PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وصل کردن pc و لب تاب به اینترنت با کابل lan و usb

safori
March 9th, 2014, 12:14
سلام
دوستان من میخوام که لب تاپ و کامپیوتر رو همزمان به اینترنت adsl متصل کنم
کامپیوترمو با کابل usb وصل کردم و لب تاب رو میخوام با کابل lan استفاده کنم
خیلی انجمن ها توضیح دادن اما کامل نبوده
ممنون میشم دوستان کسی اموزش کاملی بزاره
مودمم هم tp-link هست وایرلس نیس

shazo
March 9th, 2014, 23:27
سلام شما نیاز به دو کابل lan دارید...

98M!zban
March 9th, 2014, 23:38
سلام
دوستان من میخوام که لب تاپ و کامپیوتر رو همزمان به اینترنت adsl متصل کنم
کامپیوترمو با کابل usb وصل کردم و لب تاب رو میخوام با کابل lan استفاده کنم
خیلی انجمن ها توضیح دادن اما کامل نبوده
ممنون میشم دوستان کسی اموزش کاملی بزاره
مودمم هم tp-link هست وایرلس نیس

فکر نکنم پرت usb توسط کارت شبکه کیس شناخته بشه که از اون به عنوان کابل شبکه استفاده بشه مشکل شما در اینجاست

da6276
March 10th, 2014, 03:44
درود
کافیه مودم رو روی حالت pppoe قرار بدی و سیستمی که میخوای با usb بهش نت بدی رو درایور usb مودم رو روش نصب کن و استفاده کن
سیستمی هم که با لن وصل بشه نیاز به درایو و موارد اضافه نداره

safori
March 12th, 2014, 20:42
دوستان من با کامپیوتر توسط کابل usb به اینترنت وصلم
حالا میخوام با کابل lan که به کیس و لب تاب وصله به اینترنت کانکت شم
موندم توی تغییرات ای پی واسه اشتراک گذاری اینترنت و فایلها
هر کاری کردم نشد

da6276
March 12th, 2014, 23:31
دوستان من با کامپیوتر توسط کابل usb به اینترنت وصلم
حالا میخوام با کابل lan که به کیس و لب تاب وصله به اینترنت کانکت شم
موندم توی تغییرات ای پی واسه اشتراک گذاری اینترنت و فایلها
هر کاری کردم نشد
درود
مودمتون رو روی pppoe قرار دادید؟
اگه مودم رو روی این حالت قرار بدید نیاز به کاری نیست که انجام بدید ، dhcp خود مودم یه دستگاهها ای پی اختصاص میده.

kourosh_it
March 13th, 2014, 00:30
درود خسته نباشید اینطوری نمیشه که شما بیاید یه بار با لب تاپ و همزمان با سیستم کانکت کنید! نمیشه همچین چیزی مگر این که مودم خودتون رو روی حالت
pppoe تنظیم کنید ! و یا یک مودم بی سیم تهیه کنید ! این همه دردسر نداشته باشید ! کابل لن برای سیستم وایرلس هم که.....
موفق باشید

downloaddl
March 13th, 2014, 00:39
فکر نکنم پرت usb توسط کارت شبکه کیس شناخته بشه که از اون به عنوان کابل شبکه استفاده بشه مشکل شما در اینجاست
خیلی از مودم ها هم پرت لَن دارن و هم میشه با اتصال با usb به لب تاپ راحت به اینترنت وصل شد

safori
March 13th, 2014, 14:23
مودم روی
pppoe قرار دارد
کامپیوتر کامل کانکته به اینترنت با usb
مودم پرت لن و usb داره
میخوام کامپیوتر به عنوان سیستم اول در نظر گرفته بشه و لب تاب رو به کامپیوتر وصل کنم
به نظرتون چه جوری میشه که بتونم با هر دو سیستم به صورت مجزا کار کنم یعنی نیاز نباشه که حتما سیستم اول روشن باشه که سیستم دوم یعنی لب تاب به اینترنت وصل شه البته این سوال جدا از سوال اوله
اگه سوال اول جواب نده واسه اینکه بتونم هم از pc و هم از لب تاب همزمان استفاده کنم به چه کابلی نیاز دارم

da6276
March 13th, 2014, 15:06
مودم روی
pppoe قرار دارد
مودم پرت لن و usb داره
میخوام کامپیوتر به عنوان سیستم اول در نظر گرفته بشه و لب تاب رو به کامپیوتر وصل کنم
به نظرتون چه جوری میشه که بتونم با هر دو سیستم به صورت مجزا کار کنم یعنی نیاز نباشه که حتما سیستم اول روشن باشه که سیستم دوم یعنی لب تاب به اینترنت وصل شه البته این سوال جدا از سوال اوله
اگه سوال اول جواب نده واسه اینکه بتونم هم از pc و هم از لب تاب همزمان استفاده کنم به چه کابلی نیاز دارم

دوست عزیز اصلا ربطی نداره که کدوم سیستم اول باشه وکدوم سیستم دوم ، هر دوباید بصورت مجزا روی این حالت کار کنه.
تمایل داشتید team viewer بدید بیام روی سیستمتون درستش کنم.

h_mirgh20
March 13th, 2014, 16:55
مودم روی
pppoe قرار دارد
مودم پرت لن و usb داره

چرا میخوای لپ تاپ رو به کامپیوتر وصل کنی؟
لپ تاپ رو با کابل usb یا lan به مودم وصل کن و کامپیوتر رو با اون یکی کابل به مودم وصل کن
با این کار وقتی مودم در حالت pppoe باشه هر دو سیستمتون به اینترنت وصل میشن اگر یکی رو خاموش کنی اون یکی وصل میمونه بدون مشکل
لپ تاپ و کامپیوتر رو نباید به هم وصل کنی

safori
March 14th, 2014, 12:11
سلام هر کاری میکنم وصل نمیشه
یعنی امکانش هست که از این طریق هم کامپیوتر و هم لب تاب رو به صورت همزمان ب اینترنت وصل کنم ؟
هیچگونه تغییراتی نمیخواد؟

