: 4 خردادماه سال 1391 از ساعت 8 صبح الی 16
مکان: تالار مفید دانشگاه قم
مدرس: بهروز کمالیان ( مدیر گروه امنیتی آشیانه اولین گروه فعال در زمینه هک در دنیا ) ، نیما صالحی ( عضو اصلی گروه آشیانه )

محورهای سمینار به شرح زیر است:

- آنالیز روش های هک کردن ایمیل های شخصی و ارسال ایمیل جعلی
- چگونگی نفوذ به سرورهای لینوکس و ویندوز
- آشنایی با حملات DoS و از دسترس خارج کردن سایت ها و راه های مقابله با آن
- آشنایی با روش SQL Injection و راه های مقابله با آن

مخاطبین:
مدیران، معاونین، کارشناسان و کارکنان محترم بخش های دولتی، دانشگاهی و خصوصی و همچنین مدیران و کارشناسان حراست، حفاظت اطلاعات و فناوری اطلاعات کلیه دستگاه های اجرایی و علاقه مندان.

نحوه ثبت نام:
علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت اطلاع رسانی سمینار به آدرس secureseminar.com یا تماس با شماره تلفن 02512926781 در خصوص تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

گواهینامه پایان دوره:
به شرکت کنندگان در این سمینار آموزشی، گواهینامه پایان دوره معادل 6 ساعت آموزش کاربردی، اعطا خواهد شد.

alef1
May 21st, 2012, 20:55
مدرس: بهروز کمالیان ( مدیر گروه امنیتی آشیانه اولین گروه فعال در زمینه هک در دنیا )

سلام
این یعنی چی؟!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
نکنه خالق زبان c هم ایشون بوده؟ یا ان مپ رو هم ایشون نوشته؟
تا جایی که من در جریانم ایشون به بهروز یخی معروف بود زمان ما!!!
خجالت هم خوب چیزیه! بعضیا فکر کنم از کنارشم تاحالا رد نشدند!

sarwhost
May 21st, 2012, 21:24
چرا واریز به حساب یک شخص؟
6084

GharbHost
May 21st, 2012, 21:34
مدرس: بهروز کمالیان ( مدیر گروه امنیتی آشیانه اولین گروه فعال در زمینه هک در دنیا ) ، نیما صالحی ( عضو اصلی گروه آشیانه )

قسمتی که مشخص کردم، به نظر شما اغراق آمیز نیست؟ لطفا اگر واقعیت داره مدرک ارائه بدید.
یک جوری حرف میزنید انگار موقعی که ایرانی ها با کامپیوتر کار میکردند، بقیه داشتند ...
به قول alef1 حتما خالق زبان های برنامه نویسی هم همین گروه هستند؟

اگر منظور شما برترین هست، که هیچ سندیتی نداره، فقط سایت zone-hاعلام کرده که مرجع رسمی نیست.

حرفه ای بودن خوبه، اما اخلاق حرفه ای داشتن هم خیلی مهمه.

Roka
May 21st, 2012, 21:46
من فقط یه چیز برام سئوال هست ، ممنون میشم دوستان جوابی بدند !! ، قصد توهین یا جو سازی ندارم ، فقط نمیتونم یه چیزو درک کنم !

تو تمام دنیا ، هکر ها به صورت مخفی کار میکنند ، ولی گروه آشیانه تو هر سمینار ، نمایشگاه یا .... غرفه میزنه ! آخه هک یه کار غیر قانونی هست ! نمیدونم چی بگم فقط نمیتونم اینو درک کنم !

astro.alireza
May 21st, 2012, 21:51
من فقط یه چیز برام سئوال هست ، ممنون میشم دوستان جوابی بدند !! ، قصد توهین یا جو سازی ندارم ، فقط نمیتونم یه چیزو درک کنم !

تو تمام دنیا ، هکر ها به صورت مخفی کار میکنند ، ولی گروه آشیانه تو هر سمینار ، نمایشگاه یا .... غرفه میزنه ! آخه هک یه کار غیر قانونی هست ! نمیدونم چی بگم فقط نمیتونم اینو درک کنم !

