PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آقای منتقد: چرا وردپرس ؟!

mr.poop
August 19th, 2015, 19:48
آقای مُنتَقِد: وردپرس نصب کن!
آقا وردپرس نصب کن!
این جمله ایست که این روزها از دهان همه ! میشنویم، انسان های بی تخصصی که انتظار دارند فرشته ای به نام وردپرس همه مشکلات همه انسان های روی کره زمین را حل کند، حتی بدون اینکه کوچکترین دانشی در مورد سیستم های دیگر داشته باشند.
- سایت خبری رو چطور بسازم؟ - با وردپرس.
- سایت معرفی رو با چی بسازم؟ - با وردپرس.
- سایت فیلم رو با چی بسازم؟ - با وردپرس.
- سایت عکس رو ... ؟ - وردپرس.
- فروشگاه میخوام - وردپرس دیگه.
....
انسان های بی تخصص و بی استعدادی که هنر برنامه نویسی و طراحی سایت را در سیستم های راحتی مثل وردپرس میبینند و یا حتی با کوچکترین تغییری که در تم های html وردپرس انجام میدهند فکر میکنند که خدای برنامه نویسی شده اند و دیگر وقت پولدار شدن و میلیونر شدن آنهاست!
دوست عزیز برای یکبار هم که شده یک نگاه اجمالی به نرم افزار های دیگر بیندازید، شاید نشود سایت گوگل را با وردپرس طراحی کرد!
:-x به نظر من یکی از بزرگترین مشکلات وردپرس راحتی بیش از حد و مسخره آن هست که همه انسان های بی استعداد و تنبل را که حوصله بررسی و مطالعه ندارد را به خودش جذب میکند و باعث میشود هر ایده و طرح جالبی که برای سایت وجود دارد را خراب کنند و در نهایت یک تاسف به جای گذارد که این هم نشد!
دوست عزیز و خوش ایده ی من که فکر میکنی همین ایده ای که توی ذهنت داری باعث پولدار شدنت خواهد شد! خراب میشود دوست من با وردپرس نزن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وردپرس یک cms خوب هست و شاید یکی از بهترین ها در نوع خودش. cms به معنی (content managment system) سیستم مدیریت محتوا هست و برای سایت های محتوا محور انتخاب خوبی هست اما در صورتی که ضعف های آن را به خوبی بشناسند و مشکلاتش را برطرف کنند، مشکلاتی از جمله راههای سریع و راحت هک کردن. به نظر من در اولین اقدام میشود از افزونه Hide My WP برای پنهان کردن سیستم ورود مسخره ی وردپرس استفاده کرد. بعد از این باید سریعا سراغ سئو بریم، اوه سئو!
اصلا یادم نبود که وردپرس یک سیستم سئوی مسخره دارد و عملا بدون افزونه ی سئو، سئو در ورپرس هیچ معنایی ندارد و جای سایت شما در آخرین صفحات گوگل خواهد بود!
جدای از اینکه یک مشت آدم بی استعداد میگویند "سئوی وردپرس خوبه" باید عرض کنم که وردپرس به تنهایی هیچ کاری برای سئو شما انجام نخواهد داد، پس حتما یکی از افزونه های Yoast SEO (https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/) و یا All in One SEO (https://wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/) Pack را نصب کنید.
وردپرس در چند سالی که از عمرش میگذرد بارها مشکلات امنیتی پیدا کرده و اگر از آن دسته انسانهایی هستید که فکر میکنید به خاطر سورس باز بودنش مشکلاتش سریعا رفع میشود باید بگویم که آدم ساده لوحی هستید، چون هکر ها از مشکلات برای نفوذ استفاده میکنند و نه برای گزارش به سایت وردپرس، پس با توجه به این مورد حتما از افزونه های امنیتی استفاده کنید و سعی کنید نام کاربری خودتان را در پایین پست های وردپرسی خودتان به نمایش نگذارید.
با توجه به API قوی وردپرس خیلی راحت میشود برای وردپرس افزونه نویسی کرد و در واقع خیلی راحت میتوانید با نصب یک افزونه غیر قابل اعتماد (که خیلی از آنها هم وسوسه کننده هستند) کل اطلاعات سایت خودتان را در معرض خطر قرار دهید پس تا حد امکان از نصب افزونه های ناشناخته (که البته به نظر من به خود وردپرس هم نمیشود اعتماد کرد) دوری کنید.
با یک حساب و کتاب سر انگشتی به این نتیجه میرسیم که وردپرس بدون افزونه های فراوانش هیچ قدرتی ندارد و عملا یک سیستم ساده و مسخره است. جدای از بحث افزونه ها وردپرس یک سیستم کد نویسی قدیمی را به یدک میکشد که ناشی از به روزرسانی نسخه های قبلی بوده و امکان تغییر اساسی در نرم افزار (برای مثال تغییر روش کدنویسی به MVC) وجود ندارد.
روزها میشود در مورد وردپرس صحبت کرد و اما ترجیح میدهم در قسمت دوم نقد در مورد این نرم افزار بیشتر صحبت کنم.

------------------------------------
http://www.freescript.ir/?p=5738
مطالب بیشتر (http://www.freescript.ir/category/%d8%a2%d9%82%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%aa%d9%82%d8%af/)

mojtaba05
August 19th, 2015, 20:57
جالب بود!=D>

Reza G
August 19th, 2015, 21:18
آقا وردپرس نصب کن!
این جمله ایست که این روزها از دهان همه ! میشنویم، انسان های بی تخصصی که انتظار دارند فرشته ای به نام وردپرس همه مشکلات همه انسان های روی کره زمین را حل کند، حتی بدون اینکه کوچکترین دانشی در مورد سیستم های دیگر داشته باشند.
....
انسان های بی تخصص و بی استعدادی که هنر برنامه نویسی و طراحی سایت را در سیستم های راحتی مثل وردپرس میبینند و یا حتی با کوچکترین تغییری که در تم های html وردپرس انجام میدهند فکر میکنند که خدای برنامه نویسی شده اند و دیگر وقت پولدار شدن و میلیونر شدن آنهاست!
دوست عزیز برای یکبار هم که شده یک نگاه اجمالی به نرم افزار های دیگر بیندازید، شاید نشود سایت گوگل را با وردپرس طراحی کرد!
:-x به نظر من یکی از بزرگترین مشکلات وردپرس راحتی بیش از حد و مسخره آن هست که همه انسان های بی استعداد و تنبل را که حوصله بررسی و مطالعه ندارد را به خودش جذب میکند و باعث میشود هر ایده و طرح جالبی که برای سایت وجود دارد را خراب کنند و در نهایت یک تاسف به جای گذارد که این هم نشد!
دوست عزیز و خوش ایده ی من که فکر میکنی همین ایده ای که توی ذهنت داری باعث پولدار شدنت خواهد شد! خراب میشود دوست من با وردپرس نزن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
وردپرس یک cms خوب هست و شاید یکی از بهترین ها در نوع خودش. cms به معنی (content managment system) سیستم مدیریت محتوا هست و برای سایت های محتوا محور انتخاب خوبی هست اما در صورتی که ضعف های آن را به خوبی بشناسند و مشکلاتش را برطرف کنند، مشکلاتی از جمله راههای سریع و راحت هک کردن. به نظر من در اولین اقدام میشود از افزونه Hide My WP برای پنهان کردن سیستم ورود مسخره ی وردپرس استفاده کرد. بعد از این باید سریعا سراغ سئو بریم، اوه سئو!
اصلا یادم نبود که وردپرس یک سیستم سئوی مسخره دارد و عملا بدون افزونه ی سئو، سئو در ورپرس هیچ معنایی ندارد و جای سایت شما در آخرین صفحات گوگل خواهد بود!
جدای از اینکه یک مشت آدم بی استعداد میگویند "سئوی وردپرس خوبه" باید عرض کنم که وردپرس به تنهایی هیچ کاری برای سئو شما انجام نخواهد داد، پس حتما یکی از افزونه های Yoast SEO (https://wordpress.org/plugins/wordpress-seo/) و یا All in One SEO (https://wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/) Pack را نصب کنید.
وردپرس در چند سالی که از عمرش میگذرد بارها مشکلات امنیتی پیدا کرده و اگر از آن دسته انسانهایی هستید که فکر میکنید به خاطر سورس باز بودنش مشکلاتش سریعا رفع میشود باید بگویم که آدم ساده لوحی هستید، چون هکر ها از مشکلات برای نفوذ استفاده میکنند و نه برای گزارش به سایت وردپرس، پس با توجه به این مورد حتما از افزونه های امنیتی استفاده کنید و سعی کنید نام کاربری خودتان را در پایین پست های وردپرسی خودتان به نمایش نگذارید.
با توجه به API قوی وردپرس خیلی راحت میشود برای وردپرس افزونه نویسی کرد و در واقع خیلی راحت میتوانید با نصب یک افزونه غیر قابل اعتماد (که خیلی از آنها هم وسوسه کننده هستند) کل اطلاعات سایت خودتان را در معرض خطر قرار دهید پس تا حد امکان از نصب افزونه های ناشناخته (که البته به نظر من به خود وردپرس هم نمیشود اعتماد کرد) دوری کنید.
با یک حساب و کتاب سر انگشتی به این نتیجه میرسیم که وردپرس بدون افزونه های فراوانش هیچ قدرتی ندارد و عملا یک سیستم ساده و مسخره است. جدای از بحث افزونه ها وردپرس یک سیستم کد نویسی قدیمی را به یدک میکشد که ناشی از به روزرسانی نسخه های قبلی بوده و امکان تغییر اساسی در نرم افزار (برای مثال تغییر روش کدنویسی به MVC) وجود ندارد.
روزها میشود در مورد وردپرس صحبت کرد و اما ترجیح میدهم در قسمت دوم نقد در مورد این نرم افزار بیشتر صحبت کنم.