98M!zban
March 17th, 2014, 18:05
خیلی از مودم ها هم پرت لَن دارن و هم میشه با اتصال با usb به لب تاپ راحت به اینترنت وصل شد

این رو بنده هم در جریانم
اون قدیم ها که خودمون از این ها داشتیم به دلیل وجود مک در سیستم اینترنت بیشتر از یک نفر نمی تونست با یوزر آنلاین شه برای همین نمیشد هم از لپ تاپ هم pc استفاده کرد

ایشون میخوان در حالت bridge از طریق پرت usb اتصال داشته باشند که گفتم شاید نشه

safori
March 18th, 2014, 10:30
سلام
بالاخره موفق شدم
راستی جهت اطلاع دوستان بگم که لب تابم ویندوزش xpبود و pcویندوزش سون
خیلیا گفتن نمیشه
واسه همین هر دو رو تغییر دادم به ویندوز اکس پی
چون توی اکثر فرومها مال اکس پس رو نوشته بودن
رو اکس پی که امتحان کردم تونستم کانکت بشم
ویندوز pc رو تغییر دادم به سون
هر چند یه خورده تغییرات داشت ولی با همون روش اکس پی میشه راحت کامپیوتر و لب تاب رو همزمان به اینترنت وصل کرد
خیلی اسون تر اونه که فکرشوبکنی
به خصوص اگه هر دو سون باشن دیگه عین اب خوردنه
واسه اشتراک گذاری هم توی اکس پی گفتن که ای پی کامپیوتر اول رو 192.168.1.1 و دومی رو 192.168.1.2 بزنی اینا واسه اکس پی درسته ولی ویندوز سون خودش میره روی این ای پی 192.168.137.1 و باید دومی رو روی این ای پی بزاریم 192.168.137.2
بعدش بر روی همون کانکشن که باهاش کانکت میشیم پروپرتیس رو انتخاب سربرگ شارین و گزینه اول رو تیک میزنیم توی ویندوز سون
راستی تا یادم نرفته اینو بگم که من با کابل usb از pc به مودم وصلم و با کابل lan از pc به لب تاب وصلم
یه مقدار هم سرچ کنین اطلاعات بیشتری گیرتون میاد
موفق باشین

mohamad1377
March 18th, 2014, 20:45
کاری نداره دوست عزیز کابل لنو به پی سی وصل کن و یو اس بی رو به لبتاپ سپس درایور usb رو با توجه به مودمت روی پبتاب نصب کن.
فکرنکنم چیز سخت و نیاز به اموزش داشته باشه

safori
March 20th, 2014, 00:59
دوست عزیز این کار رو انجام دادم نشدمنظورت اینه که کابل لن و usb رو به مودم وصل کنم و سر دیگر هر کدوم رو به لب تاب و کامپیوتر وصل کنم درسته؟هر کاری کردم نشدپرسیدم از دوستم گفتم میشه ولی اکثرا توی نت نوشته بودن نمیشهدرایورudb زرو نصب کردم ولی هر کدوم که به نت وصل شه دیگری خطای 651 یا 680 میده

h_mirgh20
March 20th, 2014, 02:48
دوست عزیز این کار رو انجام دادم نشدمنظورت اینه که کابل لن و usb رو به مودم وصل کنم و سر دیگر هر کدوم رو به لب تاب و کامپیوتر وصل کنم درسته؟هر کاری کردم نشدپرسیدم از دوستم گفتم میشه ولی اکثرا توی نت نوشته بودن نمیشهدرایورudb زرو نصب کردم ولی هر کدوم که به نت وصل شه دیگری خطای 651 یا 680 میده

اگر مودم در حالت bridge باشه و برای هر سیستمتون pppoe بسازید خوب نباید هم بشه
اما اگر مودم در حالت pppoe باشه یعنی یوزرنیم و پسورد ای دی اس ال رو روی مودم تنظیم کنی میشه هر کدوم رو جدا با یکی از کابل ها به مودم وصل کنی

کاری که شما الان موفق شدی انجام بدی اینه که اینترنت pc رو با laptop شیر کردی
کاری که من گفتم خیلی راحت تره ها

اگر خواستی آیدی یاهو بده تا با team viewer بیام برات اوکی کنم
به ویندوز xp یا 7 یا هر سیستم عاملی هم ربطی نداره

ozv1369
August 31st, 2019, 19:48
سلام دوستان
سیستم را با کابل usb به مودم وصل کرده بودم و بدون مشکل کار می کرد، بعد از بروز رسانی ویندوز دیگه به اینترنت نمی تونم وصل شم ( با lan مشکلی نداره)
وقتی با usb وصل می شم مودم را در device manager در قسمت port (com LPT( میشناسه بلکه باید تو network adapters باشد
ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن

hassanshaikhi
August 31st, 2019, 20:19
سلام دوستان
سیستم را با کابل usb به مودم وصل کرده بودم و بدون مشکل کار می کرد، بعد از بروز رسانی ویندوز دیگه به اینترنت نمی تونم وصل شم ( با lan مشکلی نداره)
وقتی با usb وصل می شم مودم را در device manager در قسمت port (com LPT( میشناسه بلکه باید تو network adapters باشد
ممنون می شم دوستان راهنمایی کنن
احتمال زیاد مشکل از درایورش هست که به عنوان کارت شبکه نمی شناسه
مدل مودم چی هست؟ آخرین درایورش رو از سایتش دانلود کنید