اون چیزی که شما می گید کرک هست نه هک! اصولا هک کار خوب و مفیدی هست و معنای اون مثبته اما اغلب کرک و هک رو هم معنی می دونند که اشتباهه

psfa
May 21st, 2012, 21:52
چون ميشينن سايت هاي آمريكايي اينا رو هم هك مي كنن واسه همين باهاشون كاري ندارن كه هيچ كارايي هم واسشون مي كنن :d

mahdi2009
May 21st, 2012, 21:55
امنیت و دانش امنیت و دانش هک مطلق نیست. هنوز جوهر گروه ترکی که اشیانه رو هک کرد خشک نشده پس اولین و بهترین و ...!

---
May 21st, 2012, 21:55

والله :105:

واقعا آدم با 25 تومن هکر میشه توی 6 ساعت ؟
دانشگاه مفید قم دانشگاه حقوقه چه ربطی داره اصلا به این قضیه ی تکنولوژی و این حرفا
گواهیش رو کدوم شرکت میده ؟ به چه دردی میخوره ؟ بین المللیه ؟ خود دانشگاه مفید اصلا قبولش داره :))

بهروز کمالیان ( مدیر گروه امنیتی آشیانه اولین گروه فعال در زمینه هک در دنیا )

ادیتش کن برادر یکی رد میشه میبینه بهمون میخنده

Roka
May 21st, 2012, 21:57
اون چیزی که شما می گید کرک هست نه هک! اصولا هک کار خوب و مفیدی هست و معنای اون مثبته اما اغلب کرک و هک رو هم معنی می دونند که اشتباهه

دوست من شما هم حرفا میزنیا !

من دقیقاً میدونم هک چیه و دقیقاً هم میدونم کرک چیه

هر نوع تجاوز به حریم خصوصی دیگران جرم هست ، حالا به هر طریق !

سئوال منم در مورد خوب یا بدی هک نبود ، مثلاً یه نفر که کار قانونی انجام نمیده ( شاید غیر قانونی نباشه ، ولی قانونی هم نیست ) سعی میکنه که در خفا اینکارو انجام بده ! ولی گروه آشیانه هرجا میریم تا تابلو زدند گروه هک ( خود هک به معنای نفوذ هست )

0060
May 21st, 2012, 22:08
دوست من شما هم حرفا میزنیا !

من دقیقاً میدونم هک چیه و دقیقاً هم میدونم کرک چیه

هر نوع تجاوز به حریم خصوصی دیگران جرم هست ، حالا به هر طریق !

سئوال منم در مورد خوب یا بدی هک نبود ، مثلاً یه نفر که کار قانونی انجام نمیده ( شاید غیر قانونی نباشه ، ولی قانونی هم نیست ) سعی میکنه که در خفا اینکارو انجام بده ! ولی گروه آشیانه هرجا میریم تا تابلو زدند گروه هک ( خود هک به معنای نفوذ هست )

اینکه در همه دنیا جرم هست شک نکنید ولی خوب اینجا ایران ، اینکه چرا میتونن سمینار برگذار کنن هم .... بهروز کمالیان (http://ukforiranians.fco.gov.uk/fa/policy/human-rights/what-are-we-doing-fa/sanctions-on-human-right-abusers-fa/eu-hr-sanctions-list-october-2011/0140-behrouz-kamalian)

Roka
May 21st, 2012, 22:08
چون ميشينن سايت هاي آمريكايي اينا رو هم هك مي كنن واسه همين باهاشون كاري ندارن كه هيچ كارايي هم واسشون مي كنن :d

SecureSeminar.com - Secure Seminar (http://whois.domaintools.com/secureseminar.com)

یه نگاه کن سروری که سایتشون روشه از کجاست و چه شرکتی هست ، بعد این حرف رو بزن !

United States - Texas - Dallas - Theplanet.com Internet Services Inc

GharbHost
May 21st, 2012, 22:11
سئوال منم در مورد خوب یا بدی هک نبود ، مثلاً یه نفر که کار قانونی انجام نمیده ( شاید غیر قانونی نباشه ، ولی قانونی هم نیست ) سعی میکنه که در خفا اینکارو انجام بده ! ولی گروه آشیانه هرجا میریم تا تابلو زدند گروه هک ....

