PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه شبکه تلویزیون ماهواره ای تاسیس کنیم؟

B2C
May 1st, 2011, 14:21
سلام

چگونه شبکه تلویزیون ماهواره ای تاسیس کنیم؟

چقدر هزینه داره؟

مراحل اش چیه؟

از کجا مجوز و فرکانس باید گرفت؟

ممنون

maroofi
May 1st, 2011, 14:58
این هم سئواله دیگه :))
همه ماهواره ها در تمام دنیا دفتر دارند کافهی در سایتشون بگردی.
هزینه شارژ هم ماهیانه حساب میشه
هزینه خرید چنل هم برای هر شبکه باتوجه به فرکانس بالا پایین میشه.
ماهواره های با بیم ایران و خاورمیانه عرب و هاتبرد هستند که عرب خیلی ارزونتره ولی هاتبرد شارزَ نزدیک به سی میلیون تومن در ماه هستش.

خرید دفتر برای تامین اگهی و تولید برنامه + خرید تجهیزات ( حداقل یک دوربین استودوییی ساچلر + میلکروفون و بوم و دکور ) هم که میره بالای دویست تومن. + هزینه ساخت و تولید حداقل 60000 ساعت برنامه برای شروع کار رو هم حساب کن.
اگر کانال entertainment بشاه و با پخش کلیپ و سریال میخواد ادامه بده ( هزینه خرید سریال و فیلم رو هم اضافه کن )
اگر نه برای تولید خبر هستش که هزینه استخدام خبرنگار و دفتر تولید و....
اینها رو هم باید حساب کنی. اگر هم نه بتونی تله شاپ راه بندازیک ه الا نونت توی روغنه.

شما هزینه شارژش رو تامین کن وسایل و تجهیزاتش چیزی نیست.

---------- Post added at 02:58 PM ---------- Previous post was at 02:56 PM ----------

پ.ن: الان اینو دیدم . .....مجوز؟؟ دلت خوشه؟
اگر برای ساخت برنامه مذهبی باشه حمایتت هم میکنندبرعکس این ، نخیر. :)

amiri113
May 1st, 2011, 15:01
از ايران نميشه ارسال داشت.
برای مثال ما با چند شبکه مذهبی در قم همکاری داريم.
پهنای باند 15 مگابيت بايد داشته باشيد تا بتونيد برنامه زنده از ايران داشته باشيد در به دفتری در جای دیگه دنيا داريد ارسال کنيد و ازونجا به ماهواره ارسال کنيد.
هيچ ارسالی از ايران به صورت مستقيم نميتونه انجام بشه.

التماس دعا
با تشکر
علی امیری

B2C
May 1st, 2011, 15:16
جناب معروفی شما که استاد هستید و این سوال واستون پیش پا افتاده هستش لطفا بفرمایید

این 30 میلیون باید به حساب چه نهادی واریز کنیم؟
هزینه ماهیانه عرب ست چقدره؟
آیا هزینه اولیه داره؟
مجوز میخواد؟ یا هرکس پول داشته باشه کافی هست.
سیستم انتقال تصویر چطور هست؟ آیا فقط دوربین و میمروفن کافیه؟
ممنون

ماهواره های با بیم ایران و خاورمیانه عرب و هاتبرد هستند که عرب خیلی ارزونتره ولی هاتبرد شارزَ نزدیک به سی میلیون تومن در ماه هستش.

خرید دفتر برای تامین اگهی و تولید برنامه + خرید تجهیزات ( حداقل یک دوربین استودوییی ساچلر + میلکروفون و بوم و دکور ) هم که میره بالای دویست تومن. + هزینه ساخت و تولید حداقل 60000 ساعت برنامه برای شروع کار رو هم حساب کن.
اگر کانال entertainment بشاه و با پخش کلیپ و سریال میخواد ادامه بده ( هزینه خرید سریال و فیلم رو هم اضافه کن )
اینها رو هم باید حساب کنی. اگر هم نه بتونی تله شاپ راه بندازیک ه الا نونت توی روغنه.

---------- Post added at 02:58 PM ---------- Previous post was at 02:56 PM ----------

amirHoseein
May 1st, 2011, 15:25
از ايران نميشه ارسال داشت.
برای مثال ما با چند شبکه مذهبی در قم همکاری داريم.
پهنای باند 15 مگابايت بايد داشته باشيد تا بتونيد برنامه زنده از ايران داشته باشيد در به دفتری در جای دیگه دنيا داريد ارسال کنيد و ازونجا به ماهواره ارسال کنيد.
هيچ ارسالی از ايران به صورت مستقيم نميتونه انجام بشه.

التماس دعا
با تشکر
علی امیری
15 مگابایت ؟
یا بیت ؟

amiri113
May 1st, 2011, 15:29
مگا بيت، اصلاح شد.
ممنون

سلام عیلکم و رحمت الله
May 1st, 2011, 15:39
من موندم این 7 8 تا تله شاپ ایرانی که دارن صبح تا شب تبلیغ جنس های آتا آشغال چینی می کنند ، اصلا چقدر ماهیانه درامد دارن که 40 50 میلیون پول شارژ هاتبرد را می دن !!!!