مطالب بیشتر (http://www.freescript.ir/category/%d8%a2%d9%82%d8%a7%db%8c-%d9%85%d9%86%d8%aa%d9%82%d8%af/)

بزرگوار شما میذاشتی ایمیل فعالسازی انجمنت ارسال بشه، بعد همه وردپرس کارها رو به باد فحش می گرفتی !

بنده نه وردپرس کار هستم و نه منبع درآمدم وردپرس هست. از وردپرس صرفا استفاده میکنم. اما سوال من اینه که : ببخشید شما ؟

sitetheme
August 19th, 2015, 21:29
این مقاله، نه طرز بیانش مناسبه و نه موضوعی که داره درموردش بحث میکنه درسته
مقاله ای کاملا بیهوده و شاید هم مقداری توهین آمیز
شاید اسم مقاله رو بذاریم "درد و دل یک کدنویس" بهتر باشه
دیگه چه برسه به اشتراک گذاری...

secureconfig
August 19th, 2015, 21:38
از وردپرس استفاده میکنید (freescript.ir) بعد اینجوری نقد میکنید ؟ :d

"""
"""

بنده اصلا طرفدار وردپرس نیست و اسکریپتی که خودم بنویسم با امکانات بسیار کمتر رو ترجیح میدم بهش
اما !‌ تمامی مواردی که ذکر کرده اید با وردپرس قابل پیاده سازی هست !
البته اون مورد اخر یعنی فروشگاه ممکنه کمی امکاناتش کمتر از اسکریپت هایی مثل پرستاشاپ و ... باشه.
--------------
"""
"""
مثالی که زدید زیاد جالب نبود ، چون فکر نکنم کسی تو سرش داشته باشه گوگل بسازه ... !
--------------

"""
"""
لطفا نام سیستم های مدیریت محتوایی که بهتر از وردپرس هستند را ذکر کنید. ("حتی بدون اینکه کوچکترین دانشی در مورد سیستم های دیگر داشته باشند.")
------------
"مشکلاتی از جمله راههای سریع و راحت هک کردن."
اگر وردپرس به راحتی هک میشد به نظر شما امار استفاده از وردپرس اینقدر بالا بود ؟!
بله شاید بشه برخی سایت های وردپرسی رو هم کرد اما از طریق پلاگین هاش نه خود وردپرس !
در مورد افزونه ای که میفرمایید ،‌باهاش کار نکردم اما عملا برای تشخیص اینکه وردپرس هست یا نه کافیه به پوشه ی wp-content برید و اگر باز بود یعنی وردپرس نصبه !
------------

"اصلا یادم نبود که وردپرس یک سیستم سئوی مسخره دارد و عملا بدون افزونه ی سئو، سئو در ورپرس هیچ معنایی ندارد و جای سایت شما در آخرین صفحات گوگل خواهد بود!"
انتظار دارید بدون اینکه کاری انجام دهید خودکار وردپرس سایت شمارو سئو کنه و بیاره لینک اول ؟ پس دیگه شغل سئو کاری معنایی نداره !
بعد اینکه شما سیستم اختصاصی بنویسی یا از اسکریپت دیگری مثل جوملا استفاده کنید ،‌ایا سئو خودکار درست میشه ؟
-------------
"با یک حساب و کتاب سر انگشتی به این نتیجه میرسیم که وردپرس بدون افزونه های فراوانش هیچ قدرتی ندارد و عملا یک سیستم ساده و مسخره است. جدای از بحث افزونه ها وردپرس یک سیستم کد نویسی قدیمی را به یدک میکشد که ناشی از به روزرسانی نسخه های قبلی بوده و امکان تغییر اساسی در نرم افزار (برای مثال تغییر روش کدنویسی به MVC) وجود ندارد."
مطمینا سازندگاه وردپرس میتوانستند تمامی افزونه هارا در وردپرس به صورت پیشفرض قرار دهند ! در این صورت سرعت وبسایت به شدت کاهش می یافت و مشکلات فراوانی پیش می امد.
شاید بخاطر سادگی و راحتی کار با وردپرس این حرف را میزنید ، اما همونطور که خودتون هم اشاره کردید وردپرس api قدرتمندی برای ایجاد افزونه و قالب داره.

---------------------------
در ابتدا هم گفتم نه طرفدار وردپرس هستم و نه تمایلی به استفاده ازش رو دارم. اما خوب چون قبلا با وردپرس کار کردم ،‌اشنایی نسبی باهاش دارم.

درصورت تمایل به پاسخ دهی ،‌ امیدوارم انتقاد بنده رو با دلیل و مدرک پاسخ دهید ...

mr.poop
August 19th, 2015, 21:55
جالب بود!=D>
خواهش ميكنم

- - - Updated - - -

بزرگوار شما میذاشتی ایمیل فعالسازی انجمنت ارسال بشه، بعد همه وردپرس کارها رو به باد فحش می گرفتی !

بنده نه وردپرس کار هستم و نه منبع درآمدم وردپرس هست. از وردپرس صرفا استفاده میکنم. اما سوال من اینه که : ببخشید شما ؟
ايميل ارسال شده و حساب كاربرى بنده فعال شده و اين به اين معنيه كه من بدون جواب پس دادن به شما ميتونم پست ارسال كنم و وردپرس رو نقد كنم.
هيچ فحشى در كار نيست و تنها نظر منتقد به همراه راهنمايى ها ارسال شده.
من "آقاى منتقد" هستم.

yastheme
August 19th, 2015, 22:07
وردپرس با آخرین به روز رسانی بدون نیاز به هیچ افزونه امنیتی؛ یکی از امن ترین اسکریپت های مدیریت و محتوا در دنیای نت هست؛ اینکه از پلاگین مشکل دار استفاده کنید ارتباطی با وردپرس ندارد.
از نظر سئو هم بدون هیچ افزونه ای یک سئو خوب دارد و با افزونه فقط برخی ملاک ها برای داشتن سئو بهتر را می توانید اضافه کنید؛

mr.poop
August 19th, 2015, 22:13
این مقاله، نه طرز بیانش مناسبه و نه موضوعی که داره درموردش بحث میکنه درسته
مقاله ای کاملا بیهوده و شاید هم مقداری توهین آمیز
شاید اسم مقاله رو بذاریم "درد و دل یک کدنویس" بهتر باشه
دیگه چه برسه به اشتراک گذاری...
اين نظر شخصى شماست، همين طور كه مقاله نظر شخصى من هست
عنوان مطلب "چرا وردپرس؟!" به صورت انتقادى هست كه كاملا سزاوارِ اين مطلبِ
مقاله درد و دل نيست و يك نقد هست براى وردپرس كه " چرا وردپرس؟"؟ لطفا شما توضيح بديد چرا وردپرس؟

yastheme
August 19th, 2015, 22:19
مقاله درد و دل نيست و يك نقد هست براى وردپرس كه " چرا وردپرس؟"؟ لطفا شما توضيح بديد چرا وردپرس؟
خوب من به عنوان یک فرد بی تخصص و تنبل و بی استعداد ( همانطور که شما در انتقاد سازنده خود فرمودید) از وردپرس استفاده می کنم؛ همانطور که خود شما هم استفاده می کنید!
امنیت بالا، رابط کاربری عالی ؛ و طراحی mvc فوق العاده برای توسعه دهندگان فقط برخی از ملاک ها برای انتخاب وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا خوب است؛
در حقیقت api هیچ ارتباطی با پلاگین نویسی برای وردپرس ندارد؛
ظاهرا این پست فقط برای مطرح کردن نام خودتان می باشد ؛ با این حال من به نقد شما احترام می گذارم ولی به عنوان یک برنامه نویس php پیشنهاد می کنم مطالعات خود را افزایش دهید

sitetheme
August 19th, 2015, 22:27
درود
بنده هم نظر شخصیم رو گفتم، از اونجایی که وردپرس خیلی بیشتر در جمع وبمستران ایرانی جا افتاده برای همین هم پشتیبانی بهتری میشه، مشکلی پیش بیاد همه باهاش آشنا هستند، این یک طرف قضیه هست
این سیستم مدیریت محتوا برای تمامی موضوعاتی که شما بخواین وبسایت راه اندازی کنید امکانات کافی بلکه کامل رو داره و در نتیجه همین موضوع دلیل اصلی اینه که :

از طرف دیگه این سیستم مدیریت محتوا رابط کاربری بسیار ساده و شبیه به وبلاگی داره که هر فردی حتی مبتدی که تا بحال فقط یکبار با یک وبلاگ کار کرده باشه میتونه مدیریت کنه.
شما برای هر موضوعی که اعلام کنید وردپرس یک افزونه داره.
همین که یک سیستم مدیریت محتوا بتونه برای راه اندازی هر نوع وبسایتی کامل ترین باشه خیلی با ارزشه
انسان عاقل و با فهم اینطوری فکر نمیکنه :

خیر کسی فکر نکرده با یادگیری کد نویسی وردپرس خدای برنامه نویسی شده.