ببین:

محورهای سمینار به شرح زیر است:

- آنالیز روش های هک کردن ایمیل های شخصی و ارسال ایمیل جعلی
- چگونگی نفوذ به سرورهای لینوکس و ویندوز
- آشنایی با حملات DoS و از دسترس خارج کردن سایت ها و راه های مقابله با آن
- آشنایی با روش SQL Injection و راه های مقابله با آن

قسمت هایی که مشخص کردم رو ببین. با اضافه کردن چند کلمه به اول و آخر این جملات، آموزش ها رو طوری جلوه میدن که انگار فقط میخوان دانش مقابله با این مسائل رو آموزش بدند.
اما اگر کمی (به قول خودشون به محور سمینار) توجه کنیم، متوجه میشیم همون آموزش هک، نفوذ به سیستم، از دسترس خارج کردن سرور، توسعه هرزنامه نگاری و اسپم، تجاوز به حریم خصوصی دیگران و ... هست.

psfa
May 21st, 2012, 22:30
SecureSeminar.com - Secure Seminar (http://whois.domaintools.com/secureseminar.com)

یه نگاه کن سروری که سایتشون روشه از کجاست و چه شرکتی هست ، بعد این حرف رو بزن !

United States - Texas - Dallas - Theplanet.com Internet Services Inc
پس من بنرهاشون رو ديده بودم زده بودن نميدونم سات هاي ناسا رو هك كردنو اينا؟

#elahe#
May 21st, 2012, 22:48
قسمتی که مشخص کردم، به نظر شما اغراق آمیز نیست؟ لطفا اگر واقعیت داره مدرک ارائه بدید.
یک جوری حرف میزنید انگار موقعی که ایرانی ها با کامپیوتر کار میکردند، بقیه داشتند ...

اگر منظور شما برترین هست، که هیچ سندیتی نداره، فقط سایت zone-hاعلام کرده که مرجع رسمی نیست.

زون اچ هم فقط سایتها دیفیس شده رو ثبت میکنه
در لیست این سایت روسها جایگاه خاصی ندارند
در حالی که بزرگترین هکرهای تاریخ درصد قابل توجهشون روسی بوده اند

من بیسواد هم میتونم سایت دیفیس کنم
میخواید ثابت کنم ؟ :d

irihost
May 21st, 2012, 23:06
دوستان بنده هکر هستم خجالت میکشم با این کارای اشیانه اخه اینا چیزی نیستن اولا که اموزشش بدی با یک سرچ یاد میگیری اگر هم با یک اموزش باشه با 6ساعت یاد نمیگیره کسی!!

خودتون مسخره کردید نمیدونم ماهی خداتومان از سپاه میگیرن!! تو امضاش مینویسه دیگه قدرت افتاد دست ما!! اگه افتاده بود که 20 بار هک نمیشدی =))

Roka
May 21st, 2012, 23:17
پس من بنرهاشون رو ديده بودم زده بودن نميدونم سات هاي ناسا رو هك كردنو اينا؟

گفتی سایت های امریکائی رو هک میکنند ، منم گفتم اینها که سایت خودشون تو امریکا هاست شده !

tsonade
May 21st, 2012, 23:18
سلام
اقا اموزش رو بذارید کنار
جون هر کسی که دوست دارید جواب تیکت بدید
دوتا تیکت دارم یکی 1 ماه است جواب داده نشده
یکی 2 هفتن :)
اگه هک رو بی خیال میشدید جواب تیکت هاتون رو میدادید خیلی بهتر بود
تازه یک چیز خیلی خنده دار دیگه
پشتیبانی اشیانه واقعا دمش گرمه
حالا دیگه وارد این بحث نشم که خوب نیست :)

h4ckfoos
May 23rd, 2012, 13:54

لطفا تا وقتی از چیزی اطلاع نداری نظر ندهید. این لینک را بخونید متوجه می شوید که گروه آشیانه در رتبه اول سایت zone-h قرار دارد و سایت zone-h معتبرترین سایت در زمینه آمار ثبت سایت های هک شده هست و کل هکرهای دنیا این سایت را قبول دارند:
گروه آشیانه در رتبه اولین هکر برتر سایت معتبر Zone-H - انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک (http://ashiyane.org/forums/showthread.php?t=45645)
6111

شما که می گی سایت zone-h سندیت نداره! می تونی به من بگی مرجع رسمی پس چیه؟
نکنه می خوای بگی سایت zone-h هم با ایرانی ها دست به یکی کرده یا اصلا مالک آن سایت هم ایرانی هست؟
می دونی برای رسیدن به این رتبه چقدر زحمت کشیده شده و بچه های آشیانه شب و روز وقت گذاشتند؟
خاک بر سر ما ایرانی ها که چشم نداریم پیشرفت یک نفر دیگر را ببینیم ...

plastic
May 23rd, 2012, 14:23
این جمله ات خیلی با ارزشه.