---------- Post added at 02:39 PM ---------- Previous post was at 02:35 PM ----------

فکر کنم هزینه ها کمتر از این باشه

amiri113
May 1st, 2011, 15:45
من فکر ميکنم حدود 5000 دلار باشه.
يکموقه هستش شما يک فرکانس رو کامل ميگيريد.
يک زمان فقط يک کانال روی اون فرکانس رو ميگيريد.
ظاهرا روی هر فرکانس ميشه 5 6 تا کانال داشت، البته احتمالا به کيفيت تصوير و صدا هم مربوط ميشه.
برای مثال اگر دقت کنيد مجموعه کانال های mbc همه روي يک فرکانس و تازگی ها 2 تا فرکانس شدن.

التماس دعا

maroofi
May 1st, 2011, 16:11
جناب معروفی شما که استاد هستید و این سوال واستون پیش پا افتاده هستش لطفا بفرمایید

این 30 میلیون باید به حساب چه نهادی واریز کنیم؟
هزینه ماهیانه عرب ست چقدره؟
آیا هزینه اولیه داره؟
مجوز میخواد؟ یا هرکس پول داشته باشه کافی هست.
سیستم انتقال تصویر چطور هست؟ آیا فقط دوربین و میمروفن کافیه؟
ممنون
والا بنده استاد نیستم
باید قرارداد ببندی و خلاصه یک سری تعهدات مالی نظیر چکهای تضمینی + هزینه شارژ یک سال بصورت یک جا + و تعهدات اخلاقی ( نظیر عدم پخش فیلمهای +18) و ... رو بدی .بعدش تازه وارد قضیه فنی میشی.
30 میلیون به حساب هاتبرد و گروه ماهواره های یوتل سر هر ماه بدون تاخیر واریز میشه.
ولی برای یک مدت ( دقیق نیمدونم یک سال یا شش ماه) اگر برای بار اول هست که اقدام میشه پول رو باید یک جا واریز کنید ولی اگر یک شبکه با سابقه طولانی مثل cnn باشه که همینجوریه م قبولشد ارن.
سیستم انتقال تصویر هم چیز خاصی نیست اینها دیگه مباحث برودکستینگ هستش که باید با توجه به $ جنابعالی حساب کتاب بشه.

مجوز برای چی ؟ فقط مجوز فعالیت به عنوان شرکت. اونور مرز چیزی به نام وزارت ارشاد وجود نداره. توی دبی هم میتونی حتی شبکه +18 ره بندازی ولی تولید نمیتونی داشته باشی.
برای تجهیزات هم عرض کردم باید هزینه کنی قیمت یک دوربین مخصوص استودیو بالا ی صد میلیون تومن هستش. که دیگه الان با ورود hd کسی دیگه سراغ دوربنیهای قدیمی هم نمیره. نمونه اش این کانالهای پرشیا تی وی ...
اگر هم بخوای برنامه لایو نداشته باشی ( مثل بقیه ) میتونی یک رکوردر بخری و السلام سیستم از صبح تا شب روشن بزاری و برنامه از قبل پخش شده بفرستی رو انتن مثل ( pmc) در غیر انی صورت نیاز به دوربین خواهی داشت. که اگر بخوای از دوربنی استفاده کنی باید دکور خوب هم ببندی . دکور خوب هم هست 30 میلیون دکور مصنوعی هم هست ( پرده سبز ) کروماکی ببندی و یک صحنه مجازی پشت تصویر قرار بدی . مثل ipn , شبخیز که همیشه پشت سرشون یک منظره طبیعی گذاشتند.
برای ساخت اتاق فرمان یا رژی هم میتونی از تجهیزات خوبی استافده کنی.
یک کامپیوتر فول ( مثل اپل ) باید بگیری با ادوات و تجهیزات مخصوص ویرایش ( میکسرهای دیجیتالی ، موینتور اسپیکر ، رک مخصوص صدا شامل - اکولایزر ها و لمییترها و .... ) که البته نصفش دکوریه ولی شبکه ها برای تو پز زنی همیشه یک مشت اشغال دور خودشون جمع میکنند. و همچنین انبار تجهیزات که از تمامی وسایلت یک بک اپ داخل انبارد اشته باشی ( مثل هدفونها میکروفونها و ...)
چی بگم دیگه ؟
این تجهیزات بالای دویست سیصد تومن واست اب میخوره.

اول بگو چیکار میخوای بکنی تا منم لیست تجهیزات رو کامل بهت بدم ولی اگر نه میخواهی همین جوری الکی یه چیزی بدونی با فرض اینکه دفتر ارسال در دوبی باشه این لیست رو بهت میدم ولی خوب دیگه یک قیمت پایه است که بر مبنای اون تصمیم بگیری. اگر جزییات بیشتری خواستی بهم بگو لیست کامل برات میچینم.