راحتی بیش از حد استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا مشکل بزرگه؟ واقعا راحتی در استفاده مشکل شده؟ واقعا به بسیاری از مدیران وبسایت هایی که بر پایه وردپرس کار میکنند باید صفت تنبل و بی استعداد داد؟ این نوع نگارش نوشته نقدی است؟

چه علاقه ای دارید که ثابت کنید کلا وردپرس مشکل دار هست؟ با وردپرس طراحی نمیکنیم لطف کنید سیستم مدیریت محتوای که از نظر شما بهتر از وردپرس هست معرفی کنین دوستان تنبل و بی استعداد از همون استفاده کنند:62:

بیشتر از این وقتم رو برای این نقد از نظر بنده بی ارزش نمیذارم ( چرا که اگر نقد مفیدی بود چرا خونده نشه؟ چرا بهش عمل نشه؟ ولی نقد خوب اینه که با لحن مناسب، دور از غرض ورزی شخصی و با ذکر ویژگی ها و معایب نوشته بشه)
با احترام

Reza G
August 19th, 2015, 22:33
ايميل ارسال شده و حساب كاربرى بنده فعال شده و اين به اين معنيه كه من بدون جواب پس دادن به شما ميتونم پست ارسال كنم و وردپرس رو نقد كنم.
هيچ فحشى در كار نيست و تنها نظر منتقد به همراه راهنمايى ها ارسال شده.
من "آقاى منتقد" هستم.

جناب "آقای مننقد" حتما اشراف دارید که منتقد باید اهلیت داشته باشه در موضوع مورد نقد. اهلیت در این زمینه هم در حالت ساده شامل داشتن تجربه و دانش کافی در زمینه انواع سیستم های مدیریت محتوا و برنامه نویسی هست.

شما اینارو دارید ؟ اگه ندارید، اصولا اهلیت انتقاد ندارید و سخن به گزافه گفتید

hegza
August 19th, 2015, 22:33
کلا معرفی چند ابزار پر کاربرد وردپرس با لهنی غیره عامیانه
نقد کردین مثلا؟!!!

mr.poop
August 19th, 2015, 22:42
از وردپرس استفاده میکنید (freescript.ir) بعد اینجوری نقد میکنید ؟ :d

"""
"""

بنده اصلا طرفدار وردپرس نیست و اسکریپتی که خودم بنویسم با امکانات بسیار کمتر رو ترجیح میدم بهش
اما !‌ تمامی مواردی که ذکر کرده اید با وردپرس قابل پیاده سازی هست !
البته اون مورد اخر یعنی فروشگاه ممکنه کمی امکاناتش کمتر از اسکریپت هایی مثل پرستاشاپ و ... باشه.
--------------
"""
"""
مثالی که زدید زیاد جالب نبود ، چون فکر نکنم کسی تو سرش داشته باشه گوگل بسازه ... !
--------------

"""
"""
لطفا نام سیستم های مدیریت محتوایی که بهتر از وردپرس هستند را ذکر کنید. ("حتی بدون اینکه کوچکترین دانشی در مورد سیستم های دیگر داشته باشند.")
------------
"مشکلاتی از جمله راههای سریع و راحت هک کردن."
اگر وردپرس به راحتی هک میشد به نظر شما امار استفاده از وردپرس اینقدر بالا بود ؟!
بله شاید بشه برخی سایت های وردپرسی رو هم کرد اما از طریق پلاگین هاش نه خود وردپرس !
در مورد افزونه ای که میفرمایید ،‌باهاش کار نکردم اما عملا برای تشخیص اینکه وردپرس هست یا نه کافیه به پوشه ی wp-content برید و اگر باز بود یعنی وردپرس نصبه !
------------

"اصلا یادم نبود که وردپرس یک سیستم سئوی مسخره دارد و عملا بدون افزونه ی سئو، سئو در ورپرس هیچ معنایی ندارد و جای سایت شما در آخرین صفحات گوگل خواهد بود!"
انتظار دارید بدون اینکه کاری انجام دهید خودکار وردپرس سایت شمارو سئو کنه و بیاره لینک اول ؟ پس دیگه شغل سئو کاری معنایی نداره !
بعد اینکه شما سیستم اختصاصی بنویسی یا از اسکریپت دیگری مثل جوملا استفاده کنید ،‌ایا سئو خودکار درست میشه ؟
-------------
"با یک حساب و کتاب سر انگشتی به این نتیجه میرسیم که وردپرس بدون افزونه های فراوانش هیچ قدرتی ندارد و عملا یک سیستم ساده و مسخره است. جدای از بحث افزونه ها وردپرس یک سیستم کد نویسی قدیمی را به یدک میکشد که ناشی از به روزرسانی نسخه های قبلی بوده و امکان تغییر اساسی در نرم افزار (برای مثال تغییر روش کدنویسی به MVC) وجود ندارد."
مطمینا سازندگاه وردپرس میتوانستند تمامی افزونه هارا در وردپرس به صورت پیشفرض قرار دهند ! در این صورت سرعت وبسایت به شدت کاهش می یافت و مشکلات فراوانی پیش می امد.
شاید بخاطر سادگی و راحتی کار با وردپرس این حرف را میزنید ، اما همونطور که خودتون هم اشاره کردید وردپرس api قدرتمندی برای ایجاد افزونه و قالب داره.

---------------------------
در ابتدا هم گفتم نه طرفدار وردپرس هستم و نه تمایلی به استفاده ازش رو دارم. اما خوب چون قبلا با وردپرس کار کردم ،‌اشنایی نسبی باهاش دارم.

درصورت تمایل به پاسخ دهی ،‌ امیدوارم انتقاد بنده رو با دلیل و مدرک پاسخ دهید ...

اگر چند سال پيش آقاى رضايى را ميشناختم شايد اجازه نميدادم وردپرس نصب كند اگر چه براى سايت هاى محتوا محور مناسب هست
گوگل يك بزرگنمايى بود يعنى با وردپرس نميشه هر سيستمى را پايه ريزى كرد، چيزى كه وردپرس كاران به آن اصرار دارند.
در پست هاى بعدى اسكريپتهاى ديگرى را نقد ميكنم و سيستم هاى بهترى را معرفى ميكنم
وردپرس يكى از ركورد داران هك در جهان هست و همچنين سيستم مورد علاقه هكر ها كه اين هيچ ربطى به آمار استفاده ندارد و تعداد نصب ميتواند از تبليغات خوب هم به دست بيايد
بعضى از سيستم ها قابليت seo خودكار را دارند
طراحان ميتوانستند به جاى سيستم هاى ارسال خودكار لاگ ها و ***ى اطلاعات چند افزونه كاربردى توى سيستم بگذارند تا حجمش زياد نشه

spsgorgan
August 19th, 2015, 22:43
در نظر بگیرید نظر شخصی شما است و خب محترم. هر برنامه نویسی مختاره هر جور مایله کار کنه.از زمان phpnuke این دعوا بوده و جالبه ما که اصلا نه سر پیاز و نه ته پیاز تولید این سامانه ها بودیم دعوا داریم :))

پیشنهاد میکنم مطالعه بفرمایید : http://herenextyear.com/35-reasons-why-wordpress-website-is-better-than-traditional-web-site-for-your-business.php

mr.poop
August 19th, 2015, 23:08
وردپرس با آخرین به روز رسانی بدون نیاز به هیچ افزونه امنیتی؛ یکی از امن ترین اسکریپت های مدیریت و محتوا در دنیای نت هست؛ اینکه از پلاگین مشکل دار استفاده کنید ارتباطی با وردپرس ندارد.
از نظر سئو هم بدون هیچ افزونه ای یک سئو خوب دارد و با افزونه فقط برخی ملاک ها برای داشتن سئو بهتر را می توانید اضافه کنید؛
اگر ممکنه چند تا از کارهای مهمی که وردپرس برای سئو انجام میدهد را نام ببرید.

- - - Updated - - -

خوب من به عنوان یک فرد بی تخصص و تنبل و بی استعداد ( همانطور که شما در انتقاد سازنده خود فرمودید) از وردپرس استفاده می کنم؛ همانطور که خود شما هم استفاده می کنید!
امنیت بالا، رابط کاربری عالی ؛ و طراحی mvc فوق العاده برای توسعه دهندگان فقط برخی از ملاک ها برای انتخاب وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا خوب است؛
در حقیقت api هیچ ارتباطی با پلاگین نویسی برای وردپرس ندارد؛
ظاهرا این پست فقط برای مطرح کردن نام خودتان می باشد ؛ با این حال من به نقد شما احترام می گذارم ولی به عنوان یک برنامه نویس php پیشنهاد می کنم مطالعات خود را افزایش دهید
تشریف ببرید بالا و مطلب را با دقت بیشتری بخوانید ;)

سیدرضا بازیار
August 19th, 2015, 23:18
با اینکه همه از وردپرس استفاده میکنن و... موافق هستم و با این سیستم نمیشه حرفه ای شد...