یکی میگه آشیانه برای سپاه کار میکنه
یکی میگه این سمینارا چیه آشیانه میخواد اسمشو به رخ همه بکشه
یکی میگه آشیانه اصلا عددی نیست!
یکی میگه هک جرمه!!
یکی یه چیز دیگه میگه
اما کسی نمیگه که
" این سمینار اگه تخصصی تر باشه واقعا برای پیشرفت علم هر چند به ارزش یادگیری یه جمله هم که باشه میتونه کمک بکنه"

Ashkankamangar.ir
May 23rd, 2012, 14:44
بلانسبت

mohammad189
May 23rd, 2012, 15:23
چه جالب

vahidmom
May 23rd, 2012, 17:08
لطفا تا وقتی از چیزی اطلاع نداری نظر ندهید. این لینک را بخونید متوجه می شوید که گروه آشیانه در رتبه اول سایت zone-h قرار دارد و سایت zone-h معتبرترین سایت در زمینه آمار ثبت سایت های هک شده هست و کل هکرهای دنیا این سایت را قبول دارند:
گروه آشیانه در رتبه اولین هکر برتر سایت معتبر Zone-H - انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک (http://ashiyane.org/forums/showthread.php?t=45645)
6111

نکنه می خوای بگی سایت zone-h هم با ایرانی ها دست به یکی کرده یا اصلا مالک آن سایت هم ایرانی هست؟
می دونی برای رسیدن به این رتبه چقدر زحمت کشیده شده و بچه های آشیانه شب و روز وقت گذاشتند؟

با عرض سلام
قصد نداشتم تو بحث تاپيك شركت كنم اما اين حرف دوستمون كمي برام الب اومد
دوست عزيز (هك) به تنهايي دانش نيست!! اينو خودتون هم بهتر ميدونيد
به عنوان مثال يه باگ از جوملا مياد بيرون(كسي كه اين باگ رو پيدا كرده رو ميشه نوعي هكر دونست) بعد شما از اين باگ استفاده ميكنيد و سايت ها رو تست ميكنيد تا بتويند به سرور نفوذ پيدا كنيد و سپس با ابزارهايي كه داريد به سرور نفوذ ميكنيد و سايتهاي روي سرور رو به اصطلاح هك ميكنيد
شايد خيلي از كسايي كه اينجا هستند خودشون يه دوره اي تو اين بحث با بودند
به عنوان مثال خود بنده تو سال 2008 يه سه ماهي مثلا هكر بوديم
ميرفتيم يه شل تو گوگل پيدا ميكرديم و بعد يه سري رو هك ميكرديم.
آمار بالا بردن هك كار ساده ايه
North Boys Hacker | Zone-H.org (http://www.zone-h.org/archive/notifier=North%20Boys%20Hacker)
لينك بالا به اصطلاح گروه دو نفره ما بود :دي
خوب هم نگاه كنيد تو 3 ماه فقط فعاليت داشتيم اونم از رو بيكاري
Total notifications: 129 of which 31 single ip and 98 mass defacements

اگه به امار هم نگاه كنين پرشين بلاگ هم جزوشونه :دي
زون اچ رو راحت ميشه دور زد دوست من

پس اين سايت هم مرجع مناسبي نيستش
با تشكر

GharbHost
May 23rd, 2012, 17:24
6111

ویرایش شد

ویرایش شد

من تمام مطلبی رو که نقل قول کردی ، فقط به خاطر جمله ای نوشتم که اغراق به نظر میرسه.
تمام مشکل من فقط سر این که بعضی ها به موفقیتی میرسند مغرور میشند.