میکروفون و بوم از 1200 میره بالا
موینتور اسپیکر از 600-700 میره بالا که یک جفت جنلک در حدود 2 تومن اب میخوره.
دوربین ( معلوم نیست
4 تا سیتسم ( فک کن اپل ) = 15 تومن

کارت صدا 1500
میکسر صدا - 12 تومن
میکسر دیجیتال 2 تومن
دستمزد تیم پشتیبانی و نگهداری ماهی اقلا یک ونیم با توجه به کشور ارسالی و وضعیت کار اون کشور
دکور 30-40 تومن
نور 20-30 تومن
خرت و پرت = 20 تومن

من موندم این 7 8 تا تله شاپ ایرانی که دارن صبح تا شب تبلیغ جنس های آتا آشغال چینی می کنند ، اصلا چقدر ماهیانه درامد دارن که 40 50 میلیون پول شارژ هاتبرد را می دن !!!!

---------- post added at 02:39 pm ---------- previous post was at 02:35 pm ----------

در میارن عزیز.
ضمنا قیمت شارژ هم برای 3 سال پیش بود که سی تومن بود نرخ جچید رو ندارم ولی تا جایی که میدونم هزینه ها افزایش پیدا میکنه ولی کم نیمشه.
همین کرمهای مخصوص لاغری و.... اقلا یک تومن هزینه اگهی دارند من در جریان ینستم ولی میدونم شبکه ها از 3 جا خوب نون میخورند.
1- تله شاپ
2- اپوزوسیون ( ممد رو دیدی چندساله اواتارش عوض نمیشه :)) )
3- دولتی علی الخصوص علی الخصوص علی الخصوص دولت ایران :)

بازم سئوالی داشتید بگید بدونم جواب میدم.

EXXXIR
May 1st, 2011, 16:18
اونطوری که من یادمه برای فرکانس هاتبرد با کیفیت متوسط 50هزار دلار بود. قیمت بر اساس نوع ماهواره و کیفیت تصویری که دارید.
در ضمن مجوزی هم نمی خواد فقط پول می خواد.

برای مثال هاتبرد توسط شرکت اصلی یوتل ست فرانسه مدیریت میشه اینم وب سایتش:
Eutelsat : broadcast services : direct to home (http://www.eutelsat.com/products/broadcast-dth.html)

سلام عیلکم و رحمت الله
May 1st, 2011, 17:00
از توضیحات کاملتون واقعا ممنون

ولی اصلا با عقل جور در نمی یاد ، مثلا شبکه می شاپ یا می شف مگر روزانه چند هزارتومن فروش دارن که ماهی 50 میلیون هزینه کانال می کنند !!!!

maroofi
May 1st, 2011, 17:20
هاتبرد 30 تومن عرب 12 تومن. کیفیت و کوالیتی خیلی در قیمت تاثیر ندارند بیشترین افزایش یا کاهش قیمت مربوط به فرکانس هستش که باتوجه به وضع مالی شبکه و مشتری مداری تعیین میشه.
طوری که شما بتونی با یک بشقاب 50 سانیت هم کانال الف رو نگاه کنی و لی با همو ن بشقاب نتونی کانال ب رو نگاه کنی
حالا یک عده ترجیح میدهند که مشتریان کانال الف رو داشته باشند و یک عده هم دوست ندارند که همه مخاطبشون باشه و فرکاسنهای ارزون رو انتخاب میکنند. بعد از این موارد میرسیم به کیفیت و کوالیتی که باز هم یک سری دوست دارند برای کاهش هزینه با پهنای باند پایین تری کار کنند یک عده نه به زیر HD راضی نمیشوند. این دیگه مسئله ای هستش که باید موقع حساب کتابها منیج بشه و با توجه به تجهیزات فنی و جیب مبارک تصمیم گرفت هبشه.
برای هزینه هم راههای مختلفی هست . اسپانسرینگ یکی از راه هاست
ولی اصولا شبکه ها به جز پخش اگهی از راه های اصلوی هزینه خودشو نرو تامین میکنند.
شبکه های کارتی فقط با یک قرارداد ده برابر هزنیه یک اگهی رو از مشتری بصورت مستقیم جذب میکنند. وحتی یک اگهی هم در لابلای برنامه پخش نمیشود ولی این جور مواقع از طریق رپزتاژ وارد میشوند و مایه رو کسب میکنند. هرکسی یک سیاستی رو داره و کسی در این مارکت موفقه که ایده های جدید داشته باشه وگرنه شبکه تکراری میشه و تکراری و تکراری و در اخر از لیست favorite برای همیشه حذف میشه.

شما اگر جزییات رو بفرمایید من بیشتر میتونم راهنماییت کنم.