اما با اینکه میگید امنیتش کمه و سئو خوب نیست موافق نیستم

مطمئن باشید اگه توی یه صفحه html خالی هم مطلب اختصاصی بزارید میاد صفحه اول گوگل!

yastheme
August 19th, 2015, 23:19
مطالب شما هیچ ارزش علمی جهت مطالعه ندارد و سرشار از اشتباهات است.

با توجه به API قوی وردپرس خیلی راحت میشود برای وردپرس افزونه نویسی کرد

همین یک جمله نشان می دهد شما اصلا نمی دانید API چیست.

جدای از بحث افزونه ها وردپرس یک سیستم کد نویسی قدیمی را به یدک میکشد که ناشی از به روزرسانی نسخه های قبلی بوده و امکان تغییر اساسی در نرم افزار (برای مثال تغییر روش کدنویسی به MVC) وجود ندارد.

یک نمونه موجود در اینترنت که دارای طراحی پیشرفته تری نسبت به MVC وردپرس دارد معرفی کنید.

اگر ممکنه چند تا از کارهای مهمی که وردپرس برای سئو انجام میدهد را نام ببرید.

Friendly URL و پینگ بک در خود وردپرس و همچنین تگ های محبوب HTML5 مثل article ؛ header و ... در قالب های پیشفرض وردپرس که از لحاظ سئو ارزش بالایی دارند!
لطفا به این بحث ادامه ندهید تا خودتان را زیر سوال نبرید؛

mr.poop
August 19th, 2015, 23:30
درود
بنده هم نظر شخصیم رو گفتم، از اونجایی که وردپرس خیلی بیشتر در جمع وبمستران ایرانی جا افتاده برای همین هم پشتیبانی بهتری میشه، مشکلی پیش بیاد همه باهاش آشنا هستند، این یک طرف قضیه هست
این سیستم مدیریت محتوا برای تمامی موضوعاتی که شما بخواین وبسایت راه اندازی کنید امکانات کافی بلکه کامل رو داره و در نتیجه همین موضوع دلیل اصلی اینه که :

از طرف دیگه این سیستم مدیریت محتوا رابط کاربری بسیار ساده و شبیه به وبلاگی داره که هر فردی حتی مبتدی که تا بحال فقط یکبار با یک وبلاگ کار کرده باشه میتونه مدیریت کنه.
شما برای هر موضوعی که اعلام کنید وردپرس یک افزونه داره.
همین که یک سیستم مدیریت محتوا بتونه برای راه اندازی هر نوع وبسایتی کامل ترین باشه خیلی با ارزشه
انسان عاقل و با فهم اینطوری فکر نمیکنه :

خیر کسی فکر نکرده با یادگیری کد نویسی وردپرس خدای برنامه نویسی شده.

راحتی بیش از حد استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا مشکل بزرگه؟ واقعا راحتی در استفاده مشکل شده؟ واقعا به بسیاری از مدیران وبسایت هایی که بر پایه وردپرس کار میکنند باید صفت تنبل و بی استعداد داد؟ این نوع نگارش نوشته نقدی است؟

چه علاقه ای دارید که ثابت کنید کلا وردپرس مشکل دار هست؟ با وردپرس طراحی نمیکنیم لطف کنید سیستم مدیریت محتوای که از نظر شما بهتر از وردپرس هست معرفی کنین دوستان تنبل و بی استعداد از همون استفاده کنند:62:

بیشتر از این وقتم رو برای این نقد از نظر بنده بی ارزش نمیذارم ( چرا که اگر نقد مفیدی بود چرا خونده نشه؟ چرا بهش عمل نشه؟ ولی نقد خوب اینه که با لحن مناسب، دور از غرض ورزی شخصی و با ذکر ویژگی ها و معایب نوشته بشه)
با احترام
آندروید هم بین کاربران ایرانی جا افتاده و بهتر پشتیبانی میشه؟، ولی دلیل برتری اون نسبت به ios نیست.
به نظر من تمرکز بر روی یک ویژگی باعث برتری خواهد شد نه زیاده خواهی و پرواز بر هر شاخه ای
رابط کاربری از نظر مبتدیان اصلا راحت نیست
داشتن افزونه برای هر موضوعی نقطه قوت وردپرس هست
اسمش مدیریت محتوا هست و برای سایت های مدیر محتوا خوبه، خدا نیست
خودتی
راحتی بیش از حد در افزونه نویسی منظور هست، عمیق تر بخونید
سیستم های دیگری را مورد بررسی قرار خواهم داد
نذار

سیدرضا بازیار
August 19th, 2015, 23:36
آندروید هم بین کاربران ایرانی جا افتاده و بهتر پشتیبانی میشه؟، ولی دلیل برتری اون نسبت به ios نیست.
به نظر من تمرکز بر روی یک ویژگی باعث برتری خواهد شد نه زیاده خواهی و پرواز بر هر شاخه ای
خودتی
نذار

من اینجا از همه شما عزیزان کوچکتر هستم و خودم رو از همه کم تجربه تر میدونم. پس این جسارت من رو ببخشید:

سیستم وردپرس یک سیستم رایگان هست و باید با سیستم های رایگان مقایسه بشه. معلومه که سیستم های برتر از وردپرس هم هست!
حرف من اینه که سیستم رایگان وردپرس در حد سیستم 13 میلیونی ایران سامانه هست و حتی گاهی مواقع برتری هایی هم دیدم
قرار نیست سیستم وردپرس رو با سیستم های اختصاصی مثل itpro.ir مقایسه کنیم

البته حرف های شما رو تا حدودی قبول دارم. اما در مورد امنیت و سئو قبول ندارم...

اما خیلی دوست دارم وردپرس رو با دیگر سیستم ها مقایسه کنید و استقبال میکنم :)

mr.poop
August 19th, 2015, 23:38
جناب "آقای مننقد" حتما اشراف دارید که منتقد باید اهلیت داشته باشه در موضوع مورد نقد. اهلیت در این زمینه هم در حالت ساده شامل داشتن تجربه و دانش کافی در زمینه انواع سیستم های مدیریت محتوا و برنامه نویسی هست.

شما اینارو دارید ؟ اگه ندارید، اصولا اهلیت انتقاد ندارید و سخن به گزافه گفتید
بیشتر از شما دارم

parsa53
August 19th, 2015, 23:43
به نظرم نقد از ديدگاه بسيار متفاوتى هست.
جالب بود

mr.poop
August 19th, 2015, 23:46
من اینجا از همه شما عزیزان کوچکتر هستم و خودم رو از همه کم تجربه تر میدونم. پس این جسارت من رو ببخشید:

سیستم وردپرس یک سیستم رایگان هست و باید با سیستم های رایگان مقایسه بشه. معلومه که سیستم های برتر از وردپرس هم هست!
حرف من اینه که سیستم رایگان وردپرس در حد سیستم 13 میلیونی ایران سامانه هست و حتی گاهی مواقع برتری هایی هم دیدم
قرار نیست سیستم وردپرس رو با سیستم های اختصاصی مثل itpro.ir مقایسه کنیم

البته حرف های شما رو تا حدودی قبول دارم. اما در مورد امنیت و سئو قبول ندارم...

اما خیلی دوست دارم وردپرس رو با دیگر سیستم ها مقایسه کنید و استقبال میکنم :)
شما مورد احترام هستید
بررسی ها را در همین انجمن و وبسایت فری اسکریپت منتشر خواهم کرد.

babelirani
August 19th, 2015, 23:54
سلام

بنده واقعا متوجه نمیشم عزیزان دل با توجه به لحن بسیار بد ایشون چرا جواب این تاپیک رو میدن و این تاپیک اینقد جلو رفته ؟

wenhost
August 19th, 2015, 23:54
شما مورد احترام هستید
بررسی ها را در همین انجمن و وبسایت فری اسکریپت منتشر خواهم کرد.
با تشکر از انتقاد
اما به نظر بنده این انتقال شما سازنده نیست و فقط مخرب میباشد
دلیلش هم میتونید از نظراتی که کاربران ارسال کردند در سایتتون ببینید
اگر با لهن خوب تری گفته میشد شاید نظرات فرق میکرد

sitetheme
August 20th, 2015, 00:03
خودتی
نذار
چرا دو مبحث را با هم قاطی میکنیدجالبه که دارین از وردپرس بد میگین ولی بهتر از وردپرس رو معرفی نمیکنین
اگر رابط کاربری وردپرس برای مبتدیان مناسب نیست حتما جوملا مناسبه؟ حتما نیوک که اصلا 1 دهم کارایی وردپرس رو هم نداره(مخصوص سایت های موزیک) مناسبه؟
میخواد افزونه باشه یا هرچیز دیگه ای باشه، چرا از افزونه های بسیار زیاد و متنوع وردپرس زورتون گرفته؟ همون آدم های تنبل صلاح دونستند که وقتشون رو بذارند و برای وردپرس افزونه بیشتری بنویسند...
کسی نگفته خداست، ولی درست هم نیست اینطوری بیاین و یک جانبه فقط به برداشت خودتون مشکلاتش را بگید
حتما مورد بررسی بذارید چون هیچ کس اینطوری حرف هاتون رو قبول نداره
احترام رو هم کمی بیشتر رعایت کنین داریم بحث میکنیم دعوا نمیکنیم
با احترام

- - - Updated - - -

به نظرم نقد از ديدگاه بسيار متفاوتى هست.
جالب بود

جناب رضایی مگر اصل این مطلب به اصطلاح نقدی در وبسایت شما منتشر نشده؟
بعد خودتون میاین باز اینجا دیدگاه میگذارید؟

- - - Updated - - -

سلام

بنده واقعا متوجه نمیشم عزیزان دل با توجه به لحن بسیار بد ایشون چرا جواب این تاپیک رو میدن و این تاپیک اینقد جلو رفته ؟

واقعا حق باشماست ولی از اونجایی که احتمالا این انجمن آموزشی هست و احتمالا افرادی این مطالب رو میخونن، بد نیست حرف های بی اساس بی جواب نمونه.

mr.poop
August 20th, 2015, 00:05
مطالب شما هیچ ارزش علمی جهت مطالعه ندارد و سرشار از اشتباهات است.