دقت کنید :

حرفه ای بودن خوبه، اما اخلاق حرفه ای داشتن هم خیلی مهمه
-----------------------------------------------------------------------
چندتا نکته:
1) همه میدونیم که آشیانه گروه بزرگ، فعال، مردمی، خاص و متخصصه
2) اکثرا از هک های این گروه در مورد برخی کشورهای دشمن ... خوشحال میشیم و لذت میبریم.
3) من توی متنی که نوشتم به هیچ عنوان به احدی توهین نکردم، فقط انتقاد کردم البته کمی با لحن تند.
4) به نظرم zone-h نفرت انگیزترین سایت جهانه. نه مرجع هست و نه اهمیتی داره.

ویرایش شد

در ضمن به نظرم مواردی که در محور سمینار گفته شده فقط بازی با کلماته، و همش آموزش و تحلیل نقض حریم خصوصی دیگران و... هست.

ویرایش شد

من نه هکرم و نه دنبال این موارد رفتم، که حسرت بخورم چرا این گروه پیشرفت کرد و من جا موندم!
بعید هم میدونم که روزی هکر بشم، اما اینو گفتم که بدونی اینطور نیست.

plastic
May 23rd, 2012, 17:26
به این لینک ها سر بزنید ببینید نظرتون چیه:
انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک - نتیجه های جستجو (http://ashiyane.org/forums/search.php?do=finduser&u=144&starteronly=1)
انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک - نتیجه های جستجو (http://ashiyane.org/forums/search.php?do=finduser&u=1&starteronly=1)
به مطالب و تاپیک های ارسالی قبل از 2008 نگاه بکنید :)

hadi_am
May 23rd, 2012, 17:45
آقا من یه سوال واسم پیش اومده

این آشیانه شرکته؟؟؟
نهاد رسمی؟؟؟
تیم کمکم به سایت های بی امنیته چیه کلا کارش یه کی توضیح بده متوجه شیم

Blade
May 23rd, 2012, 18:33
سلام.
آشیانه ؟آشیانه اس!هر چی هست بدون ،پارتی خیلی کت وکلفتی داره که با بچه های بالا میپره!:71:
در کل میگن آدم وقتی سقوط میکنه که خودش و جایگاهش رو ببینه و مغرور بشه:)

موفق باشید

plastic
May 23rd, 2012, 20:47
مدیران تاپیک رو ببندند بحثهای بی مورد دوباره در این تاپیک به چشم میخوره :)
الان بپرسی اقا dns چیه کسی جواب نمیده !

GharbHost
May 23rd, 2012, 20:53
الان بپرسی اقا dns چیه کسی جواب نمیده !

این تاپیک جای سوال در مورد dns نیست.

h4ckfoos
May 23rd, 2012, 21:17
آقا من یه سوال واسم پیش اومده

این آشیانه شرکته؟؟؟
نهاد رسمی؟؟؟
تیم کمکم به سایت های بی امنیته چیه کلا کارش یه کی توضیح بده متوجه شیم

آشیانه قدیمی ترین و بزرگترین گروه هکری در ایران هست که چند سال پیش تبدیل به شرکت امنیتی آشیانه هم شد ولی گروه خودش را هم نگه داشته و فعالیت اعضای گروه (http://ashiyane.org/aboutus.htm) بیشتر در خود انجمن سایت آشیانه هست:
...::: Ashiyane [ online resource of security - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک] :::... (http://ashiyane.org)
نمونه ای از فعالیت های این گروه و شرکت آشیانه در لینک زیر اعلام شده:
اخبار سایت - انجمن گروه آشیانه - آموزش امنیت و راه های مقابله با هک (http://ashiyane.org/forums/forumdisplay.php?f=3)
امیدوارم این توضیحات کافی بوده باشه ...

---------- Post added at 09:17 PM ---------- Previous post was at 09:05 PM ----------

h4ckfoos از چیزی که اطلاع نداری یعنی چی؟

برو پست اول رو بخون بعد بیا نقل قول و توهین بکن.
من تمام مطلبی رو که نقل قول کردی و آخرش هم توهین کردی فقط به خاطر جمله ای نوشتم که اغراق به نظر میرسه.
تمام مشکل من فقط سر این که بعضی ها به موفقیتی میرسند مغرور میشند.