---------- Post added at 05:20 PM ---------- Previous post was at 05:15 PM ----------

از توضیحات کاملتون واقعا ممنون

ولی اصلا با عقل جور در نمی یاد ، مثلا شبکه می شاپ یا می شف مگر روزانه چند هزارتومن فروش دارن که ماهی 50 میلیون هزینه کانال می کنند !!!!
همش فروش نیست . شما از تبلیغات چیزی نیمدونی و فکر میکنی که این کار خیلی سخته. اینها با همو نشرکت سازنده قرارداد میزنند.
قیمت یک دقیقه پیام بازرگانی با احتساب روزی 15 دقیقه لابلای برنامه ها میشه 10 میلیون تومن حالا نیکه در این برنامه ها ما شاهد این هستیم که طرف یک ساعت تمام در مورد دستگاه سرخ کن توضیح میده.
اینجاست که مچ تهیه کننده رو میشه.
اینها با شرکت سازنده قرارداد دارند و اونها فیلمهای اموزشی رو میفرستند و از طریق می شاپ و .... دوبله میشه و پخشم یشه.
دوبله هر ساعت 100 تومنه ( این قمیت ایرانه ) دستمزد دوبلورش ( با احتساب تمامی کاراکترای توی این فیلم اموزشی ) حدود 2 میلون تومن در میاد.
پس اینجاست که باید فهمید قضیه چیزی بیشتر از فروش محصول هست.
وقتی که یک برند جا بیفته دیگه به تبلیغات احتیاجی ندارند. برای همین هرچی دلشون یمخواد میتونند شسازنده رو تیغ بزنند.

نمونه اش شیرآوران توی برنامه اشپزی شبکه یک. هر روز یک غذا با پنیر پیتزا درست میکنه و اسم شیراوران روی میز میدرخشه.
تابلوئه که قرارداد بزگرتری پشت پرده است.
این هم دقیقا مثل همون می مونه.

ولی بهترین نوع پول دراوردن همون شبکه های کارتی هستش. نونی که اینها دارند هیچ کی نداره.

sibs
May 1st, 2011, 17:26
اگه پول داری شبکه نزن برو تاجر موزیک شو. انقدر پووول هست توش که حد نداره .

maroofi
May 1st, 2011, 17:45
منظور از تاجر موزیک چیه میشه یک مقدار شفافت توضیح بدهید که من کم سواد هم بتونم بفهمم.
مرسی

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

شفافتر

Talahost.Com
May 1st, 2011, 17:52
هزینه بستگی به پهنای باند داره، مثلا برخی کانال ها کیفیت خیلی خوبی دارند، کیفیت برخی نیز از vcd کمتره
بستگی به ماهواره هم داره، با توجه به منطقه ای که می خواهید پوشش بدید، باید ماهواره ی مناسب تر رو انتخاب کنید
میشه از پهنای باند بصورت اشتراکی نیز استفاده کرد. مثلا نصف روز 1 کانال و نصف روز کانال دیگه.

هزینه ی سالانه حدود 500 میلیون تا 1 میلیارد می شه

B2C
May 1st, 2011, 22:14
یه زمانی هر کسی نمی تونست وب سایت داشته باشه ولی الان بچه های مهد کودک وب سایت دارن.
آیا میرسه زمانی که شبکه تلویزیونی داشتن هم مثل وب سایت داشتن بشه؟

maroofi
May 1st, 2011, 23:39
اگه خیلی دوست داری یک شبکه تلوزیونی داشته باشی
من میتونم راهنماییت کنم که حداقل یک ایستگاه رادیوی راه بندازی
خواستی پ.خ بفرست تا شرح ماجرا رو توضیح بدم.
دردسر زیادی هم نداره مخارجش هم کمه. خیلی کم.

سلام عیلکم و رحمت الله
May 2nd, 2011, 00:12
آقای معروفی شما که زحمت را کشیدی ، یکباره یک کوچولو هم ایستگاه رادیویی روی هاتبرد را توضیح بده که دیگه یه راست بری طبقه هفتم بهشت دی:

maroofi
May 2nd, 2011, 00:26
:)) نه عزیز روی هاتبرد نیست روی اینترنت میشه این ایستگاه رو برقرار کرد. مثل بی بی سی مثل پادکستها و....
ولی با این تفاوت بصورت لایو ارتباط برقرار هست
شما میتونید با نرم افزار کنترل همه چی رو بدست بگیرید.
مثلا میتونید اهنگ پخش کنید و بعد از نیم ساعت مثل رادیو پس فردا یک ووله پخش کنید و اعلام اخبار بکنید و خبرها رو پخش کنید و دوباره بعدش بگرردید به موزیک
یا اینکه نه میزگرد راه بندازید
همه کاری میشه کرد

1eng.ir
May 2nd, 2011, 00:57
maroofi

2- اپوزوسیون ( ممد رو دیدی چندساله اواتارش عوض نمیشه )
:67:
میدونین چرا شاهین نجفی موهاشو نمیزنه ؟! اپوزوسیون داره :d
تا قبل از ... (:دی) همه جا یه آواتار داشتم، بعد از ... (:دی) آواتار پرچم ایرانو گذاشتم. الان هم اینو تا زمان آ... ا... تغییر نخواهم داد :d (حالا اگه آواتار خوشگلتری گیرم اومد اونو میذارم) ولی اپوزوسیونمو حفظ میکنم :دی

lvlehrad
May 2nd, 2011, 09:07
:)) نه عزیز روی هاتبرد نیست روی اینترنت میشه این ایستگاه رو برقرار کرد. مثل بی بی سی مثل پادکستها و....
ولی با این تفاوت بصورت لایو ارتباط برقرار هست
شما میتونید با نرم افزار کنترل همه چی رو بدست بگیرید.
مثلا میتونید اهنگ پخش کنید و بعد از نیم ساعت مثل رادیو پس فردا یک ووله پخش کنید و اعلام اخبار بکنید و خبرها رو پخش کنید و دوباره بعدش بگرردید به موزیک
یا اینکه نه میزگرد راه بندازید
همه کاری میشه کرد
ایول من کلی دنبال این موضوع بودم ! خوب الان فرض کنید من میخوام یه کانال رادیویی داشته باشم و 24 ساعته موزیک پخش کنم و یا همین چیزهایی که گفتید (اعلام خبر بین موزیک و ...) باید چیکار کنم و هزینش چقدر هست