همین یک جمله نشان می دهد شما اصلا نمی دانید API چیست.

یک نمونه موجود در اینترنت که دارای طراحی پیشرفته تری نسبت به MVC وردپرس دارد معرفی کنید.

Friendly URL و پینگ بک در خود وردپرس و همچنین تگ های محبوب HTML5 مثل article ؛ header و ... در قالب های پیشفرض وردپرس که از لحاظ سئو ارزش بالایی دارند!
لطفا به این بحث ادامه ندهید تا خودتان را زیر سوال نبرید؛

خدمت شما، به حجم اطلاعات اندک خود در این زمینه اضافه کنید:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B7_%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7% D9%85%D9%87%E2%80%8C%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C _%D9%86%D8%B1%D9%85%E2%80%8C%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8% A7%D8%B1

وردپرس MVC نیست:
http://stackoverflow.com/questions/2857143/is-wordpress-mvc-compliant

در مورد سئو هم خودتون مطالعه کنید، منابع زیاده و نمیشه معرفی کرد. قواعد سئو باید در طراحی قالب رعایت شود.

چشم.

sitetheme
August 20th, 2015, 00:05
با تشکر از انتقاد

به نظر بنده امروزه چون موضوع برای انتشار مطلب کم شده دیگه به هر چیزی گیر میدن و سعی میکنن با افزودن چند تا جمله مثلا کارشناسی مطلب رو جذاب کنن که نتیجش میشه همین نقدی که منتشر شده که کاملا خارج از ادب هست.

InterServer.ir
August 20th, 2015, 00:06
آقای نسبتا منتقد !

من هم نقدی به شما می کنم

1- قبل از دلیل و مقایسه علمی و کامل اسکریپت ها در موردش نظر ندید!
2- اول نقد رو یاد بگیرید و بعد انتقاد کنید معنی نقد توهین نیست با توهین هایی که کردید نشون دادید 1 % هم نمی دونید نقد چیست!

هر اسکریپت یا cms نقطه ضعف و قوتی داره هیچ اسکریپت یا cms در دنیا بهترین نیست. وردپرس مشکلات امنیتی داره درست ولی کدام اسکریپت مشکل امنیتی نداشه تا الان!؟! اصلا به امکاناتی که وردپرس در اختیار طراح و مدیر سایت میگذاره دقت کردید ؟ چند اسکریپت وجود داره که خودش با یک کلیک کامل آپدیت بشه؟ پنل مدیریت به این آسانی داشته باشه؟ امکان ادیت کامل قالب و کد های php رو برای شما در پنل خودش محیا کنه! پلاگین ها رو با یک کلیک از پنل نصب کنه ! مثالی میزنم : مای بی بی یک اسکریپت انجمن ساز هست که میشه گفت جزو امن ترین ها هم هست ولی هیچ کدام این امکانات رو نداره حتی اجازه وارد کردن کد php قالب رو هم نمیده به همین دلیل مشکلات امنیتی بسیار کمتری داره! اگر امکانات وردپرس رو داشت مسلما مشکلات امنیتی بسیار بیشتری پیدا میکرد !

مقایسه شما در این مثلا نقد چیزی شبیه مقایسه ماشین و دوچرخه هست ماشین امکان داره موتورش خراب شه ولی در دوچرخه این امکان نداره پس در نتیجه دوچرخه برتراز ماشینه و اینکه ماشین چه امکاناتی داره نسبت به دوچرخه مهم نیست.

در همه اسکریپت ها و csm ها همیشه این یک رابطه مستقیم هست
امکانات بیشتر و گستردگی بیشتر = مشکلات امنیتی بیشتر

امیدوارم در آینده نقد های صحیح تری از شما شاهد باشیم و شاهد توهین نباشیم
موفق باشید.

mr.poop
August 20th, 2015, 00:08
سلام

به دلیل قدرت مطلب و عدم انتقاد پذیری

babelirani
August 20th, 2015, 00:10
به دلیل قدرت مطلب و عدم انتقاد پذیری

قدرت مطلب ؟ شما یکم بهتره خودت رو دست پایین بگیری باور کن جایی نمیره عزیزم

کاش تفاوت بین انتقاد و توهین رو درک میکردید اونوقت میشد باهاتون حرف زد

taksis
August 20th, 2015, 00:11
کسایی که سیستم های ازاد و اوپن سورس رو مینویسن،ادمهای بسیار بزرگی هستن.و من براشون احترام زیادی قایلم
این ادمها لینوکس رو مینویسن و ازاد منتشر میکنن
معتقدن برنامه یا سیستمی که مینویسن،مال خودشون نیست.مال همه اس.چون خودشون تخصص و برنامه نویسی رو از سایرین یادگرفتن
شما که به وردپرس خرده میگیری
ایا اگر سیستمی شبیه وردپرس بنویسی،میای و رایگان در اختیار کسی قرارش بدی؟؟
وردپرس داره توسط جامعه کاربرانش توسعه پیدا میکنه.جمعیتی بسیار زیاد و بزرگ
مشکلاتش رفته رفته میره جلو و حل میشه
این که چیزی نیست.تو سیستم های بزرگ و تجاری مثل ویبولتین گاها باگ هایی کشف میشه که ادم واقعا انتظارش رو نداره!!!
اغلب کسایی که از وردپرس یا مای بی بی استفاده میکنن.به این سیستم ها علاقه ندارن.اینا به سیستم های ازاد علاقه دارن
شما خودت حاضر میشی ویندوز و ویژوال استودیوتو بذاری کنار و از لینوکس استفاده کنی؟؟
پس وقتی نمیشی،حق نداری به کسایی که اینکارو میکنن توهین کنی
شمایی که ادعای استعداد و تخصص میکنی،الان باید تونسته باشی با سی پلاس پلاس کامپیوتر رو شخم بزنی.نرم افزار هک بنویسی،سیستم عامل های کوچیک بنویسی.نه اینکه بشینی اینجا حرفای خاله زنکی بزنی

mr.poop
August 20th, 2015, 00:11
با تشکر از انتقاد
آقای منتقد لحن منتقد داره و برخی از کاربرانش لحن انتقاد ناپذیر، کاربرانی که نظر نمیدهند قسمت اصلی مخاطبان من هستند و منتظر نظر آنها هستم.

djmohammad
August 20th, 2015, 00:13
درود
دوست عزیز لحن شما انقدر بد هست که واقعا غیر قابل قبول هست
یک نقد باید کامل + با مستندات باشد =به هیچ وجه نقد شما علمی نمیباشد

در هر صورت به شما پیشنهاد می کنم لحن خود را در ادامه فعالیت در وب مناسب تر کنید ( هیچ فرقی بین دنیای مجازی و واقعی وجود ندارد و لحن هر کس نشانه شخصیت اوست)

شما در جایگاهی نیستید که کسی را بی تخصص و بی استعداد خطاب کنید !

mr.poop
August 20th, 2015, 00:15
به نظر بنده امروزه چون موضوع برای انتشار مطلب کم شده دیگه به هر چیزی گیر میدن و سعی میکنن با افزودن چند تا جمله مثلا کارشناسی مطلب رو جذاب کنن که نتیجش میشه همین نقدی که منتشر شده که کاملا خارج از ادب هست.
در هیچ دوره ای به اندازه امروز در جهان مورد برای بررسی وجود نداشته، چهارچوب ادب را شما مشخص نمیکنید.

TN Projects
August 20th, 2015, 00:16
آقا وردپرس نصب کن!
....