درست متن زیر رو بخونید :

حرفه ای بودن خوبه، اما اخلاق حرفه ای داشتن هم خیلی مهمه

چندتا نکته:
1) همه میدونیم که آشیانه گروه بزرگ، فعال، مردمی، خاص و متخصصه
2) اکثرا از هک های این گروه در مورد برخی کشورهای دشمن ... خوشحال میشیم و لذت میبریم.
3) من توی متنی که نوشتم به هیچ عنوان به احدی توهین نکردم، فقط انتقاد کردم البته کمی با لحن تند.
4) به نظرم zone-h نفرت انگیزترین سایت جهانه. نه مرجع هست و نه اهمیتی داره.
5) شما به جای یادگرفتن و یا آموزش هک، بهتره کمی بتونی بهتر دقت کنی و کمی هم به دیگران نظر دیگران احترام بگذاری.
6) شما حتی برای ایرانی بودن خودت و به قول خودت گروه آشیانه احترام قائل نیستی و اون جمله زشت رو میگی، جای بحث نداره ...
7) هیچ وقت جمع نبند مگر اینه صحت قضیه برات 100% روشن باشه، مثلا بگو خاک بر سرت GharbHost که چشم پیشرفت نفر دیگری رو نداری، نه اینکه جمع ببندی ...

در ضمن به نظرم مواردی که در محور سمینار گفته شده فقط بازی با کلماته، و همش آموزش و تحلیل نقض حریم خصوصی دیگران و... هست.

در مورد این جمله هم یک چیزی بگم و روشنت کنم !

من نه هکرم و نه دنبال این موارد رفتم، که حسرت بخورم چرا این گروه پیشرفت کرد و من جا موندم!
بعید هم میدونم که روزی هکر بشم، اما اینو گفتم که بدونی اینطور نیست.

من هم قصد بی احترامی به شما و دیگران را نداشتم. ولی بخاطر بعضی پست ها که بدون دلیل و منطق و به علت دانش کم ارسال شده بود عصبانی شده بودم.
در مورد این گفته شما:
باید عرض کنم که اگر دقت کرده باشی عنوان این همایش "سمینار آموزشی مقابله با نفوذ به سیستم های رایانه ای" هست نه آموزش هک و یا نقض حریم خصوصی دیگران یا ...
و اطلاع دارید که افردای می توانند امنیت کار خوبی باشند که خود با روش های مورد استفاده هکرها آشنا باشند. من قبلا 1-2 تا از سمینارهای این گروه را شرکت کردم و اول سمینار هم این حرف گفته می شه و دلیل اینکه این روش ها هم در سرفصل ها هست همینه.
برای مثال در زمینه مدیریت سرورهای هاستینگ به نظرت اگر واقعا ادمین سرور با شل ها و ... آشنا نباشد می تواند جلوی آنها را بگیرید؟
وقتی ما با خطرها و تهدیدات آشنا نباشیم به دنبال رفع آن مشکلات هم نمی رویم. بنابراین آموزش باید دوجانبه باشد. هم آموزش روش های نفوذ و هم ضد آن و راه های مقابله با هک.
موفق باشی

GharbHost
May 23rd, 2012, 21:37
من هم قصد بی احترامی به شما و دیگران را نداشتم. ولی بخاطر بعضی پست ها که بدون دلیل و منطق و به علت دانش کم ارسال شده بود عصبانی شده بودم.

مشکلی نیست. هرکسی ممکنه عصبی بشه.

برای مثال در زمینه مدیریت سرورهای هاستینگ به نظرت اگر واقعا ادمین سرور با شل ها و ... آشنا نباشد می تواند جلوی آنها را بگیرید؟
وقتی ما با خطرها و تهدیدات آشنا نباشیم به دنبال رفع آن مشکلات هم نمی رویم. بنابراین آموزش باید دوجانبه باشد. هم آموزش روش های نفوذ و هم ضد آن و راه های مقابله با هک.
موفق باشی

در این مورد موافقم.

در کل اگر در نوشته های من بی احترامی بوده، معذرت میخوام،
پست قبلی هم ویرایش کردم، به دلیل اینکه فقط میخواستم شما متوجه منظورم بشید، شما هم اگر میخوایید پست ویرایش شده رو نقل قول کنید.

موفق باشید