ممنون

maroofi
May 2nd, 2011, 10:17
maroofi

:67:
میدونین چرا شاهین نجفی موهاشو نمیزنه ؟! اپوزوسیون داره :d
تا قبل از ... (:دی) همه جا یه آواتار داشتم، بعد از ... (:دی) آواتار پرچم ایرانو گذاشتم. الان هم اینو تا زمان آ... ا... تغییر نخواهم داد :d (حالا اگه آواتار خوشگلتری گیرم اومد اونو میذارم) ولی اپوزوسیونمو حفظ میکنم :دی
L-)just mamad fakhraei @ name.com

B2C
May 2nd, 2011, 13:33
اگه خیلی دوست داری یک شبکه تلوزیونی داشته باشی
من میتونم راهنماییت کنم که حداقل یک ایستگاه رادیوی راه بندازی
خواستی پ.خ بفرست تا شرح ماجرا رو توضیح بدم.
دردسر زیادی هم نداره مخارجش هم کمه. خیلی کم.

نه ایستگاه رادیوی نه ولی می خوام بدونم وب سایت Live TV چطور میشه راه انداخت؟ هزینه اش چقدره؟

maroofi
May 2nd, 2011, 13:47
live TV قضیه اش فرق میکنه.
با یک وب کم با کیفیت پایین میشه توی ایران راه بندازی. نیازی هم به دم ودستگاه نداری ولی IP اختصاصی و....لازم داری.
اگر با وب کم کار کنی کیفیتش در حد فیلمهای موبایله ( 10 فریم ریت * 128 کیلو) .

B2C
May 2nd, 2011, 14:12
live TV قضیه اش فرق میکنه.
با یک وب کم با کیفیت پایین میشه توی ایران راه بندازی. نیازی هم به دم ودستگاه نداری ولی IP اختصاصی و....لازم داری.
اگر با وب کم کار کنی کیفیتش در حد فیلمهای موبایله ( 10 فریم ریت * 128 کیلو) .

شما فرض بفرمایید من یه IP camera دارم چطوری تصویر این دوربین و به وب سایت منتقل کنم ؟ آیا اسکریپت خاصی داره؟

maroofi
May 2nd, 2011, 16:22
بله اسکریپت خاصی داره شما به این موارد حدقال احتایج دارید

1- دوربین + کپچر ( برای تبدیل ) ....... در صورت وجود وب کم جفتش حذف میشه و وب کم مستقیم تصاویر رو ارسال میکنه.
2- سیستم
3- نرم افزار ارسال کننده
4- هاست گیرنده
5- اسکریپت درایفت کننده روی وب سایت ( ماژول یا کامپموننت مخصوص این کار )

شما باید تصاویر رو بوسیله وب کم یا هرچیزی به سیتسم بفرستی و از داخل یک نر م فازر که روی سیست منصب هست و مشخصات سرور رو از قبل داخل option اون تعریف کردی ( مثل سرور پورت و ادرس سرور ) میتونی تاویر رو به وب سایتت بصورت مستقیم منتقل کنی.
تصاویر از طریق کانال شما و هاست به داخل هاست منتقل شده و با استفاده از پهنای باند هاستتون به بقیه منتقل میشه.
اگر از اسکریپتهای وب فلش استفاده کنی باید با فرمت FLV ارسال کنی.
اگر با WMV و مدیا پلایر روی سایتت کار کنی مجبوری که با WMV ارسال کنی بستگی به خودت داره
اسکریپتهای هوشمند گرون قیمت هم هستند که مالتی فرمت هستند و بدون مشکل با تعریف =هنای باند ( مثل یوتیوب ) عمل میکنند. و کاربر میتونه بنا بر سرعت دریافتیش نوع سرویس و درایفتش رو تعیین کنه.
ضمن اینکه پروتکل هم که در اینجا استفاده میشه دیگه HTTP نیست بلکه از RTMS استفاده یمشه که مخصوص برودکست هستش.وباید با هاستتون از قبل هماهنگ کنید.
البته چون این کار هزینه های زیادی داره از DD server استفاد هیمکنند.

A.B.A.N
May 2nd, 2011, 18:18
منظور از تاجر موزیک چیه میشه یک مقدار شفافت توضیح بدهید که من کم سواد هم بتونم بفهمم.
مرسی

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:41 PM ----------

شفافتر

فکر کنم که منظورشون ایجاد یه لیبل پخش موزیک باشه...!