درود و عرض ادب.
ابتدا بنده نقدم رو به نحوه بیان شما ابراز میکنم : "ادب فرد به ز دولت اوست"!
اما در خصوص مواردی که فرمودین :
این که فرمودین افراد بی تخصص و بی سواد کاربرهای وردپرس هستن ! و نمیشه گوگل رو با وردپرس راه اندازی کرد باید بگم خدمتتون : یاهو که با وردپرس راه اندازی و هنوز جزو بزرگترین های اینترنت هست ! اما از اونجایی که متخصصان یاهو خیلی نظرشون روی این سیستم بود اومدن تغییرات بنیادی جهت امنیت بیشتر در هسته اصلی این سیستم اجرا کردن !
اما این که میفرمایید که " یکی از بزرگترین مشکلات وردپرس راحتی بیش از حد و مسخره آن هست" باید بگم خدمتتون : کلا هدف تکنولوژی در جهان هستی راحتی و سریع کردن هست ! نه پیچیده تر کردن ! با تبدیل کارهای ساده به پیچیده چیزی حل نمیشه اما میشه گفت با تبدیل کارهای پیچیده به ساده گرهی از مشکلات باز میشه !
و اما در خصوص هک و اون افزونه فرمودین : اولا در خصوص هک هر سیستم مدیریت محتوا که سورسش در دسترس تمام دنیا بدون هیچ پیش نیازی، طبیعتا تنظیماتش در حالت پیشفرض خطرناک هست ! و باید تغییراتی داده بشه ! و این افزونه هم برای افراد با تخصص بیشتری از عموم، نیازی بهش نیست چون معمولا حداقل خود ما برای مشتری هامون دستی بدون نیاز به افزونه از سورس ها میام این تغییرات رو میدیم و اگر میبینید وردپرس اینا رو باز گذاشته بخاطر این نیست شما قبل از اونا بفکرتون افتاده ! بلکه بخاطر باز گذاشتن دست کاربرها برای یکسری کارها تنظیمات رو روی دیفالت یا پیشفرض و ساده گذاشته ! و فکر نمیکنم دیگه متخصصان وردپرس اینقدر بی تخصص باشن !
اما در خصوص بحث شیرین سئو که این روزها کلی صاحب نظر داره : قربان سئو کلا یعنی محتوا و نحوه دسترسی کاربر به محتوا ! در خصوص محتوا که نیازی نیست بگم وردپرس نقشی داره یا نه ! اما در خصوص نحوه معرفی و دسترسی به محتوا که طبیعتا وردپرس نقش داره این موارد رو بصورت پایه ای بخوبی تعریف کرده اما در خصوص کنایتون به اون دو افزونه باید خدمتتون عرض کنم اینا برای تنظیمات بیشتر و متمرکزتر نحوه اشتراک گذاری اطلاعات هست که چطور به کاربر و موتورهای جستجو معرفی کنه ... هیچ سیستمی نمیتونه بر اساس کلیات جزئیات رو کنترل کنه اما اینجا میشه نقد کرد که چرا این یک افزونست و چرا در وردپرس خودش نیست اما دلیل داره و یکی از دلایلش امنیت هست و دیگریش هم بخاطر تغییرات هست و نمیتونه اگر نیاز به تغییرات در سورس این افزونه ها بود دوباره آپدیت منتشر کنه !
اما دوباره بحث امنیت کردین اما با این تفاوت که فرمودین "چون هکر ها از مشکلات برای نفوذ استفاده میکنند و نه برای گزارش به سایت وردپرس، پس با توجه به این مورد حتما از افزونه های امنیتی استفاده کنید" : بنده فکر نمیکنم در هیچ سیستمی در دنیا این مشکل وجود نداشته باشه و برای سیستم های دیگه هـکرها بیان گزارش ها رو بفرستن ! البته هـکر تا هـکر داریم ! (این چون خیلی بدیهی بود قرمزش نکردم !)
اما باز یه مورد جالب رو گفتین و این بود که "با یک حساب و کتاب سر انگشتی به این نتیجه میرسیم که وردپرس بدون افزونه های فراوانش هیچ قدرتی ندارد و عملا یک سیستم ساده و مسخره است." : خوبه خودتون میگید افزونه ! افزونه برای افزودن امکاناته ! و کار اصلی وردپرس مدیریت محتواست ! و حالا برای فروشگاه و... سیستمش رو گسترش داده هرچند که ایرادات داره اما فکر نمیکنم برای آینده خالی از لطف باشه دریغ از اینکه همین الانم برای دوستان خالی از لطف نیست !

----------------------
امیدوارم نقد و جواب بنده رو بی ادبی تلقی نکنید اما دوست گرامی پیشنهاد میکنم ابتدا با رعایت ادب و سپس با داشتن دانش لازم نقد کنید ! و بنده هم حرف های شما رو نقد کردم ... اگر استدلال مخالفی دارید خوشحال میشم که بیان کنید !

yastheme
August 20th, 2015, 00:17
خدمت شما، به حجم اطلاعات اندک خود در این زمینه اضافه کنید:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b7_%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%a7% d9%85%d9%87%e2%80%8c%d9%86%d9%88%db%8c%d8%b3%db%8c _%d9%86%d8%b1%d9%85%e2%80%8c%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8% a7%d8%b1

وردپرس mvc نیست:
http://stackoverflow.com/questions/2857143/is-wordpress-mvc-compliant

در مورد سئو هم خودتون مطالعه کنید، منابع زیاده و نمیشه معرفی کرد. قواعد سئو باید در طراحی قالب رعایت شود.

چشم.

شما نه معنی api می دونید نه mvc ؛ کاش از اول وارد بحث نمی شدم؛ خوش باشید با همین سطح فکر پیش بروید
موفق باشید

hegza
August 20th, 2015, 00:19
سلام

واقعا نمیدونید؟!
پ.ن:ما ایرانیها خوراکمون دامن زدن به اینجور بحثان

api
August 20th, 2015, 00:22
به نظر من استارتر بیشتر از اینکه بخوان از وردپرس انتقاد کنن ، دلشون از افراد زیر سن قانونی پره که به هر قیمتی خودشونو طراح معرفی میکنن

Pinax
August 20th, 2015, 00:27
به نظر من استارتر بیشتر از اینکه بخوان از وردپرس انتقاد کنن ، دلشون از افراد زیر سن قانونی پره که به هر قیمتی خودشونو طراح معرفی میکنن

سلام .
طرز بیان ایشون خودش نشون دهنده ی این است که هنوز به سن بلوغ ذهنی و سن قانونی نرسیدن ...
که این طور به همه توهین کنند ...
موفق باشید .

sitetheme
August 20th, 2015, 00:28

در ابتدا ممنون در بحث شرکت کردید
به نظر بنده دلشون از هرجایی هم که پر باشه باید با رعایت ادب حرفشون رو مطرح کنن
ضمن اینکه نمیدونم چرا این افراد زیر سن قانونی اینقدر زجر اور شده!
اصلا طرف 10 سالشه طراحی بلده، کار رو اگر حرفه ای و مناسب تحویل بده کجاش مهمه که چند سالشه؟ اگر هم که طرف بلد نباشه دیگه کم سن و بزرگسال نداره.
با احترام

mr.poop
August 20th, 2015, 00:40
آقای نسبتا منتقد !

من هم نقدی به شما می کنم

1- قبل از دلیل و مقایسه علمی و کامل اسکریپت ها در موردش نظر ندید!
2- اول نقد رو یاد بگیرید و بعد انتقاد کنید معنی نقد توهین نیست با توهین هایی که کردید نشون دادید 1 % هم نمی دونید نقد چیست!

هر اسکریپت یا cms نقطه ضعف و قوتی داره هیچ اسکریپت یا cms در دنیا بهترین نیست. وردپرس مشکلات امنیتی داره درست ولی کدام اسکریپت مشکل امنیتی نداشه تا الان!؟! اصلا به امکاناتی که وردپرس در اختیار طراح و مدیر سایت میگذاره دقت کردید ؟ چند اسکریپت وجود داره که خودش با یک کلیک کامل آپدیت بشه؟ پنل مدیریت به این آسانی داشته باشه؟ امکان ادیت کامل قالب و کد های php رو برای شما در پنل خودش محیا کنه! پلاگین ها رو با یک کلیک از پنل نصب کنه ! مثالی میزنم : مای بی بی یک اسکریپت انجمن ساز هست که میشه گفت جزو امن ترین ها هم هست ولی هیچ کدام این امکانات رو نداره حتی اجازه وارد کردن کد php قالب رو هم نمیده به همین دلیل مشکلات امنیتی بسیار کمتری داره! اگر امکانات وردپرس رو داشت مسلما مشکلات امنیتی بسیار بیشتری پیدا میکرد !

مقایسه شما در این مثلا نقد چیزی شبیه مقایسه ماشین و دوچرخه هست ماشین امکان داره موتورش خراب شه ولی در دوچرخه این امکان نداره پس در نتیجه دوچرخه برتراز ماشینه و اینکه ماشین چه امکاناتی داره نسبت به دوچرخه مهم نیست.

در همه اسکریپت ها و csm ها همیشه این یک رابطه مستقیم هست
امکانات بیشتر و گستردگی بیشتر = مشکلات امنیتی بیشتر

امیدوارم در آینده نقد های صحیح تری از شما شاهد باشیم و شاهد توهین نباشیم
موفق باشید.
نقد شما قابل احترام هست.
1- سال هاست که کارم بررسی اسکریپت هاست.
2- شما برای نقد چهارچوب تعیین نمیکنید (اگر مورد 2 را نمی نوشتید و یا میگفتید "به نظر من توهین نکنید بهتره" عالمانه تر به نظر میرسید و قدرت کلامتان بهتر بود).

بله هر سیستمی نقاط ضعف و قوت دارد و سیستم های وجود دارند که تا حالا ضعف امنیتی نداشتند، در آینده آنها را مورد بررسی قرار خواهم داد.
امکانات زیاد به معنای برتری نیست و دقیقا منظور از امکانات زیاد چیست که بقیه اسکریپت ها فاقد آن هستند؟!
در دنیای نرم افزار ها وردپرس دوچرخه هم نیست.
گستردگی بیشتر احتمال مشکلات امنیتی را بیشتر میکند و نه حتما خود آنها را.