ایول من کلی دنبال این موضوع بودم ! خوب الان فرض کنید من میخوام یه کانال رادیویی داشته باشم و 24 ساعته موزیک پخش کنم و یا همین چیزهایی که گفتید (اعلام خبر بین موزیک و ...) باید چیکار کنم و هزینش چقدر هست

ممنون

shoutcast پلاگین نصب روی cPanel

از Auto DJ ش میشه بیست و چهار ساعته استفاده کرد.

نه ایستگاه رادیوی نه ولی می خوام بدونم وب سایت Live TV چطور میشه راه انداخت؟ هزینه اش چقدره؟

MMS اگه یه VPs ویندوز سرور داشته باشین این قابلیت رو توش فعال میتونین کنید و تلوزیون آنلاین داشته باشین
نمونه خودم: ABAN (http://67.212.68.155/HES.asx)

------------------------------------------

پ.ن: و تشکر به خاطر اطلاعات واسه "چگونه شبکه تلویزیون ماهواره ای تاسیس کنیم؟" :bz

AmirHosein
May 3rd, 2011, 07:35
به به خسرو چه بحث شیرینی راه انداختی واجب شد یه قرار بزاریم هم دیگه رو ببینیم یه بحثی در این موارد بکنیم من حوصله خوندن این نوشته هارو به صورت حرفه ای ندارم ولی این طور که دیدم بچه خیلی خوب توجیه شدن خسته نباشی:x

be099
May 3rd, 2011, 08:04
@ dj aban
این چیزا چیه اول صبی پخش میکنی ؟ چرا منو تو این موقعیت قرار میدی ؟ :d
make the girl dance baby baby baby baby baby ...

جناب معروفی در مورد این سایت های چت ویدئویی هم میشه یک مقدار توضیح بدید که چطور فقط با فلش و بدون نیاز به چیز دیگه ارتباط دوطرفه صدا و تصویر برقرار میکنن مثل livejasmin و ...
ممنون

AmirHosein
May 3rd, 2011, 09:26
فکر کنم که منظورشون ایجاد یه لیبل پخش موزیک باشه...!

shoutcast پلاگین نصب روی cPanel

از Auto DJ ش میشه بیست و چهار ساعته استفاده کرد.

MMS اگه یه VPs ویندوز سرور داشته باشین این قابلیت رو توش فعال میتونین کنید و تلوزیون آنلاین داشته باشین
نمونه خودم: ABAN (http://67.212.68.155/HES.asx)

------------------------------------------

پ.ن: و تشکر به خاطر اطلاعات واسه "چگونه شبکه تلویزیون ماهواره ای تاسیس کنیم؟" :bz
پینوشت: عجب شبکه خفنی داری:104: بی زحمت موزیک های پاپ ایرانی هم پخش کنید به همراه سریال های جدید :d

maroofi
May 3rd, 2011, 17:24
@ dj aban
این چیزا چیه اول صبی پخش میکنی ؟ چرا منو تو این موقعیت قرار میدی ؟ :d
make the girl dance baby baby baby baby baby ...

جناب معروفی در مورد این سایت های چت ویدئویی هم میشه یک مقدار توضیح بدید که چطور فقط با فلش و بدون نیاز به چیز دیگه ارتباط دوطرفه صدا و تصویر برقرار میکنن مثل livejasmin و ...
ممنون
این هم چیزی نیست یک اسکریپته که روی سیستم طرف پیاده میشه . این اسکریپت بالافاصله بعد از دانلود بصورت خودکار توی سیستم کاربر دنبال دیوایس وب کم میگرده و به محضی که شناساییش کرد روشنش میکنه. ( این اسکریپت داخل خود فلش پلیر تعریف شده است )
وقتی که پیداش کرد وب کم رو روشن میکنی و اطلاعات به سرور اصلی لینک میشه
توی اون سرور عملیات پردازش انجام میشه و مثلا اگر شما در ایران وبکم رو روشن کردی با یک اقایی در انگلیس چت میکنی تصاویر شما رو برای اون اقا ارسال میکنند.
همین.

البته نظر شخصی من برای این کار:
بحث شما و کار شما نیست کلا نظر من این هست که این ارتباط از طریق وب سایت یک کار بی ارزشی هست دلیل دارم.
دقیقا همین ارتباط توی یاهو مسنجر به صورت پیشرفته تر با امکانات بیشتر موجود هستش توی کل دنیا هم یاهو مسنجر رو میشناسن ( ضمن این که قابلیت سینکورنایز و ارتباط با msn مسنجر رو هم داره ( لایو مسنجر )پس خرج کردن برای چت تصویری به نظر من بی اساس هستش .

البته این نظر شخصی من هستش.
چون صرفه اقتصادی برای سایت و سرور نداره اگر خوب بود توی فیس بوک و مای اسپیس اینو تعریف میکردند. وقتی که خود یاهو مسنجر این قابلیت رو با امکانات بیشتری داره به نظرتون بهتر نیست این همه خرج و هزینه رو به زخم دیگری بزنیم ؟
مخارج
1- خرید و نصب اسکریپت مسنجر به قیمت حداقل 600 دلار به بالا
2- خرید حداقل یک سرور اختصاصی ( چون خود چت روم فشار زیادی به سرور وارد میکنه حالا چت تصویری هم اضافه بشه فشار بیشتری وارد میکنه) حداقل ماهی 150 دلار .
خوب این همه هزینه رو به رایگان توی یک یاهو مسنجر انجام بدید و تموم :)

---------- Post added at 05:24 PM ---------- Previous post was at 05:23 PM ----------

به به خسرو چه بحث شیرینی راه انداختی واجب شد یه قرار بزاریم هم دیگه رو ببینیم یه بحثی در این موارد بکنیم من حوصله خوندن این نوشته هارو به صورت حرفه ای ندارم ولی این طور که دیدم بچه خیلی خوب توجیه شدن خسته نباشی:x
مرسی عزیز. قدم روی چشم. تشریف بیار اینورا :)

faratools
August 4th, 2011, 18:56
سلام
دوستان منو جو گرفت !
میخوام یدونه از همین شبکه های تصویری بزنم
فقط امکاناتی که وی پس اس ویندوز باید داشته باشه رو بگید

A.B.A.N
August 4th, 2011, 20:56
سلام
دوستان منو جو گرفت !
میخوام یدونه از همین شبکه های تصویری بزنم
فقط امکاناتی که وی پس اس ویندوز باید داشته باشه رو بگید

ویندوز مدیا سرویس

faratools
August 4th, 2011, 22:29
ویندوز مدیا سرویس
مقدار رم مورد نظر و نسخه ویندوز ؟
میشه از این حالت ؛ ایمپورت گرفت تو سایت گذاشت؟ یعنی مدیا پلیر باز نشه و مستقیم تو خوده سایت باز شه

A.B.A.N
August 4th, 2011, 22:59
حداقل 256 رم.

من گفتم ویندوز مدیا سرویس (نه ویندوز مدیا پلیر) برنامه ای که میتونید باش کنترل ویدیوها ها رو انجام بدید.
بله که میشه.

faratools
August 4th, 2011, 23:00
حداقل 256 رم.

من گفتم ویندوز مدیا سرویس (نه ویندوز مدیا پلیر) برنامه ای که میتونید باش کنترل ویدیوها ها رو انجام بدید.
بله که میشه.
میدونم عزیزم
جوابم رو گرفتم . منظورم این بود که مدیا پلیر باز نشه و تو همون پیج html مثلا بمونه

faratools
August 5th, 2011, 13:37
این ویندوز مدیا سرویس رو از کجا گیر بیارم ؟

A.B.A.N
August 5th, 2011, 13:47
واسه نصب از Start >Ctrl Panel > add or remove programs > add/ remove windows components
سی دی ویندوز رو توی درایو داشته باشید و windows media sevice رو نصب کنید.

Sir.DarKNesS
August 5th, 2011, 14:27
فرکانس های S2 گرون تر هستند که رو فرکانس های S2 چنل بیشتر جا میگیره و حتما باید دستگاهت ساپورت s2 باشه و بیشتر رو این فرکانس ها شبکه ای اچ دی و پولی هستند و به همین دلیل که بیشتر فرکانسه های ایرانی رو s1 هستند

و کپی رایت مهمه بدیش اینه که باید سریال هار بخری بعد پخش کنی اینطور نیست که دانلود کنی بعد بزاری پخش شه و باید پول بدی برات دوبله کنند

iranistar
August 5th, 2011, 15:55
دوستان منم جو گرفته میخوام

باید چیکار کنم:52:

برام پیام خصوصی بدید بدونم برای شروع

navibd
August 11th, 2011, 14:59
من هم برای همکاری در تهیه برنامه اعلام آمادگی میکنم..
البته باید صحبت کنیم که سیاست و برنامه های شبکه چیه...
من تو همه زمینه ها می تونم هزینه های شبکه رو از طریق اسپانسری در بیارم..
پ خ کنید.

gbg
December 24th, 2011, 16:30
من از 20 سال پیش علاقه مند بودم به این کار و هنوز هم هستم
ولی پول لازم رو ندارم
و فعلا بستر مناسب این کار هم نیست (در داخل ایران)

mohsenx30
December 25th, 2011, 11:18

---------- Post added at 02:39 PM ---------- Previous post was at 02:35 PM ----------

معضرت میخوان توی ایران آدم خر زیاد پیدا میشه اگه این زنا بتونستن کنیر استخدام میکردن
خداوکلیک اگه توی ماهواره توی شبکه تاله شاپجای این کالاهای چینی، بیان کنیز بزارن برای فروش شبکه هاشون یه روزه میرن هاتبردو میخرن به نام خودشون ثبت میکنن

ali5108
April 29th, 2012, 23:48

ostad maroofi mishe dar morede in bishtar tozih bedei

aminarab17
May 1st, 2012, 05:51
همه ی پست ها رو خوندم ولی کسی از کپی رایت نپرسیده بود
یعنی من مثلا اومدمو کلی هزینه کردم و یک شبکه زدم ، می تونم فیلمها رو بدون مجوز صاحب اثر دوبله و پخش کنم؟؟؟

Sir.DarKNesS
May 1st, 2012, 11:15
همه ی پست ها رو خوندم ولی کسی از کپی رایت نپرسیده بود
یعنی من مثلا اومدمو کلی هزینه کردم و یک شبکه زدم ، می تونم فیلمها رو بدون مجوز صاحب اثر دوبله و پخش کنم؟؟؟
شما شبکرو بزن بعد خودشون بهت میگن :115:

usef.enayati
August 6th, 2012, 11:09
اووووووهههه با این همه هزینه......................
من همیشه وقتی میدیدم وسط فیلم سینمایی 20 دقیقه تبلیغه فحش کش میکردم صاحب شبکه رو
از این به بعد هر دفعه تبلیغ کنه یه فاتحه هم میفرستم
خدا تومن سرمایه میخواد.