تشکر از شما

- - - Updated - - -

قدرت مطلب ؟ شما یکم بهتره خودت رو دست پایین بگیری باور کن جایی نمیره عزیزم

کاش تفاوت بین انتقاد و توهین رو درک میکردید اونوقت میشد باهاتون حرف زد
قبول ندارم.
شما حرف بزن من به شما توهین نمیکنم.

- - - Updated - - -

کسایی که سیستم های ازاد و اوپن سورس رو مینویسن،ادمهای بسیار بزرگی هستن.و من براشون احترام زیادی قایلم
این ادمها لینوکس رو مینویسن و ازاد منتشر میکنن
معتقدن برنامه یا سیستمی که مینویسن،مال خودشون نیست.مال همه اس.چون خودشون تخصص و برنامه نویسی رو از سایرین یادگرفتن
شما که به وردپرس خرده میگیری
ایا اگر سیستمی شبیه وردپرس بنویسی،میای و رایگان در اختیار کسی قرارش بدی؟؟
وردپرس داره توسط جامعه کاربرانش توسعه پیدا میکنه.جمعیتی بسیار زیاد و بزرگ
مشکلاتش رفته رفته میره جلو و حل میشه
این که چیزی نیست.تو سیستم های بزرگ و تجاری مثل ویبولتین گاها باگ هایی کشف میشه که ادم واقعا انتظارش رو نداره!!!
اغلب کسایی که از وردپرس یا مای بی بی استفاده میکنن.به این سیستم ها علاقه ندارن.اینا به سیستم های ازاد علاقه دارن
شما خودت حاضر میشی ویندوز و ویژوال استودیوتو بذاری کنار و از لینوکس استفاده کنی؟؟
پس وقتی نمیشی،حق نداری به کسایی که اینکارو میکنن توهین کنی
شمایی که ادعای استعداد و تخصص میکنی،الان باید تونسته باشی با سی پلاس پلاس کامپیوتر رو شخم بزنی.نرم افزار هک بنویسی،سیستم عامل های کوچیک بنویسی.نه اینکه بشینی اینجا حرفای خاله زنکی بزنی
بله بنده برای انسان ها آزاد و توسعه دهنده های سورس باز احترام زیادی قائل هستم.
من انتقاد میکنم تا مشکلات بیشتری رفع بشود.
بله اگر من سیستمی مثل وردپرس بنویسم بسته به شرایط ممکن هست رایگان منتشرش کنم.
بله وردپرس دارد توسط کاربرانش توسعه پیدا میکند ولی نقد من نسبت به وردپرس بود و نه کاربرانش.
بله من برای دوره ای از لینوکس استفاده کردم.
من چندین سیستم و اسکریپت رایگان نوشتم که در سایت های اسکریپت منتشر شده و "حرف های خاله زنکی" هم در اینجا معنایی ندارد.

api
August 20th, 2015, 00:56
در ابتدا ممنون در بحث شرکت کردید
به نظر بنده دلشون از هرجایی هم که پر باشه باید با رعایت ادب حرفشون رو مطرح کنن
ضمن اینکه نمیدونم چرا این افراد زیر سن قانونی اینقدر زجر اور شده!
اصلا طرف 10 سالشه طراحی بلده، کار رو اگر حرفه ای و مناسب تحویل بده کجاش مهمه که چند سالشه؟ اگر هم که طرف بلد نباشه دیگه کم سن و بزرگسال نداره.
با احترام

خواهش میکنم .
اما هر چیزی شرایط سنی خاصی داره .
آیا به افراد زیر 18 سال حتی با مهارت رانندگی بالا ، گواهینامه میدن ؟

متاسفانه بارها دیده شده که افراد کم سن با بی اطلاعی کاربران رو متضرر کردن و باعث به وجود آمدن موج بی اعتمادی شدن . قیمت عرف بازار رو شکوندن و با انجام پروژه های بی کیفیت مشتری رو بدبین کردن . ( یک سری به بخش هاستینگ انجمن هایی نظیر vbiran بزنید متوجه میشید )
بهتر هست که افراد کم سن اگر به این کار علاقه مند هستن ، به دنبال کسب مهارت و آموزش باشن و یا به عنوان کار آموز در یک شرکتی که تخصصش همین هست شروع به کار کنن و مستقیما وارد کار نشن . اینطوری هم با پروژه آشنا میشن ، هم با کار تیمی و هم با قیمت بازار و نحوه انجام پروژه ها . به سن قانونی هم که رسیدن میتونن به صورت مستقل کار کنن و موفق هم باشن .
اینطوری احتمالا کمتر شاهد تاپیک های انتقادی هستیم .

sitetheme
August 20th, 2015, 01:22
خواهش میکنم .
اما هر چیزی شرایط سنی خاصی داره .
آیا به افراد زیر 18 سال حتی با مهارت رانندگی بالا ، گواهینامه میدن ؟

متاسفانه بارها دیده شده که افراد کم سن با بی اطلاعی کاربران رو متضرر کردن و باعث به وجود آمدن موج بی اعتمادی شدن . قیمت عرف بازار رو شکوندن و با انجام پروژه های بی کیفیت مشتری رو بدبین کردن . ( یک سری به بخش هاستینگ انجمن هایی نظیر vbiran بزنید متوجه میشید )
بهتر هست که افراد کم سن اگر به این کار علاقه مند هستن ، به دنبال کسب مهارت و آموزش باشن و یا به عنوان کار آموز در یک شرکتی که تخصصش همین هست شروع به کار کنن و مستقیما وارد کار نشن . اینطوری هم با پروژه آشنا میشن ، هم با کار تیمی و هم با قیمت بازار و نحوه انجام پروژه ها . به سن قانونی هم که رسیدن میتونن به صورت مستقل کار کنن و موفق هم باشن .
اینطوری احتمالا کمتر شاهد تاپیک های انتقادی هستیم .
درود مجدد،بنده تا حدی با حرف هاتون موافق هستم،اما بحث رانندگی که مثال زدید به این دلیل هست زیر اون سن توانایی فیزیکی همچنین مقداری هم فکری ضعیف تر هست و چندین مسئله دیگه که اصلا نمیشه به بحث طراحی مرتبط کرد،اوضاع آشفته ای رو هم که فرمودید بحث اعظمش برمیگرده مدیران و اصنافی که باید به این موضوعات رسیدگی کنند،مثلا یکیشون باید همین نماد اعتماد باید باشه که هیچ فایده ای نداشته،ظاهرا فقط کارشون شده دریافت هزینه و طراحی یک لوگو برای عزیزان ثبت نام کننده.

- - - Updated - - -

درود مجدد،بنده تا حدی با حرف هاتون موافق هستم،اما بحث رانندگی که مثال زدید به این دلیل هست زیر اون سن توانایی فیزیکی همچنین مقداری هم فکری ضعیف تر هست و چندین مسئله دیگه که اصلا نمیشه به بحث طراحی مرتبط کرد،اوضاع آشفته ای رو هم که فرمودید بحث اعظمش برمیگرده مدیران و اصنافی که باید به این موضوعات رسیدگی کنند،مثلا یکیشون باید همین نماد اعتماد باید باشه که هیچ فایده ای نداشته،ظاهرا فقط کارشون شده دریافت هزینه و طراحی یک لوگو برای عزیزان ثبت نام کننده.
بله بنده در انجمن vbiranهم تقریبا فعالم،اونجاموضوع هاستینگ بصورت تخصصی پیگیری نمیشه،اگر تاپیک های شکایت این انجمن رو مطالعه کنید میبینید که اکثرا همین بزرگسالان کار بلد هستند که مورد انتقاد قرار گرفتند،منظور بنده این هست تمام تقصیر ها رو گردن افراد کم سن و سال نندازیم
موفق باشید

mr.poop
August 20th, 2015, 04:02
خوب شما یه سورس که با php در 6 ماه طول میکشه رو تو 1 ماه تولید می کنی. افزونه ای نیست که براش نباشه . به تمامی سیستم ها از بانکی تا شبکات اجتماعی متصل میشه. هفته ای دو تا ابدیت برای بالا بردن امنیت میدن. و مهمترین قسمت اینه که کاربر طبق سلیقه ی خودش سایت طراحی میکنه الان یه شخص خودش بهتر درک میکنه چی میخواد دست خودشه . چجوری ویرایش کنه. کاهش هزینه ها الان طرف با 200 هزار تومن سایت میزنه و این گزینه باعث شده که هر شخصی جایگاهی رو برای خودش تو اینترنت داشته باشه.