من که این کاره نیستم و تا حالا دنبالش نبودم اما نظر میدم: تو دلتون فحش ندیده:d

یه شبکه بزن همون s1 . تو خونه ی ما رسیور s2 پیدا نمیشه و فقط من dvb s2 HD دارم که تا حالا یه بار هم باش شبگه نگرفتم. واسه دانلوده

vahidmir
December 9th, 2012, 14:47
یکی از دوستان که میدونه چه جوری میشه ی شبکه اینترنتی راه انداخت به من پ خ بده ممنون من گیچ شدم:d

pop_0098
February 19th, 2013, 05:28
سلام

من همه پستها را خواندم

تجربه های من

عموی من تو pmc تو شبکه سما و کلی شبکه دیگه کار میکرد و هم از ایران شاهد همه این فعالیت و راه اندازی ها و از بین رفتن شبکه ها از نزدیک بودم

تا چند وقت پیش دو سالی بود انگار این شبکه را داشتم نگاه میکردم کره ای tv در نال ست بود بنده خدا و یا زرنگ خدا از کره جنوبی برنامه هایی میخرید و پخش میکردی روی نایل ست توخاورمیانه

بعد آگهی های هم اول داشت از lg ولی به مرور زمان کم شد کم شد دیگه آگهی نتونست بگیره بعد از بس نتونست اگهی بگیره دست جمع کرد و حالا پخش خودش را فقط اینترنتی کرده

http://www.livestream.com/ikoreatv

www.livestream.com/ikoreatv

میتونید در اول برای راه اندازی به نظر من از اسکریپت های مثل سایت بالا استفاده کنی

اگر جواب بگیری میتونی پخش زنده هم کنارش شروع کنی

ولی با این اینترنت ایران فکر نکنم جواب بده

این سایت را ببین

مثلا تو آمریکا رتبه بالای داره با پخش فیلم سریال

یک جوری ترکونده هر چی بوده را داره و میشه در کنارش آمار الکسا بالا بره آگهی هم بگرید فقط یک مدیریت خوب میخواد

http://www.movie2k.to/index.php?lang=us

shazo
February 19th, 2013, 11:05
دوستان من شندیم پول دستگاه ارسال تصویر فقط 200 300 میلیون تومنه درسته ؟

delta
February 20th, 2013, 15:06
تاپیک مال دوران ناصردین شاه میباشد...#:-s

2B.A250
February 22nd, 2013, 17:38
سلام دادا هزینه ایجاد کانال موسیقی مثل pmc&4&next1و... چقدر میشه؟ممنون

gbg
February 22nd, 2013, 17:58
من یه نرم افزار برای تلوزیون اینترنتی نوشتم هرکی می خواد میفروشم
البته سرورتون باید قوی باشه

ghasem110deh
October 6th, 2014, 22:29
سلام
یه تحقیق گفتم آماده کنم درباره "راه اندازی یک رادیوی ماهواره ای" ...
تجهیزات ایستگاه زمینی : آنتن و فرستنده و ...
ماهواره و فرکانس و باند ... مورد نیاز و این مباحث !
هر چی جستجو کردم چیز خاصی بدست نیوردم ... لطفا اگه فایل یا هر منبع دیگه ای میشناسید معرفی کنید !
ممنون

kourosh_tavakloi
May 18th, 2018, 23:32
دوستان سلام
قیمت اجاره ماهواره چقدر هستش
روی یاهست
مرسی

Ghovati1360
May 19th, 2018, 10:12
دوستان سلام
قیمت اجاره ماهواره چقدر هستش
روی یاهست
مرسی

سلام. یاهست گرونه. سرعت 4 مگ روی فرکانس pmc میدن حدود 150 میلیون

mehriz
May 19th, 2018, 13:48
با سلام
بزرگواران از 0 تا 100 یکی سایت مثل اپارات که ویدئو پخش میکنه،پخش زنده داره داشته باشیم.
چیا لازم داره؟!
ممنون میشم راهنمایی نمایید

AhrimanSefid
May 19th, 2018, 18:10
با سلام
بزرگواران از 0 تا 100 یکی سایت مثل اپارات که ویدئو پخش میکنه،پخش زنده داره داشته باشیم.
چیا لازم داره؟!
ممنون میشم راهنمایی نمایید

چند سرور خوب و عالی + یک سیستم استریم ( زنده )
در بهترین حالت 20-30 میلیون هزین سرور و نگه داری می شه ماهیانه.
البته cdn های هم هستند که سرویس می دن.