- - - Updated - - -

و یه سوا شما از cms که چنیدین ساله اول میشه استفاده نمیکنید؟
به نظرم وردپرس فقط برای سایت های مدیریت محتوا خوب هست و استفاده ازش در بقیه ی سایت ها باعث کم شدن کیفیت سایت میشه و حتی باعث نابودی ایده های جذاب
استفاده از یک مهندس خوب برای بقیه ی سیستم ها پیشنهاد بهتری هست.
اگر چاره ای نداشته باشم ممکنه برای مدیریت محتوا استفاده کنم.

saeid_e00
August 20th, 2015, 11:10
خیلی جالب بود

موافقم شدیییید =d>

delta
August 20th, 2015, 11:55
با اینکه شخصا حالم از وردپرس به هم میخوره اما با این حال نمیشه هیچوقت جلوی نوآوری رو گرفت...قصه شما استارترجان همان قصه شمع فروشی هست که وقتی لامپ و برق ساخته شد همچنان اصرار میکرد شمع بهتر از لامپ روشنایی میده!! عزیز فعلا دور دوره وردپرس هست و بخواین نخواین بیشترین مورد استفاده رو داره.شاید تا یکی دو سال دیگر سیستمی دیگر بیاد و وردپرس فراموش بشه اما فعلا وردپرس پرمصرفترینه...
در مورد اینکه گفتید بیشترین مورد هک رو وردپرس داره : یک روز رفتم پیش همکارم موبایل فروشی و تعمیرات داره.دیدم 50 تا موبایل هواوی اوردند برای تعمیر اما سامسونگ 5 - 6 عدد!! از بقیه برندها هم تک و توک بود.گفتم پس درصد خرابی هواوی بیشتره؟ بهم گفت خیر استفاده کنندگان هواوی بیشتره!!اگر یک میلیون نفر هواوی استفاده میکنند و توش 1000 تا خراب میشه برند دیگر 1000 نفر استفاده میکنند و مشخصه چند تایی خراب میشه!!
وردپرس هم همینطور..وقتی کاربرهای بالایی داره مشخصه هک شدن و نفوز و... هم بیشتره....

نقد شما هم خیلی تند بود و تو جایی مطرح کردید که نصفشون وردپرس کار هستند...انتظار همراهی نداشته باشید ;)

mr.poop
August 20th, 2015, 12:56
چرا دو مبحث را با هم قاطی میکنیدجالبه که دارین از وردپرس بد میگین ولی بهتر از وردپرس رو معرفی نمیکنین
اگر رابط کاربری وردپرس برای مبتدیان مناسب نیست حتما جوملا مناسبه؟ حتما نیوک که اصلا 1 دهم کارایی وردپرس رو هم نداره(مخصوص سایت های موزیک) مناسبه؟
میخواد افزونه باشه یا هرچیز دیگه ای باشه، چرا از افزونه های بسیار زیاد و متنوع وردپرس زورتون گرفته؟ همون آدم های تنبل صلاح دونستند که وقتشون رو بذارند و برای وردپرس افزونه بیشتری بنویسند...
کسی نگفته خداست، ولی درست هم نیست اینطوری بیاین و یک جانبه فقط به برداشت خودتون مشکلاتش را بگید
حتما مورد بررسی بذارید چون هیچ کس اینطوری حرف هاتون رو قبول نداره
احترام رو هم کمی بیشتر رعایت کنین داریم بحث میکنیم دعوا نمیکنیم
با احترام

- - - Updated - - -

جناب رضایی مگر اصل این مطلب به اصطلاح نقدی در وبسایت شما منتشر نشده؟
بعد خودتون میاین باز اینجا دیدگاه میگذارید؟

- - - Updated - - -

واقعا حق باشماست ولی از اونجایی که احتمالا این انجمن آموزشی هست و احتمالا افرادی این مطالب رو میخونن، بد نیست حرف های بی اساس بی جواب نمونه.
در بررسی ها بعدی که منتشر خواهم کرد اسکریپت های دیگری را مورد بررسی خواهم داد و اگر سیستمی بهتر از وردپرس بود حتما آن را معرفی خواهم کرد، نبود سیستمهای بهتر دلیل بر بی نقص بودن سیستم های موجود نیست.
وردپرس خود را یک cms معرفی کرده است و افزونه های زیاد و پیچیده فقط باعث گم کردن هدف اصلی (CMS) میشود.(در اینجا افزونه های کاربردی و مفید مد نظر بنده نیست.)
دوستان و خود شما طوری صحبت میکنید که انگار خداست و مستقیم از آسمان آمده، بررسی بنده هنوز تمام نشده و در مقاله ها بعدی بیشتر صحبت خواهم کرد.
بنده به همه احترام میگذارم و خود شما هم مورد احترام هستید، فقط ممکن هست در مورد این مقاله نظرات متفاوتی داشته باشیم.

Mr-H
August 20th, 2015, 13:54
طبق تجربه شخصی و همینطور با توجه به پاسخ های قبلی منتقد جماعت رو نمیشه از حرف خودش منصرف کرد برا همین دلایل زیادی که وردپرس رو قوی کرده رو نمیگم. فقط نظر خودم و همه حرفه ایی ها و برنامه نویسان قدرتمند وردپرس رو میگم:

1.وردپرس خدای cms های دیگس !!

2.هیچ محدودیتی برای وردپرس وجود نداره !

(در حال حاضر)
---
دلایل نظراتم برای یه وردپرس کار با تجربه کاملا قابل قبول خواهد بود.

موفق و پیروز باشید ... :)

mr.poop
August 20th, 2015, 14:54
درود
دوست عزیز لحن شما انقدر بد هست که واقعا غیر قابل قبول هست
یک نقد باید کامل + با مستندات باشد =به هیچ وجه نقد شما علمی نمیباشد

در هر صورت به شما پیشنهاد می کنم لحن خود را در ادامه فعالیت در وب مناسب تر کنید ( هیچ فرقی بین دنیای مجازی و واقعی وجود ندارد و لحن هر کس نشانه شخصیت اوست)

شما در جایگاهی نیستید که کسی را بی تخصص و بی استعداد خطاب کنید !
خط آخر متن شما سه تا خط بالاییش را نقض میکند!

Mr.Pouria
August 20th, 2015, 14:56
کل تاپیک رو خوندم و چیزی بجز این استیکر برای استارتر ندارم ...

:76::76::76::76::76::76::76::76:

TukaNet
August 20th, 2015, 15:10
دوستان عزیز با این بحث ها به جایی نمیشه رسید

یک زمانی جوملا سیستم خیلی به روزی بود و الان هم دوره‌ی وردپرس هست

به شخصه با جوملا خیلی راحت تر هستم ولی مطمئن باشید اگر وردپرس این همه نواقص داشت کسی سمتش نمی رفت

به جای این موارد سعی کنید محتوای علمی تولید کنید و با ایجاد حاشیه، بیخودی دیتابیس فروم رو حجیم نکنید

mr.poop
August 20th, 2015, 15:11
البته در برنامه نویسی نمیشه سن قانونی تعیین کرد اما به مورد خوبی اشاره کردید.
ممنون از شما

TARIMEHR
August 20th, 2015, 15:56
...

TeraServerCo
August 20th, 2015, 16:04
بدون وردپرس دنیای وب به این خوبی که الان هست نبود.
وردپرس مدیریت محتوا رو واقعا ساده و راحت کرده.
به نظرم شما دارری کمی کم لطفی میکنی به وردپرس

!MihanIt!
August 20th, 2015, 16:06
مطمن باش اگر وردپرس بد بود میهن دانلود خودش رو به اب و اتیش نمیزد که تبدیل به وردپرس کنه

nexinel
August 20th, 2015, 16:43
ربطی به موضوع بحث نداره، اما استارتر یا همان mr.poop، اجازه بدید من هم یه انتقاد تند و تیز با لحن نامناسب خدمت شما داشته باشم، همانطور که شما نیز این تاپیک را به همین شکل شروع کرده اید! فکر می کنم زبان انگلیسی شما به شدت ضعیف هست تا جایی که در نامگذاری شخص خود به خودتان علنا توهین کرده اید و ترجمه فارسی اسم خود را "آقای منتقد" گذاشته اید، در حالی که شاید این عبارت را یک مترجم برای محترمانه کردن آن لقب استفاده کرده باشد و شما بدون اطلاع فکر کرده اید معنای آن همین است! خیر دوست گرامی! معنی اسم شما به لفظ دقیق فارسی "عَن آقا" است و برای ترجمه لغت poop شما را به لیستی از کلمات نامناسبی ارجاع می دهم که در دیکشنری یافت می شوند و همچنین تصاویر مربوطه در جستجوی تصویری گوگل! Mr. Poop همانطور که از اسم آن بر می آید، شخصیتی است سانسور شده از سری تلویزیونی The Mr. Men Show که از نظر شخصیتی آدم بی ارزش و کوچکی است که حرف های بیهوده زده و انتقاد های بیجا می کند.

ourweb
August 20th, 2015, 18:34
مشالله یوزر نیم و انتقادش با خودش یکی هست خخخخخخ =p~ بیا من تو رو در آغوض بگیرم پسرم که انقدر تو خوب انتقاد میکنی اگه اون کسی که وردپرس رو نوشته بود الان این انتقاد سازنده تو رو میخوند به کجا ها که نمی رسید !!! :d

amin0181
August 20th, 2015, 18:59
https://translate.google.com/#en/fa/mr%20poop

من دیگه حرفی نداریم !

spsgorgan
August 20th, 2015, 19:03
وقتشه تاپیک بسته بشه....

!MihanIt!
August 20th, 2015, 20:44
وقتشه تاپیک بسته بشه....

آیکون بحثشونم تو سایت اینه .....
البته خوب کاری که فری اسکریپت افت شدیدی داشته از وب هاستینگ و دوستان دیگ اینقد تاپیک بروزشده کمی رو رتبشونم تاثیییییــــر داره ...

sadegh
August 20th, 2015, 21:37
Mr.poop شما می تونید از سیستم دیگه استفاده کنید